Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım kesinlikle bundan sonra sıkılmak yasak sana... benim de sağ kasıkta sancı oluyor ama kist diye düşünmüyorum hemen yani en kötüyü aklına getirme tamam mı?

tamam canım elimden geldiğince sıkılmamaya çalışıcam :KK16: canım sağ kasıkta sancı olması illa kist diye bir şey yok belki bebiştendir valla benim kasıklarımda haraket oldumu hoşuma gidiyor en azından uyumuyorlar diyorum :)))

canım sana üzülme her şey insanlar için.. Derdi veren Rabbimiz dermanını da verir inşallah.. beni sorarsan kötüyüm ya hala adet olamadım :2:

saol canımcım üzülmemeye çalışıyorum elden ne gelir keşke gelse Allahım beterinden korusun
adet olamamak ne kadar kötü iyi bilirim insanın psikolojisi bozuluyor resmen

nohut pilav.. çorba da yapayım kalkıp.. börekten vazgeçmiştim zaten :))
leke için valla bişi diyemiyorum.. şu an adet kanaması gibi mi ki? ayy inşallah yerleşme kanaması filan olsa.. ama aklına kist filan getirme..

yok canım adet kanaması gibi değil durdu zaten dün akşam vardı bugünde ara ara oldu ama çok değil az şimdide hiçbir şey yok çok gaz var ve belim ağrıyo şaştım kaldım valla

lekelenmeleri acaba bu karışımmı yaptı canım onun için sordum,inşallah bebiştendir tabi.bende başladım karışımı kullanmaya metforminede devam tabi.

canım 3 aydır yapıyorum bunu zaten metforminle beraber ilk kez oluyor ya hamileyim ya regli olsamda yumurtam çatlamadı ondan geldi bu lekelenme bilmiyorum yani neden sabah yapıcam testi

ya ateş tablosunda bu lekelenmeyi nasıl işaretliycem regli olunca light olanı işaretliyorum doğrumu bilmem ama bilen varsa yardımcı olabilirmi

ya ateş tablosunda bu lekelenmeyi nasıl işaretliycem regli olunca light olanı işaretliyorum doğrumu bilmem ama bilen varsa yardımcı olabilirmi

hayır canım lekelenme olduğunda menses spotting olan bölümden spotting olanı işaretliyorsun spotting lekelenme demek.

canım teşekkür ederim iyi olmaya çalışıyorum bal,tarçın,çörekotuna başladım bu ay,bakalım hayırlısı sen nasılsın adet oldunmu?

olamadım hala :2:2:2:

saol canımcım üzülmemeye çalışıyorum elden ne gelir keşke gelse Allahım beterinden korusun
adet olamamak ne kadar kötü iyi bilirim insanın psikolojisi bozuluyor resmen
Amin canım. Hiç sorma şuan psikoljim nasıl bi durumda anlatamam bugün öğrenciler bile hocam çok gerginsiniz dedi şaşıp kaldım :2:2:

yeşil87 iim canım tşk ederim vallla aslında iimiyim kötümüyüm bilmiorum ya sürekli uyumak istiorum kimseyi görmek istemirorum carsıya bıle cıkmak istemiorum :KK14: noluo neden böle oldum anlamıorm herkes hamileliğin ilk aylarnda normal gecer dio ama bilmiorm :KK50:

yeşil87 iim canım tşk ederim vallla aslında iimiyim kötümüyüm bilmiorum ya sürekli uyumak istiorum kimseyi görmek istemirorum carsıya bıle cıkmak istemiorum :KK14: noluo neden böle oldum anlamıorm herkes hamileliğin ilk aylarnda normal gecer dio ama bilmiorm :KK50:

