Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım hiç panikleme.. ben geçtiğimiz salı günü kuzenimin doğumunda yanındaydım.. doğum anına kadar herşeyi izledim.. ve doğum olacağı anda dışarı çıktım.. hiç öyle zor birşey değil gibi geldi bana.. sürekli konuştuk kuzenle çok sancıları oldu tabii ki ama doğumdan sonra odaya geldiğinde o kadar iyiydi ki.. çok rahatladım deyip duruyordu.. inşallah sende rahat bir doğum geçirirsin ve sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.. burda hamileliğini başından beri izlediğim ilk kişi sensin.. inşallah sağlıkla gelsin bebeğin bu mutluluğu da beraberce paylaşalım..

yok yok geç kaldın demedim canımcım.. aklınızdan çıksın rahat olun diye dedim.. psikoloji çok etkili.. bak eşim stres oldu bende mi sıkıntı var diye diyorsun.. bizde hep bunu düşünüyorduk ve benim eşimin ailesinde ciddi sıkıntı var bu konuda.. ama çok şükür birşey çıkmadı testte.. aklımızdan çıkıverdi sonra ben taktım tüpler mi tıkalı ki diye rahim filmi de çektirdim onda da bişey çıkmadı.. bana doktor Allah'a kalmış durumda senin işin diyor.. herşey yolunda gidiyor ama döllenme olmuyor işte.. nasip,kısmet işi.. hayırlısı olsun hakkımızda..

canım kafanna hiççç takmana gerek yok bu pko mudur nedir bizim bebeklerimiz ondan olmuyo tabiii rabbimin izni ilre olur herşey ama pko olmasaydık belki neden diye çok kafaya takardık ama nedenimiz belli o yoluna girse herşey gircek işteee ama sende haklısın elimizde değil düşünmemek

kızlar reglim olurken hayıt içmenın sakıncası varmı?

o kadar çok hızlı ilerliyorkı bu sayfa takıp edemıyorum :)

canım bence yok ama adetli olunca bırakırsan tedavin yarıda kalmış gibi olmaz yani ister iç ister devam et ben adetliyken içmemiştim bitince devam ettim

canım hiç panikleme.. ben geçtiğimiz salı günü kuzenimin doğumunda yanındaydım.. doğum anına kadar herşeyi izledim.. ve doğum olacağı anda dışarı çıktım.. hiç öyle zor birşey değil gibi geldi bana.. sürekli konuştuk kuzenle çok sancıları oldu tabii ki ama doğumdan sonra odaya geldiğinde o kadar iyiydi ki.. çok rahatladım deyip duruyordu.. inşallah sende rahat bir doğum geçirirsin ve sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.. burda hamileliğini başından beri izlediğim ilk kişi sensin.. inşallah sağlıkla gelsin bebeğin bu mutluluğu da beraberce paylaşalım...
ayy ne guzel yazmıssın umarım benım dogumumda kolay olur.bı yandan hemen kavusayım ıstıyorum bı taraftanda henuz hazır degılım doguma dıyorum garıp bı ıkılemdeyım yanı dusundukce uykularım kacıyo bana dua edın emı.

karabocuq nasıl oldun canım?

ay keşke canım keşke güzel haberi verebilsem ama insan hisseder sanırım hiçbir şey hissetmiyorum akıntıdan başka birşey yok acayip sivilce bastı heryerimi hele omuzumda kocaman bir sivilce çıktı hiç bilmem ben öle sivilce çıksın regli zamanı bir iki yüzümde çıkar oda minik şimdi yüzüm sivilce bastı sanırım regli olucam ondan göğüslerimde de hiç acı falan yok çoğu hamilelerde göğüs acısı oluyor bende zerresi yok
canım ben günde 2000mg içiyordum ama artık bire düşürücem çünkü çok su içmeyince karaciğere etki eder diye korkuyorum çok su içemiyorum günde en çok üç dört bardak oda zorla sanırım günde 1000mg da işe yarar değilmi :44:
canım tek belirtisi akıntısı olan birçok kadın var mesela benim eltim 9 ay boyunca sadece taşıdı hiç bir belirtisi yoktu kızın... zaten diyor hamilelik sürecim çok güzel, çok rahattı diyor bebek de kıpırdanmazmış ay süper anlatıyor valla.... bizlerde neden öyle olmasın ki?
1000mg da içsen işe yarar elbette ve gece iç canım yemek yedikten hemen sonra tok karnına iç ben öyle yapıyorum...
böbrek için susuz içilmez bu yoksa iflas edermiş böbrekler... annem şeker hastası günde 4 adet şeker hapı var ve 3 lt su verdi doktor günlük içmesi için...

