Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım hepimizden Allah razı olsun.. iyi olmana sevindim.. bu arada bir arkadaş kaloriferlere su koymayı söylemiş.. kesinlikle çok iyi geliyor.. ben özellikle yatak odamdakinden çok memnun kalıyorum.. hatta geçenlerde okudum bir yerde, değişik yağlar suyun içine katın diyor.. dur bulayım da yazarım size de.. işinize yarar belki sizinde.. özellikle aspirinli olanı gece uyumadan önce yap.. farkı sabah uyandığında anlayacaksın..

canım benim bende o ses türkiyeyi izliyorum.. süper bir program gerçekten.. bitki çayı süper oluyor.. muhakkak deneyin.. ben faydasını görüyorum inşallah sizde de işe yarar.. odun sobası, offff.. sıcağı,üstünde kestanesi,mandalina kabukları.. ayy ne güzelliktir yaa.. biraz temizlik sıkıntısı olur ama sıcacık rahat ettirir.. geçmiş olsun canım.. tez zamanda iyileşin..
18den erkeni sakıncalı da,35i kafana takma.. halam 42 yaşında son çocuğunu doğurmuş.. son diyorum çünki Allah hepsine ömür versin 10 tane çocuğu var :KK9: kız halaya derler ya inşallah halama benzerim ve birden çok bebeğim olur:KK9: halamın 2 kızı ve amcamın kızı da 40 yaşlarında doğum yaptılar.. çok şükür sıkıntıları da olmadı.. şimdilerde bir tane doğur, çocuk 5-6 yaşında gelince de ikinciyi yaparsın :KK9::KK9: Allah'ım en uygun zamanda versin yavrucuklarımızı..

şimdi bende çıkıyorum, puzzle araştırıyorum akşamdan beri nette.. şimdi elimde bir tane var, kuzenimin puzzle ama acayip zor.. van gogh saman tarlası.. bu güne dek yaptığım en zor puzzle.. bu bitince kendime yapmak istiyorum ama seçemiyorum ne yapsam diye :KK9: tam kararsız kazım ben yahu..
herkeslere iyi geceler, mutlu rüyalar şimdiden.. belki bir daha gelmem gece..
hayırlı, bol hamiş haberli bir hafta diliyorum.. :KK16:
canım içim rahatladı zaten benim 2 akrabam da 40 ında doğurdu olmayacak bişey değil de bu zamanlarda bebek sahibi olmak varken o kadar beklemesin inşallah :))
sen iyisin de mi...
işler vardı gribi de atlatamadım daha ondan gelemiyorum nete.... :KK9:
inşalah bicim çok kafama takıyorum saç ektirmeyi bile düşündüm bir ara :KK43: erkek arkadaşımın saçı bile benden iyi . sana bi de metformin hakkında bi sorum vardı 850 mg kullandığını biliyorum yazmıştın bende öyle kullanıyorum. sorum sen neden günde 1 kere alıyorsun doktorum bana 2 kere demişti öyle almanın özel bi nedeni mi var?
canım inşallah saçların eski haline geri döner...
ilacı başlangıç dozu olarak günde 1 tane alıyorum ve işe yaradı iştahımı kesti şu durumda böyle devam edebilirim 2 ye çıkartmama gerek yok... yani canım kendimi bildiğim, takip ettiğim için böyle içiyorum...

