Patlama noktasındayım, sadece içimi dökmek istedim

çok acı ama ablanız yaşadığınız hayatı kanıksamış, o yüzden normal görmesi. Aslında vahim durumda olan o.. Onun için ayrıca üzüldüm.

of ortasına kadar dayanabıldım yuregım kaldırmadı ozur dılerım resmen mıdeme kramp gırdı allahım sızı kurtarsın resmen kalbım agrıdı bu ne ya

İşin trajikomik kısmı, haberlerde bir baba küçük oğlunu dövüyordu avm’de, annemde av vah tüh tüh tüh yapıyor. Döndüm şaka galiba dedim. Bu sahneleri biz de yaşadık, yaşattınız. Ne ara vah vah eder oldun, bu kadar vicdanlı mısın dedim

yuregım hepsını okumaya dayanmadıgından okuyamadım konunuzu ama bır yorum gordum ayaklarınızın ustune basan bırıymıssınız cok sevındım buna dılerım bundan sonra hayatınız hayal ettıgınızden guzel olur cektıklerınıze degsın oyle mutlu olun kı tum uzuntulerınızı unuttursun ınsallah

çok acı ama ablanız yaşadığınız hayatı kanıksamış, o yüzden normal görmesi. Aslında vahim durumda olan o.. Onun için ayrıca üzüldüm.

Evet onda hep şey vardı çünkü, nolmuş hayat böyle ne yapabilrisin ki boşver derdi, hayır bizim elimizde biz değişirebilriz derdim. Aramaızdaki fark bu galiba

Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için

Evet onda hep şey vardı çünkü, nolmuş hayat böyle ne yapabilrisin ki boşver derdi, hayır bizim elimizde biz değişirebilriz derdim. Aramaızdaki fark bu galiba
o kaderi çok yanlış anlamış. Hayat neden böyle olsun? Evet sınavlar var ama irademiz de var. O da aydınlanır sizin gibi inşallah...

Senin için başı azap ama sonrası güzel olacak bir dünya
Kendini sakın suçlu hissetme git hayatını kur

Bence ablanız psikolojik savunma olarak yaşananları reddediyor. Hepsi sizin gibi yara olarak biriktirmemiş olabilir. Ama emin olun el bebek gül bebek dediğiniz kardeşiniz de bile etkisi vardır bunların. Sizinki kadar olmasa da bende etki bırakan yaşadıklarım, beni aslında çok ürkek yaptı. Her şeyden korkuyorum bazen. Panik atak çektim uzun süre ama sürekli kuyruğu dik tutma peşindeyim. Dışarıya hep güçlü görünmeye çalışıyorum ve bazen müthiş merhamet duyuyorum. Ama benim aksime kız kardeşimi çok acımasız yaptı. Bir bebeğe bile merhamet duymaz. Kimseye bir gram acımaz. İşte bu etkiler herkesten farklı çıkıyor. Belki abiniz bu etkiyle çok müthiş bir baba olacak ama siz belki dominant bir anne olacaksınız. Bunu bilemeyiz. Bir de toplumumuzda bu konuları yok saymak var. Kendi kendine bile konuşamamak. Çok derinden hissettim ben yaşadıklarınızı. Boş verin yaralarınız kanasın kendiniz de kanatın hıncınızı alın. Bir süre sonra sadece bir sızı kalıyor böyle. O da zaten artık size koymuyor. Her şeyi kabul ediyorsunuz.

Senin için başı azap ama sonrası güzel olacak bir dünya
Kendini sakın suçlu hissetme git hayatını kur
Ya ben babasıyla konuşanlara hayret ediyorum. O kadar tuhaf geliyor ki dünyanın en mutlu insanı onlar diyorum. Bir insanın ailesi arkasaında yanındaysa hayatta korkacağı bişey yoktur. Ben ölsün diye dua ederim çocukken , ölünce güzel bi hayat yaşicam derdim. Geçen vapurda baba-kız omuz omuza boğazı seyredip gittilr ben de onları seyredip gittim.

Kesinlikle herkeste farklı izler kalıyor, dışarıdan beni çok mutlu, güçlü biri zannederler. Ben ailemi anlatamam ki dışarıya o benim yaram yaramı kanatmaya çalışırlar, beni sahipsiz sanarlar diye bahsetmedim. Hep öyle iyi aile sansınlar dedim. Mesela benim gece çalışıp gündüz okuduğumu bilmezdi kimse ünivdeki arkadaşlarım bile, şu an iş hayatımdaki arkadaşlarım bile çalıştığımı sölyediğimde biz seni baba parasıyla okumuş falan sanıyorduk dediler.

