Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

bicim nasılsın canım adet gördün mü? en az kendiminki kadar seni de bekliyorum ...İnşallah güzel haberlerii alırız :KK19:

bubenimiste nasılsın canım uzun zamadır pek takip edemedim seni yeni dönem bitkisel olarak başlayacaktın başaladın mı?

cvr canım sende aklımdasın nasılsın?

bicim nasılsın canım adet gördün mü? en az kendiminki kadar seni de bekliyorum ...İnşallah güzel haberlerii alırız :KK19:

bubenimiste nasılsın canım uzun zamadır pek takip edemedim seni yeni dönem bitkisel olarak başlayacaktın başaladın mı?

cvr canım sende aklımdasın nasılsın?

karabocuq nerdeyse unutuyordum seni :2: rumuzun aklıma gelmedi sen nasılsın neelr yapıyorsun?

Arkadaşlar uzun uzun yazılanları okudum ve banada yardımcı olabilirmisiniz diye aranıza katılmak istedim.
2 sene önce kist tedavisi gördükten sonra aldığım 10 kiloyu veremiyorum ve bel fıtığı olduğum için bu kiloyu vermeden hamile kalmam yasak, bütün bunlar yetmezmiş gibi en son kontrolümde pko olduğumu söyledi doktor, düzenli adet görmeme rağmen pko hastası olunabiliyormuş.Sizce ben Glifor kullansam hem kilomdan hemde pko dan kurtulabilirmiyim...:emir_bebek:

aynen canım metformin ana maddesi ben sandoz markasını kullanıyorum. doktoruna söylersen metformin diye verir o zaten :) bi de dediğin gibi kilolar yağlar idrarla gidiyor suyu çok içmen lazım. ben hep halsiz olan bi kişiydim metformin iyi geldi şuan dinç de hissediyorum iştahını da kesiyor ama sen yine şekerli şeylerden uzak duracaksın yine. ayrı bi egzzersiz falan da yapmıyorum kilolar gidiyor bende özellikle göbek bölgemde vardı şuan düze yakın :KK70: yıllar sonra :KK9:

aneemmm vallaa ne güzel konustun bende aşırı halsiz uyuşuk bi tip oldum çıktımm gidip yarım saat yürümeye üşeniyorumm onu gec okula gtmeye bile üşeniyorum süreklii:KK52:
dümdüz bir göbek mii..... gençliğimi hatrladım biann (2sene öncesi :KK9: )
istyorm bnde o ilaçtaaann :KK9::KK52:

yaaaaaa nasıl unutur :KK9::KK9:
ne yemek var akşama? ben çoook düşündüm düşündüm düşündüm.. en sonunda nohut yapmaya karar verdim.. yanına pilav, peynirli börek ve çorbaya kararsızım ne yapsam ki diye..

bende aynen senin dediğin gibi dedim yaaa nasıl unutursun :KK1: şimdi gülüyorum ama akşam çok sinirlendim neyse yine bu unutur diye özellikle gittim dükkanına oturdum yolladım onu aldırmaya hala çok azda olsa kahverengi akıntım var yarın sabah yapıcam testi çünkü kanama falan gelirse diye bekliyorum
şu ateş tabloma hangisini işaretlemeliyim regliyken light işaretliyorum doğrumu yapıyorum bilmiyorum ama şimdi bu lekelenmeye neyi işaretliycem bilmiyorum
pazardan kereviz aldım annem yapardı onu deniyim diye patatesli kereviz yemeği yaptım yanınada makarna birde salata yeter işte çok bile :KK1:
bence nohutun yanına pilav yeter birde salata yap böreği katma işin içine kilo almayalım dimi :KK34:

Arkadaşlar uzun uzun yazılanları okudum ve banada yardımcı olabilirmisiniz diye aranıza katılmak istedim.
2 sene önce kist tedavisi gördükten sonra aldığım 10 kiloyu veremiyorum ve bel fıtığı olduğum için bu kiloyu vermeden hamile kalmam yasak, bütün bunlar yetmezmiş gibi en son kontrolümde pko olduğumu söyledi doktor, düzenli adet görmeme rağmen pko hastası olunabiliyormuş.Sizce ben Glifor kullansam hem kilomdan hemde pko dan kurtulabilirmiyim...:emir_bebek:

doktoruna danış mutlaka kullanırsan sana iyi gelebilir kilo vermenede yardımcı olacaktır gerçi ben kullanıyorum bende hiç etki yapmadı ne mide bulantısı ne iştahsızlık benim önceliğim reglimi düzenlesin kaliteli yumurta oluştursun yeter ama çoğu kişi kilo veriyor :KK34:

ahahaha bak gene mannak dedi banaaa.. annem geliyo bak sölerim seni anneme :KK9:
hala başlayamadım.. başlamak da istemiyorum.. akşama ütülerim dedim kendi kendimi kandırdım.. aşkımız akşama kadar sadece bakışmakla yetinecek.. :KK9:

:KK1::KK1::KK1::KK1: ütümü yapıyon kızz yoksun :)

doktoruna danış mutlaka kullanırsan sana iyi gelebilir kilo vermenede yardımcı olacaktır gerçi ben kullanıyorum bende hiç etki yapmadı ne mide bulantısı ne iştahsızlık benim önceliğim reglimi düzenlesin kaliteli yumurta oluştursun yeter ama çoğu kişi kilo veriyor :KK34:

çok teşekkür ederim ilk işim doktora danışmak olacak umarım faydasını görür ve sizinle paylaşırım.:KK16:

ya bizde hesaplıyoruz işin içinden çıkamıyoruz.. çünki ev telefonunu hiç kullanmıyoruz biz.. sadece internet için var ve 28tl sabit geliyor fatura.. eee şuan sınırsız aboneliği 59 tl.. ikisi üst üste gelince 100 tl ediyor.. dedik gereksiz şu anda.. biraz zaman geçsin kesin değiştiricez kesin.. yoksa ben çok sıkılıyorum.. izleyemediğim diziler hep kaçıyor..
ahh ahh baba evinde böylemiydi hayat diyorum bazen :KK9: baba şu olcak; tamam kızım.. baba bu yapılcak; olur yavrum.. bir dediğimiz iki edilmedi hiçbir zaman.. şimdi kocacığımı üzmemek için ses etmiyorum tabii, çok seviyorum kara böcükümü :KK16:
sende durumlar nasıl bu arada? son 3 mü sayıyoruz.. yok yok saymayalım.. kırmızılar gelmesin ama bebekten sebep gelmesin.. bebek yoksa hemen gelsin seni bekletip boşa ümitlendirip üzmesin.. öpüyorum canııım :KK54:
tuncss canım enerjine hayranım içim aydınlanıyor sen yazdığında....
son 3 sayıyıroz evet 9 unda mı yapayım 10 unda mı tabi adet gelmezse :)) gelebilir gibi hissediyorum... bu gün de spor yaptım sağ kasığımda ağrı oldu keşke yapmasaydım dedim sonra bir sporum kısmıştı yani :))

herkese günaydın... ya valla tatlım ne dedini yada demekistedini bende anlamadım test herzamanki gibi negatif ayıın 16 dr randevu aldım ama çok sancım oluo ğöğüslerim patlıcak acısından duramıorum inş.gelir
aynı durumdayım canım seninle merak etme o küçük folüküldür... 16 cm kist olmaz yerinde duramazsın öyle bişey olsa....
16mm dir o ve bu gün yarın çatlayabilir.... akıntın oluyor mu yumurta akı gibi şeffaf...
canım metformin içiyorum birde reglimin 2. günü başladım bal çörek otu tarçın polen kullandım bugüne kadar bu kahverengi akıntı olduğu için bugün içmedim

