Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

ayy benim evde doğalgazlı ama ankaranın soğuğu da bi başka..
kalorifer cayır cayır yanıyor bana mısın demiyor sabaha karşı.. ama soba da çok zor bilirim.. senelerce evimiz sobalıydı.. sonra doğalgaz gelince ne sevinmişti annem :KK9:

burda doğal gaz 2 seneye kadar gelcekmiş of nefret ederim sobadan ama yapcak bişi yok zaten çok üşürüm böyle dahada zor oluyor düşün bide sabah uyanıyorsun hiçbir şey yanmıyor ve duşa girmek zorundasın

aynen canım.bana da ne tüp bebekler yaptırıp da tutmayanlar var eve gidip tedavi yi bırakıp hamile kalıyolar dedi.yaaa bu bebek düşünme stres yapma diyolar da isteyen biri nasıl olur da unutur ki onu anlamıyorum ben unuttum artık takmıyorum falan diyolar ben yapamıyorum ilişki sırasında bile acaba tuttumu dölledimi diye düşünce ister istemez geliyo bunu beynimizden nasıl kazıycaz bu olamaz ancak tamamen ümidin biter kabullenirsin olmuycanı belki o zaman ama bu durumda valla ben yapamıyorum :)inşallah canım en güzel haberleri veririz
bide bişi sorcam burda bizim gibi pko lu olup hamile kalan kaç kişi var biliyomusun benim takip ettiğim karaböcük,reyyan,ebrry,turuncu... var başka kaç kişi yaaa ben birinde bi yere girdim yine bu forumda ama başka alanda 189 tane isim listesi çıkarmışlar burda da yapalım herkezin durumunu takip etmiş oluruz yani demi

canım burada evlide var bekarda. pkolu da var. adet düzensizliği olduğu için olanda. bende tam bilemiyorum.

çok abartılı ishal değil canım sabahları oluyor sadece
elma yiyorum kesiyor...
sağol içim rahatladı...
ilacı bırakmam çünkü iştahımı kapattı bırakamam zaten ilacı...
eşim içtiğimi bilmiyor duysa kızar kıyamet kopar kendi haline bırak diyor o :KK43: tedavime karşı...
ama ben ondan gizli içiyorum...kendi haline bıraktığımda regl bile olamıyorum değil ki bebek... yani ona kalsa çocuğumuz olmasa da olur yani o derece...sıkılmayım diye böyle yapıyor belki de ama ben zaten sıkılmamayı öğrendim..
:))
su da bol içiyorum...

ohh iyi.. benimde öyleydi sabahları oluyordu sadece.. hatta şimdilerde de çoğu zaman sabahları ve ishale yakın yapabiliyorum.. muhabbet iğrenç oldu ama napalım ilacın etkileri bunlar :KK9: bu ilacı bebekten ziyade kendiliğinden adet olmak için içmelisin.. eşine de bu şekilde anlatsan.. böyle gizli gizli de zor yahu.. bende kendiğilinden olamıyorum.. ilaç takviyesi hep yıllardır böyle.. bir keresinde inat ettim bırakıcam elbet olur dedim ama yok 8-9 ay sonra patlamak üzereydim doktora gittim.. deli misin sen dedi bana :KK9: rahim duvarın kalınlaşır ve rahim kanserine zemin hazırlamış olursun böyle yaparsan dedi.. bi güzel korkuttu beni.. o zamandan beri hiç neredeyse bırakmadım ilaç almayı.. metformini de ankaradaki doktorum verdi.. ama ben hep takviye bir ilaç aldığım için bilemiyorum kendiliğinden adet olurmuyum ki.. bu klomen dönemi bitsin inşallah bebeğim olur, olmazsa da az kendi haline bırakıcam ve soğan deneyeceğim..

bende eşime daha yeni söyledim çok endişelendi ama istanbulda doktor bir arkadaşım tavsiye etti dedim o yüzden biraz rahatladı başta ishal oldum bende ama şimdi çok rahat tuvalete çıkartıyor beni zaten zor çıkarım ben tuvalete sayesinde rahatım artık

bende çok sıkıntı yaşardım metformin öncesi.. yani neredeyse 6-7 gün hiç çıkamazdım tuvalete.. ama çok şükür şimdilerde çok nadir 2-3 gün oluyor.. ama o da ben yediklerimden oluyor biliyorum.. kuru yemekler yediğimde oluyor.. o nedenle akşamları kesinlikle çorba yapıyorum ve sebze yemeği.. çok rahatlatıyor..

