Parami nasil alabilirim?

Bir arladasim vardı aşırı yakın değildik ama yakındık yani. Arkadaşlarımın olduğu öğrenci evinde kaliyordu bende arada kalmaya gidiyordum orda tanışmıştık. Her neyse şimdi ben örgü örmek için ip alıyordum ve bu kız bana da al demişti ben de ona 4 tane ip aldım. İpleri teslim etmek için evine kadar yürüdüm evinde yoktu ortak buluştuğumuz yere bıraktım almadı. Hep ona hatırlattım ve asla üstüne almadı. Bu durum beni aşırı sinir etti üstünden 4 ay geçti ben de bugün gidip mesaj attım ibanimi ve parayı atmasını nazikçe yazdım bugün atacağım dedi fakat hala atmamış. Bende para miktarından bağımsız (180 tl) çok sinir oldum. Fikriniz nedir ?
Arkadaşınız ipleri almamış; siz de direkt ona teslim etmemişsiniz. İpler nerde şu an ? Parayı isteyebilmeniz için ipleri arkadaşınıza teslim etmeniz gerekir.

Burdaki üyeler sırf kavga icin varlar. Insanlara zerre akil verdikleri yok boyuna elestiri kavga cikarmak
Bilen bilir tanıyan tanır beni. Kimseye durduk yere yüklenen,kırmak için çaba harcayan,karalayan,eleştiri ve kavga peşine düşen biri değilim. Defaatle yazdım yine yazıyorum yakınlık anlayışımda bu yok. Yakın arkadaş değilse e tabi kimse kimseye takmasın yani. Fırsattan istifade etmezseniz sevinirim...
Fikrim neyse onu söyledim. Ötesi yok.

Bilen bilir tanıyan tanır beni. Kimseye durduk yere yüklenen,kırmak için çaba harcayan,karalayan,eleştiri ve kavga peşine düşen biri değilim. Defaatle yazdım yine yazıyorum yakınlık anlayışımda bu yok. Yakın arkadaş değilse e tabi kimse kimseye takmasın yani. Fırsattan istifade etmezseniz sevinirim...
Fikrim neyse onu söyledim. Ötesi yok.
Ben size yönelik yazmadım. Fırsattan istifade edeceğim bir durum söz konusu değil. Konu sahibi ben değilim zaar.

Arkadaşınız ipleri almamış; siz de direkt ona teslim etmemişsiniz. İpler nerde şu an ? Parayı isteyebilmeniz için ipleri arkadaşınıza teslim etmeniz gerekir.
Arkadaşım ipi aldirdi ancak teslim almadı bende onun evi gibi olan her hafta minimum bir kez bulunduğu yere getirdim teslim alsın diye ama almadı. Hukuki boyutundan bahsetmiyorsunuz diye düşünüyorum. Bu arada bir kez evine goturuyordum telefonunu açmadı.

Arkadaşım ipi aldirdi ancak teslim almadı bende onun evi gibi olan her hafta minimum bir kez bulunduğu yere getirdim teslim alsın diye ama almadı. Hukuki boyutundan bahsetmiyorsunuz diye düşünüyorum. Bu arada bir kez evine goturuyordum telefonunu açmadı.
Arkadaşınız ipleri sizden teslim almadıysa; parasını talep edemezsiniz, üzgünüm. İpleri nereye bıraktıysanız oradan alın; ipler de gitmesin. Keşke evine ilk gittiğinizde ve teslim almaya yanaşmadığında ipleri iade etseydiniz.

Haklısınız para önemli şey. Siz demeden onun vermesi lazım. 5 lira bile para bu devirde. Çok çok yakın değilseniz tabii önemli. Bir kere daha hatırlatın. Vermezse sadaka yapın.

ipleri senden teslim almamış, dolayısı ile ipler şu an hala sende
teslim almadığı bişeyin parasını isteyemezsin
sen de örgüyle ilgileniyorsun, ipleri kendi örgülerinde değerlendirebilirsin
yani ortada boşa giden bi para da yok ziyan olan ip de yok borç da yok alacak da

ha bi dahaki sefere sana biri bişey almanı rica ederse direkt atarsın linkini veya tarif edersin yerini,
arzu ettiğin gibi alabilirsin der çekilirsin

Bir arladasim vardı aşırı yakın değildik ama yakındık yani. Arkadaşlarımın olduğu öğrenci evinde kaliyordu bende arada kalmaya gidiyordum orda tanışmıştık. Her neyse şimdi ben örgü örmek için ip alıyordum ve bu kız bana da al demişti ben de ona 4 tane ip aldım. İpleri teslim etmek için evine kadar yürüdüm evinde yoktu ortak buluştuğumuz yere bıraktım almadı. Hep ona hatırlattım ve asla üstüne almadı. Bu durum beni aşırı sinir etti üstünden 4 ay geçti ben de bugün gidip mesaj attım ibanimi ve parayı atmasını nazikçe yazdım bugün atacağım dedi fakat hala atmamış. Bende para miktarından bağımsız (180 tl) çok sinir oldum. Fikriniz nedir ?
İpi neden evine kadar goturuyorsunuz ki ? Alırsın sende kalır işi varsa gelir alır. Belki laf olsun diye bana da al dedi ? Yoksa insan bu kadar umursamaz olur mu ?

