Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım benimmmm cok cokcok gecmiş olsun yaa :KK43:( cok üzüldüm arkadasım inş kötü bişey cıkmaz aklına kötü seyler getirme allahın izni ile cocugun olcak inş.dua et allaha sıgın canım peki laproskopi yaprcakmısın canım

canıımm çoookkk geçmiş olsuunn benimde en korktuğum şey rahim filmi çekilmek çok üzüldüm yazdıklarına benim canım acıdı resmen okurken =((( ama kötü düşünme bence sen rahat duramadığın için anlamamış olabilirler tam olarak ne olduğunu o yüzden sorun çıkmış olabilir içini ferah tut canım..

BİCİİİMMM İNŞALLAH HAMİLESİNDİR CANIIMMM BUNU GERÇEKTEN ÇOK İÇTEN SÖYLÜYORUMMM =)))

selam arkadaşlarım..
123 çektirmişsin filmi ve anladığım kadarı ile sıkıntılı geçmiş.. geçmiş olsun.. inşallah rahimde dedikleri kadar anormallik yoktur.. takmamaya çalış kafana lütfen.. düşündükçe çıkamıyoruz içinden..

bicim canım valla bugün bol bol su içtim.. çok şükür sabaha göre daha iyiyim.. bende kat kat giyindim ayaklarımı belimi filan sıcacık tutuyorum.. temizlikte bitti.. bir tek gömlekler kaldı ütülencek.. onu da akşama öyle bir geçer zamankiyi izlerken yapacağım..

ecrin canım nasılsın? bak bir arkadaş imkanın varsa tüp yaptır demiş.. valla bende bugün tüm gün bunu düşündüm durdum.. acaba aşılama yerine direk tüp mü yapsak ki dedim.. boşa zaman kaybetmesek aşılama ile de.. aylardır ilaçla deniyoruz.. neyse bakalım perşembe doktora gidince bi konuşmayı düşünüyorum:KK9:

ayyy arkadaşlar hepiniz sağolun gerçekten bugün çok acı çektimm ama sizlerin desteği bana iyi geliyor.umarım rahim şeklinde bişey yokturrr ama doktor açıkladı var sanırım tam olarak ne olduğunu anlamak için laparoskopi diyor.ben onu şimdi yaptırmam ancak şubat tatilinde memleketimde yaptıracam inşallahhh.yarabbim duysun sesimiz neler çekiyor bebek sahibi olmak içinnn ..allahım inşallah bir an önce gelir bebeklerimizzz kötüyüm benn çok moralim bozukkk.

canım çok geçmiş olsun ben çok rahat geçirdim filmi ama seninde sorunun varmış ondan bunları yaşadın aslında iyiki çektirmişsin bak sorununu en azından öğrenmiş oldun ona göre tedavi görürsün sakın bebeğim olmazsa deme çünkü tek tüple hamile kalan çok var ayrıca senin daha tam olarak ne olduğu belli değil hemen benim çocuğum olmayacakmı deme sonuçlarını hemen iyi bir doktora göster hayatım

ahhhh canım demez olurmuyum hüngür hüngür ağladım resmenn.ayy bilmiyorumki tek tüpümmü var acaba yoksa rahim sağamı yatıkkk.
çift rahimmmi var,arada bölmemi varr.AYYYY yarrabbim yardım et bana ne yapacağımı hiç ama hiç bilmiyorummm.

iyiki varsınız kızlar iyiki.destekleriniz beni mutlu etti.ben gidip biraz yatayım ne olur ne olma bişey olacak diye çok korkuyorummm