bicim; bu her daim pozitif ve inançlı haline bayılıyorum.. iyi ki varsın arkadaşım :KK16:
canım öyle olmak lazım geliyor:KK9: biliyorum ki bu sabah pozitifi göreceksin hadi artık merakla bekleyeceğim gündüzden yokum annemi doktora götüreceğim...gece gelirim nete ama öncesinde de bakmaya çalışırım canım inşallah güzel haberini alırız testini yap ama mutlaka ilk idrarla...

canım ya inan çamaşır makinemi bile açıp kullanmak için hevesim var çok zor böyle napalım bizimde şansımız böyleymiş bekliycez bebeği bekle evi bekle herşeyi bekle :)))
o zaman iyi bir makine almışım kendime sevindim valla :KK34:
canım bazen güzel şeylere ulaşmak için böyle çok beklemek gerekiyor... napalım biraz daha sık dişini... bebeğinin haberi de gelsin bu arada...
Hadi Tuncss tan ve senden bekliyorum bu ay bitmeden....

bı dogurayımda haber verırım tabı ama cok korkuyorum ınsallah hayırlısıyla onuda atlatırz kızımla.
canım korkma.... sezeryanla mı alacaklar normal doğum mu?
aslında korkuların varsa sezeryan en iyisi bence... hem belden uyuşuyor ayık olup, bebeğini de hemen kucağına alabiliyorsun.... diğeri zor elbet ve içeride bir dünya dikiş olacağına karnında küçük bir dikiş olsun daha iyi bence...

kızlar reglim olurken hayıt içmenın sakıncası varmı?

o kadar çok hızlı ilerliyorkı bu sayfa takıp edemıyorum :)

yok canım regl ken de içilebilir yazmıştım sana ama haklısın sayfalar çok hızlı ilerlemiş kaçırmışsındır....:KK9:

Son düzenleme:
ayy ne guzel yazmıssın umarım benım dogumumda kolay olur.bı yandan hemen kavusayım ıstıyorum bı taraftanda henuz hazır degılım doguma dıyorum garıp bı ıkılemdeyım yanı dusundukce uykularım kacıyo bana dua edın emı.

canım benim Allah bi avazda kurtarsın derdi benim büyüklerim :KK9::KK9::KK9: bende sana öyle bir dua göndereyim :KK16: ama gerçekten hiç korkma.. eğer normal istiyorsan ve korkundan yapamam diyorsan epidural normal hakkında doktorunla görüş.. mükemmel rahat bir yöntemmiş.. bir kaç arkadaşım böyle yaptı.. bir kaçı da epidural sezeryan.. ama şu bir gerçek ki sezeryan ağrıları bazı hassas bünyelerde çok rahatsız edici olabiliyor.. sonuçta bir ameliyat biçimi.. ama normal doğum, adı üstünde herşey normal.. eskiden nenelerimizi ebeler dikmiyordu bile.. bünye kendisi toparlanıyordu.. şimdilerde estetik kaygıdan sebep vajina etrafı dikişle toparlanıyor.. mesela kuzene ilk gün ki gibi yaptım seni hatta daha bile iyi oldu demiş doktoru diktikten sonra :KK17: :KK9::KK9::KK9:
Allah yar ve yardımcın olsun arkadaşım.. bu dünyanın en güzel mucizesini gerçekleştireceksin.. öyle ya da böyle; evladını kucağına aldığında emin ol herşeyi unutmuş olacaksın ve yepyeni bir dünya seninle olacak.. :KK54:

canım öyle olmak lazım geliyor:KK9: biliyorum ki bu sabah pozitifi göreceksin hadi artık merakla bekleyeceğim gündüzden yokum annemi doktora götüreceğim...gece gelirim nete ama öncesinde de bakmaya çalışırım canım inşallah güzel haberini alırız testini yap ama mutlaka ilk idrarla...

