Pcos olup hamile kalanlar bakabilir mi ?

Merhaba ben de ergenlik yıllarımdan beri PCOS ile uğraşıyorum. Kimyagerim ve bu konuda yabanci kaynaklari epey okuyup araştırdım. Öncelikle insülin direncinin olup olmadığını öğrenmeni tavsiye ederim. Insulin direnci PCOS’u tetikliyor. Şeker ve unlu gıdalardan uzak durup protein (yumurta, peynir, et, tavuk vs), sağlıklı yağlar (tereyağı, zeytinyağı, kuruyemiş), baklagiller ve sebze ağırlıklı beslenmek çok fayda sağlar. Bunun yanında multivitamin takviyesi kullanarak ve her gün 30-45 dk yürüyüş yaparak insulin direncini kirabilirsin. İnsulin direncini kirmak icin metformin de (seker hastaligi icin hap) destekleyici bir secenek olabilir. İnsulin direnci yoluna girince hormonlar ve yumurtlama da duzene giriyor. Bir de myo-inositol diye bir takviye kullanmani cok tavsiye ederim. Bu takviyeyi gunde 4g kullanmanin PCOSlu kadinlarda insulin direncini kontrol altina alarak hormanlari dengeye getirdigi, yumurta kalitesini arttirdigi ve gebelik ihtimalini arttirip sonrasinda ise dusuk riskini azalttigi gosterilmis. Umarım bu bilgiler faydalı olur. Tabi bahsettigim ilac ve takviyeyi once doktora danismak lazim. Forumda bu konuyu okuyan tüm PCOS’lu kızkardeşlerime en kısa zamanda sağlıkla bebislerine kavuşmak nasip olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…