Ortak surekli gidip geldigimiz bir mekana o alsın diye bırakıp ona haber vermiştim, gelmesine rağmen almamisti
Onu zaten yazmışsınız. Siz de mi almadınız? Mekan aylardır neden sizin emanetinizi tutsun ki? Keşke gidip alıp, yüncüye gidip kendi kullanacağınız bir şey ile değiştirseydiniz.

Öğrencisiniz ama 180 TL de şu zamanda istenecek bı para değil.hani biraz yüksek olsa tamam isteyin derim ama hatır sayilir bı para değil.

Of yine başkasının parasıyla cömertlik yapanlar gelmiş. İsterse 10tl olsun kim ne aldıysa geri versin, isteyen de yadirganmasin. Bu kadar rahat konuşanlar kendileri de borcuna sadık değil heralde. Sorunca da asla kimsenin parası bende kalmaz derler kesin🙄

Neyse o ip belli ki bu kişiye gitmemiş yani kendini borçlu görmüyor. Haklı mı değil çünkü sipariş vermiş gidip alsaydı yani niye almıyor. Ama artık olan olmuş git ipini geri al, artık kullanır mısın gider rengini mi değiştirirsin ona bakarsın.

Siz bu arkadasin bedava kargocusu degilsiniz evine teslim etmek zorunda da degildiniz zaten evine kadar yurumussunuz evde yokmuş ortak alana bile gelmemiş almak icin almamasi sizin sorununuz degil paranizi vermeli.
Bu kadar peşinde koşulsun istiyorsa internetten siparis etseymiş kargoyla gelseymis.
Ama vermeyecek belli ki boyle bir insan ben olsam rezil ederdim en azindan diyecegim ama cok normal goruluyorsa boyle seyler rezil olmaz. Bundan sinra kimseye kolaylik saglamayin, birc vermeyin.

Son düzenleme:
Anneannenin vasiyeti yok mu bu konuyla ilgili 😂
Laf olsun diye istemiş işte sen de ne diye iplik iplik diye yok evine gitmeler yok mekanlarda iplik bırakmalar. Hadi ipliği aldın o da teslim almadı götür yüncüye kullanacağın şeyle değiştir veya iade et. Paralel çözümler yerine 4 aydır 180 lira mı bekliyosun oturdun?

Bence 4 ay geçtiyse parayı geri almayın boşverin sıcağı sıcağına yakın bir tarih olsaydı diyebilirdiniz fakat bayağı uzun bir süre geçmiş.Başımın gözümün sadakası olsun diyip bırakın.

Ya şuan konu bu mu? Siz okuduğunuzu anlamıyormusunuz? Yoksa insanlara çatmak içinmi yazıyorsunuz? Şu konudan bunu anlamış olamazsınız. Ne kadar zor bir hayatınız var sizin ve çevrenizdekilerin. Allah yardımcınız olsun hanımefendi

Ya şuan konu bu mu? Siz okuduğunuzu anlamıyormusunuz? Yoksa insanlara çatmak içinmi yazıyorsunuz? Şu konudan bunu anlamış olamazsınız. Ne kadar zor bir hayatınız var sizin ve çevrenizdekilerin. Allah yardımcınız olsun hanımefendi
Arkadaşınız adına bir ürün satın aldıysanız ancak ürünü arkadaşınıza teslim etmediyseniz; neyin parasını isteyeceksiniz arkadaşınızdan ?

Arkadaşınız adına bir ürün satın aldıysanız ancak ürünü arkadaşınıza teslim etmediyseniz; neyin parasını isteyeceksiniz arkadaşınızdan ?
Konuyu okumadan yorum yapmayın kimseye. Her sayfada aynı muhabbet. Konuyu okuyunca arkadaşınn bıraktığı yerden bile teslim almadigini anlıyor olmanız lazım. Hukuk davasımı bu? Herkes yaptigini bilir sonuç olarak. Aldıran o almayan o. Konu sahibi buna takılıyor zaten inat etmiş sırf bu yüzden.

Anneannenin vasiyeti yok mu bu konuyla ilgili 😂
Laf olsun diye istemiş işte sen de ne diye iplik iplik diye yok evine gitmeler yok mekanlarda iplik bırakmalar. Hadi ipliği aldın o da teslim almadı götür yüncüye kullanacağın şeyle değiştir veya iade et. Paralel çözümler yerine 4 aydır 180 lira mı bekliyosun oturdun?
Ooo vasiyet reis demek ha.

Burdaki üyeler sırf kavga icin varlar. Insanlara zerre akil verdikleri yok boyuna elestiri kavga cikarmak
Dedi bir üyeyi kafa takıp konu konu gezip beğenmedim atan üye 😂 siteyi kullanıp site üyelerini aşağılayamazsın ayrıca. Çıkıp gidebilirsin mesela o kadar beğenmiyorsan

X