Canım moralini bozma boşyere ben hamile değilim ama çevremde gördüğüm hamilelerin çoğu böyle psikolojik yani gelip geçici.Negüzel bebeğini seveceğin kavuşacağın günleri düşün.Hamileliğin ilerledikçe normale döner herşey üzme kendini:KK16::KK19:

akşam işten gelince açtım bisürüde bişeyler yazmıştım bağlantı gitti bende tekrar yazamadım.neyse kızlar şimdide çok uykum var sabah okul var offf.
bicim ve tuncss;kızlar bu aydan umutlu deilim çünkü 13.günü dr.baktı yumurtalarıma gelişmemiş.o yüzden bu ay olurmu olmazmı diye düşünmüyorum zaten olmıcak gözüyle bakıyorum.neyse adetim gecikmesede bian önce tedavime devam etsem.

bicim sen ne zaman test yapcan canm.yap demiyorum ha sabret diyorum merak ettm kaç gün beklicen diye.

tuncss,canm yarın kaliteli ve güzel yumurtalarla dön dr.dan inşallah.

123m,canm düne göre nasılsın daha iyimisin?

herkese iyi geceler.bugün sizlerle sohbet edemedimya bi eksiklik hissediyorum gerçekten neyse yarın görüşmek üzre...

hayır canım lekelenme olduğunda menses spotting olan bölümden spotting olanı işaretliyorsun spotting lekelenme demek.

çok saolasın cnm tşkler

Amin canım. Hiç sorma şuan psikoljim nasıl bi durumda anlatamam bugün öğrenciler bile hocam çok gerginsiniz dedi şaşıp kaldım :2:2:

sürekli görüştüğümüz insanlar bizim gergin olduğumuzu hemen anlıyorlar öğrencilerinde hemen anlamışlardır ben yay burcuyum genelde gergin olurum o yüzden beni pek anlayan olmuyor :KK1::KK1:
birtek benim gergin olduğumu anacım anlıyor anında hiç şaşmaz çok iyi tanır beni :=)

Canım moralini bozma boşyere ben hamile değilim ama çevremde gördüğüm hamilelerin çoğu böyle psikolojik yani gelip geçici.Negüzel bebeğini seveceğin kavuşacağın günleri düşün.Hamileliğin ilerledikçe normale döner herşey üzme kendini:KK16::KK19:

illaki öyledr hormonlarfalan alt üst oluo dengedegısıoo illaki bişiler olur inş geçici bi durumdurr :KK1:

bak yaaaaaa... 4 yumoş çok be :KK9: ya hepsi tutarsaaaaa:KK30::KK30:
ayyy olsun olsun ben 3-5 hiç önemli değil hepsine razıyım.. yeterki Rabbim hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin..
tuncss canım 3üz 4 üz olmaz 2 si tutsun işte :))

dikkat et kendine öpüyorum..
bende pilavımı ve çorbamı yaptım geldim iki dakkada.. :KK9:
iki dakka dediğime bakma 20 dakka sürmüş :KK9::KK9:
gece gelirsen görüşürüz canım... liste olayı kafama yattı.. hatta her ay bekleme tablosu bile yapabiliriz..
ben gece dinlendim uyudum başım geçti ilaçsız kurtardım.... yoksa çok zor olacaktı...
bence de canım bekleme tablosu yapalım gün sayalım :)) hareketlendirelim biraz daha sitemizi... en tepede de hamilelerimiz olsun...

tamam canım bu ara zaten çoğalttım su içimini..bi yandan da spor yapmaya çalışıyorum..bi de yediklerime de dikkat etmeye çalışıyorum..bu şeker ilacı kaç kilo verdirir tahminen ayda ben çok zor kilo veriyorum onu hesaba katarsak
glifor sadece sürekli acıkmanı ve halsizliğini alır canım ama az yemek senin elinde tamam mı?
iştahı açık biriysen sen kendin de gayret edeceksin ama kendini tutmak eskiye oranla kolay olacak emin ol...