sorma tatlım aslında yazmayayım kimseyi korkutmayayım diyorum ama paylaşmam lazım çok kötüyüm çünkü.berbat bir filmdi öldüm öldüm dirildim adam yerleştirirken o şeyi benim ağrım oldu hatta vallahi vazgececem dedim yanımda hemşirenin elini öyle sıktımkııı yazık kadınaa.çok ağırdı neyse ona dayandımm sorun değildi o süreç ama.ilacı bi verdi bi çığlık attım vazgeçtimm ben diye öldümm sandıımmm çıldırdım resmen doktor dediki ya kaç yıllık doktorum kimse bağırmadı bu kadar dedi tabi ben o ağrılıyla kalçamı kaldırdım az kaldı biraz daha ilaç verecez 2-3 dakka sonra dedi dayan dediii.ama ben kalkacam resmennn öldüm çünkü.bide ilk ilaçın etkisi geberdim resmen.neyse dayanacam dedim 2 ilaç daha hafif geçti bu sfer kaldırmadım kalçamııı.ama ilkinde niye ben çektiriyorum yaaa diye ağlıyorum hüngür hüngürrr hemdeeee.sonra normal röntgende çekilmesi için 5 dakka daha bekle dediler ama ben ağlıyorummmm
bu seferde neye ağlıyorum,aslında bu kadar neden bağırdım diyeee ağlıyorum bebiş için nelere katlanıyorum diye ağlıyorum,allahım neden ben bu hale düştüm diye ağlıyorummm.o 10 dakika boyunca ağladımmm artık psikolojimde kötü olmuş yaaaa.
üstüne sonuçta garip çıktı doktor ultrasonda tekrar bakalım dediiii.sağ tarfımda ilerlemiş su tüp açıkkkk.ama ilginç olan rahimin sol tarafına sıvı hiç geçmemiş bileee.
1.ya rahim 2 tane
2.ya rahim ağzı iki tane ve tam ortada bir perde var o yüzden sıvıyı sola geçmediii
3.yada rahim tamamiyle sağa yatık
dedi LAPAROSKOPİ ÇEKİP ancak anlarız dediii.ben daha kötü oldummmm başladım ağlamaya ama susamıyorumAĞRI GEÇTİ GİTTİ UNUTTUM ONUUUU.
sonra masadan bir kalktımmm kanama gelmişşşş.doktor çok korktu ağrı kesici vede antibiyotik verdiii.
ben rahimde ne var bilemedim dedi laparoskopi çekmemiz lazımmm anca anlaşılır dediii.
ŞU AN ÇOK KÖTÜYÜM benim rahimimde ne varrrr yaaa.ne yapacam bennn ya bebeğim olmazsa.İSYAN ETMEK İSTEMİYORUM ama neden böyle şeyler benim başıma geliyorrrrrrr offfff.NE OLUR KIZLAR BANA AKIL VERİNNNNN.:KK43::2::KK43::KK43:
öncelikle çok geçmiş olsun canım okurken sanki olayı yaşıyorum sandım çok üzüldüm. isyan etme canım Rabbimiz her şeyi görüyor. inşallah tedavi ile atlatabileceğin bi şey çıkar sıkma canını
kesınlıkle tarıf ettiğin gibiyim canım sadece göbek 3aylık gibi başka bir yerim yok valla bacaklar zayıff bende dikkat edeyiyorum ama çok fazla dikkat etmıorum galıbaaa su 1,5litre içiyorum günlük.meyva araarad yiyeyim ekmeği kesmem lazım sabahları 2dilim falan yiotum hemde beyaz ekmek çavdar yemeye çalışıoyorum ama herzaman olmuyorr hiç yemöesemde titremeye başlıyorum ama dikkat etcem inş. artık bakalım sagol canım

canım bende baya iştahımı kesti artık psiklojik mi bilmiyorum. ama bu aralar pek dikkat etmiyorum bende dikkat etsem iyi olacak

bu aralar işten güçten vakit bulup foruma giremiyordum o yüzden beni hatırlamıyorsunuzdur ama bir müjdeli haber vereyim istedim.

bu ay reglim kendiliğinden oldu ve ilaç kullanmadan gerçekleştiği için çok mutluyum. bakalım diğer günlerde nasıl olacak?

diyet yapıyorum ve 2-3 kilo vermiştim bu kaar çabuk etki edeceğini hiç düşünmemiştim.
darısı bizlerin başına canım. bende metforminle 6 kilo verdim 54 kilodayım bişey soracağım canım . ne kadar zamanda düzenen girdi merak ediyorum bu benm ikinci ayım hala düzenli değil :KK43:

canım başka doktor vardı pek fazla muhattap olmadı benımlee :KK43: baktı degerleri yuvarlak içine aldı adetleri sordu işte bende polikistik overliyim dedim evet dedı diğer tahlıllerını yap gel dedı odada 3asistan vardı bu doktorda erkekti biri soruyo biri yazıyor biri bakıyorr doktorda diğer sandalye inceliyorr :) işyerinden izin almam cok zor benım akşamları gidebilecğim bir hastaen bulabılrımıyım acaba akşamda düzgün bakarlar herhalde dimi
canım gece nöbetinde olan kadın doğum doktoru da sana gece bakabilir sorun olmaz diye düşünüyorum....
ay keşkee ya inşallah öyle bir şeydir ümitlenmiyorum aslında ama işte ne olur ne olmaz diye test yapmak istiyorum çünkü burda olan iki arkadaşımda üstüne gördü ilk ay
ama regli biter bitmez çıkar dimi yani illa yine bu adetimi beklemem gerekmiyor :44:
canım yaptın mı testini?
slm kızlar nasılsınızzzz bicimmmmm inşşş hamişsindirr ve dier tüm kızlarrrr inş teker tekerrr hamişş haberlerini verinn 123 canım inş agrısız gecer filmin gitmeden önce güçlü bi agrı kesici al öle duymustum ben :26:
inşallah öyleyimdir canım.... :KK1: sen iyi misin?
bicimcim :KK70: ben metformini 850mg günde iki kere alıyorum. biraz karnımda ağrı var yüzümde sivilce döktü . sence ne zaman olurum adet :KK43: ya da duphaston alayım mıı. hayıtı denemedim .soğan kürü ve hayıt var aklımda şu 3. ayda geçsin bakalımm metformin bi etki göstermezse onları yapacağım
eğer seni bu durum çok gerdiyse duphaston 5 gün sabah1 akşam 1 iç bence 3. günün bitiminde belki de içerken söktürür diye düşünüyorum...

sorma tatlım aslında yazmayayım kimseyi korkutmayayım diyorum ama paylaşmam lazım çok kötüyüm çünkü.berbat bir filmdi öldüm öldüm dirildim adam yerleştirirken o şeyi benim ağrım oldu hatta vallahi vazgececem dedim yanımda hemşirenin elini öyle sıktımkııı yazık kadınaa.çok ağırdı neyse ona dayandımm sorun değildi o süreç ama.ilacı bi verdi bi çığlık attım vazgeçtimm ben diye öldümm sandıımmm çıldırdım resmen doktor dediki ya kaç yıllık doktorum kimse bağırmadı bu kadar dedi tabi ben o ağrılıyla kalçamı kaldırdım az kaldı biraz daha ilaç verecez 2-3 dakka sonra dedi dayan dediii.ama ben kalkacam resmennn öldüm çünkü.bide ilk ilaçın etkisi geberdim resmen.neyse dayanacam dedim 2 ilaç daha hafif geçti bu sfer kaldırmadım kalçamııı.ama ilkinde niye ben çektiriyorum yaaa diye ağlıyorum hüngür hüngürrr hemdeeee.sonra normal röntgende çekilmesi için 5 dakka daha bekle dediler ama ben ağlıyorummmm
bu seferde neye ağlıyorum,aslında bu kadar neden bağırdım diyeee ağlıyorum bebiş için nelere katlanıyorum diye ağlıyorum,allahım neden ben bu hale düştüm diye ağlıyorummm.o 10 dakika boyunca ağladımmm artık psikolojimde kötü olmuş yaaaa.
üstüne sonuçta garip çıktı doktor ultrasonda tekrar bakalım dediiii.sağ tarfımda ilerlemiş su tüp açıkkkk.ama ilginç olan rahimin sol tarafına sıvı hiç geçmemiş bileee.
1.ya rahim 2 tane
2.ya rahim ağzı iki tane ve tam ortada bir perde var o yüzden sıvıyı sola geçmediii
3.yada rahim tamamiyle sağa yatık
dedi LAPAROSKOPİ ÇEKİP ancak anlarız dediii.ben daha kötü oldummmm başladım ağlamaya ama susamıyorumAĞRI GEÇTİ GİTTİ UNUTTUM ONUUUU.
sonra masadan bir kalktımmm kanama gelmişşşş.doktor çok korktu ağrı kesici vede antibiyotik verdiii.
ben rahimde ne var bilemedim dedi laparoskopi çekmemiz lazımmm anca anlaşılır dediii.
ŞU AN ÇOK KÖTÜYÜM benim rahimimde ne varrrr yaaa.ne yapacam bennn ya bebeğim olmazsa.İSYAN ETMEK İSTEMİYORUM ama neden böyle şeyler benim başıma geliyorrrrrrr offfff.NE OLUR KIZLAR BANA AKIL VERİNNNNN.:KK43::2::KK43::KK43:
canım açıklıyorum şimdi çift rahim olma ihtimali en kuvvetlisi ki en güzeli de inan bu bana da çift rahim dedi doktorun biri diğeri bikornuat dedi ama film çektirmedim moralimi bozmak istemedim.... şimdi sen de moral bozmayacaksın.... farklı rahim şekillerinde regl de çok sancılı geçer böyle rahme müdahale de çok sancılı geçer büyük geçmiş olsun....
perde yoktur umarım perdeli rahim kesinlikle ameliyat ister çünkü bebeği tutamaz... ama çift rahimle hem hamile kalırsın hem de istirahatle tamamlarsın...
rahmin ters değil ters olsa önce rahmi çevirmesi gerekliydi sonra sıvı verirdi ve sana derdi rahmin ters çevireceğim diye ama ters rahim yok ya tek parça rahmin var ya da 2 rahim ağzı olduğundan diğerine sıvı gitmedi ve rahmin bir yarısı göründü en iyi ihtimal bu ve biliyorum ki laparoskopi ile bu sonuç çıkacak mutlaka yaptırmalısın....