359aa8 Ovulation charts on FertilityFriend.com
bu tablodan sonuç çıkarsa bu ay herkesin her tablosundan sonuç çıkar haberiniz ola :))
:KK16:
tuncss beynim aklım kalbim seninle korkmadan yap testini canım... o dandik testlerden mi yapacaksın yine? doğru düzgün bişey alsaydın...

günaydın canım.. dün senden aldığım gazla sabah ateşimin düşmesine rağmen bir test yaptım.. biliyordum negatif çıkacağını, işte bir heves oldu bi an içimde.. yine koskoca negatifi gördüm testte veee avucumu yaladım :KK9::KK9::KK9: dandik mandik testler ama negatifi hört diye adamın gözüne sokuveriyor vallahi, bu konuda testlerimin maşallahı var :KK1:
ateş bir tık daha düştü geliyor benimkiler yani..
senin ateşe gelince hakkaten bi tuhaf yahu.. :KK53: inşallah sonu güzel olsun iyi kalpli arkadaşım..
anneciğini doktora götürecekmişsin, geçmiş olsun..
bende adet bir an önce gelse de randevumu alsam.. hemen önümüze bakmaya başlamak lazım değil mi ama :KK51:
ateş tablomu da ekliyim;

359ae6 Ovulation charts on FertilityFriend.com

herkeslere mutlu bir gün diliyorum:KK16:

Son düzenleme:
kızlar bana yardımcı olabilirmisiniz bu bazal vücut ısı ölçümü ile ilgili reglin 1. günün den itibaren her sabah aynı saatte ölçüp işaretleniyo galiba ben çizelgenizi exele kopyalayıp kendiminkini üzerinde oynayıp yapimdedim ama yapamadım çizelgeyi nasıl yapıyorsunuz bide sürekli artık olup düşüş oluo galiba yumurtlama gününde çok yükseliyo çatlayınca düşüyo vee eğer hamiş se tekrar yükseliyo demi ben mi yanlış biliyorum lütfen bu konuda yardım edermisiniz bende çizelge hazırlamak stiyorum :)

BETA HCG (1.20

ESTRADİOL 36

FSH 5.06

LH 8.86 fsh la lh degerimi daha siyah yazmışlar ve yanına L harfi koymuşlar düşük diye pek anlamadım düşük mü

PROLAKTİN 17.57

TSH 2.537

bundan ölceki ölçümde LH:19.1 çıkmışdı hayıtla beraber düşmüş.. bu ölçümü reglimin 3. günü yaptırdım geçen ayki LH ölçümüm herhangi bi günde yapılmışdı farkediyor mu?

kızlar bana yardımcı olabilirmisiniz bu bazal vücut ısı ölçümü ile ilgili reglin 1. günün den itibaren her sabah aynı saatte ölçüp işaretleniyo galiba ben çizelgenizi exele kopyalayıp kendiminkini üzerinde oynayıp yapimdedim ama yapamadım çizelgeyi nasıl yapıyorsunuz bide sürekli artık olup düşüş oluo galiba yumurtlama gününde çok yükseliyo çatlayınca düşüyo vee eğer hamiş se tekrar yükseliyo demi ben mi yanlış biliyorum lütfen bu konuda yardım edermisiniz bende çizelge hazırlamak stiyorum :)

canım merhabalar..
her sabah aynı saatte ve dil altından, çok kımıldanmadan, yataktan kalkmadan ölçüm yapıyoruz. regl başladığı günden ölçmeye başla. fertilityfriend.com diye bir site var. oraya kayıt olursan sende birkaç güne çözersin siteyi.. oraya değerlerimizi giriyoruz, akıntı durumlarımızı, adet yoğunluklarımızı da.. böylece site bizim için grafik oluşturmuş oluyor ve ateşin durumuna göre de yumurtlama gününü belirliyor.. ateş yumurtlama öncesi ortalama değerlerde seyrederken birden düşüyor ve sonra birden yükseliyor ve yükseldikten sonra adet olana dek yüksek seyrediyor genel olarak.. adet öncesi birkaç günde düşüşe geçiyor ki buradan adet olacağımızı anlıyoruz. eğer düşüşe geçmezse hamiş olma ihtimalleri artıyor.. durum bu.. sen siteye kayıt ol. bir kurcala bakalım. ben ilk zamanlar siteyi açtığımda yan tarafa ingilizce-türkçe sözlük de açıyor terimleri ordan çeviriyordum. şimdi artık hepsini ezberledim baka baka.. :KK9: umarım yardımcı olabilmişimdir. eğer takıldığın birşey olursa yardım etmeye çalışırım.