ah bicimcim en iyi sizler anlarsınız beni saçlarım falan bu ara dökülecek diye korkuyorum yine . dökülen saçlarımız ileride adetlerimz normale dönse geri çıkarlar mı hep kafamda bu soru var :2: :2:
canım benim saçlarım çok dökülmüştü bu klomen çatlatma iğnesi tedavilerinden sonra arttı çünkü yumurtam çatladı düzenek olması gerektiği gibi çalıştı hormonlar falan hemen yenileri çıktı....sen yeterki adetini geciktirmeden getirt ve düzene sokmaya başla bu çok önemli....
şu anda gür değil saçım ama normal öncesinde az ve cansızdı yani yeni saç telleri çıkacak... bu arada ben bemixin ampullerinden aldım kırdım başımda bekletiim... bepantene ampulün iğnesini de bahar aylarında olursan o da çok saç çıkartır tamam mı?.... 6 yıl beklettiğinde kökler ölür yenisi çıkmaz ama o süre içinde bakım yaparsan mutlaka saçların canlanacaktır.... ben şimdi saç boyası da yapıyorum 30 u geçtim malum beyazlar çıktı... saç boyamı 1.5 ayda bir falan yapıyorum az boyuyorum yani çünkü boyalarda çok döküyor...

Bicim canım ben hayıtı kullanıyorum aktar bana sabah akşam aç karnına dedi.Ama ben herakşam içmiyorum genelde sabahları içiyorum.Bu hayıt tohumunu nekadar kullanmak lazım bilgin varmı?
3 ay sabah akşam içilmeli yazıyor internette kısırlık ve düzensizlikler için canım...
tamam canım elimden geldiğince sıkılmamaya çalışıcam :KK16: canım sağ kasıkta sancı olması illa kist diye bir şey yok belki bebiştendir valla benim kasıklarımda haraket oldumu hoşuma gidiyor en azından uyumuyorlar diyorum :)))
benim de dün gece kasıklarımda ciddi hareketlenmeler oldu canım ben de sevindim ama kendini fazla dinleme... diyorum ya aklının rahat olduğu ya da kafayı başka şeye taktığın dönemde bebeğin sana gelecek... Allah başka dert vermesin canım, babana da acil şifa versin.. spotting lekelenmedir onu işaretle ve 4 gün sonra gebelik testini yap:)

akşam işten gelince açtım bisürüde bişeyler yazmıştım bağlantı gitti bende tekrar yazamadım.neyse kızlar şimdide çok uykum var sabah okul var offf.
bicim ve tuncss;kızlar bu aydan umutlu deilim çünkü 13.günü dr.baktı yumurtalarıma gelişmemiş.o yüzden bu ay olurmu olmazmı diye düşünmüyorum zaten olmıcak gözüyle bakıyorum.neyse adetim gecikmesede bian önce tedavime devam etsem.

bicim sen ne zaman test yapcan canm.yap demiyorum ha sabret diyorum merak ettm kaç gün beklicen diye.

tuncss,canm yarın kaliteli ve güzel yumurtalarla dön dr.dan inşallah.

123m,canm düne göre nasılsın daha iyimisin?

herkese iyi geceler.bugün sizlerle sohbet edemedimya bi eksiklik hissediyorum gerçekten neyse yarın görüşmek üzre...
adetin gecikmez canım bak ben tedaviden çıktım çalıştı hormonlar senin de böyle olacaktır korkma....
ben 2 gün sonra testi yapacağım....çatlamadan sonraki 14. günüm olacak artık çıkması gerekli o tarihte zaten gelen giden de yok göğüs ağrım devam ediyor kasık ağrımda bulantı da var onun nedeni metformin... regl de olsam üzülmeyeceğim...
illaki öyledr hormonlarfalan alt üst oluo dengedegısıoo illaki bişiler olur inş geçici bi durumdurr :KK1:

canım içinde bebeğin kıpırdanmaya başlayacak yakında ama sen bunu 5. ayın ilk günlerinde hisetmeye başlayacaksın ya da 4. ayının son günlerinde...işte o zamanki ruh halinin çok iyi olacağından şüphem yok...
progestan içiyor musun hala o da ağır sayılan ilaç ya bu duygu durumunu o da yapabilir... progestanı 12. haftada kestiğinde artık plesenta devreye girecek bebeğini senin için koruyacak o zaman daha iyi hissedeceksin canım... :KK1:

