Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım bu çarşamba gidicem yani yarından sonraki gün. sağol tatlım inşallah sen de hamilesindir hayırlısıyla

bngl33 canım hsg çektirecek olmana sevindim Allahım çabalarını boşa çıkarmaz sana dua edicem ağrısız geçer inşallah

tunccs doğum günün kutlu olsun canım inşallah bu yıl sana meleğini getirir

kızlar geçenlerde bir haber vardı bir adam anneannesini öldürmüş. kayınvalideler de torun torun diyor ya rabbim hayırlısını versin demek lazım aslında:KK1:

evet canm artk çektireyim ertelemenin anlamı yok.inşallah Rabbim hepimizin çabasını boşa çıkarmasın.canm sende çarşambaya bebişini görde biraz rahatla,tedirginliğini at üstünden.inşallah sağlıklı sorunsuz bi hamilelik geçirirsin canm.nasıl bulantın felan oluyomu kendine bebişine dikkat et canm benm öpüldün.

hepimiz zaten sabretmeyi öğrendik bu çocuk aşkıyla normalde hiç sabırlı değilimdir ama ben test bile almıyorum anca günüm geçicek ve belirtiler olucak anca o zaman başta habire çünkü test alıp yapıyordum hep hüsran daha çok moralim bozuluyordu böyle çok daha iyi
inşallah aşılamaya gerek kalmadan bebeğin gelir canım

kesinlikle öyle ama rahat ol ben film için aradığımda çok acırmı anestezi yapıyormusunuz dedim hayır kesinlikle önermiyoıruz acıda hissetmiyceksiniz emin olun dediler özellikle araştırdım çünkü acısız çeken yer varmı diye aynen dedikleri gibi oldu Allaha şükür

inşallah benmkide öyle olur canm.çok sağolun sayenizde o korkuyu attım biraz üstümden.

aaaaa çok şaşırdım.benimde memleketimdeki evimde aynı apartmanda oturacaz.kafamı hep kurcalıyor bişeyler şimdi uzağım bana karşı iyiler ya aynı apartmana geçtiğimizde kötü olurlarsa.gerçi uzun zamandır hep iyiler,tek sorun kaynanam herşeyi kafasına çok takar ve evhamlanır şimdide bize üzülüp duruyor bebeğimiz olmuyor diye..ama aynı apartmanda sorun yaşarmıyım sence deneyimlerini paylaşırmısın bizimle.

canım benim kayınpederim ve validem iyi insanlar....
yani kişilikleri çok önemli... genelde ben onları ziyaret ederim onlar beni değil ve rahatım bu güne kadar hiç sıkıntı vermediler bana saygım da sonsuzdur... yani kişilik yapısı çok önemli... bu güne kadar anlaşıyorsan bu günden sonra da sıkıntı çekmezsin...
ufak tefek şeyler olabilir elbette ama büyüyüm deyip saygı gösterip alttan alacaksın bazı şeyleri...

bişey soracam tatlımmm.canım dün dedim ya sancım var diye ayyy gece uyuyamadım öldüm resmen sabahta işe bile gidemedim ağrıdan kaçıncı papatya çayım bilmiyorum ama kararlıyım ağrı kesici almayacamm.tatlım kırmızıyla karışık bir sürü sümüksü akıntı geliyor w.c ye her gittiğimde bu iyiye işaretmi canım.bu içerdeki bikaçtane pconun sancıyla atıldığınımı gösteriyor acaba, ne dersin.yoksa bu normal bişeymi hepinizde buna benzer sümüksü ve bayağı uzayan akıntı geliyormuydu.
ne bileyim 2 aydır soğan yapıyorum ya acaba temizliyormu içeriyi diye düşünüyorum çünkü.bide metforminde temizlenmesine yardımcı oluyormudur bu ilk ayım yaaaa..inci tanesi dizilmiş pcolarımın yarısı adetle gitse ne güzel olurdu.:KK52::KK52::KK1::KK1:

bence aynı zamanda yumurtlama oluyor olabilir... eyvah ilişki de olmaz şimdi adetken canım.... elbette kistlerini soğan da adet de attırır ama o akıntı yumurta çatlama akıntısı canım anlattığın şey.... adet ten önce ilişki olmuş muydu eğer olduysa tutturma şansın da olur... ufak kistik yumurtalar harekete geçip çatlamış olabilir diye düşünüyorum ben.... karabocuğün de soğan ve metforminden sonra öyle olmuştu ya canım...
tabi iltihap akıntısı olması da mümkün koku varsa akıntıda iltihapla ilgilidir canım.... yoksa koku muhtemelen çatlayan yumurta dır....o zaman eğer öyleyse 14 gün sonra yine adet olursun canım ama farklı bir akıntıysa 14 gün sonra adet olmazsın...

Son düzenleme:
canım sana mesaj atmıştım.. okumuşsundur inşallah.. lütfen okuma nette yazılanları..
doktorla ilgili tecrübemi az sonra anlatıcam :))

saol canımmm.. inşallah artık gelsin Melek.. yoksa onun kanatlarını koparıcam :))))

teşekkür ederim canım :) azıcık bulantı,kusma olsun yahu :))) tadı tuzu olsa gerek hamileliğin.. :KK9:

saol canımcım.. inşallah gelecek yavrucuklarımız..

canım benim teşekkür ederim.. az sonra doktorda neler oldu anlatıcam :)

saol canım, inşallah hepimiz kavuşuruz bebeklerimize..
hayırlısını dilemek kesinlikle en doğrusu.. hayırlı ve sağlıklı olsunlar inşallah..

canm şimdi okudum msjnı. sayenizde rahatım artk hazırım sanki.neyse bekliyorum dr.n ne dedi mrk ediyorum...

bicim canımmmmmmmm :KK16::KK16::KK16:
çok teşekkür ederim arkadaşım.. :KK54::KK54:
hepbirlikte nice yaşlara..

:KK54::KK19:
amin canım bebeklerimizle yaşlanalım inşallah :))
canım moralin nasıl iyi misin?

bikaç işim var onları yapar gelirim öpüyorum hepinizi...Bu gün iyiyim dünkü gibi kasvetli değilim kızlar moralim de iyi....

Son düzenleme:
evet fazla düşmemiş ateşin canım endişe edecek bir durum yok....
ayy yine ayrı kalamayacaksın yani sen de kayınvalidenden :KK43: ama olsun ayrı evler farklı olacak canım...
UOTE]

evet canım bugünde 36,5 oldu ateşim olsun napalım belki sabitler 36,5a pek sanmıyorum ama işte umutlanmadan edemiyor insan
malesef canım yakınımda olacak yine ama ayrı olacak evim en azından bunada şükür evlendğimde toz kondurmuyordu eşim ama zaman geçtikçe benim ne kadar haklı olduğumu gördü önemli olanda bu

saol canımmm.. inşallah artık gelsin Melek.. yoksa onun kanatlarını koparıcam :))))

inşallah canım Rabbim gönlüne göre versin

inşallah benmkide öyle olur canm.çok sağolun sayenizde o korkuyu attım biraz üstümden.

canım herzaman korkularının üstüne gideceksin ben bu sözden güç alarak gittim benim için önemli olan bebeğime kavuşmam onun için her zorluğu atlatıcaz napalım annelik kolay değil daha doğmadan başladık sıkıntılarına birde kucağımıza aldıktan sonra başlıycak maratonumuz bunlar ısınma turları :KK1::KK1:

