Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

ayy aynı sıkıntıları bende yaşıyorum.. çok dert etme :)) eşimle onun ailesi yüzünden çok kavgalar ettik, küsüştük.. ama zafer hep ikimizin oldu, barıştık.. aileleri dışarda bırakmayı öğreniyoruz zaman içinde.. bende hiç hoşlanmıyorum eşimin ailesinden ama sonuçta onlar olmasaydı eşim olmayacaktı.. onu dünyaya getiren insanlar deyip saygı duyuyorum.. ama bundan ötesini yapamıyorum maalesef ki ehh saygı ile idare ediversinler onlarda canım
canım valla çalışmalara gelince; nasıl olacak bende bilmiyorum.. bu akşam yapmamız lazım.. herkesi erkenden yatıracağım.. artık sessiz sedasız yapmamız lazım mecburen.. çok gıcık bir durum ama bu.. iki gündür feci stres oldum, nasıl olcak diye.. dışarı mı çıksak dedik, otele filan.. o daha çok dikkat çeker diye vazgeçtik.. ehh başa gelen çekilir.. herşey bebek için..

bende glukophage kullanıyorum.. ocak ayından beri ama ilk başlarda çok düzenli içtim, sonra bıraktım ara ara içtim.. şimdilerde son 2.5 aydır sürekli içiyorum.. günde 1 tane.. 3 kilo kadar kilo verdim ama yediklerime dikkat ediyorum.. sadece glukophage kesinlikle kilo verdirmez bu aklınızda olsun.. karbonhidrattan uzak durmak gerekli bizim hastalığımızda.. ama siz maşallah 6 kilo vermişsiniz..
boyunuz ve kilonuz kaç? çok mu kilo fazlanız var? hayırlısı olsun.. inşallah en kısa zamanda sizde evlat sahibi olursunuz..

bicim canım, seviyorum seni
yeni kitapların hayırlı olsun.. bende eve dönünce puzzle yapıyordum ona devam edeceğim yoğun bir şekilde, bitirmem lazım artık hem zaman geçer.. bekleme sürecinde sıkılmam.. kitap okuyamıyorum ben, sinir oluyorum.. en sevmediğim huyum olsa gerek.. kitap okurken çok sıkılıyorum

Merhaba kızlar ,

Sık giremiyorum internete , soğan kürünün 3. ayındayım 5 günden sonra devam edemedim.
Birkaç gündür kasıklarımda ince sızı hissediyorum. Adetime 4-5 gün var akıntı falan yok henüz
sizce bu durum normal mi ?
Teşekkürler ...

Soğan 3-4 ay uygulayabilirsin , fazlası zaralı ama hayıt otu içmeni tavsiye ederim...

Canim merhabalar..seni o kadar iyi anliyorum ki o sorulardan bana da fenalik gelmisti:sozellikle babanemin bana kısırmısım gibi muamelesi beni sinir ediyordu..bikac akrabamizin ebru ne kadar tembel cikti diyisi de sinirimi bozuyordu.hele ki akrabam bile olmayan insanlarin artik annesi doktora gotursun bu normal degil diyisi beni iyice mahvetmisti..insanlara artik kendim istemiyorum demekten fenalik gelmisti..neyse ki oldu da kurtuldum baskilardan..allah sana da tum isteyenlere de versin canim...

çok sevindim canım senin adına... keşke bende de verecek kilo olsa da verip kurtulsaydım. zayıfım dualarını esirgeme bizlerden

Etmez miyim canim, dualarim hep sizlerle...

Canim glucophage ben de kullandim ve baya etkili oldu ben 20 kiloya yakin verdim 1 seneye yakin bir surede..bu arada sana da esine de gecmis olsun, inslh hamile kalirsin...

