Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

sagol canım allah razı olsun bende gitmeyi düşünüyorum saglık ocagına açlık tokluk testi için çünkü bazen titreme geliyorrr onun için bi baktırcam kendıme :)

teşekkürler canım benim sagol evet malesef eşim galıba hazır hissetmiyor bende beklıyorum bakalım nolcak ama kendımı düzeltmeye çalısıyorum bu arada sagol canım allah razı olsun iyiki sizler varsınızz

cvp için teşekkürşler sagol canım ıh hayıtla düşürmeye çalısıcam bakalım sonuc nolcak

gerçekten çok merak ettik canım senı olsun üzülme önümüzdeki ay gelir inş.meleğin :)

ya sorma 2 aralık gibi adet görmem gerekli bebek yoksa inşallah zamanında adet olurum da tedavim çöpe gitmez...
ben komşuyum canım kayınvalidemle... aynı apartmandayız yani :))
aaaaa çok şaşırdım.benimde memleketimdeki evimde aynı apartmanda oturacaz.kafamı hep kurcalıyor bişeyler şimdi uzağım bana karşı iyiler ya aynı apartmana geçtiğimizde kötü olurlarsa.gerçi uzun zamandır hep iyiler,tek sorun kaynanam herşeyi kafasına çok takar ve evhamlanır şimdide bize üzülüp duruyor bebeğimiz olmuyor diye..ama aynı apartmanda sorun yaşarmıyım sence deneyimlerini paylaşırmısın bizimle.

biz de 2 seneye kalmadan aynı apartmana geçicez "pkolu ve kayınvalidesiyle aynı apartmanda olan hanımlar" topiği açalım
1-2 yıl sonra o topiğe bende gelecemmm

aaa canım şu arslanpençesini çok merak ediyorumdum bende başladım içmeye şu testere dişli olandan bide metformine devam ayyy bakalım sendeki sonuç nasıl olacak.mutlaka beni haberdar et tatlım.

sorma tatlım bizlerde gördük kırmızıları.bide ben 2 gündür arslanpencesi içtim yarabbbimmm bir ağrım var dün geceden beri çatlatma iğnesimi yaptı o ağrıyı yoksa arslanpençesimi bilmiyorum.işede gidemedim ölecem sanki sancıdan kaçıncı papatya çayım bilmiyorum ama kararlıyım ne kadar ağırırsa ağırsın ilaç almayacam.bide varya 2 gündür afedersin içimde kırmızıyla karışık o uzayan sümüksü akıntıdan var sanırım bu iyiye işaret bikaçtane pkom çatlıyor sanırım doğrumu düşünüyorum sence.

canım bende geçen nisan aylarında yaran var denilmişti hap filan kullandım geçmişti,ama bu ay kaşıntım ve ilişki esnasında ağrımda olunca ya mantar oldum yada o yara hortladı sanıyorum.doktora gittiğimde yaram hala varmı diye soracam bu sefer.yaram yoksa sadece iltihabsa onuda kurutursam bende rahim filmi çektirecem inşallah.ama ben korkumu yendim canım.çünkü kafamda kötü soru işaretleri var ne kadar ağırırsa ağırsın yaptıracam ki ağıranlarda tüplerde kalpalılık olabiliyor oda açılıyormuş ondan ağırıyormuş.eğer kapalılık varsada inşallah açılırrr.bide bu ağrı ilerde benim normal doğum yapıp yapamayacağımın bir göstergesi olacak bu ağrıya dayanamzsan ben kesinlikle normal doğum yapmayacam demektir.ayyy canım inşallah tüp bebeğe sıra gelmez çok pahalı gerçekten.
bence tekrar ara ağrı kesiciyi sor.ayy canım korkma ve anestezili olma superisi diye vbi arkadaş vardı çekildiği ay hamile kalmıştı ki ona anestiziyi çeken doktor korun demiş kendi doktoru korunma demişti yani.hamile kalıncadaa korkmuştu eyvahhh bebeğe bişey olurmu diye.o yüzden sakın anestezili çektirmeye bak onun bebeği sağlammış belki filimden sonra sende hemen hamile kalırsın.bu benim işte 2 ay önce rahim filmi çektirmişti bak şimdi silikte olsa 2. çizgiyi gördü inşallah o da hamiledir ve de sen de hamile kalırsın inşallah.rahim filmini çektirdikten sonra mutlaka yaz tatlım banada fikir olsunn.

canım benim snırım sende 1-2 ay önce rahim filmi çektirmiştin kızzz o filmden sonra hamile kalma olasılığın çok yüksekmiş.umutlanma biraz sabır et ama yinede varmış gibi çok dikkat et tatlım.

