pko

Mehrii34

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2017
7.712
3.724
Kızlar selam başlıkta gördüğünüz üzere pko konumuz
Defalarca yazdım buraya ama kimse maalesef yazmıyor çok üzücü

25.09 de adet günümde lekelı basladı ekimin 12 kadar hep pembe kahverengi devam etti sildikce gelen bir akıntı sonra bir kist patladı doktor ultrason yaptı sonrasında simsiyah akıntı geldi sebebi kist patladı diye..25.10 yine sildikce gelen rengi değişen kanama oldu dün akşama kadar sürdü dün gece tam anlamıyla adet oldum öncesinde tam 3ay adet olmamıştım bu şekilde düzensiz adet gören pko olup hamile kalabilen varsa yazabilirmi? bende kilo var ve pkodan dolayı insülin için ilac alıyorum Metformin içeriyor bu düzenlemeye mi çalışıyor acaba? Doktor yumurtalıkları çalıştıracağını söylemişti.. yorumları bekliyorum

Bende pkoluyum ilacsiz asla regl olmayan biriyim 13 yillik evliyim tup bebekde sali gunu negatif gordum yeniden tup bebek yaptiricam . Siz ne kadarlik evlisiniz

5 yıl sonunda tüp bebekle ikizlerime kavuştum.
6 kez ilaçlı tedavi 2 aşılama 2 tüp bebek sonrası.
Malesef bende çok uğraşanlardanım.
Umarım sizinki bu kadar zorlamaz

Bu pco için verilen ilaçlar böyle lekelenme yapıyormuş ben de inofolic combiye başladım adetim 2 gün uzadı leke şeklinde
Bende de kilo var yani çok yok ama yine de var adetlerim düzenli ama yine de hamile kalamıyorum

Yumurtlama gerçekleşiyormuş peki takip ediyormusun? İnofolic gibi takviyeler tek başına düzenliyor ortalama 6 ay kullanmak lazım etkisini görmek icin ben ilunga F kullandım çok etkili akne vardı cenemde onun sayesinde kayboldu 2gündür ağir kanama geçiriyorum durmuyo 3ay olmuyodum

5 yıl sonunda tüp bebekle ikizlerime kavuştum.
6 kez ilaçlı tedavi 2 aşılama 2 tüp bebek sonrası.
Malesef bende çok uğraşanlardanım.
Umarım sizinki bu kadar zorlamaz
Çok zor bir yol olsada sizin için yinede Allah nasip etmiş yurt dışındayım bütün doktorlar kiloya bağlıyor haklılarda kiloluyum çünkü ama çokda stresli hayatım var bu çok etkiliyor Türkiye’ye kadar geldim yine doktorlar aynisini diyor demeki abartılacak kadar kötü bişey değil sağlıklı ve kaliteli bir yaşam pkoda şart inan çocuk konusunda aile içinde yediğim hakaretleri lafları burda yazmak istemiyorum işte bu psikolojiyle oluru varsada olmuyor kafa dolu hep bir problem günlük yaşantısı bile hep bir sıkıntı artık kapattım kapılarımı güzelce oturdum herşeyde bir hayır vardır rabbim sabır edenleri sever ..en güzel şeyler büyük bir sabırdan sonra gelir

Merhaba bende 16 yıllık evliyim ve pcosum. Tedavilerle maalesef hiç hamile kalamadım. Yıllar sonra kendiliğinden geçen yıl 2 kez hamile kaldım üstüste ama ikisi de düşük oldu maalesef. İlk düşüğümden sonra inofolic combi, gynositol ve hayıt civanperçemi suyu içtim hemen tekrar hamile kaldım fakat oda düşük oldu gerçi benim yaşım artık 40 olmuştu düşükleri yaptığımda. Ben bu kullandıklarım arasında en etkilisinin hayıt suyu civanperçemi olduğunu düşünüyorum . Ben yaştan dolayı artık ümitli değilim ve çok Zor süreçler hem tedavi hem o psikoloji umarım sizler daha fazla aramadan yıpranmadan sağlıkla biran önce bebişlerinize kavuşursunuz.