Son düzenleme:
Gyaman canım doğum günün ne zamandı atladık mı yoksa?
:KK30:

rüyamda birinizi hamile gördüm ama hanginizdi hatırlamıyorum....:KK50: hepinizin kafamda tarifiniz doğrultusunda bir görüntüsü var... nicklerinizle de bağdaştırdım o görüntüleri ve rüyama giriyorsunuz arkadaşlarım :KK9:

Son düzenleme:
glifor ben günde 850 mg ile geçen ay başladım faydasını gördüm iştah kapatma özelliği var bir de spora başlarsan bu ilaçla bir güzel kilo verirsin ama bu ilaçla bir bol su içmek şart herkese diyorum sana da deyim...[/QUOTE]

bilgilerin için çoookkk teşekkür ederim.... spor konusunda kendime çok güvenemiyorum ama elimden geldiğince yapacağım bu sefer,suyuda bol bol içeçeğim umarım sana olduğu gibi banada bir faydası olur..teşekkürlerrrr...:KK42:

glifor ben günde 850 mg ile geçen ay başladım faydasını gördüm iştah kapatma özelliği var bir de spora başlarsan bu ilaçla bir güzel kilo verirsin ama bu ilaçla bir bol su içmek şart herkese diyorum sana da deyim...

bilgilerin için çoookkk teşekkür ederim.... spor konusunda kendime çok güvenemiyorum ama elimden geldiğince yapacağım bu sefer,suyuda bol bol içeçeğim umarım sana olduğu gibi banada bir faydası olur..teşekkürlerrrr...:KK42:[/QUOTE]

tuncss canım enerjine hayranım içim aydınlanıyor sen yazdığında....
son 3 sayıyıroz evet 9 unda mı yapayım 10 unda mı tabi adet gelmezse :)) gelebilir gibi hissediyorum... bu gün de spor yaptım sağ kasığımda ağrı oldu keşke yapmasaydım dedim sonra bir sporum kısmıştı yani :))

aynı durumdayım canım seninle merak etme o küçük folüküldür... 16 cm kist olmaz yerinde duramazsın öyle bişey olsa....
16mm dir o ve bu gün yarın çatlayabilir.... akıntın oluyor mu yumurta akı gibi şeffaf...

5. gününde ateşin güzel düşmüş bu gün ateşin yüksek devam etseydi sana 5. gününde yumurtlama olmuş derdim ama ateş düşmüş canım sen yine de testini yap rahatla sonra doktora gidersin...kist yapmaz ki bunları bilemedim ben de...
yok canım 2-3 gün var daha galiba olmazsam çok sevineceğim ama adet olursam da napalım umutlarım devam edecek :)

glifor ben günde 850 mg ile geçen ay başladım faydasını gördüm iştah kapatma özelliği var bir de spora başlarsan bu ilaçla bir güzel kilo verirsin ama bu ilaçla bir bol su içmek şart herkese diyorum sana da deyim...

bilgilerin için çoookkk teşekkür ederim.... spor konusunda kendime çok güvenemiyorum ama elimden geldiğince yapacağım bu sefer,suyuda bol bol içeçeğim umarım sana olduğu gibi banada bir faydası olur..teşekkürlerrrr...

canım teşekkür ederim iyi olmaya çalışıyorum bal,tarçın,çörekotuna başladım bu ay,bakalım hayırlısı sen nasılsın adet oldunmu?

lekelenmeleri acaba bu karışımmı yaptı canım onun için sordum,inşallah bebiştendir tabi.bende başladım karışımı kullanmaya metforminede devam tabi.

