Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım nasıl sabrettin bu kadar umarım iyi haber alırsın... metformin içtiğimiz için ben umutluyum açıkçası... ilaca ara verme sakın... su içmeyi de ihmal etme...
canım ben bugun ani bir kararla doktora gittim..yumurtladım mı bari onu bileyim diye. ve, hamilelik kesesi gördü. şok geçirdim, ağlama krizine girdim:KK43: kadın sarıldı bana. 30unda gel kalp atışına bakalım dedi.
bu ay bebek hiç aklımdan çıkmadı açıkçası,kafamı dağıtamadım. oyuzden olmaz diyordum ve biliyosun 2 ay once kimyasal düşüğüm de oldu. bu ay sadece metformin içmiştim. demek işe yaramış. 7 aylık tedaviden eli boş ve iğneye geçmek üzereyken şaşkın ve tabi ki endişeliyim. 2 yıllık bekleyiş.. sonunda bitiyor mu,bilmiyorum inşallah Allahım bu sefer benimle kalsın:KK43: hepinize yaşatsın, vallahi dua ettim her birinize.
bu arada metformine devam dedi 1 ay daha. elevit vitamin ve coraspirin verdi. leke kanama falan olursa gel dedi. sürekli çamaşırıma bakıyorum korku içindeyim. henüz kimseye söylemedik eşim de korkuyor kalp atışlarını duymadan sevinemiyoruz. psikolojik mi bilmem karnımda batmalar kasılmalar oluyor

123m: canım benim hangimiz önce vercez peki mutlu haberlerimizi benim bugün 5. günüm ya senin ? :)

bicim :i nşallah tutmuştur canım herkez için hayırlısı olsun

bicim ve bngl 33 : canlar ben tedaviye ilk başladığımda dr tüplerin açıkmış gibi kabul edip tedaviye başlayalım kabul ediyomusun dedi sonra kapalı çıkarsa bana kızma dedi çünki kimyasal gebelik yaşamıştım üzerinden 1 yıl geçmeden çekemem dedi bekledik zaten dr açıktır muhtemelen pko dan olmuyo dedi bi kaç ay denedik bu arada 1 sene doldu geçti artık çekelim dedim ben tamam dedi oda çektik ve temiz çıktı bence tüplerde bi sorun yok canlar bizim pko dan olmuyo :KK43:

kimyasal gebelik düşükten sayılmıyor neden doktor bir yıl bekletmiş seni? temiz çıkmasına sevindim.

selam kızlar tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.
ben de pco luyum. ilaç kullanmadığım zaman asla adet olmuyorum..ya da 6-7 ay falan sonra oluyorum.
hayıtın faydalı olduğunu duydum.. kullanmak istiyorum..
ama faydası olmazsa 3-4 ay adet olmazsam napıcam?
böyle bir durum yaşayan oldu mu hiç? denesem mi ki yine de?
ya da farlutal ile falan söktürsem bi sıkıntı olur mu?
metformin kullan kesinlikle

canım ben bugun ani bir kararla doktora gittim..yumurtladım mı bari onu bileyim diye. ve, hamilelik kesesi gördü. şok geçirdim, ağlama krizine girdim:KK43: kadın sarıldı bana. 30unda gel kalp atışına bakalım dedi.
bu ay bebek hiç aklımdan çıkmadı açıkçası,kafamı dağıtamadım. oyuzden olmaz diyordum ve biliyosun 2 ay once kimyasal düşüğüm de oldu. bu ay sadece metformin içmiştim. demek işe yaramış. 7 aylık tedaviden eli boş ve iğneye geçmek üzereyken şaşkın ve tabi ki endişeliyim. 2 yıllık bekleyiş.. sonunda bitiyor mu,bilmiyorum inşallah Allahım bu sefer benimle kalsın:KK43: hepinize yaşatsın, vallahi dua ettim her birinize.
bu arada metformine devam dedi 1 ay daha. elevit vitamin ve coraspirin verdi. leke kanama falan olursa gel dedi. sürekli çamaşırıma bakıyorum korku içindeyim. henüz kimseye söylemedik eşim de korkuyor kalp atışlarını duymadan sevinemiyoruz. psikolojik mi bilmem karnımda batmalar kasılmalar oluyor

ben biliyordummmmmmmmmmmm :nazar::nazar: her gün açarken hamile haberi vereceğini bekliyordum çokk sevindim ya inan şimdi eşimede söyledim ne güzel yaa Allahım kucağına almayı nasip etsin canım sağlıkla sıhatle inşallah aminnnnnnnnnn:KK16:

yaa kızlar bozmayın morallerinizi ben sizden ve paylaşımlardan dolayı çok rahatladım:KK43: :KK43: Rabbim isteyen herkese verir inşallah ... sizin tecrübeleriniz beni ümitlendiyor morallerinizi yüksek tutun lütfen bu hastalık hiç stresi sevmiyor

