Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

tesekkur ederim tatlim.. son bi sorum daha vaarr :)sogan suyunu yapicam bende hangi sogandan yapiliyo canim kabugu bembeyaz olandanmi yoksa normal yemeklere kullandigimiz soganlami yapiyoruz bunu?? bide korunmak gerekirmi acaba bunu yaparken dusuk riski varya o yuzden kafam karisti.. :S cok soru sordum dimi yaa kusurabakma nolur :KK43:

tesekkur ederim tatlim.. son bi sorum daha vaarr :)sogan suyunu yapicam bende hangi sogandan yapiliyo canim kabugu bembeyaz olandanmi yoksa normal yemeklere kullandigimiz soganlami yapiyoruz bunu?? bide korunmak gerekirmi acaba bunu yaparken dusuk riski varya o yuzden kafam karisti.. :S cok soru sordum dimi yaa kusurabakma nolur :KK43:

yemeklere doğranan soğandan yapılıo cnm.normal yemeklik soğan yani.bence korunma ben korunmadım uyguladığım anlardaa

Kızlar jinekolg bi doktorla pkosu konuştum. Sağolsun sorduğum bütün sorulara cevap verdi. İlk önce pkoslularn %70i ilaçsız bile bu hastalığı yenebiliyormuş. yani kilo verme ile. lütfen kilolu arkadaşlarım kilolarımızı en kısa sürede verelim. tabi ben bu grupta değilim çünkü zayıf ama pkosluyum keşke verecek kilom olsa da kurtulsam bu sendromdan :KK43::KK43: ikinci önemli kaynağı stres stres .... öncelikle kendimizi sıkmayalım gerekli veya gereksiz hiç bişeyi kafaya takmayalım. benimkinin stras kaynaklı old düşünüyorum çünkü öss zamanı başladı düzensizlikler hala da devam ediyor :KK43: yeni ünivesiteyi bitirdim . doğum kontrol hapları kullandırdı doktorllar. onlar da geçici çözüm. yumurtlama yaptırmıyorlar bize ben uzun süre kullandım bıraktığım an yine düznsilikler yaşadım hemde bi kaç kilo da aldım. sendromun asıl nedeni insülin direnci ... reklam olmasın diye hastanenin adını vermeyyeyim . oradaki doktorum bana metformini verdi . daha yeni başladım ama ümitliyim çünkü bu yönde yapılan çalışmaları okudum ve metformin ile hamile kalanları gördüm. ilk önce yumurtlamayı geri getireyim bu ilacı bırakacakmışım işte hasatalığın en can alıcı noktası burdan sonra başlıyor. yağsız şekersiz sağlıklı beslenme :) ben daha bekarım inşallah evleninceye kadar kontrol altına alabildiğim bi hastalık durumuna gelrsin PKOs :)Bu bayramda hepinize dua ettim inşallah bebklerinizi kucaklarsınız canlarım benim :)

Merhaba canım..Ben de aynen kiloluydum kilo vererek bu hastalığı yendim ve kendiliğimden hamile kaldım..

canlarım ben bu ilacı kafama göre içmiyorum çok gittim doktora bu yüzden ya farlutal veriyo yada progestan ve sadece bu ilacı kullanmak için bir sürü para bayılıyorum her gittiğimde muayene parası gebelik tahlili falan.. bu sefer gitmeme gerek yok gönül rahatlığıyla içebilirim progestanı hem gebelik varsada düşüğü engelliyo progestan zaten yani zararsız bi ilaç.. farlutalı hiç sevmiyorum nedense.. ben unutuyorum sadece nasıl kaç gün ne kadar içmem gerektiğini o yüzden sordum BİCİM canım çookk teşekkür ederiiimmm :KK34::KK34:

Anladım canım, sen bi anda yazınca ben de sandım ki kafana göre alcaksın :)

canım ya metformin kullanıyorum bende soğan kürünü yaparsak bi yan etki eder mi ki bilmiyorum :KK43: forumlardan takip ettiğim kadarıyla bazıları fayda görmüş bazıları bi fayda görememiş. biraz daha metformini kullanayım ondan sonra faydasız kalırsa bu kürü yapmayı düşünüyorum . sen yaparsan bana da haber et olur mu?

