Pcos ve aşılama

Eylul yagmur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2020
138
147
26
Merhabalar hanımlar. Ben pcos hastasiyim ama duzenli adet gorenlerden. 3 kez klomen tedavisi gördüm 2 sinde yumurta elde edildi ama hamilelik olmadi. Bu ay asilama tedavisine baslayacam. Bu basligi acmamin sebebi hem asilama olacak olanlarla birlikte takip etmek hem de bilgi edinmek. Aşılama tedavisi gorurken ayni anda kür de yapmak istiyorum sizce bir zarari olur mu ? Guncel konumuz olsun asilama yaptiracak olan herkesin yorumlarıni bekliyorum bu post altinda dertleselim

Merhaba, aşılama olmadım hiç ancak pcos var bende de. Bence herhangi bir tedavi olurken kür yapmayın. Cünkü o kürler nihayetinde hormonlarla oynuyor. Test tepki olabilir.

Bende 1 hafta önce aşılama yaptırdım ilk kez pcos vardı iğneden 9 gün geçti 2 gündür silik çıkıyor idrar testi iğnenin etkisi olduğunu düşünüyorum açıkçası göğüslerin var karnım ara ara ağrıyor zaman nasıl geçecek hiç bilmiyorum inşallah şu mübarek günde herkesin yüzü güler

Ayy insallah. Bende klomen catlatma ignesi tedavisi gorurken 11. Gune kadar silik cizgi çıkmıştı ama negatifti insallah seninki pozitif devam eder

inşallah kuzum Allah isteyen herkese versin o kadar stresli bir süreç ki kaç gündür uyku girmiyor gözüme düşünmekten, sen ne yaptın peki durum ne şimdi?

Allah kavuştursun gönlünüzden geçenlere

Adetimi bekliyorum canim bende 4 gun var sonra gidicem tedaviye insallah. Adetlerin duzenlimi peki
adetim son 8 9 aydır düzenliydi en son doktor adetliyken gel dedi aşılamadan önce son adetim 1 aya yakın gecikti ilac kullandım öyle söküldü sonra doktora gittim aşılama oldu

adetim son 8 9 aydır düzenliydi en son doktor adetliyken gel dedi aşılamadan önce son adetim 1 aya yakın gecikti ilac kullandım öyle söküldü sonra doktora gittim aşılama oldu
İgne mi kullandin hap mi yumurta icin agrili bir surec mi oldu. Ayy kusura bakma cok soru soruyorum ama merak ediyorum

yok sor tabi herkesle konuşulmuyor bu konular ben iğne kullandım 1 hafta nerdeyse, sonra muayne için çağırdı gittim iğneyi akşamına vurmamı istedi sonra çatlatma iğnesi vurdum 2 gün sonra da aşılama yaptılar

Merhaba canım bende pco/ Pkoluyum ama düzensiz adet olanlardan insülin direnci felanda var .. neyse toplamda 7 kez klomen 2 çatlatma işe yaramadı vakti var demek benimde doktorum aşılama önerdi ama ben ara vermek zorunda kaldım başka sebeplerden dolayı bukadar ilaç yardım etmezken aşılama tutacak aklım almıyor pekde umudum yok pco ile aşılama da burda sadece 1 tane arkadaş var Pco ve aşılama yaptıran onunda ilkinde tuttu şanslı mutlaka yazar buraya zaten ismini hatırlamıyorum inşallah tutar seninde

Ayy insallah. Allah hicbirimizin umutlarini geri cevirmesin bu mubarek ayda. Benim adetlerim hep cok duzenli yumurtaliklarim klomene cevap verdi ama hamile olamadim. En fazla iki kere asilama yapiyoruz dedi doktorum belki vesile olur diyorum bende olmazsa tup bebek yaptiricam. İnsallah oralara gerek kalmadan olur

Merhaba iğne etkisi aslında 7 ci günden sonra gidiyor hamile olabilirsin bende 2 kez çatlatma yaptım ondan öyle diyorum..

İnsallah hayirli haberler alirsin bende bi olayim asilama butun detaylarinda yazacam buradan

İnşallah tutar canım eğer kilo varsa bu çok önemli vererek kilo hamile kalan çok mesela ben biraz zayıfladım azda olsa adetim düzene girdi biraz daha zayıflasam belkide hamile kalırım pco da insülin direnci ve kilo eşlik ediyorsa kilo büyük rol oynuyor 4 doktora gittim hepsini aynısını dedi hamileliğe engel değil ama geciktirir diyor hepsi .. pco olmayan kadınlar yılda 12 kez hamile kalma şansları var bizimde yarı yarıya işte 6 kez felan düşün yani şans yüksek ama metabolik sorunlar önüne geçiyor İnositol kullanmanı tavsiye ederim ilaçsiz yumurtlama ve adet görmeye başladım bu sayede .. Doktorum vermişti reçete

Kilo sorunum var 11 kilo verdim hala diyetteyim ama kiloluyum daha. İnositol aldirdim bugun esime inofolic combi hem folik asit var ama folik asit mg az geldi bana doktorun verdigini birakip buna baslasam mi bilemedim hic

aAy inşallah Rabbim kimsenin elini boş bırakmasın asla evlenmeden önce böyle olucağını düşünmedim. Bende de insülin direnci var hangi doktora gittiysem pcos yüzünden kilo vermemi istedi kilo 10 kilo verdim adetim düzene girdi sonra aşılama yaptılar şu süreçte de stresten iştahım açıldı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…