Börekler Peynirli Tepsi Böreği (Resimli)

PurpleRain

what if i'm the bad guy?
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
8.190
10
tadı harika :)

beyaz peyniri ezip kıyılmış maydonozla karıştırarak harç hazırlıyoruz.

3 adet yufka (yarım kilo)
3 yumurta
1 su bardağı su
1 su bardağı süt
1 su bardağı yoğurt
1/2 su bardağı sıvı yağ
Yağlı beyaz peynir
maydonoz

Yumurta, süt, yoğurt, su ve sıvıyağı karıştırıyoruz.

Yağladığımız fırın tepsisine ilk yufkamızı (kenarları tepsinin dışında kalacak şekilde) serip üzerine karışımımızdan az bir miktar yayıyoruz. ikinci yufkanın yarısını karışıma batırıp ilk yufkanın üstüne serdiken sonra iç harcımızı koyuyoruz ve ikinci yufkanın kalanını da aynı şekilde sütlü karışımımıza batırıp harcın üstünü örtecek şekilde yerleştiriyoruz. üçüncü yufkayı da aynı şekilde sütlü karışıma batırıp tepsiye yerleştiriyoruz. ilk yufkanın kenarlarını tepsinin içine doğru bohça gibi katlıyoruz. üzerine kalan karışımımızı (bolca kalmış oluyor) her yere yayılacak şekilde döküyoruz. bu şekilde buzdolabında bir gün (ben o genelde akşamdan yapıp sabaha pişiriyorum) bekletiyoruz. 160 derecedeki fırında üzeri iyice kızarana kadar pişiriyoruz. Afiyet olsun a.s.

ben bunu yapıyorum canım. gerçekten güzel oluyor. hem pratik. sigara böreği yapmaya üşenirsem bunu
yapıyorum. su böreğimsi oluyor. seninki de çok güzel olmuş.

ben bunu yapıyorum canım. gerçekten güzel oluyor. hem pratik. sigara böreği yapmaya üşenirsem bunu
yapıyorum. su böreğimsi oluyor. seninki de çok güzel olmuş.

evet canım benim de en çok yaptığım tarifimdir; tadı su böreğini andırdığı için yalancı su böreği diye de geçiyor sanırım. teşekkür ederim Şeniz

ben yufkaları batırmadan direk sosu bolca kaşıkla döküp her kata
yufkalarıda elimle parçalaya parçalya büzerek koyuyorum tepsiye
su böreği gibi oluyo
ellerine sağlık cnm

ben yufkaları batırmadan direk sosu bolca kaşıkla döküp her kata
yufkalarıda elimle parçalaya parçalya büzerek koyuyorum tepsiye
su böreği gibi oluyo
ellerine sağlık cnm

tabi bebişim öyle de olur, benim böyle daha kolayıma geliyor, teşekkürler :kedi:

ellerine sağlık arkadaşım... alkisalkisalkis çok iştah açıcı görünüyor... yanına bir de çayla şahane olur... tekrar ellerine sağlık... cokacimcoook a.s.

ellerine sağlık arkadaşım... alkisalkisalkis çok iştah açıcı görünüyor... yanına bir de çayla şahane olur... tekrar ellerine sağlık... cokacimcoook a.s.

çok teşekkür ederim canım a.s., yeni evli ve mutfakta tecrübesi olmayan arkadaşlarımın da kolayca yapabileceği bir börek diye düşündüm kaydirigubbakcemile2

cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook
ellerine saglik canim benim
gelde beni ye diyo resmen
ben cok severim böyle pratik tadlari
cok becerikli olmadigimdan kaynaklaniyo olsa gerekkaydirigubbakcemile3
mutlaka denicem ve sonucu bildiririm canim benim
harikasin masallah

offf harika olmussssssssss
kaydirigubbakcemile3teşekkürler canım, mikrodalgada ısıtılınca da su böreği gibi oluyor

senin ne kadar becerikli olduğunu yaptığın el emeklerinden de biliyoruz canım,

harika olacağından eminim, afiyet olsun şimdiden, bekliyorum haberini :1hug:a.s.

:kedi::kedi:
oy canim saolasin
söz konusu kardesim olunca birden ilham perilerim geldi inan
yoksa daha önce bi yapmisligim yok
yerimsenibenkiz gaza getirme buzlukda yufkam varsa kalkar yaparim simdikaydirigubbakcemile3

:kedi::kedi:
oy canim saolasin
söz konusu kardesim olunca birden ilham perilerim geldi inan
yoksa daha önce bi yapmisligim yok
yerimsenibenkiz gaza getirme buzlukda yufkam varsa kalkar yaparim simdikaydirigubbakcemile3

hadi hadi hadi alkisalkisalkis harika olacak delikafadulden:hooray:

ellerine sağlık canım benim çok güzel görunuyor iştahım kabardı birden cokacimcoook delikafadulden opuyorumnanaktan​

yerimsenibenbuzlugumda yufka varmis cikartdimyerimseniben
simdiden hazirlayip buzdolabina koysam ve aksama yapsam olur herhalde dimi
olur tabi canım benim, afiyet bal şeker olsun Şeniz
ellerine sağlık canım benim çok güzel görunuyor iştahım kabardı birden cokacimcoook delikafadulden opuyorumnanaktan​

çok teşekkür ederim nilberacım opuyorumnanaktan

zemuszemustucem yaptimda yaptimzemuszemus
opuyorumnanaktancanimsin tskler tarifin icinopuyorumnanaktan
bir kabardiki masallah
ama firindan cikinca fis diye söndükaydirigubbakcemile3
cokacimcoooktadi harikaydicokacimcoook
yerimsenibenherkeze tavsiye ederimyerimseniben
özellikle 3yufkayla yapilmasi az insan icin yapilinca ideal miktar olarak
ben bugün malum 1-2saat bekletebildim buzdolabinda
ama kizimi dogum günü icin büyük boy tepside miktari cogaltarak birgün öncesi yapicam
bu sayedede ertesi güne bir tepsi eksik yapmis olucam:teytey:
sadece firina vericem
a.s.tskler canim sayende yeni bir tarifim daha oldua.s.
seninki kadar olmasada kendi capimda basardim

canım bence müthiş görünüyor, azıcık daha kızaracaktı üstü ama cokacimcoook; gerçekten çok güzel kabarıyor bu börek ama sönüyor sonra :kedi: dolapta uzun süre bekleyince sütünü, suyunu daha da güzel çekiyor, beğendiğine, denediğine çok çok sevindim canım benim, ellerine sağlık :1hug:a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…