anladım canım mecburum içmeye karşıdan bakan anlayamaz ne yaşadığımı bilmez bu ilacı da denemeyi kendim istedim ki zaten doktorum pko sendromuna veriyorum demişti benim yerleşik kist yok diye vermemiş meğer ama yumurtlama bozukluğu var bu da pko sonuçta...

benim çıkmam gerekli yatacağım biraz...

öpüyorum hepinizi

evet canım anlayamaz kimse oyüzden zaten çoğu doktor veriyor zayıflamk için bile insanlar kullanıyorlar ki bizim gibi yumurtkalama sorunu olanlar neden kullanmasın dimi neyse bende çıkıyorum öpüldünüzzz

geçen eşimle konuştuk bu konuyu takma sakın şu anda başka önceliklerimiz var onları halledelim o zamana kadar olmazsa tekrar doktora başlarız dedi bir güzel konuştu benle sakinleştik tamam takmıycam artık dedim söz verdim yok anam yok asla takmıycam demek yalan yani beynimin içinde dönüp dolanıyor bebek düşüncesi aslaa düşünmeden duramıyorum

öyle valla canım. yola çıksak bebek veya hamile görüyoruz. tv açsak ordada varlar. nasıl aklımızdan çıksınki. doktora dedim ki soğan suyu içeyimmi die. içini rahatlatacaksa iç dedi.

bicim görüşürüz canım..

gyaman canım çok zor valla :KK9: sabahın ayazında.. önce soba yakıp sonra yıkansan:KK34: sizin eviniz orda mı? istanbulda da ayrıca mı eviniz var? bak bu kısmı bilmiyorum mesela ben..

funfurdan canım burda herkes birbirine cevap verir.. forum çok aktif bugün, arada kaynamıştır yazdıkların.. :KK54:

bngl bugünde bitti say.. bir tek yarın kaldı bekleyeceğin.. Allah'ım gönlüne göre versin arkadaşım :KK54:

kızlar muhabbetinize doyum olmuyor ama artık benim çıkmam lazım.. çamaşırlar bitti. onları asayım sonra daha yıkancaklar var.. yarın yolculuk var az hazırlık yapayım.. kocişe de yemek yapmam lazım.. akşam oluyor artık..
öpüyorum hepinizi.. :KK54::KK54::KK54:

aman ne bileyim yaaa... dün akşam eşim hastaneye geldi bebeği gördü.. baktım bi tuhaf oldu.. bakamadı bile.. hemen iyi dileklerini iletip dışarı çıktı.. içi burkuldu sanki.. anlarım onun gözlerinden ben..
bi kötü oldum bende.. eve gelip yattık.. bizimde olsun artık bebeğimiz dedi.. sarıldı,öptü ve uyuduk.. hiçbirşey diyemedim.. içimden hayırlısını ver Rabbim dedim.. sokuldum kollarına ve uyudum..
bekliyoruz bakalım.. birşey kalmadı.. 22sinde filan adet olmam lazım.. inşallah olmam..!!
sen neler yapıyorsun? soğan kürün bitti mi ?

canım inşallah hamilesindir. Allahım hayırlısıyla hepimize nasip eder inşallah.

merhaba kızlar benide aranıza alırmısınız:KK3: benim yıllardır adetlerim düzensizdir .. daha evlenmeden önce bile çok gittim doktora ve pko dedi.. doğum kontrol hapı verdiler.. ama ben tabi önemsemedim :KK25: ve kullanmadım o hapları zaten kiloluyum bide onlar kilo yapar diye .. şimdi evleneli 2 yıl oldu ve çocuk istemeye başladık tabi.. doktorlar hep kilo verirsen geçer dediler ama tabi ben veremedim.. şimdi çocuk istediğimizden beri bir doktora gitmeye başladım adam ilk muayene ettiinde bişey yok dedi.. yani pkodan felan bahsetmedi hiç.. folic asit felan verdi.. sonra benim ara kanamalrım oldu bunlardan birinde gittik ve yumurtalamışsın pko var dedi.. önce seni yumurtlatmamız gerek dedi.. ve adetin ilk 3 günü gel hap vericem dedi.. şimdi siz burda tedavilerden felan bahsediyosunuz ne gibi bi tedavi uyguluyorlar size banada biraz bahsedebilirmisiniz :26:

canım adetin 3. günü gitcen klomen yada serophen yumurtlama ilacı vercek 5 gün kullancan günde 2- 3 dra kalmış daha sonra adetin 1. gününü baz alarak 9. günü yada 12. günü 15. günü yumurtanın büyüme sürecine bağlı olarak çağırıp kontrol edecek yumurta büyükklüğü 18-20 mm olunca çatlatma iğnesi vercek ve 36 saat sonra ilşki ve sonrasında gün aşırı ilişki tutarsa işte böyle tutmazsa adetin 3. günü tekrar gitcen bu böyle işte alıştık artık :)

ben geldiiiimmm :KK16:
dün sabah yataktan kuzenimin telefonu ile fırladım.. uyuyor musun, kalk çabuk hastaneye gel doğuruyorum dedi :KK9: apar topar çıktık evden.. 8 buçukta filan yanındaydım.. kız yatıyor ara ara ah oh diyor.. arada doktorlar geliyor, kontrolleri yapılıyor açılma yok deyip gidiyorlar.. 11e doğru gelip suni sancı taktılar.. anam o ne o :KK9: kız serumdan yarım saat sonra sık sık sancılanmaya başladı.. yanda nst denen cihazda sürekli bebeğin kalp ritmi ve sancıların şiddeti grafik olarak çıkıyor.. eğriler sıklaşmaya başladı.. yani sancılar artıyor.. ama ne artma.. kıvrım kıvrım kıvrandı.. ama soruyorum nasıl bişey diye adet ağrısının şiddetlisi.. arada can havli ile bağırıyo doktorlara sezaryene alsanıza beni filan diye.. ama bir doktor vardı gelip gelip sen doğurursun doğurursun sancıların çok iyi deyip gidiyordu.. fakülte hastanesiydi ve hiç bakmadı ise 6 ayrı asistan doktor gelip gelip alttan muayene ettiler.. ben tiksindim vallahi.. asla öyle bir hastane tercih etmem dedim kendi kendime.. neyse en son 15.10da doktorun biri yine geldi.. bir önceki muayene de kaç cmdi açıklık dedi, dedim 4-5 civarı demişlerdi.. adam odadan bi çıktı doğuma başlıyoruz bebek yola girmiş, açıklık 8-9 cm civarı... kapıdan kuzene hadi kolay gelsin, Allah kurtarsın deyip çıktım.. kapının önünde bekleyiş çok zordu.. arada çığlıklar geliyordu, sonra sesler kesiliyordu.. en sonunda 15.35de bebeğin sesi geldi.. süper bişeydi ama.. bebeği temizlediler giydirmek için araya çıkardılar, önceden izin almıştım bende hemen girdim içeri.. fotolarını çektim.. ayy mükemmel bişeydi ama..
geçmişi az okudum doğumda korkmayın.. mükemmel bir şey.. bebeği alıp odaya geçtik, 10-15 dakika sonra kuzen de geldi.. anaaam sanki o sancıları çeken o değilmiş gibi.. öyle rahat ve güleçti ki.. unuttum gitti hiç ağrım sızım yok deyip durdu..
Allah'ım bizlere de nasip etsin..