canm çok teşekkür ederim sen de hastaymışsın sanada geçmiş olsun gripmi oldun.benm boğaz ağrısıyla başladı şimdi gribe dönüşüyo heralde.hapşurmaya başladım.adçayını gargara yaptım içmedim canm.gece öksürükten uyuyamadım kalktım kalktım tuncss'un gargaralarından yaptım.boğazım nasıl kaşınıyo böyle uyutmadı beni.sende bol bol c vitamini al canm.havalar birden soğudu mahvetti bizi.
aynen canım boğaz ve kulak ağrısıyla başladı burun akıntısına çevirdi... geçecek elbet de bakalım ne zaman sen nasılsın? birz düzeldin mi?
Nasılsınız kızlar? yeni arkadaşlar katılmış aramıza..
Benim moralim biraz bozuk çünkü gene adet gecikmesi yaşıyorum. hamilelik olsa keşke, ama zannetmiyorum.. sadece 4 gün gecikti. tabi günleri sayınca bu dört günün ne kadar uzun geldiğini ancak siz bilebilirsiniz.Aslında bir süre daha doktora gitmeyecektim, eğer adetlerim düzenli gitseydi.
Şimdysei gecikince gene heveslenip hayal kırıklığı yaşamak çok ağır geliyor. randevu aldım doktora gideceğim çarşamba günü. :KK5:
Bu arada çok satanlar listesinde Debbie Macomber'in "Küçük mucizeler dükkanı" kitabını gördüm. Hayatımızın değerini anlamak üzerine iç ısıtan bir kitapmış. Ben de aldım tabi. Gerçekten çok akıcı,ilginiz varsa okuyun derim. Her kadın kendinden birşeyler bulur.
Konusu şu: Dört kadının hayatı bir örgü kursunda kesişiyor. Biri bebek tedavisi görüyor, biri gelinini sevmeyen bir kayınvalide, bir diğeri yetimhanede büyümüş , birisi de kanseri iki kez yenmiş..
henüz bitirmedim ama bir günde yarıladım kitabı:KK39:
canım haklısın umutlanmamakta ama yine de madem 4 gün gecikti testini yap bence...
daha sık gel nete tamam mı?

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

ya bu tabloya göre yumurtlama olmadı ama benim çok kasık ağrım batma oldu akıntımda oldu nasıl böyle oluyor çözemiyorum ben
canım E ya da W işaretle çizgini çeker bence yanlış akıntı durumu işaretlemişsin...

kızlarrrr az önce tavsiye ettiğim "kucuk mucizeler dukkanı" kitabını bence okumayın.
şu an kitabın sonuna yaklaştım ve ağlamaktan perişan oldum. bebek tedavisi görenlerin kaldırabileceği bir kitap değilmiş. aklım dağılsın diye kitap okuyayım dedim daha da kötü oldum :KK43: keşke almasaydım sonunu okumadan bıraktım.

tamam canım zaten acıklı şeylere değil güzel neşeli kitaplara film, dizi vs ihtiyacımız var... :KK9:

benim doktor iğneden 2 gün önce de ilişki veriyor.. spermler 72 saate kadar yaşadıkları için çatlama anında içerde sperm olması ihtimalini artırıyor.. eğer aklına yatmıyorsa doktorunla konuşsana.. ben öyle yapıyorum.. aklıma gelen herşeyi soruyorum.. saolsun her soruma cevap veriyor..

canım çok bilgim yok hormon değerleri ile alakalı.. ama lh, fsh'dan yüksek ise pko teşhisi konuluyor.. bicim bu konuda daha bilgili.. muhakkak cevaplayacaktır..

canım ben ingilizce türkçe sözlük açıp tek tek akıntı çeşitlerinin türkçe karşılıklarına baktım.. sende öyle yap.. ben senin için akıntı çeşitlerini çevireyim şimdi;
dry : kuru
sticky : yapışkan ve nemli
creamy : kaymak gibi
watery : sulu
eggwhite : yumurta akı

umarım yardımı dokunmuştur..

canım çok saolasın yardımı dokunmaz olurmu Allah razı olsun

Evlendikten 1 sene sonra hızla kilo almaya başladığımı fark ettim.Zaten düzensiz olan adetlerim daha da düzensizleşti.
Bütün bunların üzerine saç dökülmesi ve sivilcelenmelerde eklenince kendime bir iyilik yapıp bir kadın doğum dr.a gittim.
Ultrason ve hormon tahlilleri sonucu pko teşhisi koyuldu ve hemen metformin(glukopage gibi) içerikli ilaca başlamamı istedi.Zira bebeğimin ne zaman olacağı belirsizdi ve zamanı boşa geçirmeninde anlamı yoktu.
Doktorumu dinleyerek ilaca başladım ve az da olsa bikaç kilo vermeyi başardım.
3 ayın sonunda adetim düzene girmişti.Normal olan 28 günde bir olmasada 32-33.günde bi adet oluyordum en azından.
İlacı günde 2000 mg alarak devam ettim hiç aksatmadan,ek olarak yumurtlama günlerine çok dikkat ettim ve gerçekten çok inandığım bi anda hamile kaldım çok şükür.Şu an 3.5 aylık hamileyim.
Bütün bunlar 5 ayın sonunda oldu,yani hiç umutsuzluğa kapılmana gerek yok.Yeter ki sen üzerine düşeni yap ve inan.
Kendine mutlaka çok inandığın ve güendiğin bir doktor seç ve yola o şekilde devam et.
Ayrıca bu topikte arkadaşlarda eminim ki çok destekçi ve yardımcı olacaklardır sana.
Hiç bir zaman ümitsizliğe kapılmaman dileği ile...