Anne babanıza diyecek çok şeyim var ama burada konuşulmayı bile hak etmiyorlar.
Çünkü içindeki dehşete rağmen sizin adınıza güzel bir konu bence. Karamsar değil, çaresiz değil; güzel bir başlangıcın konusu.

Ablanız ve abiniz yaşadıklarını unutmuşlar, hayatlarına devam etmeleri için unutmaları gerekiyormuş belki de. Herkesin savunma mekanizması farklıdır. Akıl sağlıklarını böyle korumaya çalışıyorlardır belki. Normalleştirerek ve üzerine düşünmeyerek...
Söylediklerini umursamayın o yüzden.

Sizse güçlü bir kadınsınız. O kadar şeye, o kadar sindirilmişliğe rağmen kapıyı çarpıp çıkacak gücünüz var.
Mesleğiniz varmış, çok sevindim. Eminim gittiğiniz yerde kendiniz için en güzel hayatı kurmayı başarırsınız.
Dilerim her şey çok güzel olur.

O yaraya kimse ellemesin istiyorsunuz işte. İsteseniz de anlatılmıyor. Ben buraya bile yazamazdım. Anlatmayın hayatınızdaki erkeğe de bence. Bilmiyorum doğru tavsiye mi ama zayıf noktanızı bilirse oraya dokunabilir. Ve sizin yerinizde olsam tayinimin çıktığı yere ayağımı bastığım an örtüyü çıkarırım. Bu allahın emridir, kulun değil. Bunu kulun emriyle takarsanız pranga olur. Bence çıkardığınız da çok rahatlayacaksınız. Daha sonra Kendiniz isterseniz takarsınız. Ve umarım sadece psikolojik baskıyı çekerek gidersiniz. Alıkoyma, şiddet falan yaşamadan. Kalabileceğiniz bir arkadaşınız varsa ona geçin. Ve kimsenin lafına kulak asmayın. Ağlamakla ölünseydi, siz ölürdünüz (kardeşimin lafı

Babanız kadar hatta daha fazla anneniz suçlu. En başında Korumamış küçücük bedenlerinizi. Şimdi de ağlayıp duygu sömürüsü yapıyor. Bencil sanırım biraz anneniz. Yoksa normal düşünen bir anne olsa onca gördüğünüz şiddetten korumak için kızım tayinini iste kurtar kendini bu canavardan derdi. Yeni hayatınızda çok mutlu olun çok. Sakın vazgeçmeyin.

Çocukken atılan dayaklara tamam diyelim hadi. Ama 24 yaşında, 28 yaşındaki fiziksel şiddet? Hele hele psikolojik şiddet çok ağır olmuş. Tayin istemeniz çok doğru hareket, uzaklaşın o evden.

Sizin durumunuzdaki bir çok insan evliliği kaçış olara görüyor, sizin ilk çare olarak buna sarılmamanız çok yerinde olmuş. Yağmurfan kaçarken doluya tutulmanız çok olasıydı.

Umarım bundan sonraki hayatınız çok mutlu geçer, geçmişin yaralarını iyileştirir.

Annenizin kalbi mi varmış da kötü olsun yahu? Dehşete düştüm okurken. Annenizde kalp olsa evladının çektiklerini görür de müdahale ederdi. Sanırsın ki işkence etmek için çocuk doğurmuşlar. Bırakın ağlasın. Sizin ağladığınız zamanlarla kıyaslanamaz herhalde. Yapmasalarmış. Sıcak, sevgi dolu bir aile ortamında, samimi ilişkiler içinde büyütselermiş kızlarını da, kızları da onlardan kaçmanın yollarını aramasaymış. Kurtarın kendinizi. Ömrünüzden yeterince şey almışlar, daha fazlasını vermeyin. Dilerim her şey gönlünüzce olur, karşınıza hep iyi insanlar çıkar, içinizdeki yaraları iyileştirmenin yollarını bulursunuz.

Burda bir ailenin kiz çocuguna ve kadina verdigi degersizlik anlasiliyor. Sen bir birey olarak dogru kararlari verebilirsin. Sana yillarca cocuklugunu gencligini en guzel caglarini seni kısıtlayarak elinden almislar artik yaslanmadan uzaklas ve kendi hayatini kur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…