Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

meleksin sen bicimsin Allah gönlüne göre veriri inşallah hayatındaki herşeyi
:KK8: :KK9: :KK19: amin.. canımsın ya sen ne güzel şeyler dedin öyle inşallah Allah hepimizin gönlüne göre versin...
bicim belirti arama.. düşünüp durma.. vallahi kendi kendimizi hasta ediyoruz.. başka hiçbir işe yaramıyor.. :KK34:

bende onu diyorum insan aklını oynatır düşünmekle... piyango kime vuracak bakalım bekleyelim görelim :KK9: sağol arkadaşım...

anladım canım o zaman bendeki bu göğüs ağrıları adet olamamaktan de mi çünkü benim o kadar gecikmedi en iyisi ben daha bekleyim... ve olmazsam duphastona başlayım test yapıp...
demekki bu klomenleri bıraktıktan sonra da düzen kaçabiliyor... ben gecikeceğini hiç düşünmezdim...
tatlım herkeste bir olmuyor ki.göğüs ağrın adet olacak gibi başlayabilir. sonra adet olmazsan hamileliğe yorabilirsin. ikisi de aynı belirtiler. hiç kafanı yorma.
sen yumurtlamanı biliyorsan, 14 gün sonrası senin adet günün. onu bekleyelim.
progestanı içmene gerek yok bence
ateşin nasıl?
Allahım ya inşallah hamilesindir

bende onu diyorum insan aklını oynatır düşünmekle... piyango kime vuracak bakalım bekleyelim görelim :KK9: sağol arkadaşım...

hayırlısı olsun.. hepimiz çok çok hakediyoruz.. inşallah tez zamanda gelir yavrucuklarımız..

tatlım herkeste bir olmuyor ki.göğüs ağrın adet olacak gibi başlayabilir. sonra adet olmazsan hamileliğe yorabilirsin. ikisi de aynı belirtiler. hiç kafanı yorma.
sen yumurtlamanı biliyorsan, 14 gün sonrası senin adet günün. onu bekleyelim.
progestanı içmene gerek yok bence
ateşin nasıl?
Allahım ya inşallah hamilesindir

ateşte düşme yok 37.4 37.2 arasında gidip geliyor devamlı.... haklısın 14. günüm geçsin zaten adet olmazsam test yaparım ilaç için bekleyim... düşünmeyim daha o zaman....
zaten metformine devam ediyorum...

hayırlısı olsun.. hepimiz çok çok hakediyoruz.. inşallah tez zamanda gelir yavrucuklarımız..

inşallah canım benim yeni yıla girerken kutlamalar yapalım inşallah.... :KK9:
ben big bang teory dizisini izliyorum çok seviyorum izlemediyseniz tavsiye ederim kafa dağıtıyor güldürüyor...

kızlar selammmm benım yumurtalama gunlerım hatta dun çatlatma ıgnesı vuruldum ama ates değerım 36 nın ustunde pek seyretmıyor en fazla 36.1 durumunda 35.8 arasında gıt gel yapıyor normaldede 35 cıvarında oluyor zaten benımkısı olur mu boyle yahu?

ben big bang teory dizisini izliyorum çok seviyorum izlemediyseniz tavsiye ederim kafa dağıtıyor güldürüyor...

bende çok severim o diziyi komedinin tavan yapmışı ama herif film izliyor ya :KK43:

bugün ikinci kez duyuyorum bu diziyi.. off internetimiz sınırlı bizim.. çok da pahalı sınırsız.. o nedenle netten dizi izleyemiyorum.. ama muhakkak aklımda olacak..
inşallah kutlamalar fazla fazla olur..

kızlar selammmm benım yumurtalama gunlerım hatta dun çatlatma ıgnesı vuruldum ama ates değerım 36 nın ustunde pek seyretmıyor en fazla 36.1 durumunda 35.8 arasında gıt gel yapıyor normaldede 35 cıvarında oluyor zaten benımkısı olur mu boyle yahu?

canım herkesin ateş değeri farklı.. kişisel birşey bu.. sakın kimsenin ateşine bakma..

ben eşimle izliyorum o diziyi canım internetten izliyoruz...
çatlatma iğnesinden sonra hemen çatlamazki 36 saat sonra ya da bazen 48-72 saat sonra da çatlayabilir ve çatladıktan sonra ateş yükselir.... derecenden de kaynaklanıyor olabilir.... düşük haline göre yarım ile 1 derece fark ediyorsa çatlamış demektir...
mesela ateşin 35.8 gibiyse 36.8 e çıkarsa ya da 36.5 olursa birden çatlamış demektir...