karabocuq nasıl oldun canım?

canım tek belirtisi akıntısı olan birçok kadın var mesela benim eltim 9 ay boyunca sadece taşıdı hiç bir belirtisi yoktu kızın... zaten diyor hamilelik sürecim çok güzel, çok rahattı diyor bebek de kıpırdanmazmış ay süper anlatıyor valla.... bizlerde neden öyle olmasın ki?
1000mg da içsen işe yarar elbette ve gece iç canım yemek yedikten hemen sonra tok karnına iç ben öyle yapıyorum...
böbrek için susuz içilmez bu yoksa iflas edermiş böbrekler... annem şeker hastası günde 4 adet şeker hapı var ve 3 lt su verdi doktor günlük içmesi için...

canım bazen güzel şeylere ulaşmak için böyle çok beklemek gerekiyor... napalım biraz daha sık dişini... bebeğinin haberi de gelsin bu arada...

canım korkma.... sezeryanla mı alacaklar normal doğum mu?
aslında korkuların varsa sezeryan en iyisi bence... hem belden uyuşuyor ayık olup, bebeğini de hemen kucağına alabiliyorsun.... diğeri zor elbet ve içeride bir dünya dikiş olacağına karnında küçük bir dikiş olsun daha iyi bence...

yok canım regl ken de içilebilir yazmıştım sana ama haklısın sayfalar çok hızlı ilerlemiş kaçırmışsındır....:KK9:

ii olmya calısıorum cnm :KK43: dündn beri afedersiniz tuvaeete ckamıorum doktorun verdigi şurubu içtim gene olmadı sabah zorla güç bela cıkabildim ama karnımın sag tarafı agrıo şimdide acaba bişeymi olduki :KK43: off ben bu kabızlıktan nasıl kurtulcammm yaaaa :KK43:

ii olmya calısıorum cnm :KK43: dündn beri afedersiniz tuvaeete ckamıorum doktorun verdigi şurubu içtim gene olmadı sabah zorla güç bela cıkabildim ama karnımın sag tarafı agrıo şimdide acaba bişeymi olduki :KK43: off ben bu kabızlıktan nasıl kurtulcammm yaaaa :KK43:

cnm bende de var:KK43:sebze ye, su iç, başka çaresi yok. bir de kuru kayısı iyi geliyormuş.. karnım kasıklarım da hala ağrıyor, korkuyorum. ariycam birazdan doktoru.

canım kendini çok zorlamamaya çalış.. hamilelikte çok rastlanan bir durum kabızlık.. bol sıvı gıdalar tüket.. birşey olmaz, aklına kötü şey getirme..

canım merhabalar..
her sabah aynı saatte ve dil altından, çok kımıldanmadan, yataktan kalkmadan ölçüm yapıyoruz. regl başladığı günden ölçmeye başla. fertilityfriend.com diye bir site var. oraya kayıt olursan sende birkaç güne çözersin siteyi.. oraya değerlerimizi giriyoruz, akıntı durumlarımızı, adet yoğunluklarımızı da.. böylece site bizim için grafik oluşturmuş oluyor ve ateşin durumuna göre de yumurtlama gününü belirliyor.. ateş yumurtlama öncesi ortalama değerlerde seyrederken birden düşüyor ve sonra birden yükseliyor ve yükseldikten sonra adet olana dek yüksek seyrediyor genel olarak.. adet öncesi birkaç günde düşüşe geçiyor ki buradan adet olacağımızı anlıyoruz. eğer düşüşe geçmezse hamiş olma ihtimalleri artıyor.. durum bu.. sen siteye kayıt ol. bir kurcala bakalım. ben ilk zamanlar siteyi açtığımda yan tarafa ingilizce-türkçe sözlük de açıyor terimleri ordan çeviriyordum. şimdi artık hepsini ezberledim baka baka.. :KK9: umarım yardımcı olabilmişimdir. eğer takıldığın birşey olursa yardım etmeye çalışırım.

