Partici Arsız Komşu, Cinnete 10 Kala

polinaaleksandrova

Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
49
134
Merhabalar, ben sakin bir ilçede bir sitede oturuyorum ve alt komşum yüzünden huzurum kalmadı resmen. Aralıksız her gün partileyen alt "öğrenci" komşum yüzünden hayatım zehir oldu. Ailesine ulaştım emlakçı aracılığı ile evden atılma korkusundan "bizim oğlumuz öyle şey yapmaz" dediler, güvenlik çağırdım belki 20 kere artık onları da tınlamıyorlar, tam 3 KERE de polis çağırdım ama onun da bir faydası olmadı. Haftaiçi haftasonumu saat farketmeksizin sürekli müzik bağırış çağırış sesleri, polis gelince 1-2 gün ara sonra hurraa yine devam. Ayda 1-2 olsa gençler eğlensin bir şey demem zaten. Site yönetimi de karışmak istemiyor sanki işleri neyse??? Yan komşusu da arkadaşıymış onlar rahatsız olmuyormuş altı da boşmuş. Ne yapabilirim acaba böyle bir durum yaşayan çözüm bulan oldu mu?

Düzenleme: ben de binada yaşadığım için diğer komşulara rahatsızlık vermek pek istemiyorum. hukuki süreç için tavsiye veya tecrübe paylaşmak isteyen özelden veya buradan yazabilir mi🙏🏻🙏🏻

Ekleme: alt komşum kiracı fakat binada 2-3 daire de arkadaşları imza durumu için bir sorun olur mu?

Son düzenleme:
Elinize alacaksiniz vileda sopasini evde vura vura zumba yapacaksiniz atlaya atlaya diger odalara gideceksiniz.gece ucte topuklu ayakabilari giyip ip atlayacaksiniz.dinsizin hakkindan imansiz gelir. Surekli evde oturup yatan yengem benim evde kaldigim gun camasir yikayacagi tutardi bin defa uyardimm birgun ipi ortadan kestim camasirlari oldugu gibi yerden topladi. Daha sonra ne o asti ne ben.ama ben yapacagimi yaptim. gecen gun cok guzel bir sey dedi arkadasim.cahili asla susarak korkutamassin akillandiramassin sende laf sokacaksin sende rezil edeceksin. Bunlar baska turlu iflah olmaz o yuzden sizde onlari cileden cikarin.uykularindan uyandirin ama asla bikmayin.uc gun yapip birakirsaniz onlar amacinizi anlarlar.

Elinize alacaksiniz vileda sopasini evde vura vura zumba yapacaksiniz atlaya atlaya diger odalsra gideceksiniz gece ucte topuklu ayakabileri giyip ip atlayacaksiniz.dinsizin hakkindan imansiz gelir. Surekli evde oturup yatan yengem benim evde kaldigim gun camasir yikayacagi tutardi bin defa uyardimm birgun ipi ortadan kestim camasirlari oldugu gibi yerden topladi. Daha sonra ne o asti ne ben.ama ben yapacagimk yaptim. gecen gun cok guzel bir sey dedi arkadasim.cahili asla susarak korkutamassin akillandiramassin sende laf sokacaksin sende rezil edeceksin. Bu lar baska turlu iflah olmaz o yuzden sizde onlari cileden cikarin
abuk subuk alkolik tipler ve ben tek yaşıyorum, muhatap olmak istemiyorum o yüzden pek ama teşekkürler en son çare o ip atlama işi güzelmiş

abuk subuk alkolik tipler ve ben tek yaşıyorum, muhatap olmak istemiyorum o yüzden pek ama teşekkürler en son çare o ip atlama işi güzelmiş
Aaa tek yasadiginizi bilmiyordum ama birsey yapacak olsalardi siz polis cagirinca yaparlardi. Tasinma durumunuz varmi. Yada onlar kiracimi. Ne bicim dunyada yasiyoruz ya erkek diye alkol aliyor diye tek yasiyoruz diye hakkimiz olan hayati elimizden aliyorlar. İse gidersin evime gideyim huzur bulayim dersin pislikler gelir aklina huzur bile yok evde. Ne diyim Allah sorsunm evdeki huzur cok onemli. Bu kadar baska insana rahatsizlik verecek defalsrca uyari alacak akillanmayacak insanlarin gercekten yasamasini istemiyorum acik ve net. Bencil insanlar. İns birgun fazla kaciririlarda fazla alkolden yallah obur dunyaya

Aaa tek yasadiginizi bilmiyordum ama birsey yapacak olsalardi siz polis cagirinca yaparlardi. Tasinma durumunuz varmi. Yada onlar kiracimi. Ne bicim dunyada yasiyoruz ya erkek diye alkol aliyor diye tek yasiyoruz diye hakkimiz olan hayati elimizden aliyorlar. İse gidersin evime gideyim huzur bulayim dersin pislikler gelir aklina huzur bile yok evde. Ne diyim Allah sorsunm evdeki huzur cok onemli. Bu kadar baska insana rahatsizlik verecek defalsrca uyari alacak akillanmayacak insanlarin gercekten yasamasini istemiyorum acik ve net. Bencil insanlar. İns birgun fazla kaciririlarda fazla alkolden yallah obur dunyaya
benim cagirdigimi bilmiyolar ve 1 komsuma sormuslar siz mi cagirdiniz diye onlar da “yuzsuz yuzsuz soruyor musunuz bir de?” demis zaten. onlar da kiraci ben de ve her gun yatarken bunlara beddua ediyorum kufrediyorum gunaha giriyorum bu isin sonu gelsin istiyorum artik.