eveeeeetttt; şimdi gelelim doktorda neler olduya :KK9::KK9:
gittim aşağı yukarı 5 dakika bekledim.. sonra içeri alındım ve doktorum bir gebe var ona bakıp geliyorum sen hazırlan dedi.. bende hazırlandım sonra içeri geldi.. :KK28: aaaa gene ne geldin dedi, eee olmadı çünki yine dedim :KK9: siz beceremiyorsunuz sanırım ben yapayım bari dedi :KK9::KK9: aşılamaya geçelim diyorum dedi.. sonra muayene bitti içeri geçtik.. bu ay iğneye geçemeyiz 2. günü görmem lazım seni dedi.. peki dedim.. boş geçmeyelim klomen yine dedi.. peki dedim.. koyun gibiydim.. :KK9: sonra dedim ki acaba aşılama değil de iğneyle yumurta geliştirsek biz kendimiz denesek olmaz mı dedim, olabilir.. istersen 1 ay öyle dener sonraki ay aşılama yaparız dedi.. peki dedim.. ben ki ara vereceğim nidaları atarken bir anda doktor ne dedi ise peki dedim :KK9::KK9: seviyorum bu kadını yaaa.. fiyatları beni çok korkutuyordu ama hiç korktuğum kadar değilmiş.. iğneler 350 civarı dedi.. aşılama için de 600 tl dedi ama diğer kliniklerden farkımız var iki kez aşılama yapıyoruz dedi.. yani yumurta geliştikten sonra çatlatma iğnesi 36. saatte aşılama ve 24 saat sonra bir kez daha aşılama yapıyorlarmış.. garantiye almak istiyoruz işimizi dedi..
bakalım önümüzdeki zamanlar bana neler yaşatacak.. hakkımda ve hepimiz için hayırlısını diliyorum..
işte bendeki son durumlar böyle.. :KK76::KK76::KK76:

Merhaba arkadaşlar, ben aranızda yeniyim. Bir süredir takip ediyorum ama hızınıza yetişip bir şey yazamıyordum :)

Ben de pkos sahibiyim! Hepimize Allah sabır versin diyorum. Şimdi çocuk istiyoruz ve ben yumurtlamaya çalışıyorum tabi ki :))
3 ay artan dozlarda klomen kullandım ama fayda etmedi. Femara verdi doktor, o da bir fayda sağlamadı ben de çok sıkıldım ve bir süre doktora gitmemeye karar verdim.. Aslında doktor ısrarla "sen gördüğüm en fazla foliküle sahip hastalardan birisin, drilling yapalım hemen cevap verirsin" diyor ama ameliyata cesaret edemiyorum :KK43: Soğan kürü hakkında yazılanları okuyunca soğan kürü yapmaya karar verdim. Daha önce yapmıştım aslında 1-2 sene önce, bir fayda görmemiştim ama bazen soğuk içmiştim çok dikkat etmemiştim. Şimdi daha dikkatliyim, 9.günüm bitti.. İnşallah adet görebilirim çünkü ben adet göremiyorum :KK43:( ilk regl olduğumda 3-4 ayda bir oluyordu, neredeyse o zamandan beri de doğum kontrol hapı kullanıyorum..
1-2 sene önce 4 ay bişi içmedim hiç adet olmadım :KK43:((

Allah isteyen herkese sağlıklı, mutlu bir bebek nasip etsin inşallah!

Burada sizleri görmek, okumak, paylaşmak çok güzel! :nazar:

benim ilginç bir şekilde fsh'ım lh'dan yüksek.. Böyle olan var mı? internette bulamadım :KK43:

bende de aynı durum var 2 doktora gıttım ozel ve devlet olarak. devlet hastanesıne gıttıgımde doktor degerlerıme gore pkosun dedı ozele gıttım aynı degerlerı gosterdım degerlerın pko degıl ama ulturasyon goruntusu pko oldugunu gosterıyor dedı ve bende bır tane kıst gozukuyordu 2 tane olmuslar bır ay ıcınde :KK43:(

:KK54::KK19:
amin canım bebeklerimizle yaşlanalım inşallah :))
canım moralin nasıl iyi misin?

bikaç işim var onları yapar gelirim öpüyorum hepinizi...Bu gün iyiyim dünkü gibi kasvetli değilim kızlar moralim de iyi....