turuncu nasılsın canım? az geliyorsun nete bebeğin iyi mi?
ben de 1 haftadır metformin içiyorum ama 850 mg günde 1 tane... umarım bana da faydası olur...

canım içim rahatladı zaten benim 2 akrabam da 40 ında doğurdu olmayacak bişey değil de bu zamanlarda bebek sahibi olmak varken o kadar beklemesin inşallah :))
sen iyisin de mi...

iyiyim çok şükür.. puzzle yapıyorum.. çıldırtıyor beni.. tek bir parça bile yerine koyunca mutlu oluyorum o derece zor.. Van gogh amcaya sürekli sayıyorum içten içe :KK9::KK9::KK9:
vitamin almalısın.. bir de sürekli hasta oluyorsan bağışıklık güçlendirici ''immuneks'' var.. ondan da alabilirsin.. ben bazı seneler çok gribe yakalanıyorum o zamanlarda bundan takviye alıyorum.. yoksa tüm kışı hasta geçiriyorum..

canım çok saolasın yardımı dokunmaz olurmu Allah razı olsun

hadi o zaman akıntı durumunu bi düzelt bakalım çizgi çekecek mi?
benim çizgimin yerini değiştirdi bugün.. sinir etti beni.. :KK9:

Merhaba canım...
2009 yazı evleneceklerin topicinde beraberce çok şeyler paylaşmıştık.Heyecanla beklediğimiz o günün üzerinden tam 2.5 yıl geçmiş...Ne kadar çabuk değil mi...Oysa herşey sanki daha dün gibi...

Bende genç kızlığımdan beri çok düzensiz adet görüyordum.Kilo problemide cabasıydı tabi.Evlenme aşamasında hatta beraberce diyet yaptığımız günleri bile hatırlıyorum :KK1:.

Evlendikten 1 sene sonra hızla kilo almaya başladığımı fark ettim.Zaten düzensiz olan adetlerim daha da düzensizleşti.
Bütün bunların üzerine saç dökülmesi ve sivilcelenmelerde eklenince kendime bir iyilik yapıp bir kadın doğum dr.a gittim.
Ultrason ve hormon tahlilleri sonucu pko teşhisi koyuldu ve hemen metformin(glukopage gibi) içerikli ilaca başlamamı istedi.Zira bebeğimin ne zaman olacağı belirsizdi ve zamanı boşa geçirmeninde anlamı yoktu.
3 ayın sonunda adetim düzene girmişti.Normal olan 28 günde bir olmasada 32-33.günde bi adet oluyordum en azından.
İlacı günde 2000 mg alarak devam ettim hiç aksatmadan,ek olarak yumurtlama günlerine çok dikkat ettim ve gerçekten çok inandığım bi anda hamile kaldım çok şükür.Şu an 3.5 aylık hamileyim.
Bütün bunlar 5 ayın sonunda oldu,yani hiç umutsuzluğa kapılmana gerek yok.Yeter ki sen üzerine düşeni yap ve inan.
Kendine mutlaka çok inandığın ve güendiğin bir doktor seç ve yola o şekilde devam et.
Ayrıca bu topikte arkadaşlarda eminim ki çok destekçi ve yardımcı olacaklardır sana.
ay canm mesajını okuyunca gözlerim doldu ne mutlu sana kırmışsın bacağını pconun darısı bizlerin başına :) bende bekarım ve metformine başladım bu ilk ikinci ayım metforminle ilk ayı yasmin ile kullanıyordum sonradan araştırma ile öğrendimki beraber kullanılmamması gereiyormuş. bunu veren de bi jinekolog bazı şeylerden haberi yok gördüğünüz gibi. işte bu ay sade metformin kullanıyorum adet günüm normal zamanında gelirse mutluluktan havalara uçabilirim ayıın 16ını sabırsızlıkla bekliyorum.

