Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlar bu da bizi ilgilendiriyor
"Anovulasyon Tedavi Edilmez ise Ne gibi Sonuçlar Doğurur?Infertilite ( kısırlık ) , disfonksiyonel uterin kanamaya kadar değişen adet düzensizlikleri , Hirsutizm (tüylenme artışı ), alopesi (saçlarda dökülme), akne (sivilceler), Rahim içi kalınlaşması ,endometrial hiperplazi (basit endometriyal hiperplazi veya atipik endometriyal hiperplazi) ,endometrial kanser, artmış meme kanseri riski , Artan kalp-damar hastalığı, tansiyon riski ve sonunda da artan glukoz intoleransı ve diabetes mellitus (DM) , şeker hastalığı riski oluşmaktadır."

işte bu sebeple her ay adet görmeliyiz ve yumurtlama sağlamak için ne gerekiyorsa yapmalıyız...:KK9:

inşallah canım yaa çok istiyorum inan bana ama bu lekelenme hormonelde olabilir çok stresli günler geçiriyorum bakalım anlıycaz yakında
evet canım evlat olması yetmez ki sağlıklı ve hayırlı olsun
bende biraz önce facebookta gördüm paylaşmışlar hoşuma gitti hemen koydum buraya :))

kimbilir belki de bu avatar sana bebeğini getirir, uğurlu gelir canım.... hormonal lekelenme olsa sadece lekelenme olur adet görmezdin diye düşünüyorum ama öncesinde adet de gördün... yani canım az daha bekle test yaparsın öğreniriz... sabır artık napalım.... :KK52: beklemek zor değilmiş beklenen şey değerli ve güzelse gerçekten de bu böyle... ben normalde sabırsızımdır ama bu konuda acele olmaz...

kimbilir belki de bu avatar sana bebeğini getirir, uğurlu gelir canım.... hormonal lekelenme olsa sadece lekelenme olur adet görmezdin diye düşünüyorum ama öncesinde adet de gördün... yani canım az daha bekle test yaparsın öğreniriz... sabır artık napalım.... :KK52: beklemek zor değilmiş beklenen şey değerli ve güzelse gerçekten de bu böyle... ben normalde sabırsızımdır ama bu konuda acele olmaz...

haklısın galiba adet üzerine böle bişi görmek biraz garip oldu ama hamiş olsam regli zamanlarında lekelenme olmuyormu amann of test yapınca çıkıcak meydana yada regli zamanımda off iyice stres oluyorum böle bende çok sabırsızım böyle oluncada günler geçmek bilmiyor

kızlar bu da bizi ilgilendiriyor
"Anovulasyon Tedavi Edilmez ise Ne gibi Sonuçlar Doğurur?Infertilite ( kısırlık ) , disfonksiyonel uterin kanamaya kadar değişen adet düzensizlikleri , Hirsutizm (tüylenme artışı ), alopesi (saçlarda dökülme), akne (sivilceler), Rahim içi kalınlaşması ,endometrial hiperplazi (basit endometriyal hiperplazi veya atipik endometriyal hiperplazi) ,endometrial kanser, artmış meme kanseri riski , Artan kalp-damar hastalığı, tansiyon riski ve sonunda da artan glukoz intoleransı ve diabetes mellitus (DM) , şeker hastalığı riski oluşmaktadır."

işte bu sebeple her ay adet görmeliyiz ve yumurtlama sağlamak için ne gerekiyorsa yapmalıyız...:KK9:

:KK1::KK1: valla çok haklısın bu ne yaaa

kızlar ya bı fıkır verın az once fark ettım koyu renk 3-4 damla kanamam olmus iğnnin üzerine 6. günüm araştırdım aşağıdakı ibaryi buldum