29. unda regli oldum 2.sinde bitti 4 gün sürdü söylemiştim hatırlıyorsan sanki regli belirtileri hala devam ediyor bende diye sivilce bel ağrısı göğüslerde hassasiyet ağlama krizleri kasıkta batmalar falan dün akşamda yani reglim bittikten 4 gün sonra kahverengi lekelenme ve hala devam ediyor bence bebek falan yoktur ya olsa olsa kist falan mı var çünkü bugünde ateşim düştü

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com
5. gününde ateşin güzel düşmüş bu gün ateşin yüksek devam etseydi sana 5. gününde yumurtlama olmuş derdim ama ateş düşmüş canım sen yine de testini yap rahatla sonra doktora gidersin...kist yapmaz ki bunları bilemedim ben de...
yok canım 2-3 gün var daha galiba olmazsam çok sevineceğim ama adet olursam da napalım umutlarım devam edecek :)

glifor ben günde 850 mg ile geçen ay başladım faydasını gördüm iştah kapatma özelliği var bir de spora başlarsan bu ilaçla bir güzel kilo verirsin ama bu ilaçla bir bol su içmek şart herkese diyorum sana da deyim...

kızlar bu pko vücutta insülin direncini düşürüyormuş ya ne gibi belirtiler veriyordu sizde mesela bende acıkınca elim ayağım titriyo sürekli başım dönüyo tatlı yeme isteği oluyo bi ara o kadar iştahlıydım ki sürekli bişeyler yemek istiyordum..sizde de böyle belirtiler var mıydı ayrıca kilo da veremiyorum ..bana doktor şeker ilacı yazayım dedi bend e şekerim düşüyo benim diye almadım halbuki kantahlilinde görünen bişey yok..şeker ilacını kullansam şikayetlerima zalır mı sizin geçti mi:KK55:

çok teşekkür ederim ilk işim doktora danışmak olacak umarım faydasını görür ve sizinle paylaşırım.:KK16:

inşallah canım faydasını görürsün güzel haberlerini bekliyoruz :KK34:

5. gününde ateşin güzel düşmüş bu gün ateşin yüksek devam etseydi sana 5. gününde yumurtlama olmuş derdim ama ateş düşmüş canım sen yine de testini yap rahatla sonra doktora gidersin...kist yapmaz ki bunları bilemedim ben de...

of valla bicim çok sıkıldım herşeyden öylemi oldu böylemi oldu kendimi dinlemekten fenalık geldi yarın sabah yapıcam testimi bakalım ne olcak

kızlar bu pko vücutta insülin direncini düşürüyormuş ya ne gibi belirtiler veriyordu sizde mesela bende acıkınca elim ayağım titriyo sürekli başım dönüyo tatlı yeme isteği oluyo bi ara o kadar iştahlıydım ki sürekli bişeyler yemek istiyordum..sizde de böyle belirtiler var mıydı ayrıca kilo da veremiyorum ..bana doktor şeker ilacı yazayım dedi bend e şekerim düşüyo benim diye almadım halbuki kantahlilinde görünen bişey yok..şeker ilacını kullansam şikayetlerima zalır mı sizin geçti mi:KK55:

insülin direnci pko lu kişilerin hepsinde var...mesela ben çok çabuk acıkırdım yerdim doymaz hemen yine acıkırdım ve çok yememe rağmen vücutta bir halsizlik yorgunluk olurdu iş yapmak bile istemez çoğu zaman yatar uyurdum...
metformin içtiğimden beri hepsi düzeldi...artık yavaş yavaş kilo vermeye de başlayabilirim... direnç kazandım ve az yiyoum hemen doyuyorum... kandaki insülin dağılımını düzenliyor bu ilaç şekeri düşürmüyor yani şekeri düşürmediğinden rahatlıkla kullanabiliyorum...

of valla bicim çok sıkıldım herşeyden öylemi oldu böylemi oldu kendimi dinlemekten fenalık geldi yarın sabah yapıcam testimi bakalım ne olcak
canım bence de sen artık kendini dinleme bak bana son günlerde kendimi dinlesem delirirdim herhalde :)
yani canım testini yap ama gerisini düşünme... babana da sıkıldın ya ateşin ondan da oynamış olabilir.... stres biliyorsun hormonlara da yaramıyor sakın üzme kendini...