Allah Çocuğunu sevdiklerine ve özellikle sana bağışlasın ...

c

ilacı başlangıç dozu olarak günde 1 tane alıyorum ve işe yaradı iştahımı kesti şu durumda böyle devam edebilirim 2 ye çıkartmama gerek yok... yani canım kendimi bildiğim, takip ettiğim için böyle içiyorum...

:KK9:

teşekkür ederim bicim :) bende durum ne anlamadım benim kilo problemim yok ama yine güvendiğim bi doktor bunu önerdi. zayıflatırmı bilmem ama metformin kullananlı kendimi daha zinde hissediyorum eskiden çok halsiz bi insandım.

benim doktor iğneden 2 gün önce de ilişki veriyor.. spermler 72 saate kadar yaşadıkları için çatlama anında içerde sperm olması ihtimalini artırıyor.. eğer aklına yatmıyorsa doktorunla konuşsana.. ben öyle yapıyorum.. aklıma gelen herşeyi soruyorum.. saolsun her soruma cevap veriyor..

:) inanırmısın dr demedi ama ben bu dedini yaptım içerde her ihtimale karşı sperm olsun diye akşamdan ilişki oldu sabahta iğneyi vurdurdum zaten o zaman ii yaaa rahatladım takmamaya çalışıyorum ama olmuyo elimde değil hep aklımda hiç gitmiyo acaba ? diye of of çok sağol canım allah razı olsun bura ya girincebiraz okuyunca rahatlıyorum her nekadar girme okuma kafanı bulandırma deselerde burda benim halimi anlayan benim le yoldaşinsanlar başka çok sağol...

sağol canım teşekkür ederim ben de seni özledim
evet kesinlikle günler geçmek bilmiyor umut ve umutsuzluk arasında ..
metformine daha bir ay oldu başlayalı onun adetlerimi düzenleyeceğini umuyordum ama sanırım 3-4 ayda ancak cevap veriyormuş vücut. keşke daha önce başlasaymışım.

evet canm 3-4ayda gösteriyormuş etkisini bende 1aydır içiyorum metformini önce içmediğimede pişman oldum yaz döneminde tedaviye ara vermiştim keşke ozaman başlasaymışım.günde 1tane içiyorum acaba yeterli olurmu.idrar testi yapmadanmı gideceksin dr.a.

turuncu nasılsın canım? az geliyorsun nete bebeğin iyi mi?
ben de 1 haftadır metformin içiyorum ama 850 mg günde 1 tane... umarım bana da faydası olur...

Çok iyim canım teşekkür ederim.Rahat ve sorunsuz bir hamilelik geçiriyorum maaşallah.:nazar:
Perşembe günü kontrolümüz var.Heyecanla bekliyorum.1 ay oldu bebeğimi görmeyeli.
Herhalde kucağıma alana kadar endişelerim devam edecek.

Sen nasılsın canım?Bu ay klomen kullanacakmısın yoksa ara mı verdin?
Metforminin iyi geleceğine eminim canım ama dozajı hakkında pek birşey söyleyemeyeceğim.
Ben ilk 2 hafta 1000mg,sonraki haftadan itibaren ise günde 2000 mg kullanmaya başlamıştım.
3 ayın sonunda ise adetim düzene girmişti.
İnşaallah sizlerdende birer birer güzel haberler alacağız.Ben çok umutluyum gerçekten.

ay canm mesajını okuyunca gözlerim doldu ne mutlu sana kırmışsın bacağını pconun darısı bizlerin başına :) bende bekarım ve metformine başladım bu ilk ikinci ayım metforminle ilk ayı yasmin ile kullanıyordum sonradan araştırma ile öğrendimki beraber kullanılmamması gereiyormuş. bunu veren de bi jinekolog bazı şeylerden haberi yok gördüğünüz gibi. işte bu ay sade metformin kullanıyorum adet günüm normal zamanında gelirse mutluluktan havalara uçabilirim ayıın 16ını sabırsızlıkla bekliyorum.