İmplantasyon ("yerleşme") gerçekleştiğinde bazı anne adayları lekelenme tarzında bir kanama görürler. Buna implantasyon kanaması adı verilir ve döllenmeden sonraki 3-7. günler arasında ortaya çıkar. Kanamanın nedeni aynen bir inşaat yapılmadan önce temel kazılması gibi, rahim iç tabakasında da "temel kazılması" ve bu esnada burada bulunan bir kılcal damara denk gelinmesidir.

sizce olabılır mı devamı gelmez umarım dha adet ıcın coook erkn

kızlar ya bı fıkır verın az once fark ettım koyu renk 3-4 damla kanamam olmus iğnnin üzerine 6. günüm araştırdım aşağıdakı ibaryi buldum

İmplantasyon ("yerleşme") gerçekleştiğinde bazı anne adayları lekelenme tarzında bir kanama görürler. Buna implantasyon kanaması adı verilir ve döllenmeden sonraki 3-7. günler arasında ortaya çıkar. Kanamanın nedeni aynen bir inşaat yapılmadan önce temel kazılması gibi, rahim iç tabakasında da "temel kazılması" ve bu esnada burada bulunan bir kılcal damara denk gelinmesidir.

canım ne diyor döllenmeden sonra yani sen 3 ila 7 gün önce ilişki yaşamışsan ve tutmuşsa bu kanamayı yaşıyorsun benim anladığım bu :44:

haklısın galiba adet üzerine böle bişi görmek biraz garip oldu ama hamiş olsam regli zamanlarında lekelenme olmuyormu amann of test yapınca çıkıcak meydana yada regli zamanımda off iyice stres oluyorum böle bende çok sabırsızım böyle oluncada günler geçmek bilmiyor
canım yumurtlama zamansızsa ve 1 hafta sonra yerleşme kanaması olduğuna göre yani yumurtlamadan 1 hafta sonra seninki de bu şekilde olabilir illa 21. gün ya da 28. gün yerleşme olacak diye bişeyyok...

yerleşme kanaması da olabilir yumurtlama da olmuş olabilir ama yerleşme kanamasına daha çok benziyor...
1 hafta sonra kandan gebelik baktır canım...anlarız o zaman... inşallah hamilesindir ve ayağını sürersin de hepimize bulaşır canım...

Son düzenleme:
canım yumurtlama zamansızsa ve 1 hafta sonra yerleşme kanaması olduğuna göre yani yumurtlamadan 1 hafta sonra seninki de bu şekilde olabilir illa 21. gün ya da 28. gün yerleşme olacak diye bişeyyok...

valla tatlım bilmiyorum bu bebek sevdasına 4 kilo aldım evlenidğimden beri eşim hiç hoşlanmıyor artık kilo ver bozulmaya başladı vücudun diyor çok canım sıkıldı benim acil aslında kilo vermem lazım evlendiğimde 56 kiloydum şimdi 60 benim 5 kilo vermem lazım
stresten daha çok aburcubur yiyorum sıkıntıdan 2 gündür dikkat ediyorum kilo vermeye odaklanmam lazım yatıp kalkıp bebek düşünmekten kendime hiç zaman ayıramaz oldum

canım evet çok guzel bi puzzle fakat ben çerçevesını yanlış sectım onu gosteren bırde çerçevesı ılerde değiştircem inşallah. markasını mısoruyorsun neon derken valla değildi canım ama markasınıda hatırlamıyorum. elceğizlerimle yapotım gecelerı uyumadığım oldu bıtırmek ıcın kendımı paralıyorum :) bende halısıda var daha kolay oluyor tavsiye ederim:KK66:

hmmm.. bu puzzle muhtemelen educa marka.. neon ise gece karanlıkta parlayan modellere verilen isim. ben bu sıralar pek araştırıyorum nette, çoğu modeli görünce markasını söyler oldum :KK9:
halı kesinlikle alacağım. heıdı demiştin dimi halı için.. araştıracağım.

