Para isteyen aile

Evet her ay verdiğim para giderlerin bir kismini karşılamaya yetiyor. Maaşım 2,4K EUR ve her ay 1K EUR kenara koyuyorum ve 400 EUR onlara veriyorum.
Yani aslinda her ay yaşadığıniz yediginiz eve haneye sadece 400 euro vermek, ozel kisisel ihtiyaclariniza 1000 euro harcamanizin yaninda bi tık az gibi geldi bana, bilemedimde tam

Yoo ne alaka kendim için soyliyim evlenirken çeyizini vs...annem hazirlamisti hep hemde en iyisinden en kalitelisinden çifter çifter yani çünkü zaten maaşımı veriyordum bende para yok yani ama simdikiler hem vermek istemiyor hem ailem yardım etmiyor düğünüme diyor bir sürü bahane istersen bulursun,bana yanlış geliyor ailenle paylaşmayacaksan aile olmanın ne anlamı var?? Hesaba vursak bize yıllarca yaptıklarını karşılamaz üç kuruş paramiz

Bize yıllarca yaptıkları derken?Hani dünyaya bizi onlar getirdi ya elbette yapacaklar karşılık bekleyerek yaptılarsa yapmasalarmış.
Ailenize verdiğiniz parayı aileniz sizin için kullanmış ama burada hiç gereksiz bir bahçe için birikimi isteniyor konu sahibinin yani siz paranızı ailenize hibe etmemiş bir nevi emanet etmişsiniz

Ahahaha bakışımız çok çok farklı bu konuya paramın kommmplleee hepsini bana kullanmadilar sonuçta, ve işte sizin dusuncenizde insanlar zorundalar falan fistan bahane buluyorlar,şu an bile aileme maddi destek olurum ne var yani bahçeyi yaptırmak istese annem mutlu olacaksa orayı istediği şekilde görünce veririm sormam yalvartmam istetmem helali hoş olsun ben bu kadar para göz olamıyorum malesef,soryy

Doğurduğu ya da doğurttuğu çocuğa herkes bakmak zorunda tabi ki hanımefendi.
Valla o zaman bundan sonra kimse eşim ailesine çok düşkün diye üzülmesin annesi mutlu olacaksa her şeyi yapmakta özgürler.

"Niye " diye sorduğumda "olmaz", "ben istemiyorum", "kiraya para vereceksin. O zaman maaşından ne anlayacaksın?" gibi tepki veriyorlar
Tabi canım, o zaman maaşınızın tamamını, hatta iki katını ve hatta üç katını ve hatta hatta birikimlerinizin bir parçasını nasıl talep edecekler? Aranızda anlaşma yapın madem. Sizin, onların ev ark. old. var saysınlar, kira, giderler, faturalar, mutfak masrafları vb her şey kelle başına (çalışanlar olarak) bölünsün ve onun haricinde de sizden parasal olarak ekstra bir beklentileri olmasın.

Ordan gelen paraya "her ay gelecek olan kesin para" gözüyle bakıp direkt gider masraflarına eklemişlerdir. Bunlar çocuklara gelen para, onların eğitimi için kenara atalım, ilerde lazım olur denmiş olsaydı eğer üye okul okurken bursa muhtaç okutulmayabilirdi belki. Gerçi buna da şey diyenler olur "E, bu çocuğun giyim kuşam, yeme içme, barınma, zart zurt masarafı olmadı mı?" Dünyaya çocuk getirecek olan ebeveynler, aile planlamalarinı yaparken bunu hesaba katıp öyle çoğalsınlar bir zahmet. Çocuğun hirtlagına girecek olanı devletten gelecek olan paraya bağlamasınlar.
Onun mantığı da şu olur: paranız yoksa nikah yapın, düğünde gelen altın ve paraları da eşyasıydı, ıvırıydı, zıvırıydı ona sayın

Yani aslinda her ay yaşadığıniz yediginiz eve haneye sadece 400 euro vermek, ozel kisisel ihtiyaclariniza 1000 euro harcamanizin yaninda bi tık az gibi geldi bana, bilemedimde tam
Verilen meblağ az bulunuyorsa, oturulur hesap kitap yapılır, belli bir tutarda karar kılınır. Ailesi de olsa maaşının tamamın hatta bazen bilmen kac katının talep ediliyor olması yanlış bence. Veren verir tabi ki ama vermeyenden de huzurluk, kavga gürültü çıkartarak almaya çalışmak zorbalık gibi.

