Börekler Patatesli Dilim Börek -Nimet Yufka Sponsorluğunda

Tenceresiz kaldim anne

Kendi farkında değil ama idolu oluyorum 🤘🏻
Pro Üye
Anneler Kulübü
8 Nisan 2017
56.625
294.787
İyi günler hanımlar ;

Bugün dilim olarak pişirilen ve servis edilen patatesli börek yapıyorum ..

Malzemeler :
2 adet yufka
8 tane orta boy patates
2 yemek kaşığı zeytinyağ
Bir kase yoğurt
Karabiber pulbiber tuz

Önce iç harcini hazırlıyoruz ..patatesleri haşlayıp eziyoruz içine iki yemek kaşığı zeytinyağ ve istediğiniz baharati ekleyebilirsiniz.

Ben pulbiber ,tuz ve karabiber ekledim

Bir tane yufkayı seriyoruz üzerine yoğurt ve siviyaği çırpıp sürüyoruz ...

İkinci yufkayı da üzerine örtüyoruz .ona da yine yoğurt yağ karışım dan sürüyoruz ...

Hazırladığımız patates haricini yufkalarin her yerine gelecek şekilde yayıyoruz ...

Kenarlarını içe kapatarak rulo yapıyoruz ve bir parmak kalinliginda kesiyoruz ..

Kesitigniz kalınlığa göre 25-30 dilim arası börek çıkıyor ...

Kalabalık misafirde kurtarıcı

Yağlı kagit üzerine koyup fırında üstü kızarana kadar pişiriyoruz ..afiyet olsun .

Son düzenleyen: Moderatör:
En sevdiğim böreklerden biri , her zaman buzluğumda olur, misafir gelecek, pikniğe gidilecek, canımız börek istedi, hop çıkar, pişir eline sağlık canım , çok güzel olmuş ,başarılar dilerim

En sevdiğim böreklerden biri , her zaman buzluğumda olur, misafir gelecek, pikniğe gidilecek, canımız börek istedi, hop çıkar, pişir eline sağlık canım , çok güzel olmuş ,başarılar dilerim
Yapması kolay buzluk böreği için iyi ama patatesli olması bana uymadı peynirli olunca nasıl oluyor harç yapissin diye bişey koyuyormusun yada peynirli olarak uapyor musun önce onu sorayım :))

Yapması kolay buzluk böreği için iyi ama patatesli olması bana uymadı peynirli olunca nasıl oluyor harç yapissin diye bişey koyuyormusun yada peynirli olarak uapyor musun önce onu sorayım :))
Canım ben patatesli peynirli yapıyorum, çok güzel oluyor patatesleri haşlıyorum, 200g kadar peynir, yoğurt, yumurta , sıvıyağ koyup iyice karıştırıyorum, püre kıvamında oluyor tarif altında tarif gibi oldu

Ellerine sağlık canım çok güzel olmuş başarılar diliyorum

Olsun fikir olur canım sağol
Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor
Burda karsilasmamaliydik teşekkür ederim
Gözüm gönlüm açıldı resimlerden çok güzel olmuş minikim, takım güzel börek güzel, herşey güzel ellerine sağlık başarılar dilerim canım miniko
Çok teşekkür ederim beğenmene sevindim
Ellerinize sağlık bol şanslar
Teşekkür ederim
Ellerine sağlık canım çok güzel olmuş başarılar diliyorum
Teşekkür ederim canım
Ellerine sağlık canım. Yarışmada başarılar dilerim
Teşekkürler cantanem
Ellerine, emeğine sağlık minnakım. Yarışmada başarılar diliyorum
Teşekkürler yasminim

Ellerinize sağlık . Lezzetli görünüyor Yarışmada bol şans diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…