ehh ben de bu koşturmacadan dolayı dn hiç gelemedim.. gece eve geç geldim, yatağa bir attım kendimi, sanki dedim ben doğurdum :KK9: her yanım ağrımış.. ama kuzen sancılar anında hep ellerimi kollarımı tutup öyle sıkıyordu ki.. her yanımı morartmış :KK9:

ayyy ne güselll yaaaa allahım bi ömür boyu saglık sıhhat versin okurken resmen göslerim dolduuu pek bi duygusalım bu aralarr :KK1:

canım adetin 3. günü gitcen klomen yada serophen yumurtlama ilacı vercek 5 gün kullancan günde 2- 3 dra kalmış daha sonra adetin 1. gününü baz alarak 9. günü yada 12. günü 15. günü yumurtanın büyüme sürecine bağlı olarak çağırıp kontrol edecek yumurta büyükklüğü 18-20 mm olunca çatlatma iğnesi vercek ve 36 saat sonra ilşki ve sonrasında gün aşırı ilişki tutarsa işte böyle tutmazsa adetin 3. günü tekrar gitcen bu böyle işte alıştık artık :)

anladım teşekkür ederim.. bu işlemlerin dışında ayrıca doktorunuzun uyguladığı bişey varmı yada verdiği ilaçlar mesela bana glifor verdi günde 2 tane 1000likten .. insülin drenci çıktı bide çünkü..

SLM KIZLAR NASILSINIZ BAKALIM BEN BUGUN ÇOK YOGUNUM ANCA GELDİ TOPİĞE
BİCİM CVP İÇİN TEŞEKKÜRLER ÇOK SAGOL CANIMA AMA BEKLEMEK İSTEMİYORUM DAHA 23,GÜNÜM HALA ÇİZGİ ÇKMEDİ TABLOM BİRAN ÖNCE ADET OLAYIMDA GİDEYİM DOKTORA TAHLILLERIMI YAPTIRMAYA BU ARADA ATEŞ TABLOM İYİCE SAPITTI VALLA

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com

elerınesaglıkk bölede cok guselll ayy bidedoktrdedı hamılelıge baglı kıst olşmuş ondan kasıgın agrıodr dedı dedım neydı bu kıstlerden çektiğim bnm yakamı bırakmıolar :KK9: doktor guluo korkma hamılelerde olabıln bısey gecer dedı :KK9:
ya canım sakın okist hani erimeyen kist olmasın hani soğan kullanıyordun acaba soğan onu çatlatamadıda yeni oluşan yumurtaya etki etti ve öylemi hamile kaldın acaba.

günaydın kızlar

bugün sabaha karşı kasıklarımda değişik bi ağrıyla uyandm.gerçi ağrımı desem kasılmamı anlamadım.ilk başta uyandığımda tuvalete sıkışmışım zannettim gittim geldm ama hala kasılmalar devam etti yatakta biraz kıvrandım öyle sonra biraz geçti uyumuşum niye öyle oldu anlamadım.bu arada boğaz ağrım gribe ve öksürüğe dönüştü.burnum gözlerim akıp duruyor.geçmek bilmedi kaç gündür yatıyorum işe de gidemedim.bi iyleşseydim sıkıldım hastalıktan yatmaktan.bide eşime bi haller oldu.önce bu kadar takmıyodu çocuğumuzun olmayışını bana moral olurdu şimdi tam tersi oldu ben eskisi kadar takmıyorum o çok üzülüyo ağzını bıçak açmıyo bi umutsuzluk var üstünde deli ediyor beniya.

hepinize sağlıklı mutlu günler diliyorum...

ayyyy kızzz hadi hayırlısı kaldı 2 gün sonra sıra tuncs da sonra bende hepimiz arasında birer hafta var.ya bide şey soracam iştah durumun nasıl ben metformin almama rağmen dana gibi yiyorum vallahi.

onunla ilgisi yok senin derecen öyle gösteriyor bence... başka bir derece ile denedin mi?
canım o zaman akıntı durumun yumurta beyazı ise E su gibiyse W işaretle yanıltmasın çizelgeyi...

afiyet olsun canım aman hasta olmadan ye iç çayını :KK1:
metformini aksatmıyorum da ishalle uğraşıyorum :KK43:( kaç gündür bu ilaç yaptı dayanıyorum napayım...
canım iyi yolculuklar oralarda kendine dikkat et... geldiğinde de güzel haberlerini alalım :))

iyice şaşırtı site de ondan sen fazladan işaretleme 13-14-15 işaretle dediğim gibi ya da bu ayı öyle bırak canım...belki de geç olacak yumurtlaman...
bence 18. gününde olmuş geçen ay yumurtlaman bu ay da kimbilir belki öyle olur..