oh çok şükür iyi olmasına çok sevindim canım bu ay senin ayın olsun inşallah yeni yıla girerken alalım haberlerini...
adet olmadım canım patlayacağım ben de ev tipi ultrason cihazı çıkarsalardı ilk ben alırdım herhalde :)) nasıl merak ediyorum içimde olan bitenleri anlatamam inatla doktora da gitmedim....

yumurtlamada lekelenme olmaz normal azcık kan gelebilir o da sık olan bişey değil canım ben ümitliyim senin adına ama sen düşünme sakın kafanı dağıt biraz tamam mı?
sen de ateş yüzünden etkileniyorsan ölçme ama yumurtlama günü öyle anlaşılıyor ...
inşallah ben de pozitifi bir gün görürüm... herhalde o gün sevinçten ne yapacağımı şaşırırım ben... o gün bir gelsin de öyle konuşuruz ama umut veriyorsun canım benim çok sağol... kasığım deli gibi ağrıyor sanki içinden baskıyla bişey çıkacakmış gibi.... sende de öyle mi oluyor?
bence de pek çok örnek var ve sırayla herkesten haber geliyor bizim haberlerimiz de şenlendirecek bu siteyi...
:KK1:

canım yaaa bi doktora gitsen aslında eğer kafana çok takılıyorsa.. süre de çok uzamamalı bence.. adet görmemiz gerekli.. 40 gün az değil.
ateşim yükselmedi benim bu arada.. yükselmediği için progestana da başlamadım. doktoruma kalsa 9 aralıkta progestana başlamam gerekti ama ben ateşi bekleyeceğim.. ama o inatla yükselmiyor.. ne yapacağımı şaşırdım.. sence ne yapmalıyım ki? bekliyim mi daha progestanı içmek için..?

anaaaaaaam leke mi.. :KK76:
hadi inşallah inşallah :KK51:
:KK9::KK9::KK9::KK9:

valla tatlım bilmiyorum bu bebek sevdasına 4 kilo aldım evlenidğimden beri eşim hiç hoşlanmıyor artık kilo ver bozulmaya başladı vücudun diyor çok canım sıkıldı benim acil aslında kilo vermem lazım evlendiğimde 56 kiloydum şimdi 60 benim 5 kilo vermem lazım
stresten daha çok aburcubur yiyorum sıkıntıdan 2 gündür dikkat ediyorum kilo vermeye odaklanmam lazım yatıp kalkıp bebek düşünmekten kendime hiç zaman ayıramaz oldum
anladım canım ben de 54 kilodan 58 e çıktım ikimizde 4 kilo almışız ben de kilo vermek istiyorum eşim bişey demiyor ama karnım çıktı ve bundan ben rahatsızlık duyuyorum....
kendin de söyledin bebek düşünmekten kendimle ilgilenemiyorum dedin demek ki canım ne yapacağız bebeği karnımıza düştükten sonra düşüneceğiz önce değil.... zaten sen yapabileceğin her şeyi yaptın şimdi vücudun için kendin için birşeyler yapmaya başla bence acil olarak... yerleşmeden ver o 4 kiloyu ben de öyle yapacağım...

canım yaaa bi doktora gitsen aslında eğer kafana çok takılıyorsa.. süre de çok uzamamalı bence.. adet görmemiz gerekli.. 40 gün az değil.
ateşim yükselmedi benim bu arada.. yükselmediği için progestana da başlamadım. doktoruma kalsa 9 aralıkta progestana başlamam gerekti ama ben ateşi bekleyeceğim.. ama o inatla yükselmiyor.. ne yapacağımı şaşırdım.. sence ne yapmalıyım ki? bekliyim mi daha progestanı içmek için..?
evet ya doktora gitmem gerekli yarın da geçsin pazt gidebilirim....
progestan için bekle şimdi içsen de çatlatmaya faydası olmaz zaten çatlamadan sonra salgılanan hormon bu... bu nedenle sonrasında içmen doğru olur.... ben garanti olsun diye 22. günümde içmiştim...