bu aralar işten güçten vakit bulup foruma giremiyordum o yüzden beni hatırlamıyorsunuzdur ama bir müjdeli haber vereyim istedim.

bu ay reglim kendiliğinden oldu ve ilaç kullanmadan gerçekleştiği için çok mutluyum. bakalım diğer günlerde nasıl olacak?

diyet yapıyorum ve 2-3 kilo vermiştim bu kaar çabuk etki edeceğini hiç düşünmemiştim.
çok sevindim :)) böyle devam etsin :nazar:
selam arkadaşlarım..
123 çektirmişsin filmi ve anladığım kadarı ile sıkıntılı geçmiş.. geçmiş olsun.. inşallah rahimde dedikleri kadar anormallik yoktur.. takmamaya çalış kafana lütfen.. düşündükçe çıkamıyoruz içinden..

bicim canım valla bugün bol bol su içtim.. çok şükür sabaha göre daha iyiyim.. bende kat kat giyindim ayaklarımı belimi filan sıcacık tutuyorum.. temizlikte bitti.. bir tek gömlekler kaldı ütülencek.. onu da akşama öyle bir geçer zamankiyi izlerken yapacağım..

ecrin canım nasılsın? bak bir arkadaş imkanın varsa tüp yaptır demiş.. valla bende bugün tüm gün bunu düşündüm durdum.. acaba aşılama yerine direk tüp mü yapsak ki dedim.. boşa zaman kaybetmesek aşılama ile de.. aylardır ilaçla deniyoruz.. neyse bakalım perşembe doktora gidince bi konuşmayı düşünüyorum:KK9:
canım yine bir sürü işler yaptın maşallah....
ben de durmadım bu gün tatlı, yemek,ütü, bazı camların silinmesi vs derken akşam oldu nete de şimdi geldim... :KK9:

kızlar ben hala adet göremedim :KK43:(( hamile olasılığı %0,0000001 :KK43:(( o hafif kanlı akıntı da gitti anlamadım ne olduğunu da..
yeni bir doktor ismi aldım ona gitmeyi düşünüyorum bakalım o ne diyecek.. Direkt mi gitsem yoksa söktürücü alıp 2.günü mü gitsem bilemedim.. canım sıkkın :KK43:( :KK43:

kızlar ben hala adet göremedim :KK43:(( hamile olasılığı %0,0000001 :KK43:(( o hafif kanlı akıntı da gitti anlamadım ne olduğunu da..
yeni bir doktor ismi aldım ona gitmeyi düşünüyorum bakalım o ne diyecek.. Direkt mi gitsem yoksa söktürücü alıp 2.günü mü gitsem bilemedim.. canım sıkkın :KK43:( :KK43:

istersen progestan içmeye başlayabilirsin bebek varsa zararı da olmaz test yaptın mı canım?
yumurtlama akıntısıdır diye düşünüyorum ben hala....
bu arada hapı içerken git doktora adeti bekleme de iyice muayene etsin görsün

inan ben de şiştim 35. gün bitti gelen giden yok tüm belirtiler de 1 haaftadır mevcut...

Son düzenleme:
test yapmak için beklemene gerek yok onu sormuşsun.... zaten çok geçti üzerinden... bir dahaki adetle alakası yok yani...

turuncu selam canım nasılsın bebeğin nasıl?
oğlun olacak de mi?
her şey yolunda mı? :nazar: :KK9:

Merhaba kızlar...
Dün doktora gittik detaylı ultrason için.Çok şükür bebeğim çok sağlıklı.
Doktorum herşeyin yolunda göründüğünü söyleyince amniyosentezede gerek kalmadı.
Bebeğimin cinsiyetide kesin erkekmiş.
Rabbim inşaallah en kısa zamanda sizlerede bu güzel duyguyu nasip eylesin.

