Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

merhaba bicim nasılsın canm iyileştinmi tamamen.

yok ya canım benim tamamen geçemedi ama ço0k daha iyyim eskiye göre... sen nasıl oldun?
bu ay tedavi uygulayacak mısın yoksa rahim filmi mi çektireceksin? çektirmiş miydin yoksa iyice kafam kaarıştı kusura bakma... :KK8:

meraba canımn hoşgeldin ben muhtemelen 2-3 aralıkta adet olcam ki inşh olmam bakalım idrar testi yaparım ilçede oturuyorum canım burda kan dan bakmıyolar :KK43: canım sen bilirsin ama dr bana 1 sene bekleyelim dedi kimyasal gebelik yaşamıştım sonra illaki kanallar açıktır büyük ihtimal sadece kislerden olmuyo dedi ama ben içim rahat etsin diye çeki,m dedim temiz çıktı zaten öyle çok ağrılı da olmuyo anestiezisiz yaptırdım bende sen iyi düşün taşın dr la konuş neye karar vermek istiyosan öyle yap nasıl kafan rahat etcekse canım ben bundan sonraki ay aşılama istiyorum eşim pek razı değil erken diyo ama ben ısrar etcem aşılama da tutmazsa bitkisel kürlere başlıcam allahtan ümit kesilmez

canım metformin de çok etkili ben günde 850mg içiyorum hala ve iyi hissettiriyor...1 kilo verdim ben... karnım bile inceldi tabi yediklerime de dikkat ediyorum sadece ilaçtan değil yani...
senin hamile haberini alalım artık canım benim yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....:emir_bebek:

ay keşke canım keşke güzel haberi verebilsem ama insan hisseder sanırım hiçbir şey hissetmiyorum akıntıdan başka birşey yok acayip sivilce bastı heryerimi hele omuzumda kocaman bir sivilce çıktı hiç bilmem ben öle sivilce çıksın regli zamanı bir iki yüzümde çıkar oda minik şimdi yüzüm sivilce bastı sanırım regli olucam ondan göğüslerimde de hiç acı falan yok çoğu hamilelerde göğüs acısı oluyor bende zerresi yok
canım ben günde 2000mg içiyordum ama artık bire düşürücem çünkü çok su içmeyince karaciğere etki eder diye korkuyorum çok su içemiyorum günde en çok üç dört bardak oda zorla sanırım günde 1000mg da işe yarar değilmi :44:

evet canım benim gibi belki de senin de ara verdiğinde olur.istersen bu ay ara ver çünkü çok oldu böyle tedaviye ara verip hamile kalan.
kendimden umudu kesmiştim artık adetimi bekliyordum rahim filmi randevusu alacaktım. eşime de bana da sürpriz oldu.tabi hala tam sevinemiyoruz kalp atışlarını duymadan canım.hamile kalmak yetmiyor sürmesi lazım,bizim gibi zor bulanlar da kaybetmekten çok korkuyor haliyle.inşallah senin de gelecek en ümitsiz anında.

reyyan sağol canım. artık yaşama sevincimin bittiği anda geldi çok şükür, beni bırakmaz inşallah.birşey olur diye hep yatıyorum

turuncucum sağol inşallah devamı arkadaşlarımıza

canm inşallah kalp atışlarını duyarsın ve sağlıklı bi hamilelik geçirirsin.en çok sana sevindim desem diğer arkadaşlara ayıp etmem umarım.ara vermiştin kendinden umudu kesmiştinya artk çok üzülüyodum o haline ama negüzel ki sonunda böyle bi mutluluk yaşadın.dikkat et canm kendine ve bebişine...

Merhaba canım...Çok iyim teşekkür ederim.Hamileliğim çok rahat ve güzel geçiyor çok şükür.
Hala bebeğime bişey olacak korkusunu üzerimden atabilmiş değilim ama yinede tadını çıkarmaya çalışıyorum.
Sen nasılsın canım?Beklenen tarih ne zaman ?

canm zor ulaştığımız için belkide bu korkudan vazgeçemiyoruz.böyle derken sanki bende yaşamışım hamileliği gibi anlatıyorum.
canm beklenen tarihim geçti bugün adet oldum bitince rahim filmi çektirmeye karar vermiştim ama şuan kararsızım.yarın eşime spermiyogram yaptırcaz.inşallah onda bişey çıkmaz.onun sonuçları iyi olsun inşallah.

böyle olur işte canım bazıları hemen sahip olur bazılarıda mücadele ile ama bzimkisi daha kıymetli olucak çünkü zor bir mücadele sonucu elde edicez inanıyorum.

biçim geçmiş olsun canım gün gün takip ettikte ne oldu beklemediğin anda geliverir.en güzeli at kafandan geçen ay zaten stres yetti sana.

