Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

insülin direnci pko lu kişilerin hepsinde var...mesela ben çok çabuk acıkırdım yerdim doymaz hemen yine acıkırdım ve çok yememe rağmen vücutta bir halsizlik yorgunluk olurdu iş yapmak bile istemez çoğu zaman yatar uyurdum...
metformin içtiğimden beri hepsi düzeldi...artık yavaş yavaş kilo vermeye de başlayabilirim... direnç kazandım ve az yiyoum hemen doyuyorum... kandaki insülin dağılımını düzenliyor bu ilaç şekeri düşürmüyor yani şekeri düşürmediğinden rahatlıkla kullanabiliyorum...

bende bu aralar öyle bişeyler var hiç iş yapasım gelmıyorr uykudan açamıyorum gözlrimi sabahları zor kalkıyorummm :KK43:(

evet canım ilk babam hasta olduğunda yıllar önce kalp krizi geçirmişti o zaman çok üzülmüştüm ve reglim çok erken olmuştu bir ay içinde iki kez yaparım yarın testimi kasığımda batmada var kist olmasından korktum ama kist olsa ilişki sırasında canım yanar ne biliyim çok ağrı yapar diye düşünüyorum bende öyle bir şey yok
çok saol canım üzmemeye çalışıyorum kendimi başarabildiğim kadar
canım kesinlikle bundan sonra sıkılmak yasak sana... benim de sağ kasıkta sancı oluyor ama kist diye düşünmüyorum hemen yani en kötüyü aklına getirme tamam mı?
aa canım aynen beni anlattın valla.. çok yesemde az yesemde sürekli acıkıyorum canım bişiler yemek istiyo.. özellikle eskden bukadar düşkünlüğüm yoktu ama son dönemlerde tatlı istegimde çok oluyor.. sürekli uyumak istyorum heryerim bacakalrım nasıl uyusuk 2 adım yürümek zor geliyor.. her tarafım agrıyo halsiz okula bile dogru düzgn gtmiyorum dedigim gibi , bende spor fln yapmıorm die böleym sanıodm meger pkodanmıs demek..:26:

pkodan kaynaklanıyor spor yaparsan çok faydası olur.... glifor da kullanabilirsin... ama önce sporla düzenlemeye çalış olmazsa doktora da danışıp glifor başlarsın...

canım çok yorulmuş olabilirsin son zamanlarda öyle mi oldu? ondan mı acaba?

aslında beyin olarak çok yoruldum canım yaaa şu son zamanlar kafama çok taktım bu çocuk olayını bide para biriktirmeye başaladım onumuzdekı ay aşılam ayaptırmak için nasıl olck idye düşünüyorm sürekli parayı denkleştişrebılcemmı ilaçlar etki edecekmıs eşimin degerleri nasıl diyee 1haftadır başım çatlayacak nerdeyse bilmiyorum şu son zamanlar böyleyim :KK43: canım hiçbişey yapmak istemiyor valla

2 haftadır hayıt içiyorum kızlarr bugun adetimin 14,günü beyaz yumurta akı gibi akıntım oldu 1damlacık bugunden itibaren çalışmalara başlıyayım bari gün aşırı dimi

Son düzenleme:
yok canım 2-3 gün var daha galiba olmazsam çok sevineceğim ama adet olursam da napalım umutlarım devam edecek :)

bende hala adetimi bekliyorum dün akşam doktoruma mail atmıştım biraz daha bekle dedi :KK43:

saolasın canım benim iyi olmaya çalışıyorum işte üzüntülerden hormonlar oynadı benim galiba ona anlam vermeye çalışıyorum işte
sen nasılsın iyimisin

canım sana üzülme her şey insanlar için.. Derdi veren Rabbimiz dermanını da verir inşallah.. beni sorarsan kötüyüm ya hala adet olamadım :2:

aslında beyin olarak çok yoruldum canım yaaa şu son zamanlar kafama çok taktım bu çocuk olayını bide para biriktirmeye başaladım onumuzdekı ay aşılam ayaptırmak için nasıl olck idye düşünüyorm sürekli parayı denkleştişrebılcemmı ilaçlar etki edecekmıs eşimin degerleri nasıl diyee 1haftadır başım çatlayacak nerdeyse bilmiyorum şu son zamanlar böyleyim :KK43: canım hiçbişey yapmak istemiyor valla