canım ben klomen kullanırken soğanı sumakla karıştırıp 3 gün yedim sorma oluşamn yumurtada gitti.o yüzden klomenle kesinlikle soğan kürü yapmayın.ama metforminle nasıl olur tam olarak bilemiyorum

ibrahim saraçoğlu yılda 2 kere kür olarak her kadın yapmalı diyor rahim ve yumurtalıkların temizlenmesi için... bu maksatlı bişeyin metformin ile etkileşeceğini sanmıyorum....
ben yapıyorum kürü... metformine de başlayacağım yakında... biz doktor değiliz etkileşip etkileşmediğini bilemeyiz ama ben mantık olarak düşündüğümde etkileşimleri ters olmaz gibi geliyor... bu kürü uyguladığımdan beri akıntım ve pembe kanama oldu şimdi de kahverengi oluyor.... yani mutlaka işe yarıyor bence.... kist varsa küçültüyor ya da atılmasını sağlıyormuş... aynı mantıkla yumurtanın da çatlamasını sağlar diye düşünüyorum dolayısıyla hamile kalmaya mutlaka yardımı olacaktır... miğdeme dokunuyor ama yine de sabırla içiyorum...
benimde mideme dokunuyordu gaz yapıyordu ama dayandım.hatta sana da anlatmıştım doktor çok iltihabın var demişti soğan içerdeki iltihabı söktürdü resmen ve içerdeki bikaç kisti yok etti bence akıntıdan belli oluyordu.2. kürü yaptım ama sadece 7 gün yaptım sonra kloemene başladım çünkü, buna rağmen 2 kürdede akıntım oldu ama bu sefer daha az akıntım oldu,dedimki içerde hala iltihab varmış onu yine söktürdü.bence rahimi kesinlikle temizliyor

merhaba canım ama soğan kürünü çok kullandığındada rahim zarınımı ne inceltiyomuş diye biliyom ben :18:
evet canım i.saraçoğlu söyledi yılda en fazla 3 kere yapılmalı polikistik over hastası olsanız bile 3 ten fazla yapmayın rahim zarını inceltiyor dedi.bu arada 2 ve 3 kür adete 10 gün kala 10 yapılacak 15 gün değil. sadece ilk kür 15 gün sonrakiler 10 gün sitesinde yazmış canım okuyabilirsin.

eğer öyle bir etkisi olsaydı yılda 2 kere yapın demezdi ibrahim saraçoğlu bence öylebişey yoktur
var tatlım pcolu olmayan normal bayanlar 2 kere, pcolular 3 kereden fazla yapmamalı demiş.

canım bende iltihap yok ama oooo yumurtalıklar varya ya çok büyüyo yada hiç ben içsem işe yarar mı acaba çatlama olmuyo bende

ben klomen kullanırken kürü yapmadım 3 gün soğanla sumak yedim sorma oluşan yumurta çatladı gitti hemde daha tam olgunlaşmamıştı,yani bence yumurtayı çatlatıyor.ama yumurta çatlamsı için soğan dan sonra incir4havuç kürü yapın dedi.yukarda ekledim o sayfayı sizde açın dinleyin bence

canlarım ben bu ilacı kafama göre içmiyorum çok gittim doktora bu yüzden ya farlutal veriyo yada progestan ve sadece bu ilacı kullanmak için bir sürü para bayılıyorum her gittiğimde muayene parası gebelik tahlili falan.. bu sefer gitmeme gerek yok gönül rahatlığıyla içebilirim progestanı hem gebelik varsada düşüğü engelliyo progestan zaten yani zararsız bi ilaç.. farlutalı hiç sevmiyorum nedense.. ben unutuyorum sadece nasıl kaç gün ne kadar içmem gerektiğini o yüzden sordum BİCİM canım çookk teşekkür ederiiimmm :KK34::KK34:

bende kendi kendine kullanıyon sandım.progestan dediğin gibi düşük olma riskinide engellediği için bence kullanmakta sakınca yoktur.karabocug te kullanmıştı adet olmak için bi baktı adet olmadı meğer hamile imiş..

kızlar nasılsınız

buarada geç oldu ama kurban bayramınız mübarek olsun anca internete girebildim baya yoğun geçti 2 gün

kendinize iyi bakın kızlar

beyaz soğan varya canım yemeğe kullandığımız portakal dış kabuklu ondan yapacaksın... ibrahim saraçoğlu internet sitesinde soğan düşüğe neden olmaz demiş... ben de geçen gün okudum yani ben korunmuyorum gönül rahatlığıyla yapıyorum canım....
canım kaynayan suya atıp 5 dk daha kaynatacaksın ben kabuklarını soyup 6 ya bölüyorum soğanı...
ılık içmelisin...