çok ilginç ilaç ishalmı yaptı ben de kronik kabızlık var kabız yapmayada devam ediyor ilaç herkesi farklı etkiliyor demekki başlarda benimde iştahımı çok kapattı ama şimdilerde dana gibi yiyorum yaaa.

canm sorun bende olduğu için eşimin morali bozuk deilki.hiç bizaman bana böyle bişey yansıtmadı.onu yıpratan bu süreç.bizi yıpratan aynı şeyleri yaşamak her ay.üzülmek için sorunn bende ya da eşimde olması farketmez.

çok abartılı ishal değil canım sabahları oluyor sadece
elma yiyorum kesiyor...
sağol içim rahatladı...
ilacı bırakmam çünkü iştahımı kapattı bırakamam zaten ilacı...
eşim içtiğimi bilmiyor duysa kızar kıyamet kopar kendi haline bırak diyor o :KK43: tedavime karşı...
ama ben ondan gizli içiyorum...kendi haline bıraktığımda regl bile olamıyorum değil ki bebek... yani ona kalsa çocuğumuz olmasa da olur yani o derece...sıkılmayım diye böyle yapıyor belki de ama ben zaten sıkılmamayı öğrendim..
:))
su da bol içiyorum...

bak işte.. bembeyaz mı olacak yoksa şeffaf mı?
pişmiş yumurta rengi mi pişmemiş mi :KK9:
bu konu kafamı karıştırıyor. ben düşünmeyeceğim..
salla gitsin ya akıntıyı ateşi filan.. bunların hepsi bahane.. bugün kasıklarımda sızlamalarım var benim.. adet olacakmışım gibi hemde.. bir de çenemde sivilce çıktı..
hadi ya sızlanmalar neden oluyorki acaba hadi inşallah.sanada sorayım iştah durumun nasıl ben metformine yeni başladım ilk başlarda iştahımı birden kesti ama şimdi maşallahım var etki bile etmiyor dana gibi yiyorum resmen.acaba çatlama iğnesinin yan etkilerinde iştah artışı varmı.

inşallah canm önce ben sonrada sen güzel haberler veririz inşallah.evet herkeste belirti olacak diye bişey yok.düşünüyorum ama hastalık unutturuyo bazen burnumu silmekten kıpkırmızı oldu acıyo.:2:

hadi yaşasınnnnnnn.2 gün sonra bngl 33 ten alacaz iyi haberi inşallah,sonra sıra tuncs tan ve sonra inşallah sıra bana gelecek ay sonunda.3 müzünde arasında 1 er hafta var bakalım iyi haberlerimiz gelecekmi.ayyyy keşke 3 müzünde tedavisi tutsa veeeeeee :KK49::KK49::KK49: kalsak.ne güzel olur.sonra ayağımızı sürürüz sıra diğer arkadaşlar gelir inşallah.biçim diyordu ya yılbaşına kadar patlama olacak hepimiz hamile kalacaz inşallah hadi inşallahh.Allah söyletti diyelim:KK1::KK1:

neden kimse bana cvp vermiyorrr :KK43:

benden önce cevaplar yazılmış sana canım tekrar etmeyeyim.ama metformin-glukofen gibi ilaçları yazması doktorun çok iyi olmuş.bizde bu topikten öğrendik o ilaçlara yeni başladık bazı arkadaşlarla.bazı arkadaşların doktorları çoktan beri vermiş şu an en rahat tedavi yöntemi o ilaçlar.

Son düzenleme:
ohh iyi.. benimde öyleydi sabahları oluyordu sadece.. hatta şimdilerde de çoğu zaman sabahları ve ishale yakın yapabiliyorum.. muhabbet iğrenç oldu ama napalım ilacın etkileri bunlar :KK9: bu ilacı bebekten ziyade kendiliğinden adet olmak için içmelisin.. eşine de bu şekilde anlatsan.. böyle gizli gizli de zor yahu.. bende kendiğilinden olamıyorum.. ilaç takviyesi hep yıllardır böyle.. bir keresinde inat ettim bırakıcam elbet olur dedim ama yok 8-9 ay sonra patlamak üzereydim doktora gittim.. deli misin sen dedi bana :KK9: rahim duvarın kalınlaşır ve rahim kanserine zemin hazırlamış olursun böyle yaparsan dedi.. bi güzel korkuttu beni.. o zamandan beri hiç neredeyse bırakmadım ilaç almayı.. metformini de ankaradaki doktorum verdi.. ama ben hep takviye bir ilaç aldığım için bilemiyorum kendiliğinden adet olurmuyum ki.. bu klomen dönemi bitsin inşallah bebeğim olur, olmazsa da az kendi haline bırakıcam ve soğan deneyeceğim..