canım benim ama sen bunları bu kadar çok düşünür de aklından çıkaramazsan olmaz ki aşılama hiç yaptırma şu durumda çünkü önce aklını rahatlatman gerekli ki bebeğin sana gelsin...paranı biriktirmeye devam et ve gerçekten hazır olduğunda yaptır aşılamayı hepimizde böyle oldu kafaya takınca tutmadı olmadı biliyorsun... önce kendini iyi hissetmen hazır hissetmen gerekli ve olacağına inanman.... olumsuz düşünmemen lazım canım.... sen bu dediklerimi yap önce sonra da aşılamaya hazır olur zaten beynin ve yaptırırsın... önce beynini boşalt... :KK8:

2 haftadır hayıt içiyorum kızlarr bugun adetimin 14,günü beyaz yumurta akı gibi akıntım oldu 1damlacık bugunden itibaren çalışmalara başlıyayım bari gün aşırı dimi
tabi ilişki olsun bu aralar ama önceki sayfanın en altında yazdım sana dediklerimi dinle olacak diye bak umutsuzluk yok ve çok takılma akışına bırak tamam mı?

bende hala adetimi bekliyorum dün akşam doktoruma mail atmıştım biraz daha bekle dedi :KK43:

anladım canım tamam o zaman bekle tabi biraz daha ama yoruyor beklerken biliyorrum....

Son düzenleme:
öncelikle çok geçmiş olsun canım okurken sanki olayı yaşıyorum sandım çok üzüldüm. isyan etme canım Rabbimiz her şeyi görüyor. inşallah tedavi ile atlatabileceğin bi şey çıkar sıkma canını

canım bende baya iştahımı kesti artık psiklojik mi bilmiyorum. ama bu aralar pek dikkat etmiyorum bende dikkat etsem iyi olacak

darısı bizlerin başına canım. bende metforminle 6 kilo verdim 54 kilodayım bişey soracağım canım . ne kadar zamanda düzenen girdi merak ediyorum bu benm ikinci ayım hala düzenli değil :KK43:
canım benim çok sağol.ne olduğunuda bilemedikki rahim sağa belirgin yatık yazmışlar.iki durum var ya sağa çok yatmış diye sol tüpü göremiyorlar,ya sol tüp kapalı,yada rahimde perde veya çift rahim olayı var...

canım gece nöbetinde olan kadın doğum doktoru da sana gece bakabilir sorun olmaz diye düşünüyorum....

canım yaptın mı testini?

inşallah öyleyimdir canım.... :KK1: sen iyi misin?

eğer seni bu durum çok gerdiyse duphaston 5 gün sabah1 akşam 1 iç bence 3. günün bitiminde belki de içerken söktürür diye düşünüyorum...

canım açıklıyorum şimdi çift rahim olma ihtimali en kuvvetlisi ki en güzeli de inan bu bana da çift rahim dedi doktorun biri diğeri bikornuat dedi ama film çektirmedim moralimi bozmak istemedim.... şimdi sen de moral bozmayacaksın.... farklı rahim şekillerinde regl de çok sancılı geçer böyle rahme müdahale de çok sancılı geçer büyük geçmiş olsun....
perde yoktur umarım perdeli rahim kesinlikle ameliyat ister çünkü bebeği tutamaz... ama çift rahimle hem hamile kalırsın hem de istirahatle tamamlarsın...
rahmin ters değil ters olsa önce rahmi çevirmesi gerekliydi sonra sıvı verirdi ve sana derdi rahmin ters çevireceğim diye ama ters rahim yok ya tek parça rahmin var ya da 2 rahim ağzı olduğundan diğerine sıvı gitmedi ve rahmin bir yarısı göründü en iyi ihtimal bu ve biliyorum ki laparoskopi ile bu sonuç çıkacak mutlaka yaptırmalısın....