bişey soracam tatlımmm.canım dün dedim ya sancım var diye ayyy gece uyuyamadım öldüm resmen sabahta işe bile gidemedim ağrıdan kaçıncı papatya çayım bilmiyorum ama kararlıyım ağrı kesici almayacamm.tatlım kırmızıyla karışık bir sürü sümüksü akıntı geliyor w.c ye her gittiğimde bu iyiye işaretmi canım.bu içerdeki bikaçtane pconun sancıyla atıldığınımı gösteriyor acaba, ne dersin.yoksa bu normal bişeymi hepinizde buna benzer sümüksü ve bayağı uzayan akıntı geliyormuydu.
ne bileyim 2 aydır soğan yapıyorum ya acaba temizliyormu içeriyi diye düşünüyorum çünkü.bide metforminde temizlenmesine yardımcı oluyormudur bu ilk ayım yaaaa..inci tanesi dizilmiş pcolarımın yarısı adetle gitse ne güzel olurdu.

canım doğumgünün kutlu olsunnnnn.gerçi biz daha farklı kutlayacaktıkkk senin güzel haberlerin sonra benim güzel haberlerimle kısmetttt canımmm.üzülmek yok yola DEVAMMMMMM.bakalım senin doktorun ne diyecek.tatlım bak bu benim işte arkadaşımızda 1-2 ay önce rahim filmi çektirmişti bu ay da klomen çatlatma iğnesi vurdurdu bak 2. çizgiyi silikte olsa görmüş inşallah hamiledirde bu da bizeeee umut olur.hatta benle yazışıyordu hangimiz daha önce mutlu haberei verecez diye ben veremedimmm umarım ondan gelirrr.bize umut olacak inşallahhh.HAMİLE HABERLERİNE İHTİYACI VAR BU TOPİĞİNNNNN ARTIKKKK.

merhaba arkadaşlar;
Hepinize en kısa sürede bebişler diliyorum Benim sizlere bir sorum olacak umarım cevap verirsiniz.Bende saç dökülmesi başladı adet düzensizliğim hiç yok tüylenme de yok kilo alımım olmuş olabilir 2-3 kilo kadar bu saç dökülmem pko belirtisi olabilirmi? yoksa saç dökülmesiyle beraber adet düzensizliği tüylenme gibi sorunlarla beraber oluncamı anlasılıyor.

evet tatlım öyle 2 ay önce çektim aynı gün glifor başladım 1 ay sonra klomen +çatlatma bakalım sonuç ne ama sanmıyorum yaa dr bana demişti bazen çok az miktarda bhcg oluyo muş 2-3 mg kadar ondan ikinci çizgi silikçıkabiliyomuş pek değil hiç ümidim yok artık AŞILAMA istiyorum bende çok yoruldum

:) bir gün hepimiz bu mutlu haberi paylaşıcaz birlikte hepimiz hamiş olcaz buna inanıyorum inşh canlarım bura bana çok iyi geliyo hepinizi çooooooookseviyorum

kıslar bende pkolyum 1sene önce doktora bebeğim olmuyor diye gittim.doktor pkolu olduğumu söyledi.klomen basladı.o ay fazla büyümedi.11e kadarmı ne çıkmıştı.adetlerim düzensiz bu arada.
bide glucophage yazdı doktor.bunu düzenli sabah akşam kullan dedi.ben o ara doktora gitmeyi bıraktım.ama metforminide düzenli kullandım.5ay kullandım ve sonucunda kanamam varken gebe kaldığımı öğrendim.4 5 hafatalık felanken düşük yaptım.6ay oldu hamile kalamadım.geçenlerde tekrar doktora gittim.doktorum tekrar glucophage ye devam et dedi.günde 1defa.sonrada doğum kontrol hapı verdi.kıslar yaa nasıl olur neden verdi peki hapı sizde kullandıızmı.neden kullandınız.sadece 1ay kullanacakmışım.bana yumurtalıklarımın hormonlarımın dinlenmesi gerek dedi dinlendirelim dedi.
:26::26::26:

canım pko da saç dökülmesi oluyo ama her saçı dökülen pko olmuyo sen bi dr git görün bakalım kişiye göre değişir belki ama sen de sadece saç dökülmesi varmış pko da kilo+adet düzensizliği+tüylenme+saç dök.... ben dr görün erim ama sanmıyorum başka bi neeni vardır..

evet canm eğer hamile olursam normal doğum istiyorum hep o yüzden biraz acıya dayanıklı olmamız lazım.

canım bu çarşamba gidicem yani yarından sonraki gün. sağol tatlım inşallah sen de hamilesindir hayırlısıyla

bngl33 canım hsg çektirecek olmana sevindim Allahım çabalarını boşa çıkarmaz sana dua edicem ağrısız geçer inşallah

tunccs doğum günün kutlu olsun canım inşallah bu yıl sana meleğini getirir

kızlar geçenlerde bir haber vardı bir adam anneannesini öldürmüş. kayınvalideler de torun torun diyor ya rabbim hayırlısını versin demek lazım aslında

hahahaha hiç gülesim yoktuu yhaaa allah senii emii ama mantıklı yanii her seyın hayırlısıııı :)))

ayyy çok sağol biraz rahatladım bence de yoktırdır çünki çokk hafif belirdi yaaa boşver sabretcem sabretmeyi öğrencem zaten çıkmazsa gelecek ay aşılama yapcam

hepimiz zaten sabretmeyi öğrendik bu çocuk aşkıyla normalde hiç sabırlı değilimdir ama ben test bile almıyorum anca günüm geçicek ve belirtiler olucak anca o zaman başta habire çünkü test alıp yapıyordum hep hüsran daha çok moralim bozuluyordu böyle çok daha iyi
inşallah aşılamaya gerek kalmadan bebeğin gelir canım

evet canm eğer hamile olursam normal doğum istiyorum hep o yüzden biraz acıya dayanıklı olmamız lazım.