canım benim moralim başka şeyden bozuktu buda üstüne tuz biber oldu o yüzden yoksa Allahtan ümidimi yitirmedim umudum var Rabbim kimseyi umutsuz evlatsız bırakmasın

ben biliyordummmmmmmmmmmm :nazar::nazar: her gün açarken hamile haberi vereceğini bekliyordum çokk sevindim ya inan şimdi eşimede söyledim ne güzel yaa Allahım kucağına almayı nasip etsin canım sağlıkla sıhatle inşallah aminnnnnnnnnn:KK16:

sağol bitanem, evet sen bildin.. adet belirtilerimi hamileliğe yordun. Allah da seni sevindirsin inşallah en yakınn zamanda

sağol bitanem, evet sen bildin.. adet belirtilerimi hamileliğe yordun. Allah da seni sevindirsin inşallah en yakınn zamanda

aminn canım benim bu güzel duygunun tadını çıkar Allahın izniyle alıcaksın inşallah bebeğini kucağına :nazar:

canım benim moralim başka şeyden bozuktu buda üstüne tuz biber oldu o yüzden yoksa Allahtan ümidimi yitirmedim umudum var Rabbim kimseyi umutsuz evlatsız bırakmasın

inşallah canım dua ediyorum size . rumuzlarınızı biliyorum gerçekte kim olduğunuzu bilmiyorum dualrımdasınız :) :)

gyaman

canım yazdıklarını okuyunca çok üzüldüm.sanırım dönem dönem hepimiz benzer şeyler yaşıyoruz.
demekki dedim ben kötüymüşüm diye yazmışsın öyle düşünme.istemesekte iyi olsakta geliyor insanın başına bunlar.
sabır canım

ara araa çok kötüüü oluyrmm hayatımın sonuna geldimm zannediyrmm ama sonra geçioo.iyiki geçioo.ayn acıı aynı hissiyatla kalsaa insan yaşayamazz zatennn:KK50:bugün arabeks takıldımm durmadann ben ne yaptımm kader sanaa dieeee söylenerek ağladımm ama elime hiç bişi geçmediii

inşallah canım dua ediyorum size . rumuzlarınızı biliyorum gerçekte kim olduğunuzu bilmiyorum dualrımdasınız :) :)

et dua hemşerine bende trabzonluyum :)) hiç görmedim oraları ama köklerimiz ordan

gyaman

ara araa çok kötüüü oluyrmm hayatımın sonuna geldimm zannediyrmm ama sonra geçioo.iyiki geçioo.ayn acıı aynı hissiyatla kalsaa insan yaşayamazz zatennn:KK50:bugün arabeks takıldımm durmadann ben ne yaptımm kader sanaa dieeee söylenerek ağladımm ama elime hiç bişi geçmediii

canım üzülme aynı şeyleri çoğumuz yaşıyoruz yanlız değilsin yani herkesin dertleri var ama evlat hasreti en kötüsüymüş çocuk isteyince anladım insanın bir an olsun aklından çıkmıyor insanın sanki sırtında koca bir yük her gün bir yeni yük daha ekleniyor sanki

bu gün adet 18. günüm migren tuttu kasık ağrısı falan var metformini 10 gündür içiyorum canım ilaç iyi geldi onunla ilgili bir sıkıntı yok...
sağol...
sen nasılsın?

bilmem bazen iyi bazen kötü.tahlillerimi yaptım yaptığım sonuçlar hastaneden hastaneye farklılık gösterdi.
rahim filmi çektim.kalp şeklide çıkmış o da düşük sebebi imiş.
kan pıhtılaşmasından birini yapamadım.
bana doktor uygun bulamıyorum.
düşük olunca doktorlar daha çözümsüz ve bilgisiz sanırm.sürekli doktor arıyorum.
bir taraftan bunlara koşuyorum bir taraftan işe yetişmeye çalışıyorum.ev sorumluluğuda var tabi.
senin metformine başlamana sevindim şimdi gördüğüm kadarı ile bizim için mucize ilaç bu.
işte böyle...

sağol canım verdiğin bilgiler için insan bi anda ne yapıcağını şaşırıyo bilmiyorum benim için bu ay çok farklıydı o yüzden çok büyük hayal kırıklığı yaşadım iğne tedavisi sen yaptırdınmı nasıl bilgi verirmisin canım bide rahim filmi çektirsem mi karar veremedim aslında düşünüorumda çok acılı bişe diye duydum o yüzden kararsız kaldım.