Son düzenleme:
ateşte düşme yok 37.4 37.2 arasında gidip geliyor devamlı.... haklısın 14. günüm geçsin zaten adet olmazsam test yaparım ilaç için bekleyim... düşünmeyim daha o zaman....
zaten metformine devam ediyorum...
evet canım düşünme şimdi..sağlıklı bir yumurtaysa olsun tutsun inşallah. ben de çizelgemi yapayım:) aslında mutlu bir hamilelik geçirmiyorum ben böyle endişeli oldukça herşey aynı tas aynı hamam. aklıma gelen korkuları dağıtmaya çalışıyorum bu sefer başka işlerle oyalanarak. ben de seviyorum big bang theory yi

bugün ikinci kez duyuyorum bu diziyi.. off internetimiz sınırlı bizim.. çok da pahalı sınırsız.. o nedenle netten dizi izleyemiyorum.. ama muhakkak aklımda olacak..

biz sınırsıza geçtik ve film , ya da dizileri internetten izliyorum artık... tv az izler olduk... aslında parasını çıkartıyor böyle düşünüldüğünde....
diğerine 30 veriyorduk buna 50 tl ve sınırsız çok iyi....

evet canım düşünme şimdi..sağlıklı bir yumurtaysa olsun tutsun inşallah. ben de çizelgemi yapayım:) aslında mutlu bir hamilelik geçirmiyorum ben böyle endişeli oldukça herşey aynı tas aynı hamam. aklıma gelen korkuları dağıtmaya çalışıyorum bu sefer başka işlerle oyalanarak. ben de seviyorum big bang theory yi

tamam ben düşünmüyorum dediğin gibi sağlıklıysa tutsun...
canım senin en mutlu olman gereken günler bunlar sakın olumsuzu düşünme...
aklını yorma.... içinde gelişen miniğini düşün tamam mı?
ben senin için öyle çok seviniyorum ki anlatamam canım.....
maşallah defalarca maşallah :))
eşim çağırdı çıkıyorum ben öptüm...

Son düzenleme:
kızlar geçmişi oku oku bitiremedim yine.

günaydın canımsın eksik olma... evet çok haklısın karamsarlık bana yakışmıyor
ama inanki sadece hormonların etkisi olduğunu ve geçici olduğunu biliyorum canım ama söz veriyorum artık karamsarlık yok...
sabırla bekleyeceğiz canım çok haklısın iyiki varsın :KK9:
ateş çizelgem böyle

359aa8 Ovulation charts on FertilityFriend.com

herkesler baksın benden test yapmamı istemeyin kızlar çünkü çizelgeme bakarsanız test yapmak için daha 5 günüm var... şu durumda hayal kırıklığı olur... :KK9:

sen nasılsın canım bu aydan umutlusun de mi?bu arada avatarındaki çocuğa bayılıyorum :))

ha şöyle canm karamsarlık hiç yakışmıyo gerçekten sana.sende iyiki varsın canm.test yapman için gaz vermeyelim bencede çünkü tek çizgiyi görmek üzücü oluyo tabi inşallah görmezsin tek çizgi ama olsun sen yinede bekle canm.benm bu ay yumurtalarım gelişmedi canm klomen içmediğim için oyüzden bi an önce adet olmayı bekliyorum gerçi daha çok var.evet o çocuğa bende bayılıyorum kollarını ısırasım geliyo.

canım günaydın.. sakın test yapma bence de.. 15. günde genelde adet oluyorsun öyle hatırlıyorum ki geçen ayın tablosu da öyle diyor.. bekle bence.. yoksa negatif testler gerçekten hayal kırıklığı yaşatıyor..
herşey gönlünce olsun canım arkadaşım.. ateşe mateşe aklını takma sen normal yaşantına devam et.. bebişin gelirse mutlu ol, gelmezse sakın üzme kendini.. vakti saatini bekliyordur kerata :KK9:
benim de ateşim sapıttı iyice.. bir de ben feci sistit oluyorum.. çok acı çekiyorum idrarımı yaparken.. ilaçta alamıyoruz tedavi süreci diye.. artık kekik kaynatıp içicem bol bol.. yoksa bu ilerlerse beni günlerce süründürüyor..
ateş tablomu da ekliyim;