Canim normal mi bilmiyorum ama 5 gun bile etkisini gosterir emin ol..belki de hamilesindir canim..

iyi bayramlar canım görüşmeyeli daha da büyümüş güzel kızın... ben iyiyim sen nasılsın?

evet canım kızım büyüyor her geçen gün ama bugün çok sancım oldu kasıklarıma belime vurdu neyin nesiydi anlamadım yani iyi sayılırız canım
sende iyiymişsin herşey yolundadır inşaallah

tuncss canım iğneni olmuşsun hayırlı olsun inşaallah bu ay bebişin gelir

canım benimm.. oldum iğnemi.. inşallah artık gelir bebeğim.. seni de kızını da öpüyorum canım.. zaman zaman sancıların olması normaldir sanki.. kuzenimden biliyorum çünki.. onda da acaba doğuruyor muyum diye korkardı hep, hahahha :)))) hayırlısı ile doğsun kızın da şenlik yapalım..

aynen yaa doğuruyorum sandım bir düşükte yaptığım için aynen öyle bir sancıydı hayırlısı sağlıkla doğsn inşaallah kızım:)))

canım hakkında hayırlısı stres yapmadan yapın çalışmanızı birde canım çalışma yapacağın ay hemen hemen hergün ilişki yapsanız daha çok şansın olur diye düşünüyorum tabi nasip kısmet ama benden tüyolar:))

arkadaşlar yeni başladım ilaca daha 10 gün olmadı sanırım bende bi mide bulantısı yapıyor yarrabbim ölecem sanıyorum.o yüzden 1 gün içip 1 gün içmiyorum vücudum alışana kadar böyle yapacam.yanlışmı yapıyorum sizce....ama o mide bulantısı yüzünden hiç içmeyeem yoksa....

evet canım bencede rahmi temizleyici etkisi var.bide metformin kan şekerini düşürüyor, soğanda düşürüyor diye biliyorum hatta i. saraçoğlu demişki hipoglisemi hastaları varsa soğan kürü yaparken bi tane haşlanmış patates yesin sanırım yükselsin diye.metformin kan şekerini yükseltiyormu düşürüyormu yoksa dengeliyormu tam bilmiyorum ama dengeliyorsa soğanla beraber yapılmasında sakınca yok bence..BİÇİMMMM sen ne düşünüyon bu konuda.

kafanızda bebek fikrini atmak için daha az girecekmişsiniz amaaaa olmazki sizsiz sohbet sohbet olmazkiiii.ya gelin sizde.....:103:

Doğru olanı yapıyorsun 123m .. bende ilk başlarda geceleri bile uyuyamıyordum aynen ölüyorum sandım bırakmıştım doktorla tekrar görüştüğümde bir hapı ikiye böl (850mglık için diyorum) sabah ve akşam al dedi bir hafta sonra normal olarak kullanabilirsin dedi bende öyle yaptım şuan hatta ilaç saatlerimin geldiği bile belli oluyor vücudumda :) faydalı old inanıyorum yavaş yavaş alış geçiyor merak etme :)

boşver canım nasıl olsa uzaklarmış. bütün kaynanalar böyle. istisnalar var sadece. onlarda bize denk gelmemiş.

canım eşinin ailesiyle olan durumlar için sakın kendini sıkma herkesle anlaşmamız herkesi sevmemeiz mümkün değil dua et az görüyorsun ve evinde eşinle huzurlusun bunlar çok önemli.... eşim 2 günlüğüne il dışına gitti annemlerde kalıyorum :))

hadi bakalım ben soğanı yaparken tükürük testimde görünmüştü yok dedim ben dikkate almadım meğer yumurtlamışım aman dikkat et çalışmalara..

tamam canım dikkat ederim eşim 2 gün yok ama o döndükten sonra dikkat ederim... olacağı varsa gelecek inan artık çok umursamıyorum canım ...

maşallah sağlıkla büyüsün canım hamileliğin ilerledikçe kasık bel ağrıları normaldir olabilir endişe etme sakın....

bence 2 si bir arada içilebilir benim mantığıma göre ters değil... metformini mutlaka tok karnına iç ve akşam yemeğinden sonra iç canım gün içinde miğden bulanmasın...
kafanızda bebek fikrini atmak için daha az girecekmişsiniz amaaaa olmazki sizsiz sohbet sohbet olmazkiiii.ya gelin sizde.....:103:

elbette ara sıra gelip bu akşam olduğu gibi sizlere yazacağım canım...ama sürekli gelmeyeceğim, yani saatlerce kalmayacağım forumda o zaman çok etkileniyorum ve bebek düşüncesi aklıma kazınıyor ve olmadı diye üzülüyorum ama fazla düşünmezsem hiç sorun etmiyorum.. çünkü biliyorum ki herkesin bebeği nasıl geliyorsa bizimkiler de öyle gelecek....

