Yarışma Pizza İtalya Mutfağından-İçim Kaşar Sponsorluğunda

Uzgunum ama kasar peynirinin pizzada hemde italyan pizzasinda ne isi var ?

Italyada pizzalar mozarella ile yapilir cok kolaylikla markette bulabilirdiniz hadi olmadi dil peyniriyle yapabilirdiniz.

Mozarellaya enyakin peynirimiz dil peyniridir.

Hamurunuz da kenarlar cok sert gozukuyor cunku sut yok icinde kuru maya olan seyde sut olmasi gerekir hem yumusak olsun hemde daha iyi mayalansin diye

Uzgunum ama kasar peynirinin pizzada hemde italyan pizzasinda ne isi var ?

Italyada pizzalar mozarella ile yapilir cok kolaylikla markette bulabilirdiniz hadi olmadi dil peyniriyle yapabilirdiniz.

Mozarellaya enyakin peynirimiz dil peyniridir.

Hamurunuz da kenarlar cok sert gozukuyor cunku sut yok icinde kuru maya olan seyde sut olmasi gerekir hem yumusak olsun hemde daha iyi mayalansin diye

Biz oyle seviyoruz..mozarella yasadigim yerde bulamadim dil peyniride almiyorum sevmiyorum acikcasi.kasar peyniri damak tadimiza en uygunu ..ayrica hamura süt bilerek koymadim yillardir yaptigim tarif disarda yediklerimizden kat kat guzel oluyor. Hamurda pistikten sonra elbette kenarlari sertlesicek ama orta kisimlar elimizde yamuluyordu yani yumusak ve sut koymaya kesinlikle gerek yok.

Herkese meraba kizlar :)

Dunya mutfaginda aklimda cok tarif dolandi durdu tatlilar ara sicaklar ama en son cok sevdigim ve cok sık yaptigim pizzayla katilmaya karar verdim .umarim tarifimi begenirsiniz:))
Malzemeler
Hamuru icin
1 su bardağı su
3 su bar.un
1 yemek kasigi siviyag
1 tatli k.seker
1 cay k.tuz
1 paket kuru maya
Ici için
Kasar peyniri
Az sulandirilmis salca 2 yemek kasigi kadar
Susam
Kekik
Sucuk
Zeytin
Biber
Bu malzemelerin mikdarini zevkinize gore ayarlayin:)
Bu hamurla 2 ortaboy pizza elde ediyoruz.

Eki Görüntüle 1960141

Eki Görüntüle 1960140

Hamuru yogurup yarim saat mayalandiriyoruz... daha sonra hamuru tepside yuvarlak acip icine az sulandirdigimiz salcayi suruyoruz

Eki Görüntüle 1960145

Eki Görüntüle 1960143

Salcanin uzerine ben sevdigim icin kekik serpiyorum. Daha sonra rendelenmis kasar peyniri sucuk zeytin biber uzerine koyuyoruz ve en sonda susam serpiyoruz. Ben hic sevmedigim icin icine misir koymuyorum tatli bi tat geliyor misirdan . Ama siz severseniz ekleyebilirsiniz:)

Eki Görüntüle 1960148

Eki Görüntüle 1960149

Eveeett pizza artik firina girmeye hazir:)
Alti ve kenarlari az kizarana kadar pisirelim ve firindan alip sicak servis yapalim ki peynirde uzayabilsin:)

Ve sunum
Pizza İtalya Mutfağından
Eki Görüntüle 1960139

Off peyniride uzamış çok iştah açıcı.:kk77: yanında çayla nefis olur.Ellerine sağlık.

Pizzaya bayılırım.Bol şans

Ellerine sağlık canım benim..:kk77:
Çok güzel görünüyor :KK68:
Canımı çektirdin akşam akşamm:KK53:
Bol şans, başarılar dilerim, bu sefer ilk 3-e gir yanii:p

X