iyiyim iyiyim.. adet olduğum gün yani cuma ve cumartesi bi tuhaftım.. ruhsuz duygusuz gibiydim.. ama normale döndüm çok şükür..
mecbur iyi olmak zorundayız.. yoksa çekilmez bu hayat..
senin de iyi olmana sevindim canım..
şimdi heyecanla akşamı bekliyorum.. kocişim ne yapacak bana diye :KK9:

canım ya inşallah o zaman bir an önce hamile kalayım canım :) benim takvimi sen yaparsın seninkini de ben :)

soğanı ağzı kapalı 15 dk kaynat orta boy yemeklik beyaz soğan olacak... sonra da süzer ılık içersin ben hemen bardağa süzüyordum buzdolabında şoklatıp hemen soğutup bekletmeden içiyordum...
hormonlarınla ilgili kararsız kaldım düşük değerlerin ama usg görüntüsü ve diğer belirtiler pko olduğunu gösteriyor hormon değerlerinle ilgili doktorlar ne diyor canım?

hayırlı olsun canım ben soğanla bir metformin içmiştim sen de iç canım bol su içmeyi de ihmal etme...

evet fazla düşmemiş ateşin canım endişe edecek bir durum yok....
ayy yine ayrı kalamayacaksın yani sen de kayınvalidenden :KK43: ama olsun ayrı evler farklı olacak canım...

canım inşallah bu aydan umutluyum olmazsa diğer aydan daha da umutlu olacağım :))

yumurtlama döneminde kuruluk olmaz canım şeffaf uzayan akıntının olması gerekli....

inşallah bu tedavinden sonuç alırsın canım

canım hayıtı düzenli iç tabi bir de mutlaka doktor görsün bu sonuçlarını....
aklında soru işaret. kalmasın sor herşeyi...

,düzenli içecem inş.senın dediğin gibi içiyorum canım o zamna tadıu bira daha iyi oluyor azcık limon ve 1küp seker daha rahat içiyorum böylee doktorada sorcam mutlaka

gittim aşağı yukarı 5 dakika bekledim.. sonra içeri alındım ve doktorum bir gebe var ona bakıp geliyorum sen hazırlan dedi.. bende hazırlandım sonra içeri geldi.. :KK28: aaaa gene ne geldin dedi, eee olmadı çünki yine dedim :KK9: siz beceremiyorsunuz sanırım ben yapayım bari dedi :KK9::KK9: aşılamaya geçelim diyorum dedi.. sonra muayene bitti içeri geçtik.. bu ay iğneye geçemeyiz 2. günü görmem lazım seni dedi.. peki dedim.. boş geçmeyelim klomen yine dedi.. peki dedim.. koyun gibiydim.. :KK9: sonra dedim ki acaba aşılama değil de iğneyle yumurta geliştirsek biz kendimiz denesek olmaz mı dedim, olabilir.. istersen 1 ay öyle dener sonraki ay aşılama yaparız dedi.. peki dedim.. ben ki ara vereceğim nidaları atarken bir anda doktor ne dedi ise peki dedim :KK9::KK9: seviyorum bu kadını yaaa.. fiyatları beni çok korkutuyordu ama hiç korktuğum kadar değilmiş.. iğneler 350 civarı dedi.. aşılama için de 600 tl dedi ama diğer kliniklerden farkımız var iki kez aşılama yapıyoruz dedi.. yani yumurta geliştikten sonra çatlatma iğnesi 36. saatte aşılama ve 24 saat sonra bir kez daha aşılama yapıyorlarmış.. garantiye almak istiyoruz işimizi dedi..
bakalım önümüzdeki zamanlar bana neler yaşatacak.. hakkımda ve hepimiz için hayırlısını diliyorum..

hadı hayırlısı olsun canım bende hep merak ediyordum fiyatalrı biizm buradda 700tl dediler iyneler heryerdemi 350 civarı tutuyor acaba ne güzel 2.kez aşılama ohh valla süpermiş aklımda olsun bu bende sorarım doktoraaa

canım pre seed jel varmış onunla hamile kalan çokmuş spermlerin rahme hızlı hareketini sağlıyor ve ömrünü uzatıyormuş... aşılama zamanı 15 dk öncesinde ondan mı kullansan acaba?
internetten bir araştır bak benim aklıma çok yattı...
inşallah bu ay iğneli tedavinle gelir bebeğin canım aşılamaya gerek kalmadan...