bende çok sıkıntı yaşardım metformin öncesi.. yani neredeyse 6-7 gün hiç çıkamazdım tuvalete.. ama çok şükür şimdilerde çok nadir 2-3 gün oluyor.. ama o da ben yediklerimden oluyor biliyorum.. kuru yemekler yediğimde oluyor.. o nedenle akşamları kesinlikle çorba yapıyorum ve sebze yemeği.. çok rahatlatıyor..

aynen bende öyle bir haftayı bulmazdı ama çıksamda az bişi çıkardım valla hergün wc ye çıkanlara özenir olmuştum :KK1: ama bu ilaç sayesinde çok rahatım artık

gyaman canım çok zor valla :KK9: sabahın ayazında.. önce soba yakıp sonra yıkansan:KK34: sizin eviniz orda mı? istanbulda da ayrıca mı eviniz var? bak bu kısmı bilmiyorum mesela ben..

söyle anlatayım canım ben evlenip kaynanamın yanına geldim çünkü ev yaptırıyoruz evimiz bitene kadar kaynanamlarlayız dublex evimiz alt katta kayınvalidem yatıyor sobanın olduğu yerde bizim kattada eşimin kızkardeşi ve bizim odamız var geçen sene odamıza soba kurmuştuk ama yinede sabah erkenden duş aldığımız için soba hiç yakmadım anca üstte eşim eve gelince yakardık sobayı gün içinde alt katta yakılır soba çok zor beraber yaşamak banyomu bile kimseye çaktırmadan yapmaya çalışıyorum utanıyorum yani doğal olarak hep dua ediyorum biran önce evime çıkayım daha çeyizlerim bile kutularında açılmadık duruyor mobilyalarım mobilyacılarda sıra evimizin sıvasında ama hemen giremiyoruz sıvanın kuruması lazım malesef kış sonunda Allah izin verirse evimize girebileceğiz anca kurur kış çünkü işte böyle
istanbuldada annemler yaşıyor ve sık sık gidiyoruz yanlarına o yüzden dedim istanbul die canım

öyle valla canım. yola çıksak bebek veya hamile görüyoruz. tv açsak ordada varlar. nasıl aklımızdan çıksınki. doktora dedim ki soğan suyu içeyimmi die. içini rahatlatacaksa iç dedi.

doktorlar böyle şeylere pek prim vermez inanmazlar ama ben bitkilere çok inanıyorum ve kürlere daha ben başaramadım kürlerle kalmayı ama kalan çok insan var soğan suyundan çok fayda görende bence denemekte fayda var özellikle pkolular için

Son düzenleme:
SLM KIZLAR NASILSINIZ BAKALIM BEN BUGUN ÇOK YOGUNUM ANCA GELDİ TOPİĞE
BİCİM CVP İÇİN TEŞEKKÜRLER ÇOK SAGOL CANIMA AMA BEKLEMEK İSTEMİYORUM DAHA 23,GÜNÜM HALA ÇİZGİ ÇKMEDİ TABLOM BİRAN ÖNCE ADET OLAYIMDA GİDEYİM DOKTORA TAHLILLERIMI YAPTIRMAYA BU ARADA ATEŞ TABLOM İYİCE SAPITTI VALLA

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com

ecrin çok ateş tablosu yorumlamayı bilmiyorum ilk ayım olduğu için ama bence sen bugünlerde yumurtluyorsun.ateşin bayağı düşmüş ve dünde akıntı olarak E yi işaretlemişsin.hadi hayırlısı.gerçi biçime tuncs yada gyamana sor onlar tablo uzmanı.