359ae6 Ovulation charts on FertilityFriend.com

**herkesleri öpüyorum.. kendinize iyi bakın.. ben bugün temizlik yapmaya karar verdim sonunda:KK9: Allah güç kuvvet versin de çabucak bitireyim.. yoksa evi böcükler sarıcak :KK9::KK9: annecik de geliyo tertemiz olsun herbi yan.. yarın ya da öbür gün annem gelmiş olcak.. teyzemde kalıcakmış, düşünceli kadın.. perşembe kontolüm olduğunu biliyor.. kesin hesaplamıştır günleri :KK17: :KK9::KK9:

**gyaman canım umarım yazımı görürsün.. babanla ilgili son gelişme geçmişi detaylı incelemediğim için kaçıvermiş.. canım Allah şifasını versin.. tez zamanda sağlığına kavuşsun.. bol bol morale ihtiyacınız var hepinizin.. kendinize dikkat edin.. :KK54:

canm kendini üşütme sistit ne fenadır bilirim bende evlendikten sonra olmuştum geçenyılda oldum buyılda olcam diye korkuyorum.kronikleşti artk.ama iğrenç bişeyya.sıcak tut kendini ilerlemesin canm.yumurtlama dönemine girecen dikkat et kendine.

canım doktor kilo için az mı dedi çok mu bende 167 cm boydayım 54 e kiloda düştüm doktor hala metformine devam diyor 2. ayımdyaım adetim düzene girmdi hala.. 3. ayı bekliyorum genelde adetler o zman düzene giriyormuş

ooo canım sen kaç günde bitiriyorsun 1500 lüğü. çok yaptım liseden bu yana hobim çok da seviyorum

bir ayda 8 kilo mu :KK43: ayy canım geçmiş olsun korktum. senin durumunda olan bi sınıf arkadaşım vardı o da regli 2 hafta da bir görürdü. ben 2 ayda zor görürdüm gülerdik hatta :KK70: onun da doktoru bi tedavi vermiş o senin aksine kilo verdi ama düzelmemiş sanırım uğraşıyordu.. senin adına gerçekten çok üzüldüm inşallah şifenı Rabbimizden bulursun canım . çok geçmiş olsun

canm gün deil ay nisanda almıştık heralde ama yazın felan hiç yapmadık.aldığımızda biraz yapmıştık öyle kalmıştı.şimdi kış gelince geceler uzayınca yapmaya başladık.

metformin kullanıyorum 2. ayımdayım adetim gelmedi hala. kasım 17de adet görmem gerekirdi normal olsaydı. ne yapayım kızlar yüzümde sırtımda sivilce döktü beklelyeyim mi yakın mıdır gelmesi :KK43: metforminde kulllanıyorum adet söktütrücü kullanayım mı :KK43:

canm biraz bekle gelmezse iç söktürücü.

slm kızlar ben geldim doktora gittim geldim doktorum yoktu başka bi doktor vardı baktı sonuclarıma ıh fsh çizdi adetlerin düzenli diye srdular bende 2ay olmadıgım oluyorr falan dedım polıkıstık overım dedım doktor evet edı başka bi tahlıl istedikmi sendne dedı bende evet adetim 21,günü yaptırcam dedı tamam onuda görelim ondan sonra konusuruz hemde eşinin tahlıllerıne bakarız dedı bide rahım filmimi sordu daha önce cektırdim tüpler acık dedım taam diğer tahlılıde yaptırıp gelin dediler boşuna gittim yanı kızlar

canm kendi dr.na gitseydin başkası çok ilgilenmiyo sanki.neyse diğer tahlillerinide al git bakalım ne dicek.