benimde mideme dokunuyordu gaz yapıyordu ama dayandım.hatta sana da anlatmıştım doktor çok iltihabın var demişti soğan içerdeki iltihabı söktürdü resmen ve içerdeki bikaç kisti yok etti bence akıntıdan belli oluyordu.2. kürü yaptım ama sadece 7 gün yaptım sonra kloemene başladım çünkü, buna rağmen 2 kürdede akıntım oldu ama bu sefer daha az akıntım oldu,dedimki içerde hala iltihab varmış onu yine söktürdü.bence rahimi kesinlikle temizliyor

anladım canım haklısın bence de rahmi temizliyor ben de öyle düşünüyorum... üstelik günde bir kere ama çok içiyorum 2 kere yapamıyorum ama yine de faydasını gördüm...
bu arada tabi sporuma da devam ediyorum....
benim de bu sabah ateşim düşüktü 36.3 çıktı ki benim yumurtlama dönemlerinde sadece bu ateş görülür... hayırlı olsun dedim kendi kendime... doktorsuz geçireceğim bu ayı bakalım neler olacak....

kızlar nasılsınız

buarada geç oldu ama kurban bayramınız mübarek olsun anca internete girebildim baya yoğun geçti 2 gün

kendinize iyi bakın kızlar

iyi bayramlar canım görüşmeyeli daha da büyümüş güzel kızın... ben iyiyim sen nasılsın?

kimsecikler yok buralarda..
özledim sizi kızlar :KK16:
biz yarın dönüyoruz evimize.. dün iğnemi oldum.. bu akşamdan itibaren çalışmalar hızla devam edecek.. akıntım başladı bugün.. sanırım yumoş çatlayacak.. inşallah bu ay olur artık..
görüşmek üzere, hepiniz kendinize iyi bakın.. :KK54:

bicim canım buralarda mısın..? nasılsın?

burdayım canım şimdi geldim... nasıl geçiyor annenlerle tatil :))
canım hayırlısı olsun iğneni olmuşsun inşallah sonuç alacaksın... ben soğan kürünü deniyorum berbat içimi ama napalım değer...iyiyim canım az düşünüyorum ve her şey yolunda... çok düşünmemek için de topiğe az geliyorum artık...

Son düzenleme:
burdayım canım şimdi geldim... nasıl geçiyor annenlerle tatil :))
canım hayırlısı olsun iğneni olmuşsun inşallah sonuç alacaksın... ben soğan kürünü deniyorum berbat içimi ama napalım değer...iyiyim canım az düşünüyorum ve her şey yolunda... çok düşünmemek için de topiğe az geliyorum artık...

oo burda herşey çok güzel... tatilde güzel ama yarın bitiyor diye üzülüyorum.. yeniden özlem başlayacak yarın..
bende bu ay çok gelmemeyi düşünüyorum.. çünki ister istemez etkileniyor stres oluyorum burdayken.. ve hep aklımda bebek oluyor.. kendimi mümkün mertebe frenlemeyi planlıyorum bebek düşüncesinde.. hakkımızda hayırlısı olsun canım.. inşallah herşey çok güzel olacak hepimiz için..
şimdi çıkıyorum canım, kendine iyi bak.. öpüyorum :KK54::KK54::KK16::KK16::KK16:

oo burda herşey çok güzel... tatilde güzel ama yarın bitiyor diye üzülüyorum.. yeniden özlem başlayacak yarın..
bende bu ay çok gelmemeyi düşünüyorum.. çünki ister istemez etkileniyor stres oluyorum burdayken.. ve hep aklımda bebek oluyor.. kendimi mümkün mertebe frenlemeyi planlıyorum bebek düşüncesinde.. hakkımızda hayırlısı olsun canım.. inşallah herşey çok güzel olacak hepimiz için..
şimdi çıkıyorum canım, kendine iyi bak.. öpüyorum :KK54::KK54::KK16::KK16::KK16:

canım sen de kendine çok iyi bak ben de seni çok öpüyorum :KK19::KK19::KK19::KK19: :KK9::KK9::KK9::KK9:
güzel şeyler düşünelim ki aklımızda hep güzel düşünceler olsun... kafamızı dağıtalım... ben çıktım 4 tane kitap aldım oyalanacağım onlarla... film, dizi derken zaman geçecek... Allah ım nasipse verecek zaten uygun zamanda artık bunun için kendimi sıkmıycam, üzmiycem çok ciddi karar aldım yani....
bir gün daha oradasın şimdi dönüyorsun diye üzülme ve tadını çıkar canım :))

merhaba kızlar,sonunda bitti gezmeler.1gün eşimin ailesinde kaldık,1günde annemlerde kaldık geldik evimize.off bayramları sevmiyorumya yine çocuk soruları sinirlendirdi beni.annemde sürekli sıkıştırıp durdu ama biraz daha olmazsa sölicem artk olmuyo diye.bu kezde ben sana demiştim başta korunma diye dicek öyle söylenip durcak.soramayanlar karnıma bakıyo çaktırmadan.insanları sevmiyorumya ne kadar acımasızlar.bazı şeyleri sorarken karşımdaki insanı üzermiyim demiyolar.sadece merakını gidermeyi düşünüyo.eşimin ailesinde biri sordu yok dedim tamam çalışıyonda kaynanan bakar diyor.bende bi kahkaha atmışım.Allah korusun kesin savaş çıkar.ben tahammül edemiyorumya eşimin annesine ve babasına.takmıyayım güleyim geçeyim kalacağım 1gün diyorum her dediklerine hareketlerine herşeylerine sinir oluyorum.baştan sevmeyince zorlasanda olmuyo.rüyalarıma giriyor bazen.onlara anne baba derken içim acıyo.ordayken ve gelince çok geriliyorum.önceleri her ordan dönüşte eşimle kavga ederdik küserdk birbirimize artk küsmüyoruz ama huzursuzluk oluyo bende.bunu yenmek istiyorum ama yapamyorum.çok düşünüp sinir hastası olacam diye korkuyorum.Allahtan çok yakın deilimde sürekli görmüyorum.sizdede böyle sorunlar oluyo mu?

tuncss,annenlerde çalışmalar nasıl olcak.hayırlısı inşallah bu ay güzel haberler veririz birlikte...

bicim ,sen napıyosun canm?

karabocug,mercimeğin nasıl bakim?

ecrin,123m siz nasılsınız kızlar...

beyaz soğan varya canım yemeğe kullandığımız portakal dış kabuklu ondan yapacaksın... ibrahim saraçoğlu internet sitesinde soğan düşüğe neden olmaz demiş... ben de geçen gün okudum yani ben korunmuyorum gönül rahatlığıyla yapıyorum canım....
canım kaynayan suya atıp 5 dk daha kaynatacaksın ben kabuklarını soyup 6 ya bölüyorum soğanı...
ılık içmelisin...

anladım canım haklısın bence de rahmi temizliyor ben de öyle düşünüyorum... üstelik günde bir kere ama çok içiyorum 2 kere yapamıyorum ama yine de faydasını gördüm...
bu arada tabi sporuma da devam ediyorum....
benim de bu sabah ateşim düşüktü 36.3 çıktı ki benim yumurtlama dönemlerinde sadece bu ateş görülür... hayırlı olsun dedim kendi kendime... doktorsuz geçireceğim bu ayı bakalım neler olacak....
hadi bakalım ben soğanı yaparken tükürük testimde görünmüştü yok dedim ben dikkate almadım meğer yumurtlamışım aman dikkat et çalışmalara..

kimsecikler yok buralarda..
özledim sizi kızlar :KK16:
biz yarın dönüyoruz evimize.. dün iğnemi oldum.. bu akşamdan itibaren çalışmalar hızla devam edecek.. akıntım başladı bugün.. sanırım yumoş çatlayacak.. inşallah bu ay olur artık..
görüşmek üzere, hepiniz kendinize iyi bakın.. :KK54:

hadi bakalım gözün aydın tatlım bende ağrıdan ölecem hem sağ hem de sol tarafımda bir ağrı var eyvahhh dedim yumurta oluştu ve çok büyüdü herhalde dedim.geçen ayda böyle olmuştu yumurtan çok büyümüş dedi doktor ya bu seferde böyle olacak diye korkuyorum.acaba ben incir havuç kürü yapsammı.perşembe günü kontolüm var gerçi amma sabırsız oldumm.yok ben gelecek ay bişey kullanmayacam takmıyacam diyom gene ilaç yüzünden aklım orda oluyor offff yaaa.