Allah Çocuğunu sevdiklerine ve özellikle sana bağışlasın ...

Merhaba canım...
İnanıyorum ki rabbim bu duyguyu bir gün sizlerede nasip eyleyecek.Yeter ki umudunuzu hiç kaybetmeyin.
Ben eylül ayından çok umutluydum gerçekten.Neye dayanarak umut ettiğimi bilmiyorum ama eylül ayında kesin çift çizgiyi göreceğim düşüncesi vardı.Nitekimde ramazan bayramında aldım güzel haberi çok şükür.
İnşaallah sizlerde en kısa zamanda bu mucizeyi yaşarsınız.

turuncu merhaba ,öncelikle hayırlı olsun bebeğin Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.yazdıklarını okudum çok sevindim bizlerede umut oluyor tabi böyle .sana sormak istediğim şuki metformine hamile kaldıktan sonra devam ettinmi,gebe kalmadan önce metformin dışında bir tedavi veya kür uyguladınmı cnm.şimdiden teşekkürler

iyiyim çok şükür.. puzzle yapıyorum.. çıldırtıyor beni.. tek bir parça bile yerine koyunca mutlu oluyorum o derece zor.. Van gogh amcaya sürekli sayıyorum içten içe :KK9::KK9::KK9:
vitamin almalısın.. bir de sürekli hasta oluyorsan bağışıklık güçlendirici ''immuneks'' var.. ondan da alabilirsin.. ben bazı seneler çok gribe yakalanıyorum o zamanlarda bundan takviye alıyorum.. yoksa tüm kışı hasta geçiriyorum..
canım puzzle zevkli ama parçalar çok küçük olunca çıldırtır insanı ben 1 tane yapmıştım ilk çıktığı zamanlarda heves edip sonra da bir daha yapmadım...
evet kışın 3-4 kere grip geçiriyorum... aslında bol yeşillik meyve falan yiyorum ayrıca c ve d vitamini de alıyorum ama demek ki virüs bu bulaşınca gitmiyor... soba ısıtınca şimdi daha iyi hissediyorum kendimi :KK9:
canım inşallah ay sonuna doğru senin güzel haberinle seviniriz :KK1:

teşekkür ederim bicim :) bende durum ne anlamadım benim kilo problemim yok ama yine güvendiğim bi doktor bunu önerdi. zayıflatırmı bilmem ama metformin kullananlı kendimi daha zinde hissediyorum eskiden çok halsiz bi insandım.
aynen ben de sık acıkırdım ve hep halsiz dolaşırdım şimdi grip halsizliği olmasına rağmen az yiyorum ve açlık hissi olmuyor ayrıca ütü falan yaptım bu gün halim var yani... inşallah hep böyle olumlu etkileri devam etsin...

Sen nasılsın canım?Bu ay klomen kullanacakmısın yoksa ara mı verdin?
Metforminin iyi geleceğine eminim canım ama dozajı hakkında pek birşey söyleyemeyeceğim.
Ben ilk 2 hafta 1000mg,sonraki haftadan itibaren ise günde 2000 mg kullanmaya başlamıştım.
3 ayın sonunda ise adetim düzene girmişti.
İnşaallah sizlerdende birer birer güzel haberler alacağız.Ben çok umutluyum gerçekten.

canım iyi olmana çok sevindim bebeğini de göreceksin inşallah yeniden...:KK9:
bu ay klomen kullanmadım bir süre kendi akışına bıraktım sadece metformin ve diyetle yumurtlamayı amaçladım bakalım hayırlısı Allah ım ol dediğinde gelecek bebeğim biliyorum bazı şeyler bizim elimizde olmuyor... bu sebepten kuruntu sıkıntı etmiyorum kendime...
canım inşallah bebeğin kontrolünde her şey yolunda gitsin... baya büyümüş maşallah yakında cinsiyetini de öğrenirsiniz...
Allah sağlıkla dünyaya getirmek nasip etsin... :nazar:

Son düzenleme:
:) inanırmısın dr demedi ama ben bu dedini yaptım içerde her ihtimale karşı sperm olsun diye akşamdan ilişki oldu sabahta iğneyi vurdurdum zaten o zaman ii yaaa rahatladım takmamaya çalışıyorum ama olmuyo elimde değil hep aklımda hiç gitmiyo acaba ? diye of of çok sağol canım allah razı olsun bura ya girincebiraz okuyunca rahatlıyorum her nekadar girme okuma kafanı bulandırma deselerde burda benim halimi anlayan benim le yoldaşinsanlar başka çok sağol...

ya aklından atman lazım bu düşünceleri.. yoksa gerçekten olma ihtimali çok çok düşük.. stresten sıkıntıdan uzak durmalısın.. ve bu konuyu düşünmemelisin.. yoksa olmuyor arkadaşım.. ben hazirandan beri sürekli bununla yatıp kalkıyorum ama olmuyor işte.. bıraktım artık.. geçen ay ve bu ay çok rahatım.. özellikle bu ay bebek ile ilgili hiçbirşey düşünmüyorum.. düşünememe imkan verecek herşeyden uzak duruyorum.. çok zaman burdan bile.. birbirimize destek olmak için burdayız.. inşallah herşey gönlünce olur..

canım puzzle zevkli ama parçalar çok küçük olunca çıldırtır insanı ben 1 tane yapmıştım ilk çıktığı zamanlarda heves edip sonra da bir daha yapmadım...
evet kışın 3-4 kere grip geçiriyorum... aslında bol yeşillik meyve falan yiyorum ayrıca c ve d vitamini de alıyorum ama demek ki virüs bu bulaşınca gitmiyor... soba ısıtınca şimdi daha iyi hissediyorum kendimi :KK9:
canım inşallah ay sonuna doğru senin güzel haberinle seviniriz :KK1:

''deliye posteki saydırmak'' misali birşey puzzle yapmak.. ama en azından zaman geçiveriyor başındayken.. benim için çok iyi oldu.. perşembe de eskişehire gidiyorum.. ohh kuzenlerle buluşacağız..
soba süper bişey yaaa.. benim yerime de ısın :KK9: muhtemelen senin bağışıklık sistemin zayıf.. ondan hasta oluyorsundur..
inşallah dediğin gibi olur da hepberaber seviniriz.. şaka maka hiç anlamadım bu ay ama 10 günden daha az zaman kaldı sonucu öğrenmeye:KK9:

bende bilmiyrm cnmm.şimdi genetik test yaptırdıkk 1hafta sonra sonucu çıkıcak inş güzel çıkar.tüp bebekte 15 yumurtam oluştu 8i boş çıktı.kalan 7side çok kalitesizmiş dondurulmayı değmez dedi doktorrrr:KK14:aşılamada 19.günümde 17mm zorla olmuştuu.iğnelerleee bile çok zor büyüyoo

bende iycee kel kaldımmmm:KK14::KK14::KK14:tekrar çıkarmı bilmiyrmmm

cnm kesinlikle soğan kürünü deneee ameliyata gerek kalamdan kisti eriyen çok arkadaşş varrr
soğan kürünü bencede dene mutlaka.soğanın hemen ardına incir kürü yap aşılama yaptığın ya da iğne filan kullandığın zaman incir kürünüde yap mutlaka.ben klomenle incir yaptım ne oldu yumurtam fazla büyüdü o da benim içim iyi olmadı.ama madem sende çok gelişmiyor incir çok iyi gelecektir sana bence.