sorma tatlım aslında yazmayayım kimseyi korkutmayayım diyorum ama paylaşmam lazım çok kötüyüm çünkü.berbat bir filmdi öldüm öldüm dirildim adam yerleştirirken o şeyi benim ağrım oldu hatta vallahi vazgececem dedim yanımda hemşirenin elini öyle sıktımkııı yazık kadınaa.çok ağırdı neyse ona dayandımm sorun değildi o süreç ama.ilacı bi verdi bi çığlık attım vazgeçtimm ben diye öldümm sandıımmm çıldırdım resmen doktor dediki ya kaç yıllık doktorum kimse bağırmadı bu kadar dedi tabi ben o ağrılıyla kalçamı kaldırdım az kaldı biraz daha ilaç verecez 2-3 dakka sonra dedi dayan dediii.ama ben kalkacam resmennn öldüm çünkü.bide ilk ilaçın etkisi geberdim resmen.neyse dayanacam dedim 2 ilaç daha hafif geçti bu sfer kaldırmadım kalçamııı.ama ilkinde niye ben çektiriyorum yaaa diye ağlıyorum hüngür hüngürrr hemdeeee.sonra normal röntgende çekilmesi için 5 dakka daha bekle dediler ama ben ağlıyorummmm
bu seferde neye ağlıyorum,aslında bu kadar neden bağırdım diyeee ağlıyorum bebiş için nelere katlanıyorum diye ağlıyorum,allahım neden ben bu hale düştüm diye ağlıyorummm.o 10 dakika boyunca ağladımmm artık psikolojimde kötü olmuş yaaaa.
üstüne sonuçta garip çıktı doktor ultrasonda tekrar bakalım dediiii.sağ tarfımda ilerlemiş su tüp açıkkkk.ama ilginç olan rahimin sol tarafına sıvı hiç geçmemiş bileee.
1.ya rahim 2 tane
2.ya rahim ağzı iki tane ve tam ortada bir perde var o yüzden sıvıyı sola geçmediii
3.yada rahim tamamiyle sağa yatık
dedi LAPAROSKOPİ ÇEKİP ancak anlarız dediii.ben daha kötü oldummmm başladım ağlamaya ama susamıyorumAĞRI GEÇTİ GİTTİ UNUTTUM ONUUUU.
sonra masadan bir kalktımmm kanama gelmişşşş.doktor çok korktu ağrı kesici vede antibiyotik verdiii.
ben rahimde ne var bilemedim dedi laparoskopi çekmemiz lazımmm anca anlaşılır dediii.
ŞU AN ÇOK KÖTÜYÜM benim rahimimde ne varrrr yaaa.ne yapacam bennn ya bebeğim olmazsa.İSYAN ETMEK İSTEMİYORUM ama neden böyle şeyler benim başıma geliyorrrrrrr offfff.NE OLUR KIZLAR BANA AKIL VERİNNNNN.:KK43::2::KK43::KK43:

canm benm çok üzüldümya.geçmiş olsun nekadar acı çekmişsin ama dr.nda da hata var bence o aleti yerleştirirken ben hiç acı hissetmedim.hadi ilaç varirken acıması normalde yerleştirirken niye acıtıyo.neyse canm sakın üzülme hemen daha bişey belli deil kötü düşüncelere kapılma laparoskopi ile anlaşılacaksa onu yaptır sorun anlaşılsın.isyan etme canm niye benm başıma geliyo deme herşeyde bi hayır vardr.Allahım senden gelen herşeye razıyım de.çünkü verecek olan o.oyüzden ne olacağı belli olmaz.bu çocuğun olmıyacağı anlamına gelmiyorki sakın kendini üzüp yıpratma canm inşallah halledilmiycek bi sorun yoktur.tekrar çok geçmiş olsun canm kanaman durdumu şimdi iyimisin?

cnm neden anesteziyle olmadınn.bende rahim filmi çektirdim ama anesteziyle benimde soluma hiç ilaç gitmemişti çünkü solum kapalıydı.sağım zedeliydii.sağada parça parça gitmiştii.anesteziden snr bendende kan geldi ve çok sancım oldu.anlattıklarına göre ben doktorunu hiç beğenmedimmm.

benimde aşılama yaptırdığım dpktor ulturason olamadan yerleştirdi spermlerii rahmimee bi alet taktı rahmin ağzını iyce açtııı ahrt hart die ben o aletin sesni duydum sonrada rahmi göremiyrm dışarı çıkartıcam sakın kımıldama dediii bütün aşılılama boyunca hıçkıra hıçkıra ağladım cnm çok yandıııı.aşılamadan snr kanamam olduu.zaten tutmayacağı belliydi.yapan doktorda profösör.benden birsürü para aldıııı.

canm aşılama ağrılı bi işlemmi.bide bunu yapan prof.ne kadara yaptırdın peki?