merhaba kızlar,sonunda bitti gezmeler.1gün eşimin ailesinde kaldık,1günde annemlerde kaldık geldik evimize.off bayramları sevmiyorumya yine çocuk soruları sinirlendirdi beni.annemde sürekli sıkıştırıp durdu ama biraz daha olmazsa sölicem artk olmuyo diye.bu kezde ben sana demiştim başta korunma diye dicek öyle söylenip durcak.soramayanlar karnıma bakıyo çaktırmadan.insanları sevmiyorumya ne kadar acımasızlar.bazı şeyleri sorarken karşımdaki insanı üzermiyim demiyolar.sadece merakını gidermeyi düşünüyo.eşimin ailesinde biri sordu yok dedim tamam çalışıyonda kaynanan bakar diyor.bende bi kahkaha atmışım.Allah korusun kesin savaş çıkar.ben tahammül edemiyorumya eşimin annesine ve babasına.takmıyayım güleyim geçeyim kalacağım 1gün diyorum her dediklerine hareketlerine herşeylerine sinir oluyorum.baştan sevmeyince zorlasanda olmuyo.rüyalarıma giriyor bazen.onlara anne baba derken içim acıyo.ordayken ve gelince çok geriliyorum.önceleri her ordan dönüşte eşimle kavga ederdik küserdk birbirimize artk küsmüyoruz ama huzursuzluk oluyo bende.bunu yenmek istiyorum ama yapamyorum.çok düşünüp sinir hastası olacam diye korkuyorum.Allahtan çok yakın deilimde sürekli görmüyorum.sizdede böyle sorunlar oluyo mu?

tuncss,annenlerde çalışmalar nasıl olcak.hayırlısı inşallah bu ay güzel haberler veririz birlikte...

bicim ,sen napıyosun canm?

karabocug,mercimeğin nasıl bakim?

ecrin,123m siz nasılsınız kızlar...

iyiyim canım senden ne haber sen gitmiştin kontrole diye hatırlıyorum vardı yumoşun herhalde.çatlatma iğnenide vurdurdunmu canım..

Son düzenleme:
iyiyim canım senden ne haber sen gitmiştin kontrole diye hatırlıyorum vardı yumoşun herhalde.çatlatma iğnenide vurdurdunmu canım..

Son düzenleme:
Merhaba canım..Ben de aynen kiloluydum kilo vererek bu hastalığı yendim ve kendiliğimden hamile kaldım..

Anladım canım, sen bi anda yazınca ben de sandım ki kafana göre alcaksın :)

çok sevindim canım senin adına... keşke bende de verecek kilo olsa da verip kurtulsaydım. zayıfım dualarını esirgeme bizlerden

canım ben klomen kullanırken soğanı sumakla karıştırıp 3 gün yedim sorma oluşamn yumurtada gitti.o yüzden klomenle kesinlikle soğan kürü yapmayın.ama metforminle nasıl olur tam olarak bilemiyorum

123m bu konuyla ilgili şöyle bişey duymuştum soğan kürü yumurtalığı temzileyici bi kimyası varmış. ondan olmuştur muhtemelen. bu soğan kürü şekeri yükseltiyorsa ozaman metforminle yapılmaması gerekir bence ondan emin olamadım. ben ümitliyim bu metforminden inşallah Rabbim yardım eder de bu hastalıktan kurtuluruz . normal olarak adet görenlere okadar imreniyorum ki anlatamam. bide yanımda bazıları özel günlerinde bıktık aaa daha yeni adet bitmişti demeleri yok mu daha bi uyuz oluyorum

selam arkadaslar bırkac gecmıs okudum bende de pko var esımdede sperm de sayı dusuklugu var haftaya persembe amelıyatımız var 10 aydır bebıs olmuyor glucophage 850 mg gunde 2 kere kullanıyorum 2 aydır 6 kıloya yakın kılo verdım 2 doktora gıttım ıkısde yumurta bozuklulugunu kııloma bagladı kılo verırsen duzelır dedı glucophage kullanan arkadaslar ne kadar surede nekadar kılo verdınız lutfen cewap verırısenız coom sevınırım buarada esıme kacıboynuzu suyu ve havuc suyu ıcıyorum baska onerısı olan varmı sımdıden tesekkur ederım herkse

X