Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Allahım ya facebook ta herkes çocuklarının resmini koyuyor ,çocuklar büyüdü benim hala kucağım boş. Allahtan hesabımı kapattım, yoksa dayanılacak gibi değil.

kızlar günaydın test sonuçlarımı aldım doktorumu aricam birazdan, sizce nasıl?

e2:43,92
fsh:6,12
lh:9,81
prolactin:20,6
DHEA SO4:289,9

diğerleri tsh fln normal benim gibi tiroit hastası biri için:)
yalnız açlık kan şekeri tam sınırda 100:KK43: bakalım ne diyecek...

canm senn hamile kalmann farklı bi hikayesi var.herkes hiç ummadığı beklemediği en umutsuz annda öğrenir hamile olduğunu ama sen en umutlu annda hamile kaldın.öğrenmeden önce bişeyler hissettinmi.idrar testi yapp öğrenmiştin hatırlıyorum.yani yaparken off yine tek çizgi görecem diyemi yaptın yoksa heycanla mı yaptın.o ay bekleme döneminde her aydan farklı hissetinmi ben cuma günü kan testi yaptıracağımda korkuyorum yine sonucun olumsuz olmasından.hamile değilmişim gibi sanki hamile olsam farklı hissedecekmişim gibime geliyo.sende öyle şeyler oldumu?

Canım ben gerçekten eylül ayına çok inanıyordum.O kadar inanıyordum ki bayram için tatile çıkmadan önce çantama testimi bile koymuştum.Çünkü adetim bayramda gelmesi gerekiyordu eğer bebek olmadıysa.
Bu inancımıda adetimden sonra 15.gün yumurtladığımı akıntıdan görmeme bağlıyorum.
Hem yumurtlamadan önce hemde yumurtlamadan sonra 3-4 gün her akşam birliktelik oldu.
Sonrasında zaten bayram için tatile çıktık.
Tatilde son adetimden sonra 22.günde lekelenmem oldu benim.Hayatımda hep geç adet olmuştum ama hiç erken adet olmamıştım.
Ben o lekelenmeyi yerleşme kanaması şeklinde değerlendirerek sevinmeye başlamıştım ama tabi bi yandan da acaba bişeyler tersmi gidiyor diye korktuğum için doktora gittim.Doktor pkolu olduğum için erken adet olmamım çok normal olduğunu,ultrasonda kistlerimin göründüğünü ve kesinlikle hamile olmadığımı söylerek postaladı beni.
O gün bu ay olması gerekiyordu,çok da inanmıştım,neden yine olmadı ki acaba diye saatlerce eşimin omuzunda ağladım.Hala birşeylerin ters gittiğini biliyor ve hissediyordum ama.O lekelenmede rengi kırmızıya dönmeden 3-4 gün sonra bitti zaten.

Ramazanın ikinci günü,yani normalde adet olmam gereken tarihte göğüslerimin çok ağrıdığını ve uclarının çok koyulaştığını gördüm.Nasıl olsa yine tek çizgi çıkacak(çünkü doktor bütün umutlarımı yıkmıştı) ama ben yinede testimi yapayım diye düşünerek o gün testimi yaptım ve sonucu görünce elim ayağım titredi heyecandan.Hemen eşimi müjdeledim.O testten iki gün sonra kesin emin olmak için tekrar bi test daha yaptım.O da pozitif çıkınca soluğu doktorun yanında aldık.Rabbime şükürler olsun ki meleğimiz artık bizimleydi.

İnşaallah rabbim sizlerede hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip eylesin.Bu mucizeyi çok bekletmeden sizlerede yaşatsın
.

slmmm.

doktordan geliyrmm.benim sağ tarafımm açık sol şüpheli ye,yine soldan 1tane yumurtlamışım ama oda gelişmemiş her zamanki gibiii:KK14:.doktor çatlatma iğnesii bile yazmadı:KK14::KK14::KK14:doktora gitmeden bıktımmmmmm artıkkk

slmmm.