Merhaba kızlar...

sorularımı cevaplamışsın zaten canım ya maşallah Allah nazarlardan saklasın ufağını ....:emir_bebek: :nazar:

Son düzenleme:
Merhaba canım.
Bebişimde ben de iyim çok şükür.
Sen nasılsın canım?

Evet oğlum olacak inşaallah.Dün detaylı ultrasonda pipisini gördük :KK9:

canım detaylı usg ye girmen çok iyi olmuş çok rahatlamışsındır...
bu defa bağdaş kurmadı demek miniğin ....
ben iyiyim adet olamadım bekliyorum 4 güne test yaparım canım genel olarak her şey yolunda :)
:KK9:

eşime yemek hazırlayıp geliyorum canım öptüm :)
seni de miniğini de...

Son düzenleme:
Merhaba kızlar...

cokkk sewindm canım allah saglıcakla kucagına almayı nasip etsin inş.bu sene erkek senesymiş zaten herkes öle diodu :KK1:

canım gece nöbetinde olan kadın doğum doktoru da sana gece bakabilir sorun olmaz diye düşünüyorum....

canım yaptın mı testini?

inşallah öyleyimdir canım.... :KK1: sen iyi misin?

eğer seni bu durum çok gerdiyse duphaston 5 gün sabah1 akşam 1 iç bence 3. günün bitiminde belki de içerken söktürür diye düşünüyorum...

canım açıklıyorum şimdi çift rahim olma ihtimali en kuvvetlisi ki en güzeli de inan bu bana da çift rahim dedi doktorun biri diğeri bikornuat dedi ama film çektirmedim moralimi bozmak istemedim.... şimdi sen de moral bozmayacaksın.... farklı rahim şekillerinde regl de çok sancılı geçer böyle rahme müdahale de çok sancılı geçer büyük geçmiş olsun....
perde yoktur umarım perdeli rahim kesinlikle ameliyat ister çünkü bebeği tutamaz... ama çift rahimle hem hamile kalırsın hem de istirahatle tamamlarsın...
rahmin ters değil ters olsa önce rahmi çevirmesi gerekliydi sonra sıvı verirdi ve sana derdi rahmin ters çevireceğim diye ama ters rahim yok ya tek parça rahmin var ya da 2 rahim ağzı olduğundan diğerine sıvı gitmedi ve rahmin bir yarısı göründü en iyi ihtimal bu ve biliyorum ki laparoskopi ile bu sonuç çıkacak mutlaka yaptırmalısın....

çok sevindim :)) böyle devam etsin :nazar:

canım yine bir sürü işler yaptın maşallah....
ben de durmadım bu gün tatlı, yemek,ütü, bazı camların silinmesi vs derken akşam oldu nete de şimdi geldim... :KK9:

bazen iyi bazen kötü gercekten bende bilmiorum artık nasıl oldugumu :KK1: daha ne kdr beklicen sen aklında belli bi süre falan varmı yani test yapmak için ben meraktan ölcemm :KK9: senn yerine

canım test yapmadım daha eşim eve gelmedi ama biraz önce wc ye gittim iç çamaşırımda kahverengi leke anlamadım gitti ben bu işi neden acaba

ahhhh canım demez olurmuyum hüngür hüngür ağladım resmenn.ayy bilmiyorumki tek tüpümmü var acaba yoksa rahim sağamı yatıkkk.
çift rahimmmi var,arada bölmemi varr.AYYYY yarrabbim yardım et bana ne yapacağımı hiç ama hiç bilmiyorummm.

yok canım tek tüpün var demek istemedim tek tüplede hamile kalan var demek istedim yani ne olduğunu bilmiyoruz sonuçta tek tüpün normal ilaçta geçmiş onun için dedim umutsuzluğa kapılma

kızlar kaşla göz arasında bir sürü şey yazıyorsunuz yahu..

turuncu canım, maşallah sana da bebişine de..

gyaman; ayyyyy hamile olmayasın yahu.. hemencek test yapsana :KK9:

kızlar kaşla göz arasında bir sürü şey yazıyorsunuz yahu..

turuncu canım, maşallah sana da bebişine de..

gyaman; ayyyyy hamile olmayasın yahu.. hemencek test yapsana :KK9:

ayyyy ne biliyim ya kocamı bekliyorum test getircek ama yinede sabah yapmayı düşünüyorum yine girdim wc ye başka bişi yok off karnımda bir gerginlik var
her defasında hüsrana uğruyorum ama yinede umutlanıyorum hiç akıllanmıycam ben :18:

X