Pcos ve beslenme

kahveseverhanim

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2023
112
32
30
Selam kizlar. Doktorum polikistik görünüm olduğunu söyledi. Bende zaten yillar önce pcos vardi ama gecmisti yani ilaçsız adet olabiliyordum. Evlendim çocuk istiyoruz ama temmuzdan bu yana olmadi. Doktorlar adet söktürücü verip yolluyorlar ama ben zaten korunurken normal sekilde zamaninda adet oluyordum. Korunmayi birakinca adet düzenim bozuldu ve doktor ilac vermeye basladi. Kendi kendime adet olmaya calisiyorum simdi ve en son eylulde oldum ilacla. Pcosu beslenmeyle düzeltip hamile kalan var mi? Ya da önerebileceğiniz bir takviye var mi? Clife macun kullanıyorum cok sık değil ama. Folik asitte kullanıyorum ayrica acvison inositol takviyesi de kullanıyorum. Beslenme daha önemli şu an adet görüp yumurtlamam lazim. Ovülasyon testlerinde dengesiz sonuçlarım oluyor çünkü.

henüz daha 5 ay olmuş acele etmeyinn derim dr Ahmet yıldızbakan doğal tedavisini bir araştırın derim. Olumlu sonuçlar alanlar var

Clife karışım kullandım hormonlwrım düzeldi. Ama öyle aklına geldikçe yenecek bir karışım değil ki bu.
Adetin 3.günü başlıyordum
Yumurtlamaya kadar sabah akşam bir kaşık yiyordum
2 ay böyle yedim
Yaklaşık 10 ar gün
Hormonlarım ve adetim düzeldi

Ben macunu 2017 de kullandim yani ilk çıktığı zamanlar. Yani kullanilişini biliyorum. 3 ay yemistim ve pcosu yenmistim ilaçsız adet olabiliyordum. Yeniden başladım evet ama doktorum bitkisel şeyleri kullanirken dikkat et bazen fazlasi zarar olabilir dedi. Bu yüzden daha temkinli gitmeye çalışıyorum. Benimde ilk defa lekelenmem oldu bugün. İnşallah tekrar eski düzenime dönerim..

Çok sık kullanmıyorum deyince ben de düzensiz alıyorsunuz sandım.
Gebelik mi istiyordunuz yoksa sadece adet düzeni mi

Çok sık kullanmıyorum deyince ben de düzensiz alıyorsunuz sandım.
Gebelik mi istiyordunuz yoksa sadece adet düzeni mi
Aslinda cocuk sahibi olmaya calisiyoruz temmuzdan beri. Ama temmuzdan sonra adet duzenlerim gitti. Doktorlar hep söktürücü verdi. Sadece eylulde kullandim ve adet oldum. Ekim kasimda olmadim. Ama dünden beri oluyorum sanirim kanama basladi hafiften. Çünkü soğan suyu falan içtim. İlaçsız adet olmaya çalıştım ve inşallah başarmışımdır söker tamamen. İşte bu düzensizlik olunca cocuk plani geride kaldi ama yine de deniyoruz tabi hep.

Ben de aslında Clife ile hormonları düzelttim ama asıl sorunumun tiroid olduğunu öğrendim. Tsh hormonunuz da normal mi
Genelde bu tip Pcoslara da ilaç veriyorlar
Mesela klomen gibi femara gibi
Yumurtayı destekleyici.
Ben de femara kullanarak hamile kaldım

Aslinda doktor adetin 3.gunu kan ver hormonlarina bakalim dedi. Hic hormonlarima bakilmamisti. İlacı verdi içmedim kendi kendime olayim diye ve üzerinden 4 hafta kadar geçti bu olayin. Şimdi de sehir disina cikicam ve yine baktiramicam. Beslenmeme dikkat edip ocak ayindaki adette inşallah olursa tabi kan verip görücez hormonlarimi. Bekarken prolaktinim sorunlu cikardi benimde. Bende ondan şüpheleniyorum. Yoğun bir pcos yasamistim çünkü.

Anladım
Prolaktin yüksekse o da düzeni bozuyor evet adet gelmiyor

Siz acaba klomen ve femara denilen ilaclari kullandiniz mi sizce etkili mi? Yan etkileri var mi
Klomen denedim 1 yumurtam büyüdü çatlatma iğnesi vuruldum ama tutmadı 28.günde adet oldum. Zamanında geldi.
2 ay sonra femara kullandım yumurtam gelişti yine iğne vuruldum yine tutmadı.Zamanında geldi yine adetim.
Femarayı adet olunca yeniden kullandım bu sefer oldu gebelik ama çatlatma iğnesi vurulmamıştım ovülasyon testi kullanarak çatlama takip etmiştim

Bende ovülasyonla günümü bulmaya calistim ama hormon bozukluğu olduğunda genelde tutarsiz sonuçlar elde ettim. Yani ayda 2 3 kere çift çizgi gördüm o da zaten normal değildi... hayirli olsun size de sağlıkla kucağınıza alın inşallah darısı bana.. :)

İnşaAllah bence doktorunuza klomen değil de femara hakkında sorun. Kullanmak istediğinizi ama ne düşündüğünü. Buradan da araştırın bir sürü kişi hamile kaldı onunla

İnofolic combi hp kullanıyorum. Olumlu sonuç alan arkadaşlarım da var. Özellikle hamilelik için. Beslenmemi olabildiğince düzenlemeye çalışıyorum. Yürüyüş yapıyorum düzenli. Bir de bahsettiğim takviyeyi kullanıyorum. Birkaç aydır düzene girdi gibi. İnsülin direncine dikkat etmek lazım pkosla ikisi birbirini besliyor

Çift çizgiden kastınız tam pik görüntüsü mü yoksa tam net olmayan ikinci çizgi mi?

Insulin direncim yokmus onada baktirdim ama d vit düşüktü kullanıyorum. Bahsettiginiz takviyeyi arastiricam gerekirse bende başliyim yani her yola açık durumdayım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…