evet canm geçen hafta perşembe gitmiştm kontrole.2yumoşum vardı 20mm.çatlatma iğnemide aynıgün olmuştum.sonrada çalışmalara başladık.bakalım hayırlısı.bu 3.klomen denemem ama diğer aylardan farklı olarak sol yumurtalığımı çok hissetm bu ay.inşallah bebişim tutunmuştur.gelecek hafta cuma kandan bakacak dr.m yine olmıyacak diye geçiyor içimden ama hayırlısı olsun...

canım ben olacak gözüyle bakıyordum kendime ama olmadı belki ummadığım anda gelir senin de inşallah bu ay tutsun güzel yüzün gülsüün canım ama unutmaki her zaman umut var 2 yumurta da çok iyi bence...

kızlar ben 2 gün annemlerdeyim buradan fazla nete giremem öpüyorum sizleri evime döndüğümde kısmet bol bol yazışırız...

inşallah hepinizin bayramı iyi geçmiştir...

işte o dert etmemeyi başarmam lazım onlar için üzülmeye değmez diyorum sonra yine onları düşünürken buluyorum kendimi.saygı saygı da bazen sabrım taşıyor ya.eşimde bişey diyemez onlara.haksızlık yapıyolarsa söylemek lazım sen şu konuda haksızlık yapıyosun diyebilmek lazım.benm ailem yapsa onların yaptığını ben söylerim ama o bişey diyemiyo onlara.biliyor yaptıklarınn doğru olmadığını ama söyleyemiyor.söyleyemedikçede eşimi ve beni üzmeye devam ediyolar.görümcem var bi evlerden ırak her istediğini söyler köpek gibi azarlar babasını ama o kıymetlidir.eşimde saygıda kusur etmez kırmaktan korkar sinirlense içine atar susar ama kıymeti yok işte.saygısızlık yapan kıymetli.saygı sınırlarını zorluyorum artk yani.
canm sende stres yapma stresli ortamda olacağı varsada olmaz neyseki yarın geliceksiniz evinize.ben ilşkiden sonra en az 1saat kalkmıyorum belimin altına yastık koyuyorum ayaklarımı havaya kaldırıyorum bi süre.şimdi hamile olan bi arkadaşım ben öyle hamile kaldım dedi.zaten ben yapmasamda eşim hemen yastık koyar aman kıpırdama,bi yandan ayaklarımı havada kaldırır.çok komik ya.olacağı varsa her şekilde olurda yinede biz elimizden geleni yapalım gerisi Allah'a kalmış...

bizde puzzle yapıyoruz eşimle gerçi eşim çabuk sıkılıyo ben daha çok yapıyorum ama çok eğlenceli yaparken herşeyi unutuyosun.parçaları buldukça eğlenceli hale geliyo.kitap da okuyorum da yavaş ilerliyorum tatilde haftasonları ya da işten yorgun dönmediğim günler okuyorum ama puzzle çok daha eğlenceli:))

boşver canım nasıl olsa uzaklarmış. bütün kaynanalar böyle. istisnalar var sadece. onlarda bize denk gelmemiş.

evet canm bize denk gelmemiş kader işte.bazı arkadaşlardan duyuyorum biz çok iyi anlaşıyoruz diyor şaşırıyorum.bi aile dostumuzun kızınn kaynanası var yok böyle bişey ya evlenirken herşeyini fazlasıyla yaptılar zaten herşeyini düşünüyor kızın kendi annesinden daha ilgili ilk defa öyle bir kaynana görüyorum gördükçede imreniyorum.şans işte...

inşallah canm tutunsun hepimizin bebişleri.umudum ne kadar yok desemde küçükte olsa var içimde bi umut.umutsuz yaşayamıyoruz ne yapalım.umut etmek istemeyişim sonunun kötü olacağını düşünüp iyce üzülmemek için ya da bu zamana kadar hep tek çizgiyi gördüğümden 2çizgiyi göreceğimi düşünmüyorum.gerçi bu ay idrar testi yapmıcam zaten ayın 18nde yapsamda çıkmaz.ogün zaten kan testi yaptırcam.kan testi beni daha çok yıpratıyo am napalım alışcaz artk.

ne güzel canm annenle vakit geçir 2gün.adetn bittimi yumurtlama günlerinde misin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…