inşalah bicim çok kafama takıyorum saç ektirmeyi bile düşündüm bir ara :KK43: erkek arkadaşımın saçı bile benden iyi . sana bi de metformin hakkında bi sorum vardı 850 mg kullandığını biliyorum yazmıştın bende öyle kullanıyorum. sorum sen neden günde 1 kere alıyorsun doktorum bana 2 kere demişti öyle almanın özel bi nedeni mi var?
canım benim doktorum kilomu ölçtü 64 boyum 1.68 dediki 1 hap yeterli sana.kiloya göre doz veriliyor sanırım.ki bende öyle mide bulantısı yaptıki 1 gün içtim 1 gün içmedim ama artık midem bulanmıyor hergün 1 tane alacam.

canım sen ne diyosun kayınvalidem bile geçen aylarda kürtaj oldu:KK4:kadın kırk yaşında ama maaşallahı var kayınbabam ceketini atsa hamile kalıyo,bide korunıuyolar korunmasalar demek bana habire görümce -kayın falan gelcek ya allahım düştüğümüz durumlara bak yarabbi duy artık bizi,hepimize evlat nasip et hayırlısıyla yarabbiiii
:KK1::KK1:vayyyyy kayınvalideye bak.:KK52:

şimdide ne olacak biliyonmu canım acaba çatladımı derdi çıkacak.o yüzden düşünmeye çalış.ben takmıyom kısmet Allah'a kaldı işim.

evet canm 3-4ayda gösteriyormuş etkisini bende 1aydır içiyorum metformini önce içmediğimede pişman oldum yaz döneminde tedaviye ara vermiştim keşke ozaman başlasaymışım.günde 1tane içiyorum acaba yeterli olurmu.idrar testi yapmadanmı gideceksin dr.a.

canım yukardada yazmıştım benim doktorum kiloma baktı ve 1 tane yeter dedi.

Son düzenleme:
tablo çizgimi çekti sonunda.
bence doğruda çekti biz seninle konuşmuştuk tam dediğimiz güne çizgiyi çekmiş çatlatma iğnesinden 1 gün sonra yani.
387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com

şimdi ateşim 36.3 ün altına düşmemesi lazım değilmi.bide dpo 123 yazmış bu ne demek.

TUNCSSS sendede yamışmıydı DPO

benim 15kg daha fazlam varrr:18:

ben geçen yıl kullanmıştım ama çok baş ağrısı yaptıı.hem yumurtalığa hemdee kilo problemi için yazmıştı doktor faydasını gören var ama ben görmedim

zaten doktorlarda şaşırıooo yaş 22 ama hiç yumurtam büyümüoo büyüse bile kalitesizler

maonyaaa merhaba,bak sana bir linkgöndericem .havuç suyunu günde bir bardak mutlaka eşine içir.

Cinsel performansı artıran bitkisel formüller nelerdir? - UZMANTV

Kızlar bence eşinde sorun olmayanlarında yani bbek isteyen arkadaşların yapmasında fayda var.

● hareketli sperm sayısını artırıcı ● sperm oluşum yollarını ve sperm kanallarını açıyor

turuncu merhaba ,öncelikle hayırlı olsun bebeğin Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.yazdıklarını okudum çok sevindim bizlerede umut oluyor tabi böyle .sana sormak istediğim şuki metformine hamile kaldıktan sonra devam ettinmi,gebe kalmadan önce metformin dışında bir tedavi veya kür uyguladınmı cnm.şimdiden teşekkürler

Allah razı olsun canım.Çok teşekkür ederim.
Ben gebeliğimi öğrenene kadar metformine devam ettim.Çift çizgiyi gördükten sonra 1-2 gün daha içtim sonra doktora gittim.5 haftalık olduğumu öğrendim ve doktor hemen metformini bırakmamı istedi.Gebeyken kullanılmıyormuş sanırım metformin.Oysa internette kullanıldığını okumuştum ben öncesinde ama onlar eskide kaldı artık dedi doktorum.Bebeğin tutunması için progestana başladık sonrasında.
Gebe kalmadan öncesinde metformin ve birkaç kilo verme haricinde hiç bir kür veya tedavi uygulamadım canım.