aynen bende öyle bir haftayı bulmazdı ama çıksamda az bişi çıkardım valla hergün wc ye çıkanlara özenir olmuştum :KK1: ama bu ilaç sayesinde çok rahatım artık

söyle anlatayım canım ben evlenip kaynanamın yanına geldim çünkü ev yaptırıyoruz evimiz bitene kadar kaynanamlarlayız dublex evimiz alt katta kayınvalidem yatıyor sobanın olduğu yerde bizim kattada eşimin kızkardeşi ve bizim odamız var geçen sene odamıza soba kurmuştuk ama yinede sabah erkenden duş aldığımız için soba hiç yakmadım anca üstte eşim eve gelince yakardık sobayı gün içinde alt katta yakılır soba çok zor beraber yaşamak banyomu bile kimseye çaktırmadan yapmaya çalışıyorum utanıyorum yani doğal olarak hep dua ediyorum biran önce evime çıkayım daha çeyizlerim bile kutularında açılmadık duruyor mobilyalarım mobilyacılarda sıra evimizin sıvasında ama hemen giremiyoruz sıvanın kuruması lazım malesef kış sonunda Allah izin verirse evimize girebileceğiz anca kurur kış çünkü işte böyle
istanbuldada annemler yaşıyor ve sık sık gidiyoruz yanlarına o yüzden dedim istanbul die canım

doktorlar böyle şeylere pek prim vermez inanmazlar ama ben bitkilere çok inanıyorum ve kürlere daha ben başaramadım kürlerle kalmayı ama kalan çok insan var soğan suyundan çok fayda görende bence denemekte fayda var özellikle pkolular için

ayyy ne güzel bu ilaç sendede ishal etkisi yapmış.benimde senin gibi 1 haftada zor çıkarım w.c ye ama ilaç maalesefki ishal etkisni yapmadı bende neden acaba daha da kabız oldum.bi arkadaş yazmış suya zeytinyağı koy 1 kaşık diye onu yaptım o bile tki etmedi benimki bayağı ciddi kabızlık.
tatlım evde rahat değilsinki bence ondan bebiş olmuyor sende.o ne öyle banyonu bile gizli yapacan,ilişkiyide korka korka yaşarsınız.bir an önce Allah taşınmanıza yardımcı olur inşallah. ozaman kafan rahatlar.ama belki yenie eve hamile haberi ile girersin.

selam canım bendede var ama benimkiler tedaviyle yani ilaçlarla oluştu görünürdeydi şeker ilacı kullandım 1,5 ay geçti.. şimdi bir sene geçti üzerinden yine tekrarladı çünki aşılama tedavilerim oldu.. sanırım ben 5-6 kilo verirsem her şey normala döner dr ilaç kullnmama gerek yok dedi.. benim adetlerim düzenlidir yani pco belirtileri bende yok şimdilik... bu arada 4. aşılamamı oldum sonuç bekliyorum...

çok iyi ya paylaşım

canım inşallah hamilesindir. Allahım hayırlısıyla hepimize nasip eder inşallah.

amin canım.. iyi dileğin için de teşekkür ederim.. hepimiz hamiş olalım bir gün inşallah.. Allah'ım çok bekletmesin..

ayyy ne güselll yaaaa allahım bi ömür boyu saglık sıhhat versin okurken resmen göslerim dolduuu pek bi duygusalım bu aralarr :KK1:

çok normal duygusal olman..sende yaşayacaksın bu anları.. Rabbim sağlıkla kucağına almak nasip etsin.. bol bol dua et bizlere de..

hadi ya sızlanmalar neden oluyorki acaba hadi inşallah.sanada sorayım iştah durumun nasıl ben metformine yeni başladım ilk başlarda iştahımı birden kesti ama şimdi maşallahım var etki bile etmiyor dana gibi yiyorum resmen.acaba çatlama iğnesinin yan etkilerinde iştah artışı varmı.

