pcos da Eliminasyon diyeti yapılmalı mıdır?

ayseee3

Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2022
159
81
28
Kızlar doktorum pcos teşhisi koydu 1.5 haftadır. aralıklı oruçla 3 kilo ödem attım. Eliminasyon diyetiyle bu yolculuğa devam etsem pcosa bir faydası olur mu?

Kızlar doktorum pcos teşhisi koydu 1.5 haftadır. aralıklı oruçla 3 kilo ödem attım. Eliminasyon diyetiyle bu yolculuğa devam etsem pcosa bir faydası olur mu?
Merhabalar bende pcos hastasıyım, farklı rahatsızlıklarda mevcut endokrin doktoru ile eliminasyon başladım pcosa da iyi geleceğini düşünüyorum

Merhaba ben de 2020 yılında eliminasyona başladım pcos için. Birebir ilacı diyemem ancak benim insulin direncim de vardi o çok ciddi düştü. Adetim de baya düzene girdi. Şuan tam anlamıyla bir eliminasyon diyeti içinde olmasam da %80 uymaya devam ediyorum. Umarım faydasını görürsünüz. Hem hem bir fitoterapi uzmanı kadın doğum uzmanı hem de fitoterapi uzmanı bir diyetisyenle eliminasyona başlamıştım. Mutlaka bir uzmanla beraber yapın bir çok takviye gıda/supplement veriyorlar pcosa fayda edeceğini düşündükleri

Çok teşekkür ederim cevabınız için, benim bugün 21. Günüm tam ben hiç adet olmuyorum en son üç ay önce olmuştu umarım düzelir dört gözle gelmesini bekliyorum 4 kilo verdim şimdilik. Umarım daha da kilo kaybı olur benim de bu ömür boyu gidecek diye düşünüyorum. Takviye olarak şuan magnezyum folik asit d vitamini birde B12 iyot iğnesi vuruluyor. Bakalım nasıl bi süreç bekliyor beni

Sizin kilo kaybınız ne kadar oldu acaba

Umarım iyi gelir

Açıkcası eliminasyonun paleoyu da büyük oranda içerdiğini düşünüyorum. Yasakları bol bir beslenme şekli
Bende pkos başlangıcı var bende şehir değiştirdiğim ve beslenme şeklimi bozup spordan uzaklaştığım için başladı diye düşünüyorum. Çünkü durum böyle olana kadar böyle birşey yoktu bende. Bana görede(kendi bedenimde gördüğüm) kesinlikle pkosun beslenme ve hayat kalitesiyle alakası var. Eğer genetik faktörler yoksa başlatmayı da bitirmeyi de bu kalite belirliyor.

Evet kesinlikle. Beslenme bozuldukça çıktı bende de hem kilo artışı hem pcos

Pcos genellikle doğuştan gelen bir şey ancak tabiki semptomlari görmeyince pcos olduğunu da bilmiyorsunuz. Ben yıllarca 48 kilodaydım hiçbirşeyim yoktu. Ne zaman ki 60 lara çıktım insülin direnci, adet düzensizliği vb. Ortaya çıktı. Zayıflayınca her şey yoluna giriyor, kilo alınca yine aynı problemler... O yüzden hayat tarzı değişikliğini öneriyorlar

Doğuştan geldiği söyleniyor evet ama hormonlarım regl düzenim normal. Sadece bir yumurtalığımda var. Ben zaten çok zayıf biri değildim.Ergenliğimden bu yana kilomun standartı 68 i geçmedi. Pko görüntüsü hiç bir muayenemde yoktu. Bu şehire gelmeden önce 56 kiloya inmiştim. Sonra burda beslenme şeklimi bozup yine eski kiloma (68) döndüm ve pko başlangıç olarak göründüğü çıktı. Hiç birşey anlamadım bu işten

Bende 68 kiloya geldiğimde öğrenmiştim. Bu 68 kilo da bi sorun var sanırım :)

Bende 68 kiloya geldiğimde öğrenmiştim. Bu 68 kilo da bi sorun var sanırım :)
Ben bu ay hayıt macunu kullandım. Doktora gitmedim ama ovülasyon testime göre yumurtlama oldu dün de çatladı. Normalde sağ taraf kiste çeviriyordu. Bu ayda sağdan yumurtlama olmuştu. Sanırım hayıt işe yaradı. Birde gebe kalabilsem

Ayy inşallah canım valla Allah isteyen herkese hayırlı sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin inşallah

Malesef beslenme düzeni ve vücudumuzun yağ oranı ile çok ilgisi var. Stress de pkosu arttiriyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…