İmkanınız varsa tüp bebeğe başvurdunuz mu yaşınız geçmeden

Ben yumurtlama görüyorum hem akıntı ile hem ovülasyon testi ile takip ediyorum adetlerim düzenli yine de olmuyor. Eşimde de sorun çıkmadı çok şükür. Stres yapıyorum ya da birkaç hormonumun bozukluğu yüzünden olmuyor bilmiyorum. Bakalım inofolic combi işe yarayacak mı insülin direncine De faydası varmış

Evet işe yarar aksatmadan kullanın rahim filmi çekilin yapmadıysanız çok kişi filmden sonra hamile kalmış

Evet işe yarar aksatmadan kullanın rahim filmi çekilin yapmadıysanız çok kişi filmden sonra hamile kalmış
Bide prolaktin ve tiroid değerleri önemli bu iki değer hamileliğe engel bide rahim filmi önemli işte Polo yada tıkanıklık varmı bakmak lazımmiş

Benim malesef kiloya bağlı değildi Ne mutlu ki kiloya bağlı olanlardansınız. Bence sağlıklı beslenme ve düzenli spor ile hallolacak şey sizinki. Hem sizede iyi gelir. Mesela yürüyüş ve evde yapılan hareketlerle ve Akdeniz tipi beslenmeyle bunun üstesinden gelebilirsiniz.
Benim kilom 53 boyum 1.60 yani çok normal bir haldeyim ama benim Lh-Fsh dengem bozuk. O yüzden çok daha zorlusu. Hiç bir ilaç yok. Tek Lh düşürme ilacı doğum kontrol hapı Çok ironik değil mi Çocuk istiyorsunuz ama doğum kontrol hapı kullanmak zorundasınız. Buna şükür diyip yola çıkın
Kimseyi duymayın sağlığınız için özelikle kilo vermeye odaklanın. Gerisi gelir inşallah

Çok haklısın keşke zayıf olsam eskisi gibi em azından 2 ayda bir oluyordum adet.. 3 gündür ağır kanamam var durmuyor yarın çalışıyorum bide kadınların çilesi bitmez doğum kontrol hapını toplamda 5 yıl kullandım keşke kullanmasaydım gerçekten çok kötü bir yöntem adet getirmek be hormon düzenlemesi için kötü ilaç duphaston öneririm doktorunuza danışın belkide kullanmıssınızdır inaninki klomen filanda defalarca kullandım bile bile doktorlar tehlikeli hormon yüklüyor bedene sonuç hüsran her seferde kist yapti gebelik olmadı etrafımda çok kişinin çoçuğu olmuyordu sonra olunca bana tek dedikleri şey at kafadan keyfine bak işte mümkün değil

O at kafandan diyenlerin hormonal bir problemi yok sebepsiz infertilite diyorlar. Tamamen psikolojik kilitliyor onlar. Ama bizde konulmuş bir tanı var pco
Artık kullanmıyorum hiç birşey iki tane evladım oldu Allah olmayanlara versin bundan sonra. Ha zaten işin komik tarafı doğumdan sonra hormonlar düzene giriyor ki girdide benimki. Her ay düzenli adet görüyorum ki 20 yıldır yılda 2-3 kez adet görebilen bir insandım 2 ayda bir görebiliyorsan kesin kilo vermelisin dediğim gibi yılda 2-3 kez oda ilaçla adet görüyordum keşke sizinki gibi kiloya bağlı pcos olsaydım. Savaşması daha kolay en azından

Haklısın..Allah bağışlasın çocuklr sağlıkla büyüsünler İnsallah atlatırım 1 tane olsa yeter bebişim

Merhaba RABBİM hepinize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah. Bende pcoyum benim 4 çocuğum var. Ben yumurtlamayı görüyorum fark ediyorum. 3 ayda bir adet görürüm. İlk çocuğuma hamile kaldığımda farkında bile değildim. 4.5 yıl ara koyduk 2. Bebeği istedik olmadı. Rahim filmi hormon testleri eşimine yapılan testler hepsi temiz çıkmıştı. Tek sorun benim pco ve kilolarımdı. Doktor kilo vermem gerektiğini söylemişti. Eğer kilo verirsem kendiliğinden hamile kalmam için bir engel olmadığını söylemişti. Olmazsa aşılamaya geçeceğimizi söylemişti. 3 ayda 12 kilo verdim. Sonraki ay hamile kalmıştım. Son ikisine emzirirken hamile kaldım. Korunmadık çünkü zor oluyor diye birde çocuk istiyorduk zaten. Kilo vermeye çalışın bol bol yürüyüş yapın. Şeker ekmek pirinç makarna paketli yiyecekleri azaltıp sebze meyve ağırlıklı beslenin bol bol yürün bol su için inşallah RABBİM en kısa zamanda nasip eder.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…