canım iğne tedavisi yaptırmadım ben değerleri düşürmeye çalıştık doktorumla.iğneyi yaptırmayıda düşünmüyorum .rahim filmi bendende istemişti.ama ben yaptırmayı düşünmüyorum rahim filmi yerine maydonozla süt buharını uyguluycam tüplerde tıkanıklık varsa açıyormuş doğal yollara başvuruyorum yani.çünkü ben inanıyorumki adetler düzene girip değerlerimiz de düzene girince bizim bebeklerimiz olucak.doktor kontrollerime tabiki devam .
bitki kürleri deniyorum neden dersen 2 ay klomen tedavisi ile olmadı ama soğan kürü ile hamile kalabildim birde şuna inanıyorum ; doktorlara gidip ilaç ,iğne bunlar beni çok yoruyo ve çok fazla stres yapıyorum her seferindede hayal kırıklığı olunca çok üzülüyorum bunu anladım.ama kürler ile zamanın akışına bırakıp bekliyorsun.daha iyi oluyo sanki şuan böyle

selam kızlar tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.
ben de pco luyum. ilaç kullanmadığım zaman asla adet olmuyorum..ya da 6-7 ay falan sonra oluyorum.
hayıtın faydalı olduğunu duydum.. kullanmak istiyorum..
ama faydası olmazsa 3-4 ay adet olmazsam napıcam?
böyle bir durum yaşayan oldu mu hiç? denesem mi ki yine de?
ya da farlutal ile falan söktürsem bi sıkıntı olur mu?

merhaba,ben önce soğan suyu kürünü denemenizi tavsiye ederim.

canım benmmm cok sewindimm yaaaa allahım sonuna kadar gitmeyi saglıkla kucagına almayı nasip etsinnn :nazar::emir_bebek: batmalar ve kasılmalar cok normal hiç korkma bende bile hala oluyoo bol bol uzan dinlen ayaklarının altına yastık koy ve öle uzann inş kalp atşlarınıda duyarsınızzz

kızlar sizin fikrinize ihtiyacım var :KK43: öncelikle bekarım ve tedavimi size söyleyeyim. metformin kullanmaya başladım bu ay 2 ayım okuduğum ve duyduğuma göre 3 . aydan sonra adetler düzene girebilirmiş. bende 3 . aya başlayacağım. erkek arkadaşıım eczacı (hala öğrenci ama )ona metformin kullandığıımı söyledim oda böbreklerin iflas eder dedi doğum kontrola devam et dedi:KK43: :KK43: bundan önce doğum kontrol haplarını 6 ay kullandım bi değşiklik olmadı.doğum kontrol hapları bende kilo aldırıyor bu hastalık içinde kilo başbelası ne yapayım kızlar :KK43: :KK43:

merhaba canım bencede eğer öyle böbreklerin iflas edeceği durumları filan olsaydı illaki okurduk ,duyardık ama kullananlardan 1 tane bile olumsuz haber duymadım ben.doğum kontrol hapları bildiğin kadarıyla çok uzun kullanılamıyor.

süper ne kadar güzel bir şey bu canım çok sevindim ne güzel haberler alıyoruzda umut oluyo bizere. birde test almadan direk ekrandan öğrenmen ne kadar güzel bir süpriz olmuş sana.

gyaman

canım benim ya yazdıklarını okudum güçlü ol .zamanı gelecek emin ol.moralini kimsenin bozmasına izin verme .sen kötü değilsin tam tersine böyle bir sabır yaşadığın için Allahın sevdiği kulusun.bu karşına çıkan insanlar senin sınavın.sınavını geçip en güzel hediyeni alıcaksın.

ayy inşallah canımcım.. bu ay belki de bebiş geliyordur.. Allah hepimize en kısa zamanda nasip etsin..
progestanla da metformin alıyorum, metformini hiçbir koşulda bırakmıyorum. o temel ilaç :KK9: sende sakın bırakma.. doktorum belki gebelikte bile bir süre kullanabiliriz demişti..

güzel haberini sabırsızlıkla bekliyoruz canım.metformin harika bir ilaçmış gerçekten.

süper ne kadar güzel bir şey bu canım çok sevindim ne güzel haberler alıyoruzda umut oluyo bizere. birde test almadan direk ekrandan öğrenmen ne kadar güzel bir süpriz olmuş sana.

evet canım herkese tek tek sıra geliyor burda inşallah.hiç sıranın bana geleceğini düşünmüyordum. kesinlikle beni şok eden de ekrandan öğrenmek oldu.

canım benmmm cok sewindimm yaaaa allahım sonuna kadar gitmeyi saglıkla kucagına almayı nasip etsinnn :nazar::emir_bebek: batmalar ve kasılmalar cok normal hiç korkma bende bile hala oluyoo bol bol uzan dinlen ayaklarının altına yastık koy ve öle uzann inş kalp atşlarınıda duyarsınızzz
sağol canım içimi rahatlattın. Allaha emanet..inşallah duyarız pıt pıtları:nazar:

busmai canım yeni okudum ya çok sevindim ben dedim burda yılbaşına kadar hamişler dolacak diye,allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin canım kaç haftalıkmış öğrendin mi canım bende hafta arası görcem keseyi inşaallah

X