Merhabalar, ben sakin bir ilçede bir sitede oturuyorum ve alt komşum yüzünden huzurum kalmadı resmen. Aralıksız her gün partileyen alt "öğrenci" komşum yüzünden hayatım zehir oldu. Ailesine ulaştım emlakçı aracılığı ile evden atılma korkusundan "bizim oğlumuz öyle şey yapmaz" dediler, güvenlik çağırdım belki 20 kere artık onları da tınlamıyorlar, tam 3 KERE de polis çağırdım ama onun da bir faydası olmadı. Haftaiçi haftasonumu saat farketmeksizin sürekli müzik bağırış çağırış sesleri, polis gelince 1-2 gün ara sonra hurraa yine devam. Ayda 1-2 olsa gençler eğlensin bir şey demem zaten. Site yönetimi de karışmak istemiyor sanki işleri neyse??? Yan komşusu da arkadaşıymış onlar rahatsız olmuyormuş altı da boşmuş. Ne yapabilirim acaba böyle bir durum yaşayan çözüm bulan oldu mu?
Onlar tam uyuyacakken müzik açacaksınız bangır bangır

Bizim ülkemizdeki bu komşu belası hiç bitmeyecek değil mi? Çünkü adam akıllı bir yaptırımı yok cezası yok…Bizim de üst kattakiler son birkaç aydır huzur bırakmadı. Adam bir de polis. Gecenin 2’si 3’ü demez tadilat yapar çivi çakarlar, çocuk o saatte koşar, kadın sabahın 7’sinden başlayıp tüm gün topuklu ayakkabıyla gezer,sürgülü balkon kapısını daaan duuun diye yapıştırarak kapatır..Sayelerinde geceleri defalarca uykumuz bölünüyor, deprem oluyor çarpıntısıyla uyanıp kendime gelemiyorum…
Yani kiralar zaten ortada, avuç içi kadar evlere dünyanın kirasını ödüyorsun ama işten yorgun argın gelip evinde huzur bulamıyorsn.
Whatsapp grubundan nazikçe uyardık kul hakkı komşuluk hakkı dedik kadın inadına daha beter gürültü yapmaya başladı ertesi gün topukluyu giyip elektrik süpürgesini yere vura vura tepine tepine süpürge yaptı…Artık dayanamayıp tavana girişiyorum güm güm güm biraz ıslah oldular gibi…Siz üst kattasınız avantaj sizde aslında ama böyleleri maalesef uyarmadan vurmadan vs. anlamazlar, hatta inada bindirirler yalnız yaşıyorsanız Allah korusun size kafayı takarlarsa bir de bununla uğraşırsınız.

nasil kovdurdunuz acaba?
Kovulmadi daha. Biz tasindik.
Tasinirken son bir defa sikayet ettim emlakciya.
Ben polisi aramistim defalarca. Alt komsuda sikayet etmisti emlakciya.. yurtdisindayim ben,biraz farkli yerlere ediliyor sikayet,ev sahibi belediye.
Neyse duyumunu aldik sikayet cok demisti. Ne oldu bilmem..
Birde oyle arsiz biri Ki. Kapiyi calisan bile acmiyordu. En son alt komsu kapiyi kiracakti 🫣

Ulke ile alakali degil. Her ulkede var. Bizim komsu danimarkali. Yabanci uyruklu biri edilse sikayet hemen kovulurdu. Bunuda es gecmeyim.
Adam kac kere sevgilisini dövdü. Polisi onun icinde aradim. Sadece 1 kere geldi. Onda da Adam ile konusup gittiler

Kiracı mı bu komşu?
Kiracı ise ev sahibine söyleyin.
Benim Bahçeşehir’de oturduğum sitede vardı böyle yan komşu. İmza toplayıp, attırdık.

evet kiracılarmış, kaç imza gerekiyor tam olarak? onlardan yana bir grubun olması bu durumu engeller mi?
Benim oturduğum site 21 katlı bir binaydı. Kaç imza toplandı bilmiyorum.
Siz kendi katınız, onun katı ve onun alt katındaki Komşularınızı örgütleyin.
Ev sahibine söyleseniz zaten atar. Onun evine de zarar veriyordur böyle bir insan. Bizim sitede kiracılar resmen pamuk ipliğine bağlı. Çok kolay çıkartıyorlar.

Sizdd sabahin korunde topiklu giyip evde dolasin vileda vurun surekli yere bir seyler dusurun. Uyku uyutmayin boylece sizinle konusmaya gelirler muhtemelen sizde anlasma yaparsiniz olmadi mi drvam edin gurultuye bence. Birini attirmak icin kendi gruplari varsa imza sayisina bagli eger imza yetmezse attiramazsiniz. Parti olan bir saatte polisin gurultu cihaziyla gelmesi gerek ses desibelini asmak suc. Polis gelince kapiyi calmadan once bu sekilde yaparsa kanitiniz olur

Sabah 04.00’te ezan sesi sonra Kuranı Kerim açın bakara suresi bağıra bağıra ama sürekli. Işıkları açık ve sessiz olduğu günler topuklu ayakkabı, atlama, zıplama sonra Tokaç var sürekli sarıp sarıp atarsınız. Ankaralı Turgut dinletin. Metal müzik ama en iyisi Kuranı Kerim dinletmek. Şikayet etmekte de zorlanırlar sonuçta

X