bende bu amaçla kullnaıyorum canım :KK9: 850mg gilifor(metformin) yazdır ilk başta yarım olarak al tableti bir hafta sonra günde iki kere sabah akşam alıp devam edersin canım . ben kilo verdim 2 .ayımdayım. 3. aydan sonra adetler düzeliyor bildiğim kadarıykla bekliyorum canım geçmiiş olsun
aneemmm vallaa ne güzel konustun bende aşırı halsiz uyuşuk bi tip oldum çıktımm gidip yarım saat yürümeye üşeniyorumm onu gec okula gtmeye bile üşeniyorum süreklii:KK52:
dümdüz bir göbek mii..... gençliğimi hatrladım biann (2sene öncesi :KK9: )
istyorm bnde o ilaçtaaann :KK9::KK52:

güldüm kız sana :KK9: benm de okul yeni bitti zor yıllar öğrencilik yılları. hemen başla canım neredeyse bu topiğin çoğu kullanıyor

evet canım insüline etkisi var pko nun . hatta pko nun asıl nedeni. aynen bennde acıkınca elim ayağım titrerdi metformine başlayalı öle bi durum gelmedi daha başıma hem de kilo verdiğim halde. metformin şekeri denge de tutar canım düşüklüğe aşırı doz alımında neden olurmuş reçetesinde öle yazıyordu yani normal alımında korkma . normal kan tahlilinde pek belli olmuyor detaylı yaptır şekeri aç ve tok. bence git doktoruna yazdır haberlerini bekliyorum canım geçmiş olsun :KK19:

canım bence de sen artık kendini dinleme bak bana son günlerde kendimi dinlesem delirirdim herhalde :)
yani canım testini yap ama gerisini düşünme... babana da sıkıldın ya ateşin ondan da oynamış olabilir.... stres biliyorsun hormonlara da yaramıyor sakın üzme kendini...

evet canım ilk babam hasta olduğunda yıllar önce kalp krizi geçirmişti o zaman çok üzülmüştüm ve reglim çok erken olmuştu bir ay içinde iki kez yaparım yarın testimi kasığımda batmada var kist olmasından korktum ama kist olsa ilişki sırasında canım yanar ne biliyim çok ağrı yapar diye düşünüyorum bende öyle bir şey yok
çok saol canım üzmemeye çalışıyorum kendimi başarabildiğim kadar

benim hep şekerim düşüktür o yüzden metformin bende öle bir etki yapmadı yani yeme isteğim azalmadı ve kilo veremedim ne yazık ki

insülin direnci pko lu kişilerin hepsinde var...mesela ben çok çabuk acıkırdım yerdim doymaz hemen yine acıkırdım ve çok yememe rağmen vücutta bir halsizlik yorgunluk olurdu iş yapmak bile istemez çoğu zaman yatar uyurdum...
metformin içtiğimden beri hepsi düzeldi...artık yavaş yavaş kilo vermeye de başlayabilirim... direnç kazandım ve az yiyoum hemen doyuyorum... kandaki insülin dağılımını düzenliyor bu ilaç şekeri düşürmüyor yani şekeri düşürmediğinden rahatlıkla kullanabiliyorum...

aa canım aynen beni anlattın valla.. çok yesemde az yesemde sürekli acıkıyorum canım bişiler yemek istiyo.. özellikle eskden bukadar düşkünlüğüm yoktu ama son dönemlerde tatlı istegimde çok oluyor.. sürekli uyumak istyorum heryerim bacakalrım nasıl uyusuk 2 adım yürümek zor geliyor.. her tarafım agrıyo halsiz okula bile dogru düzgn gtmiyorum dedigim gibi , bende spor fln yapmıorm die böleym sanıodm meger pkodanmıs demek..:26:

kızlar bu aralar bana bişeyler oluyorr yiyorum yiyorum kendımı aç kalmışl gibi hissediyorum niye böyle oldum ben yaa :KK43:

X