çok sevindim :)) böyle devam etsin :nazar:

canım yine bir sürü işler yaptın maşallah....
ben de durmadım bu gün tatlı, yemek,ütü, bazı camların silinmesi vs derken akşam oldu nete de şimdi geldim... :KK9:
biçim çift rahimi ultrasonla anlamazlarmı yaaa.ayyy ben laparoskopiyi hemen yapmak istemiyorum bu ay sağ tüpüm açıkmış ya belki kendi kendine gelir bebişim allahın hikmeti.

canım çok geçmiş olsun inşallah önemsiz birşey çıkar

gyaman bicim inşallah hamilesinizdir kızlar

ben nete girmek istemiyorum kötü şeyler görüyorum hep aklıma kötü şeyler geliyor kendime engel olamıyorum:KK43:
canım benim ben hissediyordum diyordum tüpüm kapalı yada sorun var herhalde çünkü ilişkim ağrılı oluyordu önceleri sonra geçti şükür ve adetlerimdeki sancı gebertiyor resmen beni.

canım yaaaa okurken ağlıycaktım ALLAHIM ne olur bizi daha fazla doktor kapılarında arattırma diye dua ediyorum.sürekli doktorlardayız her ay başka bir şey çıkıyor ben de anladımki artık olacaksa olur zaten ,
ama hiç moralini bozma benim bir tanıdığım var kadının rahminde ikiye bölünme var 3 tane de çocuğuvar.ne kişiler tanıyorum rahim ters dönük çocukları var yeterki Allah yazsın kaderden öteye bir şey yaşamıycaz. seninde olacak Allah herşeye kadir canım o isterse ne şartlarda verir sen Allaha sığın başka çaremiz yok.Geçmiş olsun bu çektiklerin sebebin ,sabrının sonu bebeğine kavuşman olsun.
canım benim empati kurmuşsun benle ondan ağlayacak gibi olmuşsun çok teşekkürler.isyan etmiyorum artık bugün daha iyiyim hatta içimde şöyle bir his var sağ taraf güzel ve açık yaa belkide bu ay adet görmem gelir bebişimmm...

bugün ikinci kez duyuyorum bu diziyi.. off internetimiz sınırlı bizim.. çok da pahalı sınırsız.. o nedenle netten dizi izleyemiyorum.. ama muhakkak aklımda olacak..
inşallah kutlamalar fazla fazla olur..

canım herkesin ateş değeri farklı.. kişisel birşey bu.. sakın kimsenin ateşine bakma..
canımttnet çok pahalı.uydu net al onu araştır daha uygun ooo

kızlar geçmişi oku oku bitiremedim yine.

ha şöyle canm karamsarlık hiç yakışmıyo gerçekten sana.sende iyiki varsın canm.test yapman için gaz vermeyelim bencede çünkü tek çizgiyi görmek üzücü oluyo tabi inşallah görmezsin tek çizgi ama olsun sen yinede bekle canm.benm bu ay yumurtalarım gelişmedi canm klomen içmediğim için oyüzden bi an önce adet olmayı bekliyorum gerçi daha çok var.evet o çocuğa bende bayılıyorum kollarını ısırasım geliyo.

canm kendini üşütme sistit ne fenadır bilirim bende evlendikten sonra olmuştum geçenyılda oldum buyılda olcam diye korkuyorum.kronikleşti artk.ama iğrenç bişeyya.sıcak tut kendini ilerlemesin canm.yumurtlama dönemine girecen dikkat et kendine.

canm gün deil ay nisanda almıştık heralde ama yazın felan hiç yapmadık.aldığımızda biraz yapmıştık öyle kalmıştı.şimdi kış gelince geceler uzayınca yapmaya başladık.

canm biraz bekle gelmezse iç söktürücü.

canm kendi dr.na gitseydin başkası çok ilgilenmiyo sanki.neyse diğer tahlillerinide al git bakalım ne dicek.

canm benm çok üzüldümya.geçmiş olsun nekadar acı çekmişsin ama dr.nda da hata var bence o aleti yerleştirirken ben hiç acı hissetmedim.hadi ilaç varirken acıması normalde yerleştirirken niye acıtıyo.neyse canm sakın üzülme hemen daha bişey belli deil kötü düşüncelere kapılma laparoskopi ile anlaşılacaksa onu yaptır sorun anlaşılsın.isyan etme canm niye benm başıma geliyo deme herşeyde bi hayır vardr.Allahım senden gelen herşeye razıyım de.çünkü verecek olan o.oyüzden ne olacağı belli olmaz.bu çocuğun olmıyacağı anlamına gelmiyorki sakın kendini üzüp yıpratma canm inşallah halledilmiycek bi sorun yoktur.tekrar çok geçmiş olsun canm kanaman durdumu şimdi iyimisin?