öncelikle geçmiş olsun.doktoruna sor istersen ama çoğu doktor test yapmadan veriyor bu ilacı.kilo vermenede yardımcı olur.

Doktorumu tlf aradım akşam, kullanabileceğimi bir zarar vermeyeceğini söyledi dediğin gibi,umarım kilo vermeme yardımcı olur ve bende bir an önce bebek sahibi olabilirim..çok teşekkürler

Kızlar herkese merhaba, geçmişi çok okuyamadım ama bicim canım çatlatma iğneni olmuşsun, hadi bakalım çok az kalmış sonucunu öğrenmene. Umarım sevindirirsin hepimizi. Ben geçen ay aşılama yaptırmıştım maalesef negatif çıktı. Şimid tüp bebeğe geçiyoruz. Ocak adetimle tedavime başlayacağım hayırlısıyla. Hepimiz için hakkımızda hayırlısı. Bİr de metformin içerikli ilçlar konuşulmuş, glukofen, glifor vs.... Ben yaklaşık 2,5-3 aydır kullanıyorum ve toplamda 4 kilo verdim. Aslında kilo fazlam yoktu hiç ama verdim işte, iştahım sıfır. O nedenle kilo fazlası olupta bu ilacı kullanacak arkadaşlar çok daha fazla kilo verecektir. Eminim. Ancak doktor tavsiyesiyle kullanılması gerekir.

günaydın canlar..
ben doktora gittim geldim..
1 yumurtam var sadece.. ama ben başka da olduğunu ve onların dün çatladığını düşünüyorum.. ki bunun içinde doktor iğneye gerek yok her an çatlayabilir dedi.. resmen ekranda yumurtanın şekli kaymıştı :KK9: normalde hep yuvarlak etrafı pürüzsüz yumurtalarım olurdu bunun etrafı engebeliydi.. ve doktor çatlamak üzere dedi.. iğne yok bu ay dedi.. bol bol çalışın dedi.. günleri verdi. ama biz dün akşamda çalışmıştık :KK17: bunu söyleyince günleri değiştirdi.. ama şimdi bugün çatlayacaksa bu akşam olmalı çalışma gibi geliyor.. her gün olsa ne olur ki.. off bu ay da böyle olsun.. her gün yapacam anasını satayım :KK52: belki keramet her gündedir :KK9::KK9::KK9:
dün akşam eşime benim yumurtam bugün kesin çatladı demiştim.. doktorda çatlamak üzere dedi.. :KK9: acaba çatlayan başka yumoşlar varmıydı ki.. sormayı unuttum doktora.. çıkınca geldi aklıma geri dönmeye de üşendim.. ne çıkarsa bahtıma artık.. ama doktorum bugün çok şekerdi yine.. boynuna sarılasım geldi.. bir hastası daha varmış, eskiden kalma.. herkes hamile kaldı bi siz kaldınız.. ikinizi de hamiş yapayım içim rahatlayacak diyo..
çok ateş basmalarım var dedim.. vücuda hormon veriyoruz ondan olabilir ama bence bebek hala neden olmadı sitresinin basmaları da olabilir deyip bayaa bi gülüştük :KK9:
neyse işte velhasılı kelam tek yumurta ile yolumuza devam.. inşallah iyi olur sonucu.. yumurta oluşmasına bile binlerce şükürler olsun.. Allah'ım artık emeklerimin karşılığını versin..
dün gece rüyamda bir dualar ettim kendim bile şaşırıyorum ben bu cümleleri nasıl kuruyorum diye.. Allah'ım kabul etsin dualarımızı.. hayırlısı ile sağlıkla yavrucuklarımızı versin artık bize..