ahh canım ahhhh.. bende aynıyım.. son 3-4 gündür sürekli yemek isteği içimde.. durduramıyorum kendimi.. ne güzel 2-3 kilo vermiştim resmen bu gazla geri alacağım.. ama yok her dakika açlık hissediyorum.. sıkıntıdan diye düşünüyorum bende..
bebek fikrini atmamız lazım aklımızdan hemde hemen.. ama biliyorum çok zor.. bir yolunu bulursan bana da haber ver olur mu :KK9::KK9:

evet ya doktora gitmem gerekli yarın da geçsin pazt gidebilirim....
progestan için bekle şimdi içsen de çatlatmaya faydası olmaz zaten çatlamadan sonra salgılanan hormon bu... bu nedenle sonrasında içmen doğru olur.... ben garanti olsun diye 22. günümde içmiştim...

hmmm.. benim 16. günüm bugün.. bekleyim birkaç gün daha bakalım.. ateş yükselmezse yumurta çatlamadı kist oldu denilebilir.. offff kist olması demek bir ay uzaması demek.. :KK14:

ahh canım ahhhh.. bende aynıyım.. son 3-4 gündür sürekli yemek isteği içimde.. durduramıyorum kendimi.. ne güzel 2-3 kilo vermiştim resmen bu gazla geri alacağım.. ama yok her dakika açlık hissediyorum.. sıkıntıdan diye düşünüyorum bende..
bebek fikrini atmamız lazım aklımızdan hemde hemen.. ama biliyorum çok zor.. bir yolunu bulursan bana da haber ver olur mu :KK9::KK9:

ben de tam tersi iştahsızım bişey yediğim yok ama yine de kilo veremiyorum :KK43:(
acayip bişey bu kilo durumları.... ne güzel zayıftım evlenmeden önce 51 kiloydum ben nasıl da almışım o 7 kiloyu ne çabuk 2 yılda...

hmmm.. benim 16. günüm bugün.. bekleyim birkaç gün daha bakalım.. ateş yükselmezse yumurta çatlamadı kist oldu denilebilir.. offff kist olması demek bir ay uzaması demek.. :KK14:

karabocuq de böyle senin gibi ağladı bana sonra da geldi hamileyim dedi :)) :KK9:
en az 19. gününü bekle içme canım zaten 18. gününde çatlamamış mıydı senin genelde...

karabocuq demişken ne oldu onaki nete uğramadı... iyidir inşallah...

Son düzenleme:
bu arada birazdan çıkarım big bang teory isleyeceğim kocamla....
:KK9:
öpüyorum sizi sohbet çok güzeldi :KK1:
:emir_bebek: :emir_bebek: :emir_bebek: :emir_bebek: :emir_bebek: :emir_bebek:
bunlar beklediğimiz bebekler olsun kızlar....:KK8:

anladım canım ben de 54 kilodan 58 e çıktım ikimizde 4 kilo almışız ben de kilo vermek istiyorum eşim bişey demiyor ama karnım çıktı ve bundan ben rahatsızlık duyuyorum....
kendin de söyledin bebek düşünmekten kendimle ilgilenemiyorum dedin demek ki canım ne yapacağız bebeği karnımıza düştükten sonra düşüneceğiz önce değil.... zaten sen yapabileceğin her şeyi yaptın şimdi vücudun için kendin için birşeyler yapmaya başla bence acil olarak... yerleşmeden ver o 4 kiloyu ben de öyle yapacağım...