canm aşılama ağrılı bi işlemmi.bide bunu yapan prof.ne kadara yaptırdın peki?

canm benm gözünaydın kötü şey düşünmedin bak sonuç güzel oldu maşallah.oğluşmu geliyo annesi.amin canm inşallah.
ne acı çektim sormaaa tatlım.öldüm öldüm dirildim hani işede yaramadı anlaşılmadı ne var diye.dün isyan ediyordum şimdi iyiyim hatta diyorumki belkide allah bu filmi çektirmemi sağladı tüpün biri tam açıkkk rahim sağa doğru yatık ya bu filmden sonra bebeişimin gelmesine vesile olacaktır.bundan sonra ilişki sonrası sağa yatacam artıkkk.

İyiakşamlar Arkadaşlar nasılsınız?123m senin adına üzüldüm canım.Haklısın ama Allah a isyan etmemek lazım inşllh hepimizin olur bebeği.Ölümden başka herşeyin çaresi var.İnşllh sonuçların iyi çıkar canım.Geçmiş olsun:KK16:
çok sağol tatlım ama ben tedavi olmaktan ziyade bu ay allahtan mucize bekliyorum kendi kendine gelsin bebişim istiyorum.

kızlar bu pko vücutta insülin direncini düşürüyormuş ya ne gibi belirtiler veriyordu sizde mesela bende acıkınca elim ayağım titriyo sürekli başım dönüyo tatlı yeme isteği oluyo bi ara o kadar iştahlıydım ki sürekli bişeyler yemek istiyordum..sizde de böyle belirtiler var mıydı ayrıca kilo da veremiyorum ..bana doktor şeker ilacı yazayım dedi bend e şekerim düşüyo benim diye almadım halbuki kantahlilinde görünen bişey yok..şeker ilacını kullansam şikayetlerima zalır mı sizin geçti mi:KK55:

ayyyynen titreme sinirlilik baş dönmesi halsizlik bende de vardı.metformin hepsini kestii..

biçim çift rahimi ultrasonla anlamazlarmı yaaa.ayyy ben laparoskopiyi hemen yapmak istemiyorum bu ay sağ tüpüm açıkmış ya belki kendi kendine gelir bebişim allahın hikmeti.

ne yazıkki anlayamıyorlar canım sıkışık olmadığın bir zamanda idrar torban tam boş olduğunda vajinal usg den bir baktır bakalım anlayabilecekler mi o kadar kolay olsaydı doktor sana laparoskopi demezdi.... hem perde varsa usg den hiç bilinmez yani...
sen bu şekilde hamile kalmayı dene olmazsa baktırırsın benim de baktırmam lazımdı ben de baktırmadım...

canım benim ama sen bunları bu kadar çok düşünür de aklından çıkaramazsan olmaz ki aşılama hiç yaptırma şu durumda çünkü önce aklını rahatlatman gerekli ki bebeğin sana gelsin...paranı biriktirmeye devam et ve gerçekten hazır olduğunda yaptır aşılamayı hepimizde böyle oldu kafaya takınca tutmadı olmadı biliyorsun... önce kendini iyi hissetmen hazır hissetmen gerekli ve olacağına inanman.... olumsuz düşünmemen lazım canım.... sen bu dediklerimi yap önce sonra da aşılamaya hazır olur zaten beynin ve yaptırırsın... önce beynini boşalt... :KK8:

haklısın ama nasıl yapcam bilmiyorum ama dediklerine uycam yarından itibaren biraz daha çeki düzen vefrcem kendıme olu gibiyinm valla görenler nldu snaa diyorlaar ruh gibi salak salak bakınıyorum etrafıma konusuyorum ama sankı boşşş hep aklımda bebek neyse bu saatten sonra takammaya karar verdim rahat olcam kı beebğim gelsin bana :)

hayıta devam ediyormusun ben geçen hafta başladım p.tesi bu 2 haftam sabah akşAM içiyorum bakalım faydası olcakmı

hayıta devam ediyormusun ben geçen hafta başladım p.tesi bu 2 haftam sabah akşAM içiyorum bakalım faydası olcakmı

faydası oluyor canım bırakma onu... ben 30 günü tamamladım bıraktım adet göreyim diye ama daha yok.... adet günü başlıyorum ben ona ve 30 günden de fazla içmiyorum....25-30 gün gibi yani...

