Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

inşallah canm tutunsun hepimizin bebişleri.umudum ne kadar yok desemde küçükte olsa var içimde bi umut.umutsuz yaşayamıyoruz ne yapalım.umut etmek istemeyişim sonunun kötü olacağını düşünüp iyce üzülmemek için ya da bu zamana kadar hep tek çizgiyi gördüğümden 2çizgiyi göreceğimi düşünmüyorum.gerçi bu ay idrar testi yapmıcam zaten ayın 18nde yapsamda çıkmaz.ogün zaten kan testi yaptırcam.kan testi beni daha çok yıpratıyo am napalım alışcaz artk.

ne güzel canm annenle vakit geçir 2gün.adetn bittimi yumurtlama günlerinde misin?

canım sonuç her ne olursa olsun sen hep moralini yüksen tut mutlaka olacak hepimizin ki gelecek bir zamanı var onu bekliyoruz.....
dediğin gibi inşallah tutunsun hatta oluşsun bebeklerimiz artık hepimiz yorulduk beklemekten umut etmekten ama napalım beklemekten sabretmekten başka yapabileğimiz bişey de yok aslında...

tuncss canım ben de puzzle yaparken çok sıkılıyorum ben de onu hiç yapamam ama yapabilen için gerçekten de çok iyi zaman geçirtiyor...
canım yeterki aklın dağılsın kafan ve için rahat olsun güzel arkadaşım........
bngl ve sen sevindirin bizi.....

Biricik
ne yaptı acaba???

Son düzenleme:
iyi akşamlar bicim naber canım

internetim sürekli kopuyor bir gireyim dedim ama sürekli çıkıyor

evet canm geçen hafta perşembe gitmiştm kontrole.2yumoşum vardı 20mm.çatlatma iğnemide aynıgün olmuştum.sonrada çalışmalara başladık.bakalım hayırlısı.bu 3.klomen denemem ama diğer aylardan farklı olarak sol yumurtalığımı çok hissetm bu ay.inşallah bebişim tutunmuştur.gelecek hafta cuma kandan bakacak dr.m yine olmıyacak diye geçiyor içimden ama hayırlısı olsun...

hadi canım inşallah bu sefer tutunmuştur bebişin iyi haberlerini alalım inşallahhh.benimde yarın doktor kontrolüm var o kadar ağrıyorki sol tarafım yarabbim,en çok geçen seferki gibi çok büyümüşse diye korkuyorum bakalım yarın belli olacakkk..

Kızlar kaynatmissiniz yine gecmisi okuyamadım guzel haberler var mı? Benim adetim gecikti
39. Gün ve sol kasığımda bı ağrı var sürekli progestan iciyorum gunde 3 tane ama 100 lük kac gün
İceyim?

kızlar herkese merhaba, PKO olup aynı zamanda prolaktini yüksek olan varmı aranızda ?yada bu konuda bilginiz.
ayrıca metformin kullanan arkadaşlar bebe aspirinide kullanıyormusunuz.

evet canım bencede rahmi temizleyici etkisi var.bide metformin kan şekerini düşürüyor, soğanda düşürüyor diye biliyorum hatta i. saraçoğlu demişki hipoglisemi hastaları varsa soğan kürü yaparken bi tane haşlanmış patates yesin sanırım yükselsin diye.metformin kan şekerini yükseltiyormu düşürüyormu yoksa dengeliyormu tam bilmiyorum ama dengeliyorsa soğanla beraber yapılmasında sakınca yok bence..BİÇİMMMM sen ne düşünüyon bu konuda.

kızlar bence beraber yapmayın ben yaptığım ay hamile kaldım fakat bebeğin gelişimi durdu buna mı bağlı bilemem ama bence yinede yapmayın ibrahim saraçoğlundan da duymuştum ilaçlarla birlikte yapılmaması gerekir diyor.

slm kızlar.ben aranıza bu hafta katıldımmm belkiii görmeyenler olabilir die:KK19:

ramazandan beri 7.5 kilo vermişim kızlarr.80den 72.5a düşmüşüm.pkoyu yenmem için kilo vermem lazım çünküüü

Son düzenleme:
ben çok duydum d cnm ayrıntılı bilmiyorum bir çok PKOlu kullanıyor. zannediyorum biçim biliyor olabilir.
sen ne durumdasın hangi aşamadasın?