kesinlikle öyle ama rahat ol ben film için aradığımda çok acırmı anestezi yapıyormusunuz dedim hayır kesinlikle önermiyoıruz acıda hissetmiyceksiniz emin olun dediler özellikle araştırdım çünkü acısız çeken yer varmı diye aynen dedikleri gibi oldu Allaha şükür

ben sen hamile kalınca yapıcam takvimi
canım ya inşallah o zaman bir an önce hamile kalayım canım :) benim takvimi sen yaparsın seninkini de ben :)

soğanı ağzı kapalı 15 dk kaynat orta boy yemeklik beyaz soğan olacak... sonra da süzer ılık içersin ben hemen bardağa süzüyordum buzdolabında şoklatıp hemen soğutup bekletmeden içiyordum...
hormonlarınla ilgili kararsız kaldım düşük değerlerin ama usg görüntüsü ve diğer belirtiler pko olduğunu gösteriyor hormon değerlerinle ilgili doktorlar ne diyor canım?

ooo maşallah kızlar kaynatmıssınız yine bugün bende yarın sabah soğan kürüne başlıyorum acaba metformine devam etsem mi kürle beraber?
hayırlı olsun canım ben soğanla bir metformin içmiştim sen de iç canım bol su içmeyi de ihmal etme...

yok canım çok düşmedi bak istersen

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

bizde ev yaptırıyoruz ya kızlar kaynanama da ev yapılıyor benimkinin yanında
topicte banada yer açın
evet fazla düşmemiş ateşin canım endişe edecek bir durum yok....
ayy yine ayrı kalamayacaksın yani sen de kayınvalidenden ama olsun ayrı evler farklı olacak canım...

biçim inşallah adet olmazsın canım.bakk bizler adetimizi bekliyoruz, bazı arkadaşların sa adetleri geldi hayal kırıklıkları felan oldu.Umudumuz ARALIK ayı ne olur diyorum gelsin hepimizin melekleri.
canım inşallah bu aydan umutluyum olmazsa diğer aydan daha da umutlu olacağım :))

Selam kızlar ,
Çok sık yazamıyorum ama okuyorum gelişmeleri.
Bende de kuruluk var bu ara , (yumurtlama zamanımın olduğunu düşünüyorum) nedir sizce ? hormonlarla mı ilgili yine
Yardımcı olur musunuz ?
yumurtlama döneminde kuruluk olmaz canım şeffaf uzayan akıntının olması gerekli....

kızlar günaydınnnn

cumadan beri yoktum tuncssun haberini okudum gzö gezdırdım, uzuldum tuncsss ınsallah bu ay olur. femaranın 3. günü benimde bu ay umut olsun ınsallah hepimizeeee....
inşallah bu tedavinden sonuç alırsın canım

canım hayıtı düzenli iç tabi bir de mutlaka doktor görsün bu sonuçlarını....
aklında soru işaret. kalmasın sor herşeyi...

2. çizgi silik hamilesin demek canım yarın sabah ilk idrarını ayır bir bardağı çık test al ve yinele... bize de resmini koy da bakalım....

çatlamadan sonraki 14. gün canım test pozitif çıkar iğnenin etkisi olamaz o 10 gün sürüyor

Son düzenleme:

canım sana mesaj atmıştım.. okumuşsundur inşallah.. lütfen okuma nette yazılanları..
doktorla ilgili tecrübemi az sonra anlatıcam :))

iyiki doğdunn canım yeni yaşın tüm güzellikleri meleğini beraberinde getirsin

saol canımmm.. inşallah artık gelsin Melek.. yoksa onun kanatlarını koparıcam :))))

teşekkür ederim canım :) azıcık bulantı,kusma olsun yahu :))) tadı tuzu olsa gerek hamileliğin..

canım doğum günün kutlu olsun canım nice senelere inş.bebişinde sizinle olur canım benım

gerçekten çok merak ettik canım senı olsun üzülme önümüzdeki ay gelir inş.meleğin :)

saol canımcım.. inşallah gelecek yavrucuklarımız..

canım benim teşekkür ederim.. az sonra doktorda neler oldu anlatıcam :)

saol canım, inşallah hepimiz kavuşuruz bebeklerimize..
hayırlısını dilemek kesinlikle en doğrusu.. hayırlı ve sağlıklı olsunlar inşallah..

bicim canımmmmmmmm
çok teşekkür ederim arkadaşım..
hepbirlikte nice yaşlara..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…