doktordan geliyrmm.benim sağ tarafımm açık sol şüpheli ye,yine soldan 1tane yumurtlamışım ama oda gelişmemiş her zamanki gibiii:KK14:.doktor çatlatma iğnesii bile yazmadı:KK14::KK14::KK14:doktora gitmeden bıktımmmmmm artıkkk

aynen bende doktora gitmekten nefret ediyorum her seferinde dua ediyorum bu son olsun diye ama malesef her odadan çıkışımda yıkılmış olarak çıkıyorum.olmuyo olmuyo olmuyo işte artık içimden test yaptırmak bile gelmiyo çünkü biliyorumki hep olumsuz :KK43:( oturup saatlerce ağlamak istiyorum.

slm kızlar nasılsınız bakalım geçmişe bakamıyorum müsait oldukça okuyacam.benim ateş tablom işte böyle düşeşe geçtim valla neyin nesi anlamadım bugun yumurta akı gibi akıntım var dunde kremsıydı ama akaşma kasık agrım oldu bugunde beyaz akıntı yumurtkadım galıba :)

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com

bicim canım benim ateş tablom böyle yarın adetimin 23,günü progetsana başlıyayımmı sen adetın 23günü başla demiştin ama ateşim düşüşe geçti benim yinee başlıyayımmı yarınn ne dersin hala çizgi çekmedi

slm kızlarrr nasılsınızz bis sabah doktora gittik geldikkk bebişimi gördükk sonunda rabbime şükürler olsun hatta kalp atışlarını bile duydukkk doktor dio masallah kalp atıslarını bile duyduk dio 6hafta 2 günlükmüşşş benim soğan cücüğümmmm oyy annesi yesin onuu :KK9: öğleden sonra tekrar gidicem 3 tüp kan verdim bazı testler yapacakmıs doktor öğlen sonu sonucları almaya gidices bakalım hayırlısıyla onlarda temiz çıkar inş.o kadar güzel bi duygukii anlatamam allahım en kısa zamanda sizlerede yaşatsın bu duyguyuu inş. hepinize her gün dua ediorum bian önce kavusun bebeklerinize diyeee inş en kısa zamanda hepinizin güzel haberlerini alırızzzz :KK16:

aynen bende doktora gitmekten nefret ediyorum her seferinde dua ediyorum bu son olsun diye ama malesef her odadan çıkışımda yıkılmış olarak çıkıyorum.olmuyo olmuyo olmuyo işte artık içimden test yaptırmak bile gelmiyo çünkü biliyorumki hep olumsuz :KK43:( oturup saatlerce ağlamak istiyorum.
:KK14::KK14::KK14::KK14:
slm kızlarrr nasılsınızz bis sabah doktora gittik geldikkk bebişimi gördükk sonunda rabbime şükürler olsun hatta kalp atışlarını bile duydukkk doktor dio masallah kalp atıslarını bile duyduk dio 6hafta 2 günlükmüşşş benim soğan cücüğümmmm oyy annesi yesin onuu :KK9: öğleden sonra tekrar gidicem 3 tüp kan verdim bazı testler yapacakmıs doktor öğlen sonu sonucları almaya gidices bakalım hayırlısıyla onlarda temiz çıkar inş.o kadar güzel bi duygukii anlatamam allahım en kısa zamanda sizlerede yaşatsın bu duyguyuu inş. hepinize her gün dua ediorum bian önce kavusun bebeklerinize diyeee inş en kısa zamanda hepinizin güzel haberlerini alırızzzz :KK16:

şükürlerr olsun rabbimeee soğan cücüğünü gördüğün için.
tatlım senindemi yumurtan benimki kadar tembell.nasıl gebe kaldın kısaca anlatırmısınnn

merhaba kızlar..

kızlarrrr az önce tavsiye ettiğim "kucuk mucizeler dukkanı" kitabını bence okumayın.
şu an kitabın sonuna yaklaştım ve ağlamaktan perişan oldum. bebek tedavisi görenlerin kaldırabileceği bir kitap değilmiş. aklım dağılsın diye kitap okuyayım dedim daha da kötü oldum :KK43: keşke almasaydım sonunu okumadan bıraktım.

Bende burda o kitabın ismini okudum ve dün dişçiye gittim. Karşımda bir kız bu kitabı okuyordu. Yoksa içinizden birimiydi o bakım. Vay be dedim baya yaygın bir kitap demekki bence bu kadar çok tercih eden varsa okunmalı sanırım.:KK23:

Merhaba canım...
2009 yazı evleneceklerin topicinde beraberce çok şeyler paylaşmıştık.Heyecanla beklediğimiz o günün üzerinden tam 2.5 yıl geçmiş...Ne kadar çabuk değil mi...Oysa herşey sanki daha dün gibi...