Merhaba kızlar...
Dün doktora gittik detaylı ultrason için.Çok şükür bebeğim çok sağlıklı.
Doktorum herşeyin yolunda göründüğünü söyleyince amniyosentezede gerek kalmadı.
Bebeğimin cinsiyetide kesin erkekmiş.
Rabbim inşaallah en kısa zamanda sizlerede bu güzel duyguyu nasip eylesin.

canm benm gözünaydın kötü şey düşünmedin bak sonuç güzel oldu maşallah.oğluşmu geliyo annesi.amin canm inşallah.

tamam ben düşünmüyorum dediğin gibi sağlıklıysa tutsun...
canım senin en mutlu olman gereken günler bunlar sakın olumsuzu düşünme...
aklını yorma.... içinde gelişen miniğini düşün tamam mı?
ben senin için öyle çok seviniyorum ki anlatamam canım.....
maşallah defalarca maşallah :))
eşim çağırdı çıkıyorum ben öptüm...
sağol canım ben de senin hamile kalmanı çok istiyorum.. hepimizi sen motive ettin, en güzel bebek seninki olacak canım:KK31: iyi geceler öptüm

Merhaba kızlar...
Dün doktora gittik detaylı ultrason için.Çok şükür bebeğim çok sağlıklı.
Doktorum herşeyin yolunda göründüğünü söyleyince amniyosentezede gerek kalmadı.
Bebeğimin cinsiyetide kesin erkekmiş.
Rabbim inşaallah en kısa zamanda sizlerede bu güzel duyguyu nasip eylesin.

Merhaba canım Allah size bağışlasın sağlıklı hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah:nazar::emir_bebek:

İyiakşamlar Arkadaşlar nasılsınız?123m senin adına üzüldüm canım.Haklısın ama Allah a isyan etmemek lazım inşllh hepimizin olur bebeği.Ölümden başka herşeyin çaresi var.İnşllh sonuçların iyi çıkar canım.Geçmiş olsun:KK16:

canım herkesin ateş değeri farklı.. kişisel birşey bu.. sakın kimsenin ateşine bakma..

bende netten ızlemıyorum ama zaten tekrarları sık oluyor e2 ve cnbce nın.
doğru tabi herkesde farklı ben olcmeye devam edeyım.

ben eşimle izliyorum o diziyi canım internetten izliyoruz...
çatlatma iğnesinden sonra hemen çatlamazki 36 saat sonra ya da bazen 48-72 saat sonra da çatlayabilir ve çatladıktan sonra ateş yükselir.... derecenden de kaynaklanıyor olabilir.... düşük haline göre yarım ile 1 derece fark ediyorsa çatlamış demektir...
mesela ateşin 35.8 gibiyse 36.8 e çıkarsa ya da 36.5 olursa birden çatlamış demektir...

şu anda 36 saat oldu yatak odasna gıdınce gene olcucem çalışma saatlerı nonstop eğlence:) evet koltuk altından en az yarım derece dusuk olçum yapıyormus o nednle yarım ustu en azından ama ben dere ceye gore değerlendırmemı yapım eksık olsa bıle artısı gosterır.

BİCİM maşallah bu topiği takip etmekte zorlanıorum ben benim adetimin de 7 gün geçti bugun arkadqşlara oturmaya gittik eşim zorla bi eczane buldu alma dediydsemde aldı testi yarın yapcam ama sanmıyorum oldunu...çünkü bundsn bi 15gün önce dr gititm sol kasımın üstünde okadar çok agrım vardı normal acil dr test yaptı yok bizlik bişey kadın doguma gidin dedi çıktık altan ultrason karnımdan ultrason dr 16 cm çapında kist var dedi bende dr bey buay tamamen kistlerimin eridini kendi dr söylemişti tekrar oluo ama hemen oluşmu dedimbebek olması için olması gerekir bu atılcakki bebek olsun dedi anlamadım demek istedini yumurtamıydı kistmiydi sen olsan kızlar her kese soruyorum ne anlardınız bu konuşmadan ben soğan suyunu kestim agrımda gitti bugun başldım tekrar ayın 16 kendi dr randevu aldım beklicez mecbur ozamana kadar testi yapmak ta istemiyoruum hiç

canm nasılsın?bu arada avatarına bayıldım çok güzeeeeellllll....

iyiyim canım biraz karamsarlık var sizden güzel haber aldıkça iyi geliyor.sen nasılsın:) hepimize kısmet olsun öyle avatarımdaki gibi fotolar inşşşşşşşşşşşşş

X