canım bende çok öğrenmek istiyorum.çok kararsızım bu hayıt konusunda .

nanıyorum ben senden güzel haberi duyacağıma.

bir tencere sütün içine maydonozu katıp kaynatıyorsun beline bir battenye sarıp bu tencerenin buharına üzerine oturur gibi yapıyorsun ama oturmuyorsun yanarsın.dışarı hava geçmesin diye battaniyeyi beline sarıyorsun ama hiç üşütmemen lazım adetin bittikten hemen sonra sanırım 5 gün yapılıyor. tüplerde tıkanıklık varsa çok iyi geliyormuş bununla hamile kalan çok kişi var.alternatiftıpgebelik öncesi ve sonrsı bölümünde var orayı okursan daha iyi olur canım ben adetim bittikten sonra 5 gün denemeyi düşünüyorum.pek sıcak bakmıyorum rahim filmine.

canm teşekkürler.şuan adetim zaten bitsin denemeye çalışcam.

meraba canımn hoşgeldin ben muhtemelen 2-3 aralıkta adet olcam ki inşh olmam bakalım idrar testi yaparım ilçede oturuyorum canım burda kan dan bakmıyolar :KK43: canım sen bilirsin ama dr bana 1 sene bekleyelim dedi kimyasal gebelik yaşamıştım sonra illaki kanallar açıktır büyük ihtimal sadece kislerden olmuyo dedi ama ben içim rahat etsin diye çeki,m dedim temiz çıktı zaten öyle çok ağrılı da olmuyo anestiezisiz yaptırdım bende sen iyi düşün taşın dr la konuş neye karar vermek istiyosan öyle yap nasıl kafan rahat etcekse canım ben bundan sonraki ay aşılama istiyorum eşim pek razı değil erken diyo ama ben ısrar etcem aşılama da tutmazsa bitkisel kürlere başlıcam allahtan ümit kesilmez

hoşbulduk canm.inşallah adet olmazsın güzel haberler verirsn bizlere.dr.m bu ay çekelim dedi ama eşime spermiyogram yapmadı daha bizde onun demesini beklemeden yarın üroloğa gidecez.eşim bu aralar kesin benden olmuyor diye üzülmeye başladı.onda bi sorun olmaz inşallah sadece pko ile uğraşırız.onun sonuçlarını alalım ona göre rahim filminide tekrar konuşurum drmla.
canm eşin istemiyosa sende acele etme aşılamaya.biraz ara ver doğal şeyler kullan öyle dene.siz eşine spermiyogram yaptırdınız mı?

merhaba kızlar ben geldim.çok özledim sizleri 2gündür bi boşluk hissettim buraya gelemeyince.neler yaptınız görüşmeyeli yeni haberler var mı?geçmişi okuyamadım daha çok yazmışsınız yine.
tuncss canm nasılsın belirtiler var mı nasıl gidiyo bekleyiş?ben bugün adet oldum.dr.ma sinir oldum 18nde bakacağız demese ben ayı 22sine kadar beklemeyi düşünüyodum çünkü geçen ay 21nde olmuştm kandan bakıp morel bozmaya gerek yoktu neyse toparlandım iyiyimen azından söktürücü içmeye gerek kalmadı çok şükür.

en azından adet olabiliyoruz.. buna bile şükretmeliyiz.. ilaçla da olsa döngülerimiz düzenli.. benim doktorum işte bunu diyor.. adet olana dek bekle.. baktın ki günün 4-5 gün geçti o zaman test yap diyor.. boşa negatif görüp üzülme diyor.. bende tüm adet belirtileri mevcut.. kasık ağrılarım, migrenim de başladı hafiften, sivilcelerim, depresif ve gergin halim.. hepsi mevcut.. bakalım yarın ne getirecek bana :KK9:
iyi olmana çok sevindim canım.. hakkında hayırlısını diliyorum.. inşallah herşey çok güzel olacak hepimiz için..

ben makinemi aldım canım arçelikten daha paketinde öyle bir özelliği varmı bilmiyorum 8 kilo istedim birde 15dk yıkama programı olandan kırışık önleyici özelliği var sanırım bundan bahsediyorsun ütüye verdiğim yer dedi makinede yıkama kızım elde yıka yazık güzelim pantolonlara diye bende biraz suda bekletiyorum sonra yıkıyorum kaynanamın makinesi çok kötü çünkü

benimki de arçelik.. 8 kglık bende de kısa programlar var.. elde yıkama mükemmel bir özellik.. kullanmaya başladığında muhakkak faydasını çok göreceksin.. kazaklar için filan süper.. hayırlısı ile tez zamanda taşın kendi evinde kendi eşyalarının keyfini sür arkadaşım..