"Bakmadılar" dediğinizde neyi kast ediyorsunuz?
Benim için, çocuğuna bakmayan bir anne baba :
- karnını doyurmaz
- giydirmez
- okula getir götürünü yapmaz
- kişisel ihtiyaçlarını karşılamaz
Çocuguna gerçekten bakan veya bakmaya niyeti olan bir aile, devlet bursu ve çocuk parasına guvenmeden okutabilecegi, kendi ayaklarının üzerinde durana kadar her anlamda destek olabileceği kadar çocuk yapar...

Şu saydiklarinizin çok daha fazlasını normal insanlar evdeki kedisine köpeğine bile severek yapıyor...

Benim bir tane kızım var, doğduğu günden beri "anne ben artık kendi ayaklarımın üzerinde durabiliyorum, tek başıma ayrı eve çıkmak, birey olmak istiyorum " diyeceği günün hayaliyle yaşıyorum

Bunun gerçekleşebilmesi için doğduğu günden beri kelimenin tam anlamıyla eşşek gibi çalışıp, bütün paramı , enerjimi, ilgimi, gücümü; evladımı zamanı gelince o cümleyi kurabilecegi eğitimi sağlığı görgüsü gücü vizyonu olsun diye harcıyorum...

Üzgünüm, seninkiler hiç iyi ana baba filan değil, zamanı gelince sömürmek için gelişine üreyen insanlar sadece...Evlat yetistirmekle evde kedi köpek bakmanin farkı böyle birşey çünkü...

Son düzenleme:
Ha ozaman fifty fifty diyorsunuz
Evladım bana baksın ki mirasımdan hak alsın yoksa avucunu yalasın ya da ben anama babama yardım edeyim ki yarın bu işin bide mirası var
Ne alaka işine geldiği gibi konuşuyorsun yaşın küçük galiba olgunlaşınca tekrar düşün

Ne alaka işine geldiği gibi konuşuyorsun yaşın küçük galiba olgunlaşınca tekrar düşün
Yooo benim neden işime gelsin hanımefendi.
Asıl sizin zorunuza gitti galiba iş mirasa dönünce.Siz işinize geldiği gibi konuşuyorsunuz.
Yaşımla da alakası olduğunu düşünmüyorum ama varsayalım küçüğüm ne olacak yaş küçük olunca düşünme yetisi olmuyor mu?

Zoruma gitmedi sıkıldım haklı çıkmak için alakasız şeyler söylüyorsun bunu da yaşı küçük olanlar yapar

Asla vermeyin ayrı eve çıkın derim , bu insanlar emeğinizi sömürme peşinde...

He insanlar seneler geçtikçe tecrübe kazanmıyor bilgilenmiyor cahil cahil yaşlanıp gidiyorlar öyle mi
Cümleyi düzgün okursanız olgunlaşmak sadece yaşla olmuyor dediğimi görürsünüz.
Ayrıca tecrübe dediğiniz şey herneyse bunu 2 yaşındaki bir çocukta kazanır.Örneğin sobaya dokunup elini yaktığında bir daha ona dokunmaması gerektiğini acı bir tecrübe ile öğrenmiş olur.10 yaşındaki bir çocuk dikenlerin yanında top oynadığında topu patlarsa bir daha orada top oynamaz.
25 yaşındaki yeni evli bir kadın kayınailesinin huyunu tecrübe ederek öğrenir.
50 yaşında yeni tansiyon hastalığı teşhisi almış bir insan tansiyon ilacını almayı unuttuğunda yaşadığı olumsuzluklar sonu ilacını zamanında içmesi gerektiğini tecrübe eder.
Yani insanlar her yaşta olaylardan kendine ders çıkarabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…