valla bilmiyorum sızlamaların sebebini bende.. ama bende her ay oluyor bunlar.. hatta önceli aylarda daha çok hissederdim.. ama bunu tamamen kendimi dinlemee bağlıyorum.. sürekli belirti aramaktan dolayı oluyordu.. bu ay hiçbir şekilde dinlemiyorum vücudumu.. umursamıyorum.. olacaksa olacak elbet.. ben elimden geleni yapıyorum.. iştahım bu aralar çok kapalı.. akşam yemeklerinde bir iki kaşıkta doyuyorum.. ve tabakta muhakkak yemeğim kalıyor.. eşim de farkında ne oldu sana iştahın kapandı diyor.. bir de çok süzüldüm ben son birkaç haftadır.. kilo verdim sanırım ama tartılmıyorum, tartılara küstüm:KK9: çatlatma iğnesi ve klomenin etkileri olabilir.. ama benim doktorum klomen ve çatlatma iğnesi kilo yapmaz sakın bunların arkasına sığınma diyor:KK9::KK9: boğazını tutmak senin elinde diyor.. çok şükür iyiyim son günlerde.. şöyle bi 5 kilo filan versem ne süper olur..

anladım şimdi :KK9:
çok zor senin durumunda.. kaynana ile yaşama fikri beni öyle korkutuyor ki.. Allah'ım beni mecbur etmesin buna yoksa ya o beni keser ya da ben onu :KK9::KK9::KK9::KK9:
tez zamanda evinize kavuşun da rahat edin.. böyle evde birileri varken zevki de çıkmaz yahu :KK17:

amin canım.. iyi dileğin için de teşekkür ederim.. hepimiz hamiş olalım bir gün inşallah.. Allah'ım çok bekletmesin..

çok normal duygusal olman..sende yaşayacaksın bu anları.. Rabbim sağlıkla kucağına almak nasip etsin.. bol bol dua et bizlere de..

valla bilmiyorum sızlamaların sebebini bende.. ama bende her ay oluyor bunlar.. hatta önceli aylarda daha çok hissederdim.. ama bunu tamamen kendimi dinlemee bağlıyorum.. sürekli belirti aramaktan dolayı oluyordu.. bu ay hiçbir şekilde dinlemiyorum vücudumu.. umursamıyorum.. olacaksa olacak elbet.. ben elimden geleni yapıyorum.. iştahım bu aralar çok kapalı.. akşam yemeklerinde bir iki kaşıkta doyuyorum.. ve tabakta muhakkak yemeğim kalıyor.. eşim de farkında ne oldu sana iştahın kapandı diyor.. bir de çok süzüldüm ben son birkaç haftadır.. kilo verdim sanırım ama tartılmıyorum, tartılara küstüm:KK9: çatlatma iğnesi ve klomenin etkileri olabilir.. ama benim doktorum klomen ve çatlatma iğnesi kilo yapmaz sakın bunların arkasına sığınma diyor:KK9::KK9: boğazını tutmak senin elinde diyor.. çok şükür iyiyim son günlerde.. şöyle bi 5 kilo filan versem ne süper olur..

anladım şimdi :KK9:
çok zor senin durumunda.. kaynana ile yaşama fikri beni öyle korkutuyor ki.. Allah'ım beni mecbur etmesin buna yoksa ya o beni keser ya da ben onu :KK9::KK9::KK9::KK9:
tez zamanda evinize kavuşun da rahat edin.. böyle evde birileri varken zevki de çıkmaz yahu :KK17:

canm çok komiksin ya güldürdün beni ama çok haklısın Allah korusun beni öldürsünler daha iyi kaynanamla yaşayacağıma.tabi büyük söz söylemiyeyimde o derece fana olur yani.gerçi herkesin kaynanası aynı deil zaten.
gyaman canm seni de Allah bian önce kurtarsın seni kaynanann yanndan.

canm çok komiksin ya güldürdün beni ama çok haklısın Allah korusun beni öldürsünler daha iyi kaynanamla yaşayacağıma.tabi büyük söz söylemiyeyimde o derece fana olur yani.gerçi herkesin kaynanası aynı deil zaten.
gyaman canm seni de Allah bian önce kurtarsın seni kaynanann yanndan.

:KK9: kesinlikle herkesin kaynanası aynı değil.. ama benim talih işte.. cins olanından çıktı bana piyangodan :KK9:
olsun buna da şükür ki evim ayrı, evime karışma gibi huyu yok.. beni en rahatsız eden de bu.. hiçbirşeyim onu ilgilendirmiyor.. bu huyu beni deli ediyor.. ben yokmuşum gibi davranıyor sürekli..

X