evet canım 4 koca kilo birde benim bir kilo alsam hemen anlaşılıyor ya çok kötü yuvarlak hatlarım var ben çocuğu düşünmeden kiloyu vermem lazım çünkü bu düşünce oldukça stresim artıyor ve kiloyu veremiyorum zaten çocuk olursada gelir kendisi farkettirmeden :KK1:
valla benim eşim hemen söyler kilo aldın ver diye saolsun hiç lafını esirgemez :)

ben öyle çok yemiyorum aslında ama eşim çok sever abur cuburu onunla beraber habire tıkınıyoruz bu huyumdan vazgeçmem lazım bekarken hiç öyle dertlerim yoktu annem zaten kızardı yeme şunları diye huyum değildi yani neden biz kızlar evlenince hemen kilo almaya başlıyoruz hiç bilmiyorum :KK1:

tuncss canım sen söz vermiştin kendini üzmeyeceğine az düşüneceğine bu konularda yıpratmayacağına kendini... bak uyarıyorum canım seni...rahat ol bırak kendini....
sıkıntı yaramaz biliyorsun....
öptüm canım

iyi geceler kızlar... :KK1:

ben de tam tersi iştahsızım bişey yediğim yok ama yine de kilo veremiyorum :KK43:(
acayip bişey bu kilo durumları.... ne güzel zayıftım evlenmeden önce 51 kiloydum ben nasıl da almışım o 7 kiloyu ne çabuk 2 yılda...

karabocuq de böyle senin gibi ağladı bana sonra da geldi hamileyim dedi :)) :KK9:
en az 19. gününü bekle içme canım zaten 18. gününde çatlamamış mıydı senin genelde...

karabocuq demişken ne oldu onaki nete uğramadı... iyidir inşallah...

bende evlendikten sonra 10 kilo verdim.. hemde ilk 3 ayda.. o dönemler yazz diye bir hap var doğum kontrol onu kullanıyordum.. bağırsak sistemimi alt üst etmişti ne yesem saniyede wc koşuyordum.. sonra doktora söyledim durumu kestirdi ilacı.. yasmin verdi.. sonrasında yavaş yavaş geri aldım verdiklerimi.. ve hatta üstüne de 7 kilo daha aldım.. şimdilerde o 7 kilo gitti.. yani evlendiğim kilomdayım.. sıkıntı yok şimdilik.. ama ilerde ne olur bilmem..
ayy inşallah dediğin gibi olur.. karaböcüq gibi paaat diye hamişim deyiveririm :KK9:
evet yaa nerelerde ki karaböcüq ile cücük :)))
evet genelde 18. gün çatladı 1 kez 16. günde.. bekleyim bakalım.. çalışmaları her gün yapıyoruz ama artık eşim bende hal kalmadı diyor :KK17: :KK9:
az kaldı dayan bebek gelince uzuuuunca bir süre görmeyiz birbirimizi diyorum, gülüşüyoruz.. valla yoruldum artık yaa.. hayırlısını diliyorum sürekli elimden başka birşey gelmiyor..

böyle bir bilgi buldum internette paylaşmak istedim
"Geç döllenme veya geç yumurtlama herhangi bir probleme işaret etmez. Gebeliğin başlaması veya devamı ile ilgili bir önemi yoktur. Düşük, kanama veya diğer problemlere sebep olmaz, bunlarla ilgili değildir.
Sadece gebelik haftasının kaç haftalık olduğunu yanıltabilir bu duruma dikkat etmek gerekir.
"
canımmm ben senin hamile olduğunu düşünmek istiyorum.ama şu var uyarmadan geçemeyecem soğan yaptığım ay bende 43 gün adet olabilmiştim çok geciktirmişti hatta işe yaramıyor filan demiştim ama sonra adet bi geldiiii ağır bi şekilde ben dedim sağolsun soğan geç getirtti ama iyi getirtti dedim.o ay benimde iştahım kapandı soğan kappattı eminim bundan ve sivilcelerim resmen kaybolduu.soğanın böyle etkileri olabiliyor ama ben pozitif düşünmek istiyorum seninle ilgili.

ayyyyyyyyyy bence o kanama yerleşme kanaması tatlımmm, şimdiye kadar hiç yumurtlama gününde kan gelmişmiydii.

X