Evet tahmin etmiştm ordan yapıldnı ama inglızce olunca kafam karıstı neyse kurcalim bakim canım çok sagol allah bebişni en kısa zamanda sana kavustrsun inşh...

slm kızlar nasılsınız bakalım bu aralar işler çok yoğun olduğu için nete gelemiyorum ama aklım hep sizde nasılsınız bakalım geçmişide fırsat buldıkca okuyacam inş.
gyaman canım sen hayıt suyunu nasıl içiyorsun canım

ay canım ya olsunda kıpırdasın yaa ne kadar güzel bir duygu arkadaşım şimdi altı aylık hamile her gittğimde yatırıp karnını seyrediyoruz tekme atıp duruyor ya çok tatlı :KK1:
odama bir litrelik su koydum en azından günde bir litre içeyim ya kaş yapayım derken göz çıkarmayalım dimi

slm kızlar nasılsınız bakalım bu aralar işler çok yoğun olduğu için nete gelemiyorum ama aklım hep sizde nasılsınız bakalım geçmişide fırsat buldıkca okuyacam inş.
gyaman canım sen hayıt suyunu nasıl içiyorsun canım

canım sabah öğle akşam yemeklerden önce bir çay bardağının 3/1 i kadar hayıt suyunu koy üstünede su ekle bir dikişte iç
sadece şuna dikkat et hayıtsuyu tansıyon düşürüyor eğer tansiyonun normalde düşükse bazen başın dönebilir az ama benim bir kere olmuştu hamileyim sanmıştım :KK1::KK1:
sonra araştırdım ki hayıt yapıyormuş :KK34:

üstümde öyle bir miskinlik var ki tarifsiz.. ev karman çorman bir halde.. elimi süresim gelmiyor hiçbirşeye.. öğrenci evi gibi oldu resmen.. bulaşıklar çamaşırlar dizildi.. off offf..
uyumak istiyorum sürekli.. karnım da çok ağrıyor.. bi gelemedi kırmızılar.. sinir etti beni..
sıkıcı bir gün benim için.. tvda da internette de işe yarar hiçbişey yok.. iyi ki siz varsınız da arada gelip kafa dağıtıyorum..
hepinizi öpüyorum :KK54::KK54:

üstümde öyle bir miskinlik var ki tarifsiz.. ev karman çorman bir halde.. elimi süresim gelmiyor hiçbirşeye.. öğrenci evi gibi oldu resmen.. bulaşıklar çamaşırlar dizildi.. off offf..
uyumak istiyorum sürekli.. karnım da çok ağrıyor.. bi gelemedi kırmızılar.. sinir etti beni..
sıkıcı bir gün benim için.. tvda da internette de işe yarar hiçbişey yok.. iyi ki siz varsınız da arada gelip kafa dağıtıyorum..
hepinizi öpüyorum :KK54::KK54:

banada ilham geldi sabahtan beri kaldırdım odamı dip köşe çamaşır desen hala yıkanıyor
birde digiturke uye olduk bugün gelceklerdi unutmuşum adamlar bir geldi odam karman çorman balkona koycaklardı vericiyi rezil oldum adamlara :KK1:
her gün yüzümde boynumda bir sivilce daha çıkıyor neden bu kadar sivilce doldum anlamış değilim üç tane boynumda var sadece acaba bu ay soğan içtim omu yaptı bilmiyorum

banada ilham geldi sabahtan beri kaldırdım odamı dip köşe çamaşır desen hala yıkanıyor
birde digiturke uye olduk bugün gelceklerdi unutmuşum adamlar bir geldi odam karman çorman balkona koycaklardı vericiyi rezil oldum adamlara :KK1:
her gün yüzümde boynumda bir sivilce daha çıkıyor neden bu kadar sivilce doldum anlamış değilim üç tane boynumda var sadece acaba bu ay soğan içtim omu yaptı bilmiyorum

ooohhh ne güzelmiş.. bana da gelse o ilham keşke.. kovalasana bana doğru ilhamları :KK9:
adamlara kötü yakalanmışsın.. bende ne zaman böle dağılsam habersiz çat kapı misafir gelir.. ondan korkuma şimdi kalkıp mutfağa giricem önce.. sonra ortalığı toplarım bi çırpıda.. ehh bi de yemek yapmak lazım.. off off ne gıcık şey ev hanımı olmak yahuuuu.. bi de çocuk diye yırtınıyorum.. ben nasıl altından kalkarım ki acaba :KK9::KK9:

X