bicim; bu her daim pozitif ve inançlı haline bayılıyorum.. iyi ki varsın arkadaşım :KK16:

benimki de arçelik.. 8 kglık bende de kısa programlar var.. elde yıkama mükemmel bir özellik.. kullanmaya başladığında muhakkak faydasını çok göreceksin.. kazaklar için filan süper.. hayırlısı ile tez zamanda taşın kendi evinde kendi eşyalarının keyfini sür arkadaşım.

canım ya inan çamaşır makinemi bile açıp kullanmak için hevesim var çok zor böyle napalım bizimde şansımız böyleymiş bekliycez bebeği bekle evi bekle herşeyi bekle :)))
o zaman iyi bir makine almışım kendime sevindim valla :KK34:

hoşbulduk canm.inşallah adet olmazsın güzel haberler verirsn bizlere.dr.m bu ay çekelim dedi ama eşime spermiyogram yapmadı daha bizde onun demesini beklemeden yarın üroloğa gidecez.eşim bu aralar kesin benden olmuyor diye üzülmeye başladı.onda bi sorun olmaz inşallah sadece pko ile uğraşırız.onun sonuçlarını alalım ona göre rahim filminide tekrar konuşurum drmla.
canm eşin istemiyosa sende acele etme aşılamaya.biraz ara ver doğal şeyler kullan öyle dene.siz eşine spermiyogram yaptırdınız mı?

canım benim neden bu kadar geç kaldınız spermiyogram için.. benim doktor en başta demişti bakalım diye.. eşimi ikinci klomen denemesinden sonra ikna edebilmiştim.. çok şükür sıkıntı çıkmamıştı.. rahim filmini de 3. klomene başlarken çektirdim.. bu 4. denememdi.. yine olmadı sanırsam.. nasip bakalım.. ama insanın aklından çıkıyor rahatlıyor sperm testi ve rahim filmi ile.. sende bir an önce yaptır da iyi sonuçlar al..

canım ya inan çamaşır makinemi bile açıp kullanmak için hevesim var çok zor böyle napalım bizimde şansımız böyleymiş bekliycez bebeği bekle evi bekle herşeyi bekle :)))
o zaman iyi bir makine almışım kendime sevindim valla :KK34:

valla ben 2 seneyi geçkin süredir sürekli kullanıyorum çok memnunum ve bu memnuniyeti gören annemde gidip aynısından aldı :KK9:
inşallah iyi günlerde kullan evini de eşyalarını da..
bu arada nasılsın? bekleme sürecin nasıl gidiyor?

verimli günler gitti deme.. reyyan nasıl hamile kaldı biliyorsun :KK9: nasip kısmette varsa olacak nasılsa.. günler akıntılar çalışmalar bahanesi işin..
Allah hayırlısını versin.. görüşürüz canım.. bende öpüyorum:KK54::KK54:

tuanatay; 30 haftalık olmuşsun maşallah size.. bişey kalmamış doğuma.. sağlıkla kucağına da al inşallah canım..

saol canım.doguma az kaldı ama benıde korkular sardı.

valla ben 2 seneyi geçkin süredir sürekli kullanıyorum çok memnunum ve bu memnuniyeti gören annemde gidip aynısından aldı :KK9:
inşallah iyi günlerde kullan evini de eşyalarını da..
bu arada nasılsın? bekleme sürecin nasıl gidiyor?

saol canım inşallah bir taşınsam evime bide hamile kalsam ah başkada ne istiyiim Allahımdan
valla canım bekliyorum ama belirsizlik öldürüyor beni ya ama ateşim güzel gidiyor hayırlısı artık bilmiyorum çok erkenden çıktı ateşim bu sefer belirti desen akıntıdan başka bişi yok ve hiçbir zaman olmayan koca koca sivilceler ne biliyim hissetmiyorum hiç varmış gibi

canım benim neden bu kadar geç kaldınız spermiyogram için.. benim doktor en başta demişti bakalım diye.. eşimi ikinci klomen denemesinden sonra ikna edebilmiştim.. çok şükür sıkıntı çıkmamıştı.. rahim filmini de 3. klomene başlarken çektirdim.. bu 4. denememdi.. yine olmadı sanırsam.. nasip bakalım.. ama insanın aklından çıkıyor rahatlıyor sperm testi ve rahim filmi ile.. sende bir an önce yaptır da iyi sonuçlar al..

canm yıllar olmadı tedaviye başlayalı ya 3.klomen denemem çok geç kalmış sayılmayız bence spermiyogram için.ona bakarsan bazı dr.lar içinde rahim filmi ilk yapılması gereken şey.dr.a göre değişiyo bizimki başta gerek görmedi yapılsa tabiki de daha iyi olurdu kafamız rahatlardı.
sende bu ay da olmadı diye sıkma canını aylar çuvala girmedi ya.bu ay olmadı diğer ay olur...