yine başım çatlıyor kızlar ama bu defa dayanacağım geçen defa apronax içmiştim bu defa sökecekse söksün artık...ayalarım buz gibi belim ve kasıklarım başım ağrıyor tam adet belirtileri sanırım test yapmama bile gerek kalmayacak...

Son düzenleme:
canım işte budur yapman gereken herşey bebek değil hayatının merkezine bebeği koyma... rahat ol ve beklemediğin bir anda gelsin sana....

sagol canım allah razı olsun :)

faydası oluyor canım bırakma onu... ben 30 günü tamamladım bıraktım adet göreyim diye ama daha yok.... adet günü başlıyorum ben ona ve 30 günden de fazla içmiyorum....25-30 gün gibi yani...

anladım canım bende aşılama yaptırana kadar içeceğim bakalım nolcak hayırlısı artık :)

yine başım çatlıyor kızlar ama bu defa dayanacağım geçen defa apronax içmiştim bu defa sökecekse söksün artık...ayalarım buz gibi belim ve kasıklarım başım ağrıyor tam adet belirtileri sanırım test yapmama bile gerek kalmayacak...

inş.adetin gelmezde hamılesindir canım :)

bişey soracam sende bu akıntı her ay olurmuydu hayıtmı yaptı bunu

ne yazıkki anlayamıyorlar canım sıkışık olmadığın bir zamanda idrar torban tam boş olduğunda vajinal usg den bir baktır bakalım anlayabilecekler mi o kadar kolay olsaydı doktor sana laparoskopi demezdi.... hem perde varsa usg den hiç bilinmez yani...
sen bu şekilde hamile kalmayı dene olmazsa baktırırsın benim de baktırmam lazımdı ben de baktırmadım...

perdeyi anlamazlar biliyorum tatlım.hani çift rahim yada çift rahim ağzını anlamazmı diye sordum.ki doktorum 10 gün sonra yine gel allttan iyice bakıp kontrol edelim dedi sanırım çift rahim olma olasılığı varmı ona bakacak.

ya biçimmm bi tanıdığım vardı onunda hormonları hep bozuktu adeti hep sancılı idi çocuğu olmadı filan sonra onu yaşlı bir teyzeye götürmüşlerrr karnına bişeyler yapmış masaj gibi yanii ertesi ay hamile kaldı.acaba bendemi gitsem sağa filan yatıksa düzeltirmi ben çok inanırım öyle şeylere

perdeyi anlamazlar biliyorum tatlım.hani çift rahim yada çift rahim ağzını anlamazmı diye sordum.ki doktorum 10 gün sonra yine gel allttan iyice bakıp kontrol edelim dedi sanırım çift rahim olma olasılığı varmı ona bakacak.

ya biçimmm bi tanıdığım vardı onunda hormonları hep bozuktu adeti hep sancılı idi çocuğu olmadı filan sonra onu yaşlı bir teyzeye götürmüşlerrr karnına bişeyler yapmış masaj gibi yanii ertesi ay hamile kaldı.acaba bendemi gitsem sağa filan yatıksa düzeltirmi ben çok inanırım öyle şeylere

valla sen bilirsin usg den bakarak bana doktorun biri çift rahimsin dedi diğeri bikornuat dedi yani ikisi de farklı şeyler demek ki tam olarak anlaşılamıyor ama yine de sen baktır canım belli olmaz... doktora güven de çok önemli tabi....
o bahsettiğin teyzeye de gitme kimbilir neler yapıyor ben inanmam öyle şeylere Allah verirse olur zaten her türlü canım ya... bi de kadın istemeden zarar verir sana bilemezsin ki... rahim yumurtalık bunlar hassas konular... üstelik ne yaparsa yapsın rahmin şeklini değiştiremez.... annemin rahmi doğumlardan sonra yine ters dönmüş şekil değişmez...

Son düzenleme:
X