Bende genç kızlığımdan beri çok düzensiz adet görüyordum.Kilo problemide cabasıydı tabi.Evlenme aşamasında hatta beraberce diyet yaptığımız günleri bile hatırlıyorum :KK1:.

Evlendikten 1 sene sonra hızla kilo almaya başladığımı fark ettim.Zaten düzensiz olan adetlerim daha da düzensizleşti.
Bütün bunların üzerine saç dökülmesi ve sivilcelenmelerde eklenince kendime bir iyilik yapıp bir kadın doğum dr.a gittim.
Ultrason ve hormon tahlilleri sonucu pko teşhisi koyuldu ve hemen metformin(glukopage gibi) içerikli ilaca başlamamı istedi.Zira bebeğimin ne zaman olacağı belirsizdi ve zamanı boşa geçirmeninde anlamı yoktu.
Doktorumu dinleyerek ilaca başladım ve az da olsa bikaç kilo vermeyi başardım.
3 ayın sonunda adetim düzene girmişti.Normal olan 28 günde bir olmasada 32-33.günde bi adet oluyordum en azından.
İlacı günde 2000 mg alarak devam ettim hiç aksatmadan,ek olarak yumurtlama günlerine çok dikkat ettim ve gerçekten çok inandığım bi anda hamile kaldım çok şükür.Şu an 3.5 aylık hamileyim.
Bütün bunlar 5 ayın sonunda oldu,yani hiç umutsuzluğa kapılmana gerek yok.Yeter ki sen üzerine düşeni yap ve inan.
Kendine mutlaka çok inandığın ve güendiğin bir doktor seç ve yola o şekilde devam et.
Ayrıca bu topikte arkadaşlarda eminim ki çok destekçi ve yardımcı olacaklardır sana.
Hiç bir zaman ümitsizliğe kapılmaman dileği ile...

Turuncummmm :KK19: seni burada gördüğüme inan çok sevindim. Nasıl özlemişim seni...:2:

Canım bende biliyorsun işte diyet diyet 62 kilo olmuştum evlenirken. Sonra 1 sende ne olduysa 80 kilo oldum. troid ilaçları kullanmaya başladım. regl düzene girmedi kadın hastalıkları doktoruna gittim. pko dedi. ilaç verdi bir müddet kullandım ama sonra bıraktım. şu andada kullanmıyorum. Bazı diş sorunlarım var. onlar için ilaç kullanmam gerekiyo ve grip oldum. bu kadar ilaç çok geldi. dişe ve gribe öncelik verdim.:18: sanırım 1-2 hafta içinde diş sorunum çözülecek. Sonra son hızla troid ve pko için ilacımı kullanmaya tekrar başlayacağım. Ve bu sefer çok ciddi kullanacağım. İnşallah bende senin ulaştığın sonuca ulaşabilirim. Şu an 78 kiloyum ama ara ara 75 e düşüyorum garip bi dengesizlik var o 3 kiloda...:18:

Allah senin bebeğine sağlık ve uzun ömürler versin hayırlı evlat nasip etsin inşallah çok sevindim senin adına.. inşallah hepimiz senin gibi şanslı oluruz.:KK76:

seni seviyorum turuncumm :nazar:

Canım ben gerçekten eylül ayına çok inanıyordum.O kadar inanıyordum ki bayram için tatile çıkmadan önce çantama testimi bile koymuştum.Çünkü adetim bayramda gelmesi gerekiyordu eğer bebek olmadıysa.
Bu inancımıda adetimden sonra 15.gün yumurtladığımı akıntıdan görmeme bağlıyorum.
Hem yumurtlamadan önce hemde yumurtlamadan sonra 3-4 gün her akşam birliktelik oldu.
Sonrasında zaten bayram için tatile çıktık.
Tatilde son adetimden sonra 22.günde lekelenmem oldu benim.Hayatımda hep geç adet olmuştum ama hiç erken adet olmamıştım.
Ben o lekelenmeyi yerleşme kanaması şeklinde değerlendirerek sevinmeye başlamıştım ama tabi bi yandan da acaba bişeyler tersmi gidiyor diye korktuğum için doktora gittim.Doktor pkolu olduğum için erken adet olmamım çok normal olduğunu,ultrasonda kistlerimin göründüğünü ve kesinlikle hamile olmadığımı söylerek postaladı beni.
O gün bu ay olması gerekiyordu,çok da inanmıştım,neden yine olmadı ki acaba diye saatlerce eşimin omuzunda ağladım.Hala birşeylerin ters gittiğini biliyor ve hissediyordum ama.O lekelenmede rengi kırmızıya dönmeden 3-4 gün sonra bitti zaten.

Ramazanın ikinci günü,yani normalde adet olmam gereken tarihte göğüslerimin çok ağrıdığını ve uclarının çok koyulaştığını gördüm.Nasıl olsa yine tek çizgi çıkacak(çünkü doktor bütün umutlarımı yıkmıştı) ama ben yinede testimi yapayım diye düşünerek o gün testimi yaptım ve sonucu görünce elim ayağım titredi heyecandan.Hemen eşimi müjdeledim.O testten iki gün sonra kesin emin olmak için tekrar bi test daha yaptım.O da pozitif çıkınca soluğu doktorun yanında aldık.Rabbime şükürler olsun ki meleğimiz artık bizimleydi.

İnşaallah rabbim sizlerede hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip eylesin.Bu mucizeyi çok bekletmeden sizlerede yaşatsın
.

canm ne güzel demek ki içine doğmuş eylülde olacağı ondan çok umutlanmışsın.inşallah bigün bizde burda hamile kaldığımız ayın hikayesini anlatır diğer arkadaşlarımıza umut oluruz.benm hiç belirtim yok cuma kan testi yaptırcam ama inan hiç istemiyorum çünkü bu olumsuz sonuçlar beni çok yıpratıyo.keşke cuma adet olsamda test yaptrmak zorunda kalmasam.

hakkımızda hayırlısı olsun bizede dua et canm öptm..

evet tabi normal zamanda yumurtlasak çıkar ama ben hep geç yumurtladım hamileliklerde ve hep kalitesiz yumurta oldu bu yüzden gene çıkmaz. negatif olsa bile umutlanıcam. en iyisi kan tahlili. tokat gibi vuruyo:KK53: aklım başıma geliyo.
pozitif olalım evet. iyi düşüncelerle uyuyalım haklısın canım
canım ne zaman yaptıracaksın kan tahlilini umut herşeydir sakın olmayacak diye düşünme...
Allahım ya facebook ta herkes çocuklarının resmini koyuyor ,çocuklar büyüdü benim hala kucağım boş. Allahtan hesabımı kapattım, yoksa dayanılacak gibi değil.
Allah bizlere de doğru zamanda gönderecek evlatlarımızı canım sakın sıkılma tamam mı?
haklısın belirsiz durumla mücadele her konuda her zaman zor ama napalım... mecburen sabırlı olacağız...
slmmm.

anlıyorum canım aynı sıkıntıyı geçen ay ben yaşadım bu ay inan hiç düşünmüyorum bile olacağı varsa olacak zaten... sen de takılma üzülme... sonu gelmez üzülmeye başlarsan ipin ucu kaçıyor en iyisi akışına bırakmak düşünmemek...

canım çok sevindim demek 6+2 sin ooo maşallah :nazar::KK1::KK9: :KK8: Allah nazarlardan saklasın....sağlıkla doğsun inşallah canım kalp atışlarını duymanız da çok iyi denk gelmiş oh ya çok sevindim... darısı ben ve benim gibi bekleyen arkadaşlarım başına olsun inşallah...:KK9:
sana takvim yaptım özelden gönderdim canım beğenmezsen başka yaparsın kendin... 6+2 ye göre doğum tarihi 8 temmuz canım...Allah sağlıkla tamamlamak nasip etsin...