canım iyi olmana çok sevindim bebeğini de göreceksin inşallah yeniden...:KK9:
bu ay klomen kullanmadım bir süre kendi akışına bıraktım sadece metformin ve diyetle yumurtlamayı amaçladım bakalım hayırlısı Allah ım ol dediğinde gelecek bebeğim biliyorum bazı şeyler bizim elimizde olmuyor... bu sebepten kuruntu sıkıntı etmiyorum kendime...
canım inşallah bebeğin kontrolünde her şey yolunda gitsin... baya büyümüş maşallah yakında cinsiyetini de öğrenirsiniz...
Allah sağlıkla dünyaya getirmek nasip etsin... :nazar:

Canım sanki bu sene çok fazla hasta oldun gibi geldi bana.Çok dikkat et lütfen kendine.
İnşaallah bu dinlenme sürecinde meleğin sana süpriz yapar canım.:KK16:

tablo çizgimi çekti sonunda.
bence doğruda çekti biz seninle konuşmuştuk tam dediğimiz güne çizgiyi çekmiş çatlatma iğnesinden 1 gün sonra yani.
387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com

şimdi ateşim 36.3 ün altına düşmemesi lazım değilmi.bide dpo 123 yazmış bu ne demek.

TUNCSSS sendede yamışmıydı DPO

canım dpo bekleme günlerin.. yarın dpo 4 olacaksın.. öyle geçip gidecek ve inşallah kırmızılar gelmeyecek.. :KK9:
benim 7si akşamı iğnem vuruldu, 9unda çatlamış gibi gözüküyor ateşe göre.. bunların hepsi fasa fiso işler.. nasipte varsa olacak.. bu ay hiç düşünmüyorum ay oldu mu olacak mı diye.. çalışma sonrası sadece yastık koyup kalkmadan yarım saat yatıyorum. sonra hiç yataktan kalkmadan giyinip uyuyorum.. spermler 10 saatte ancak varıyorlarmış yumurtanın olduğu bölgeye.. zaman tanımak lazım değil mi spermciklere:KK9:
bazen gülme krizi tutuyo.. hey Allah'ım nelerle uğraşıyoruz diyorum.. :KK9:

sen iyisin de mi...

aynen canım boğaz ve kulak ağrısıyla başladı burun akıntısına çevirdi... geçecek elbet de bakalım ne zaman sen nasılsın? birz düzeldin mi?

canım haklısın umutlanmamakta ama yine de madem 4 gün gecikti testini yap bence...
daha sık gel nete tamam mı?

canım E ya da W işaretle çizgini çeker bence yanlış akıntı durumu işaretlemişsin...

tamam canım zaten acıklı şeylere değil güzel neşeli kitaplara film, dizi vs ihtiyacımız var... :KK9:

canm şimdi daha iyiyim çok şükür gece yine artmazsa öksürük.bende daha burun akıntısı yokta yarına gelir.sen de en kısa zamanda iyileş can inşallah.

Merhaba canım...
2009 yazı evleneceklerin topicinde beraberce çok şeyler paylaşmıştık.Heyecanla beklediğimiz o günün üzerinden tam 2.5 yıl geçmiş...Ne kadar çabuk değil mi...Oysa herşey sanki daha dün gibi...

Bende genç kızlığımdan beri çok düzensiz adet görüyordum.Kilo problemide cabasıydı tabi.Evlenme aşamasında hatta beraberce diyet yaptığımız günleri bile hatırlıyorum :KK1:.

canm senn hamile kalmann farklı bi hikayesi var.herkes hiç ummadığı beklemediği en umutsuz annda öğrenir hamile olduğunu ama sen en umutlu annda hamile kaldın.öğrenmeden önce bişeyler hissettinmi.idrar testi yapp öğrenmiştin hatırlıyorum.yani yaparken off yine tek çizgi görecem diyemi yaptın yoksa heycanla mı yaptın.o ay bekleme döneminde her aydan farklı hissetinmi ben cuma günü kan testi yaptıracağımda korkuyorum yine sonucun olumsuz olmasından.hamile değilmişim gibi sanki hamile olsam farklı hissedecekmişim gibime geliyo.sende öyle şeyler oldumu?

teyseleriiiii slmmm nasılsınızzz ? bis yarın doktora gidices sabah 9da randewumuz inş soğan cücüğümü görürüm :KK16: dualarnızı eksik etmeyin kızlarr bizden

X