sağol canım inşallah iyi gelecek bu ilaç bana...
gün aşırı olamıyor her zaman da artık 3 günde bire dikkat etmeye çalışıyorum canım.... sağlıkla doğur inşallah meleğini... bizlere de haber verirsin de mi? :KK9:

bı dogurayımda haber verırım tabı ama cok korkuyorum ınsallah hayırlısıyla onuda atlatırz kızımla.

saol canım.doguma az kaldı ama benıde korkular sardı.

canım hiç panikleme.. ben geçtiğimiz salı günü kuzenimin doğumunda yanındaydım.. doğum anına kadar herşeyi izledim.. ve doğum olacağı anda dışarı çıktım.. hiç öyle zor birşey değil gibi geldi bana.. sürekli konuştuk kuzenle çok sancıları oldu tabii ki ama doğumdan sonra odaya geldiğinde o kadar iyiydi ki.. çok rahatladım deyip duruyordu.. inşallah sende rahat bir doğum geçirirsin ve sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.. burda hamileliğini başından beri izlediğim ilk kişi sensin.. inşallah sağlıkla gelsin bebeğin bu mutluluğu da beraberce paylaşalım..

canm yıllar olmadı tedaviye başlayalı ya 3.klomen denemem çok geç kalmış sayılmayız bence spermiyogram için.ona bakarsan bazı dr.lar içinde rahim filmi ilk yapılması gereken şey.dr.a göre değişiyo bizimki başta gerek görmedi yapılsa tabiki de daha iyi olurdu kafamız rahatlardı.
sende bu ay da olmadı diye sıkma canını aylar çuvala girmedi ya.bu ay olmadı diğer ay olur...

yok yok geç kaldın demedim canımcım.. aklınızdan çıksın rahat olun diye dedim.. psikoloji çok etkili.. bak eşim stres oldu bende mi sıkıntı var diye diyorsun.. bizde hep bunu düşünüyorduk ve benim eşimin ailesinde ciddi sıkıntı var bu konuda.. ama çok şükür birşey çıkmadı testte.. aklımızdan çıkıverdi sonra ben taktım tüpler mi tıkalı ki diye rahim filmi de çektirdim onda da bişey çıkmadı.. bana doktor Allah'a kalmış durumda senin işin diyor.. herşey yolunda gidiyor ama döllenme olmuyor işte.. nasip,kısmet işi.. hayırlısı olsun hakkımızda..

metformin de içiyoruz bitkisel şeyler de deniyoruz ilaçlar da tüketiyoruz... sonuç da alıyoruz arkadaşlarımızın sırayla geliyor bebekleri....:KK9:
senin için çok sevindim yarılamışsın canım sağlıkla dünyaya getirmen dileğiyle....

teşekkür ederim canım darısı tüm isteyenlere olsun inşallah

slm kızlar nabıonuss ay bugunn bitsin artk bugunden hiçbi tat almadım az öncede dizlerim titredi basım döndü sanrm tansiyonum düştü bişey yiyemiorumkii sofrya oturuorum geri kalkıorumm canım tost istedi gidim onu yapim bari belki yerim :KK31:

slm kızlar nabıonuss ay bugunn bitsin artk bugunden hiçbi tat almadım az öncede dizlerim titredi basım döndü sanrm tansiyonum düştü bişey yiyemiorumkii sofrya oturuorum geri kalkıorumm canım tost istedi gidim onu yapim bari belki yerim :KK31:

iyiyiz canım sen napıyorsun eşimi bekliyorum ve ayaklarım buz gibi ısıtmaya çalışıyorum bıktım bu ayaklardan kış gelince hep buzhanee
hamilelik ilk zamanları canım yemek zor yersin ama düzelceksin merak etme çok aç kalıpta tansiyonunu oynatma canım iyi bak kendinee :nazar::nazar:

evet canım yaptık değerler ii çıktı :) hatta dr normalin üstünde dedi :))) bizimkide aynı şekilde kesin benden olmuyodur sen boşuna üzülüyon dedi yok anacımmm maşallah ii çıktı inşh sizinkide ii çıkar dediğin gibi tek uğraşımız pko olsun eşde problem çıkmaması önemli canım korkma çıkıcanı sanmıyorum :) evet o test sonucuna göre rahim filminide çek ozaman aklında soru kalmasın canım bilmiyorum yaaa ben hemen olsun istiyorum oda acele etmek istemiyo doğal olsun istiyo ama bende bu pko varken nerdeeee doğal ?

kızlar reglim olurken hayıt içmenın sakıncası varmı?

o kadar çok hızlı ilerliyorkı bu sayfa takıp edemıyorum :)

X