Metformin kullanan arkadaşlar lütfen metforminin tek başına zayıflattığı düşüncesinden vazgeçelim.
Metformin sadece açlık ve tatlı krizlerini önleyerek size zayıflamada yardımcı oluyor.Tabi yediklerinize dikkat edip diyet yaparsanız.Yoksa tek başına zayıflatmak gibi bir etkisi yok.:KK34:

Canım gebeliğin ilk aylarında çok normal kendini böyle hissetmen.
Ben önceleri hergün veya iki günde bir temizlik yaparken,gebeliğimi öğrendikten sonra kolumu dahi kaldırmak istemiyordum.2 haftada bir ev süpürür olmuştum düşün yani :)
Tv karşısında akşamları uyuya kaldığım için eşimin diline düşmüştüm artık :KK9:
Şimdilerde ise 5 aylık olduk artık ve herşey çok güzel gidiyor.Yavaş yavaş bebişimi hissetmeye başladım artık,uyku problemi biraz daha azaldı ve keyif olarak çok iyim.Sen de zamanla bu ruh halinden kurtulup rahatlayacaksın canım.Hiç canını sıkma.

günaydın kızlar naıslısnız bakalım buğünden itibaren ateşimi ölçmüyorum artık biraz kafamı dinleyecem aşılama için de kendimi sıkmayacam ocakda olmazsa şubatta olur şubatta olmazsa martta olur dimi aylar bitmedi yaa rahat olcam artık:))) umarım sizlerde iyisinizdir :))):KK16::KK16::KK16::KK16:

günaydın canlar..
ben doktora gittim geldim..
1 yumurtam var sadece.. ama ben başka da olduğunu ve onların dün çatladığını düşünüyorum.. ki bunun içinde doktor iğneye gerek yok her an çatlayabilir dedi.. resmen ekranda yumurtanın şekli kaymıştı :KK9: normalde hep yuvarlak etrafı pürüzsüz yumurtalarım olurdu bunun etrafı engebeliydi.. ve doktor çatlamak üzere dedi.. iğne yok bu ay dedi.. bol bol çalışın dedi.. günleri verdi. ama biz dün akşamda çalışmıştık :KK17: bunu söyleyince günleri değiştirdi.. ama şimdi bugün çatlayacaksa bu akşam olmalı çalışma gibi geliyor.. her gün olsa ne olur ki.. off bu ay da böyle olsun.. her gün yapacam anasını satayım :KK52: belki keramet her gündedir :KK9::KK9::KK9:
dün akşam eşime benim yumurtam bugün kesin çatladı demiştim.. doktorda çatlamak üzere dedi.. :KK9: acaba çatlayan başka yumoşlar varmıydı ki.. sormayı unuttum doktora.. çıkınca geldi aklıma geri dönmeye de üşendim.. ne çıkarsa bahtıma artık.. ama doktorum bugün çok şekerdi yine.. boynuna sarılasım geldi.. bir hastası daha varmış, eskiden kalma.. herkes hamile kaldı bi siz kaldınız.. ikinizi de hamiş yapayım içim rahatlayacak diyo..
çok ateş basmalarım var dedim.. vücuda hormon veriyoruz ondan olabilir ama bence bebek hala neden olmadı sitresinin basmaları da olabilir deyip bayaa bi gülüştük :KK9:
neyse işte velhasılı kelam tek yumurta ile yolumuza devam.. inşallah iyi olur sonucu.. yumurta oluşmasına bile binlerce şükürler olsun.. Allah'ım artık emeklerimin karşılığını versin..
dün gece rüyamda bir dualar ettim kendim bile şaşırıyorum ben bu cümleleri nasıl kuruyorum diye.. Allah'ım kabul etsin dualarımızı.. hayırlısı ile sağlıkla yavrucuklarımızı versin artık bize..

kimsecikler gelmemiş.. benim yazdıklarım arkada kalmış.. göremezsiniz belki diye alıntılayıverdim :KK9::KK9:

nerdesiniz kuzulaaaar?

X