iyiyim iyiyim.. adet olduğum gün yani cuma ve cumartesi bi tuhaftım.. ruhsuz duygusuz gibiydim.. ama normale döndüm çok şükür..
mecbur iyi olmak zorundayız.. yoksa çekilmez bu hayat..
senin de iyi olmana sevindim canım..
şimdi heyecanla akşamı bekliyorum.. kocişim ne yapacak bana diye :KK9:

inşallah güzel bir sürpriz yapar eşin canım ne heyecanlı :KK9:

Son düzenleme:
topiği bile var vallahi
alıntı yapıyorum

PRESEED KULLANIYORUZ
HAMİLE KALIYORUZ
DOĞURDUKÇA DOĞURUYORUZ...(SADECEMEYRA ARK. BULDUĞU SLOGANIMIZ)

Preseed ile hamiş kalanlar
1- kibele
2- rockwell
3- menzilgülü (anne oldu bile maşallah)
4- wannababy
5- nequelen
6- nerili
7- kursatim
8- kadus
9- durualya
10-sevcangoksel
11-jasmin77 (12.6.09) mayıs ta ilk kez
12-bengusu :CüvCüv: :hooray: (20.6.09)haziranda ilk kez kullandı.

bu liste sadece birkaç aylık kızlar bu jelle sonuç alan çokmuş...

Son düzenleme:
topiği bile var vallahi
alıntı yapıyorum

PRESEED KULLANIYORUZ
HAMİLE KALIYORUZ
DOĞURDUKÇA DOĞURUYORUZ...(SADECEMEYRA ARK. BULDUĞU SLOGANIMIZ)

Preseed ile hamiş kalanlar
1- kibele
2- rockwell
3- menzilgülü (anne oldu bile maşallah)
4- wannababy
5- nequelen
6- nerili
7- kursatim
8- kadus
9- durualya
10-sevcangoksel
11-jasmin77 (12.6.09) mayıs ta ilk kez
12-bengusu :CüvCüv: :hooray: (20.6.09)haziranda ilk kez kullandı.

bende çok kişiden duydum ama alamadım birz pahalı gercektdende çok faydasısını gören varmıs alabılırsenız alın kızlar

bende çok kişiden duydum ama alamadım birz pahalı gercektdende çok faydasısını gören varmıs alabılırsenız alın kızlar

130 tl ymiş şimdi baktım ve tek kullanımlık da değilmiş... bence denemeye değer... ben de hemen alıp kullanacak değilim ama son çare olarak denemeye değer bence...:KK9:
ecrin canım özellikle erkek infertilitesinde etkiliymiş... en zayıf,yavaş sperme bile şans veriyormuş...

Son düzenleme:
kıslar bende pkolyum 1sene önce doktora bebeğim olmuyor diye gittim.doktor pkolu olduğumu söyledi.klomen basladı.o ay fazla büyümedi.11e kadarmı ne çıkmıştı.adetlerim düzensiz bu arada.
bide glucophage yazdı doktor.bunu düzenli sabah akşam kullan dedi.ben o ara doktora gitmeyi bıraktım.ama metforminide düzenli kullandım.5ay kullandım ve sonucunda kanamam varken gebe kaldığımı öğrendim.4 5 hafatalık felanken düşük yaptım.6ay oldu hamile kalamadım.geçenlerde tekrar doktora gittim.doktorum tekrar glucophage ye devam et dedi.günde 1defa.sonrada doğum kontrol hapı verdi.kıslar yaa nasıl olur neden verdi peki hapı sizde kullandıızmı.neden kullandınız.sadece 1ay kullanacakmışım.bana yumurtalıklarımın hormonlarımın dinlenmesi gerek dedi dinlendirelim dedi.
:26::26::26:

ayy nefret edıorum d.kontrol haplarından bana da verdi, 3 ay hemdeee kocaman 3 ay...dyzene gırecekmış sonraaa klomen falan fılan...

tuncss doğum günün kutlu olsunnn... yenı yaşın sana uğur getirsin, Allah eşin ve doğacak çocukların ıle mutlu mesut yaşamayı nasip etsinnn...:))):KK16:

130 tl ymiş şimdi baktım ve tek kullanımlık da değilmiş... bence denemeye değer... ben de hemen alıp kullanacak değilim ama son çare olarak denemeye değer bence...:KK9:
ecrin canım özellikle erkek infertilitesinde etkiliymiş... en zayıf,yavaş sperme bile şans veriyormuş...

evet canım ronya cok demişti ama ben hala alamadım ama aklımda valla almayı düşünüyorum belli mi olur belki sebep olur dimi :) yaa bende istedikleri testler hakkında bilgin varmı yumurtlama varmı diyemi bakcaklar adetin 21,günü canım

evet canım ronya cok demişti ama ben hala alamadım ama aklımda valla almayı düşünüyorum belli mi olur belki sebep olur dimi :) yaa bende istedikleri testler hakkında bilgin varmı yumurtlama varmı diyemi bakcaklar adetin 21,günü canım

canım 21. günü progesterona bakarlar...yani yumurtlayıp yumurtlamadığına bakarlar...
hemoglobin şekerle ilgili şekere yatgınlık testi...
diğerlerini bilmiyorum ama doktorun açıklayacaktır...
bence de bu jeli sen bir ara al canım yumurtlama döneminde ilişkiden 15 dk önce kullanılıyormuş... aklında bulunsun... her şeyi deneriz son çare bu da aklımızda olsun... çünkü yanıt alan çokmuş bununla....
ben de eşim bebek istemeye başladığında alıp kullanacağım bundan ama şimdi o benim kadar istekli değil ben öyle görüyorum bu sebepten tedavime ara verdim ama bu arada hamile kalırsam da harika olur tabi...

Son düzenleme:
hadı hayırlısı olsun canım bende hep merak ediyordum fiyatalrı biizm buradda 700tl dediler iyneler heryerdemi 350 civarı tutuyor acaba ne güzel 2.kez aşılama ohh valla süpermiş aklımda olsun bu bende sorarım doktoraaa

canım iğneler piyasada aşağı yukarı 400 ila 550 arası değişiyor dedi.. klinikten alacam ben, böylece daha ucuza gelmiş olacak.. ben sana reçeteni yazarım piyasadan bakarsın bizden ucuza bulursan alırsın bulamazsan da gelir burdan alır dışarıda boşuna çok para vermemiş olursun dedi.. çatlatma iğnesini de piyasadan daha ucuza veriyor benim klinik.. anlaşmaları varmış firma ile öyle dedi..

canım pre seed jel varmış onunla hamile kalan çokmuş spermlerin rahme hızlı hareketini sağlıyor ve ömrünü uzatıyormuş... aşılama zamanı 15 dk öncesinde ondan mı kullansan acaba?
internetten bir araştır bak benim aklıma çok yattı...
inşallah bu ay iğneli tedavinle gelir bebeğin canım aşılamaya gerek kalmadan...

inşallah güzel bir sürpriz yapar eşin canım ne heyecanlı :KK9:

canım bu ay iğneli yok.. iğneli bir dahaki aya eğer bu ay da olmazsa.. şimdi yine klomenli süreç.. yarın başlıyorum ilaca :KK9:
preseed jeli ben doktoruma söyledim.. bana direk çalışma esnasındaki ıslanmayı sordu :KK17: dedim hiç sıkıntı yaşamıyoruz, kuruluk olmuyor dedim.. o halde gerek yok dedi, eşinin değerleri de güzel dedi.. Ronya ile de konuşmuştuk, eğer çalışmalar sırasında kuruluk sıkıntın yoksa gerek yok demişti.. çünki bu jel doğal ıslaklık sağlıyormuş.. amacı ıslaklık ile spermin ilerlemesine yardımcı olmak.. :KK34:
ecrin bence denemelisin sen bunu.. eşinde sıkıntı var çünki..
bicim canım heyecanla bekliyorum valla.. hala gelmedi kociş.. aramıyor da saatlerdir.. inşallah yorgun gelmez:KK9:

tuncss doğum günün kutlu olsunnn... yenı yaşın sana uğur getirsin, Allah eşin ve doğacak çocukların ıle mutlu mesut yaşamayı nasip etsinnn...:))):KK16:

çok teşekkürler.. amiiin, inşallah..

X