Son düzenleme:
kızlar ben gelince siz olmuyorsunuz gece görüşürüz artık şimdi yemek yapmam gerekli...:KK9:

canım ne zaman yaptıracaksın kan tahlilini umut herşeydir sakın olmayacak diye düşünme...
.
canım yarın yaptıracaktım ama vazgeçtim.randevumu iptal ettim.çünkü karnım ağrıyor bugun adet sancısı şeklinde.
gidip kan verip o aptal duruma düşmek istemiyorum.kendi kendime dedim ki "alooo kendine gel ne yapıyorsun senin adetlerin hiç düzenli olmadı ki ,neden birkaç gün geçti diye umutlanıyosun?"
napalım metformine devam. ve bu ay spora ağırlık vereceğim inşallah, kış geldi diye eve kapandım ve egzersizden uzak kaldım, kendimi salmamalıyım.

Bende burda o kitabın ismini okudum ve dün dişçiye gittim. Karşımda bir kız bu kitabı okuyordu. Yoksa içinizden birimiydi o bakım. Vay be dedim baya yaygın bir kitap demekki bence bu kadar çok tercih eden varsa okunmalı sanırım.:KK23:
:
normal insanlar için güzel bir kitap, ama dediğim gibi çocuk tedavisi görenlerin canını sıkacak bir kitap. ben çok üzüldüm. moral sıfır 2 gündür.

karabocuq senin adına sevindim bize de dua et. ve turuncu sen de.

normal insanlar için güzel bir kitap, ama dediğim gibi çocuk tedavisi görenlerin canını sıkacak bir kitap. ben çok üzüldüm. moral sıfır 2 gündür.

canım bişey sorcam küçük mucize diyoryaa bu çocuk için tedavi gören kadını gerçekden merak ettım sonuç ne oldu diyee bende bi alayım okuyayım barı

slm kızlar nasılsınız bakalım geçmişe bakamıyorum müsait oldukça okuyacam.benim ateş tablom işte böyle düşeşe geçtim valla neyin nesi anlamadım bugun yumurta akı gibi akıntım var dunde kremsıydı ama akaşma kasık agrım oldu bugunde beyaz akıntı yumurtkadım galıba :)

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com

bicim canım benim ateş tablom böyle yarın adetimin 23,günü progetsana başlıyayımmı sen adetın 23günü başla demiştin ama ateşim düşüşe geçti benim yinee başlıyayımmı yarınn ne dersin hala çizgi çekmedi

canım ben yarın başlıyyayım mı progestana adetimin 23,günü

:KK14::KK14::KK14::KK14:

şükürlerr olsun rabbimeee soğan cücüğünü gördüğün için.
tatlım senindemi yumurtan benimki kadar tembell.nasıl gebe kaldın kısaca anlatırmısınnn

canım ben iki ay klomen tedavisi gördüm birinci ay yumurtam büyümedi ikinci ay metamorfinle birlikte klomen tedavisi uygulandı bu seferde yumurtam buyudu ama catlamadı catlamdııgı için kiste döndü tedaviye ara verdik.ilk ay dogum kontrol hapı kullandım kistim gitmedi ikinci ay dogum kontrol hapı yerine sogan suyu içtim sabah aksam birer bardak 13 14 gün sonrasında hamle oldumu ögrendim cok şükür.inş sizlerde en kısa zamanda kavusursunuz bebeklerinize

.

canım çok sevindim demek 6+2 sin ooo maşallah :nazar::KK1::KK9: :KK8: Allah nazarlardan saklasın....sağlıkla doğsun inşallah canım kalp atışlarını duymanız da çok iyi denk gelmiş oh ya çok sevindim... darısı ben ve benim gibi bekleyen arkadaşlarım başına olsun inşallah...:KK9:
sana takvim yaptım özelden gönderdim canım beğenmezsen başka yaparsın kendin... 6+2 ye göre doğum tarihi 8 temmuz canım...Allah sağlıkla tamamlamak nasip etsin...

canım benim allah razı olsun ewet her sey cok güseldi cok sewindik walla boyuda 5 mm :KK9: inş tez zamanda sizlerinde güzel haberlerinizi alırız burda artık hamişlimizi konusuruzz :KK49::KK49: eline saglık canım benm bakayım bi bakmadım daha nası eklicem peki onu cizelgeyi ayrıca profil resmimide deiştiremedim nerden deişio :26:

inanınki dualarımda hep sizlerde varsınız

X