bend ekullanıodum bi ara aspirin doktor vermiştiii.ama artık kullanmıyrmm

slm kızlar.ben aranıza bu hafta katıldımmm belkiii görmeyenler olabilir die:KK19:

ramazandan beri 7.5 kilo vermişim kızlarr.80den 72.5a düşmüşüm.pkoyu yenmem için kilo vermem lazım çünküüü

tebrikler çok iyi kilo vermişsin.ne kullanyorsun?

bend ekullanıodum bi ara aspirin doktor vermiştiii.ama artık kullanmıyrmm

canım ne için kullanılıyor bu bebe aspirni doktorun ne sebep ile vermişti.PKO luların mı kullanması gerekiyor acaba.ben gebelikte kan pıhtılaşması varsa onu önlüyor diye biliyorum ama şimdiden kullanmakmı lazım acaba.

netten bulduklarımı sizinlede paylaşıyorum.
Kısırlığa iyi geliyor
Arjantinli uzmanlar, çocuk sahibi olamayan bir grup kadın üzerinde testler yaptı. Kadınlardan bir bölümüne sadece kısırlık ilacı, diğer gruba ise kısırlık ilacıyla birlikte 100 miligram Aspirin verildi.
Aspirin, yumurtalıkta kan dolaşımını artırdığı için, ilacı Aspirinle alanların hamile kalma şansı yüzde 40 arttı. Sadece kısırlık ilacı alanlarda ise yüzde 20 artış görüldü.

kızlar bende tedavi olamadan önce ve tedavi esnasında ve halen aspirin kullanmaktayım drumu tavsiyei üzerine yalnız bende kan pıhtılaşmasıda olabildiğinden de kullanıyor olabilirm

kızlar herkese merhaba, PKO olup aynı zamanda prolaktini yüksek olan varmı aranızda ?yada bu konuda bilginiz.
ayrıca metformin kullanan arkadaşlar bebe aspirinide kullanıyormusunuz.

bebe aspirinini bir ara doktor bana da kullandırmıştı. şu anda tıptaki adını hatırlamıyorum ama kandaki pıhtılaşma düzeyi ile ilgili bir değer var, benPKO'dan dolayı uzun yıllar aralıksız yasmin kullandığım için -bir dönem beraberinde antidepresanlar da kullanmıştım- o değerim bozulmuş. doktor yasmine 2 ay ara verdirip bu süre içinde her sabah bir bebe aspirini içmemi söylemişti. bu süre sonucunda değerim normale döndü. bebe aspirini ile ilgili bildiklerim bunlar.

3 aylık evliyim, 1 ay önce yasmini kestim ve bu arada metformin kullanıyorum. yanısıra folik asit alıyorum. ama bebe aspirini ile ilgili bir şey demedi doktor, içmiyorum yani.

Son düzenleme:
iyi akşamlar bicim naber canım

internetim sürekli kopuyor bir gireyim dedim ama sürekli çıkıyor
benim de bilgisayarda sorun var canım çıktım ben de çok kalamadım nette.

Kızlar kaynatmissiniz yine gecmisi okuyamadım guzel haberler var mı? Benim adetim gecikti
39. Gün ve sol kasığımda bı ağrı var sürekli progestan iciyorum gunde 3 tane ama 100 lük kac gün
İceyim?
günde 3 tane içiyorsan 6 gün içip bırak canım bıraktıktan sonraki 4. gün adetinin gelmesi gerekli..

ben çok duydum d cnm ayrıntılı bilmiyorum bir çok PKOlu kullanıyor. zannediyorum biçim biliyor olabilir.
sen ne durumdasın hangi aşamadasın?
bebe aspirini hafatada 1 ya da 2 kere ben içiyorum çünkü doğum kontrol haplarından sonra bende pıhtılaşma olmuştu ondan içiyorum ama kan akışında sorun yoksa içilmesine gerek yok....

çok iyi kilo vermişsin canım ya tebrikler aynen devam et... metforminle mi kilo verdin....

Darısı başımıza :) benim kürüm de bugün bitiyor. Hayırlısı...

inşallah sende de işe yarasın ve sonuç al canım... bebek sahibi olmayan kalmayacak demiş ibrahim saraçoğlu bu kürle bakalım ne kadar doğru :KK9:
ben de yapıyorum 1 haftam kaldı benim de 1 hafta sonra bitecek kürüm...
soğan küründen sonrada beyaz lahana kürüne geçeceğim o da insülin direncini düşürüyormuş... pko ile savaşıyor yani anlayacağın...

Son düzenleme:
X