Pgt ile Tüp bebek yaptıracak olanlar dertleşelim

Süreç nasil işliyor canim en baştan bu zaman kadar neler yaptin
Adetimin 2.günü gonal f iğneleriyle tedaviye başladım. Yaklaşık 10-11 gün sürdü sonra opu oldum. Opu dan sonra 5. güne kalan embriyoların arasından en iyi kalite olanların 5 tanesini pgt ye gönderdik. Sonuçlar en geç 1 ay içinde çıkar dediler. Transferimde Ağustos ayında olucak inşallah.

Pgt ye gönderdik derken hastane kendisi mi gönderiyor belli bir yeri var mi

Benim eşimde de 13 14 translokasyonu var. İlk kez haziran ayında tedaviye başladık ilk kontrollerde tek tarafta 7-8yumurta saymıştı doktorum (mayıs ayında) ancak haziranda tedavi sonunda toplam ancak 8yumurta toplandı çok üzüldüm. Aydan aya sayı farklılık gösterebiliyormuş ve gonal f ye karşı tüm yumurtalarım aynı büyüme cevabını vermemiş maalesef.. 27haziranda sadece 3tane embriyom genetik taramaya gönderilerek donduruldu hayırlı sonuçları bekliyoruz... şansım çok az ama Allah’tan ümit kesilmez diyoruz..
normalde 15-20günde çıkıyormuş sonuçlar ancak pandemiden dolayı başvuru sayısı az olduğu için süre uzuyormuş.((o da şöyle ki genetik tarama aracı belli bir embriyo sayısına ulaştığında çalıştırılıyormuş en az maliyet için. Pandemiden dolayı tarama aracının tam dolması için geçen süre uzadığı için sonuçlar şuan bir ayı bulacakmış. Benim merkezimde böyle ama diğer dışarıdaki lab lar için de bu durum söz konusuymuş))

memorial Acıbadem İstanbul tüp bebek merkezi gibi bir kaç hastanenin kendine ait genetik labaratuvarı var onlar hastane bünyesinde döllenen yumurtları genetik merkezlerine gönderiyor(hastanenin içinde) Ancak diğer tüp bebek tedavi merkezleri dışarıda bir genetik merkezle anlaşıyor ve embriyolar oraya gönderiliyor. Benim memoriali tercih etme sebebim kendi genetik lab. Olması.

İnşallah sağlıklı bir şekilde gelir embriyolarınız her şey gönlünüze göre olur. Bende memorialda tedavi oluyorum bize de pgt sonuçları için 1 ayı bulur dediler.

Arkadaşlar son durumlarınız ne benim embriyolardan önce eşimle kan verip genetige bakılması gerekecekmiş o da bir ayı bulur dediler bizim is uzadı malesef ondan sonra tekrar tüp bebek süreci bir de embriyo beklenecek bir ay sözlerde durum nasil oldu

Hayırlısı olsun hakkinızda. Her şeye bakılsın ki tutma oranı yüksek olsun. İnsan sürece başlayınca hemen sonuçlansın istiyor anlıyorum sizi. Bende rahim dinlendirme sürecindeyim bugün yarın adet olacağım transfer sürecine başlayacağız bir sıkıntı olmazsa. Birde tsh ım yüksekti inşallah 2 bin altına düşerse başlayacağız.

Benim pgt ye giden embriyomlarım 21 günde geldi şükür transfere uygun bulundu.
Ne güzel demek ki sende ayrı bir incelemeye gerek duyulmadı benim malesef bir.genetik hastalıklı oğlum oldu ve kaybettik bu sayede genetik taşıyıcı olduğumuzu öğrendik pgt li tup yapmamaiz lazim ama eylul gibi bitecekken şimdi ekime kaldık gibi iki ayrı genetik süreç yaşayacağız tabii ki hayırlısı inşallah hepimiz için inşallah sizin de sıkıntı olmadan transferiniz olur

Merhaba ben de dengeli translokasyon taşıyıcısıyım 21 ve 9 yeni bir tedavi gördünüz mü önerdiğiniz bir hastane var mı yeni öğrendim taşıyıcı olduğumu tüp bebek için araştırmaya başladım

Trabzonda yaşıyorum kürtajdan sonra dinlendirme sürecindeym ben de araştırma sürecindeym Bahçeci ve Şişli memorial birde acıbadem en iyisi laboratuvar olarak
Geçmiş olsun hakkınızda hayırlısı olsun ben Manisa’da yaşıyorum İzmir düşünüyorum tedavi olarak bir kürtaj geçmişim var değerler sağlıklı artmadığı için kürtaj olmak zorunda kaldım bahçecide bir toplama geçmişim var 5.günde gelişimleri durdu muhtemelen kromozom bozukluğundan kaynaklı orda genetik testi istenmeden başlanmıştı tedaviye orayı bıraktım sonrasında şuan İzmir’de araştırıyorum Allah yardımcımız olsun

Bahçeci en pahalı en iyisi diyorlardı oraya bile demek çok güven olmuyor. Yumurtaların %20 si sağlıklı deniyor laboratuvar ortamı önemli o sağlıklıların yaşamasında

Bahçeci en pahalı en iyisi diyorlardı oraya bile demek çok güven olmuyor. Yumurtaların %20 si sağlıklı deniyor laboratuvar ortamı önemli o sağlıklıların yaşamasında
Evet lab iyi bahçecinin ama öncesinde tedbirlerin alınıp başlanması daha iyi olacaktır hepimiz hakkında hayırlısı olsun tedaviniz ve süreçleriniz için her zaman yazabilirsiniz birlikte değerlendirebiliriz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…