Para biriktiremiyorum

Gereksiz harcama nedeniyle para biriktiremiyorsaniz bence bireysel emeklilik yapin. Maas hesabinizdan ya da kredi kartinizdan otomatik kesilir. Ben biriktirebildigim halde maasimdan da talimat verdim. Yillardir ödeniyor bugün baktim 50 bin olmus. Simdi de cekmeye kiyamiyorum. Mecbur kalmazsam cekmiycem ve 2. emekli maasim olur.

burzlar benim sorunum para biriktiremiyorm ıvır zıvıra veya abur cubura çok para harcıyorum mesela 10 lira var diyelim elimde onu bir kenara atayım diyorum ama olmuyo mutlaka alacak gereksiz bir şey buluyorum hic olmadı abur cubur alıyorum bir de depresyon tedavisi gördüğüm için ufak da bir şey alsam mutlu ediyor beni sonra keşke bir kenara atsaydim parayi diyip üzülüyorum siz biriktirebiliyor musunuz bi tavsiyesiz olur mu bu konuda bana
arada 10 dolar falan al ya da gram altın vs. belki o da mutlu eder bi de öyle dene

Gereksiz harcama nedeniyle para biriktiremiyorsaniz bence bireysel emeklilik yapin. Maas hesabinizdan ya da kredi kartinizdan otomatik kesilir. Ben biriktirebildigim halde maasimdan da talimat verdim. Yillardir ödeniyor bugün baktim 50 bin olmus. Simdi de cekmeye kiyamiyorum. Mecbur kalmazsam cekmiycem ve 2. emekli maasim olur.
Evet bu mantıklı gerçekten araştıracagım çok sağolun

Geçmiş olsun öncelikle
Açılamayan kumbaralardan alın
10 liranız varsa 5 ini atın kumbaraya, 5 ini harcayın bir şeyler almak sizi mutlu ediyorsa. Ama naçizane tavsiyem abur cubur almayın sağlığınız için
Evet hele benim hiç yememem lazım ama tutamiyorum kendimi :KK43: açılmaz kumbara da iyi fikirmiş teşekkür ederim :)

Zaten ruhsal olarak sıkıntılı zamanlardasınız bir de maddi cendereye almayın kendinizi. Sanıyorum savurduğunuz para da öyle binlerce lira değil. Şu süreci en az sıkıntıyla atlatın yiyin için harcayın sonra tasarruf yaparsınız boşverin
yok mesela dedigim gibi on lirada gecse elime harcyorum istiyrum onu bir kenara ataym ama mutlaka alacak bir sey buluyorum

Nasıl mutlu oluyorsanız öyle yaşayın şu devirde 3 5 le birikim falan olmuyor maalesef hiç kendinizi yıpratmayin çoğu insan yapamıyor zaten. İllaki güzel. Bir kazancın olur yaparsın ama onun dışında olmuyor ki yarına cikicagimizin garantisi yok boşverin

Şuan çalışmıyorum ağır depresyon tedavisi görüyorum bir yıldır bir de sosyal fobi var o yüzden ailemle yaşıyorum .. Mesela elime 10 lira geçse mutlaka bir şey alıyorum Hayır aldıklarım gerekli olsa neyse ıvır zıvır yada abur cubur alıyorum işte biraz da beni mutlu ediyor aldıklarım ama sonra da üzülüyorum keşke harcamayip bir kenara atsaydim diye:KK43:
Bosver ya dert etme para birikmiş birikmemiş. Psikolojik sıkıntısı olan ınsanlar benı cok uzuyor. Bi dönem ben de yasadım cok zor. Her sey bızım elimizde. Haya
T cok kısa. Cok basit. Yasıyorsun ,öluyorsun. Kımın ne dusundugu,ne diyecegi umrunuzda olmasın. İnsanlar her seyı bie gun konusup kendı hayatlarına bakıyor.bi de cok duyarsızlastık millet olarak.konuyu nerelere getirdim ama, saglıgınız her seyden onemlı koyver gitsin diyorum

Bende car cur edince cok üzülüyorum valla. Eger elimde ihtiyaclarımdan arta kalan bi para olursa evet küçük bi kısmını harcarim kendim icin ama cogunu biriktirmeye çalışırım. Hesabımda fazladan para bulunması bana güven veriyo. Diğer türlü icim icimi yiyo ekstra para gerekrn bisey olsa ben şimdi napcam diye. Ve bu çok basit bisey bile olabilir. Yani atıyorum bi pantolon begenmisimdir ama onu alacak 100 tl bile olmazsa napcam o anda? Böyle böyle biriktiriyorum. Biraz büyük bi meblag olunca ve fiyatlarda uygun oldugunda altın falan alıyorum. Altın kolay kolay bozdurulmuyo zaten.
Gereksiz ıvır zıvır almak brni hic mutlu etmiyor. Hatta eve gelince brn simdi bunu neden aldım bosuna kalabalik etcek hic kullanmaycam diye strese giriyorum

kizlar benim sorunum para biriktiremiyorm ıvır zıvıra veya abur cubura çok para harcıyorum mesela 10 lira var diyelim elimde onu bir kenara atayım diyorum ama olmuyo mutlaka alacak gereksiz bir şey buluyorum hic olmadı abur cubur alıyorum bir de depresyon tedavisi gördüğüm için ufak da bir şey alsam mutlu ediyor beni sonra keşke bir kenara atsaydim parayi diyip üzülüyorum siz biriktirebiliyor musunuz bi tavsiyesiz olur mu bu konuda bana

Bende senin gibiydim asla para biriktiremiyor borçlarımı ödeyemiyordum. Ama bir taktik geliştirdim cüzdanımdaki bütün bozuk paraları kumbaraya koymaya başladım. Kumbara dolunca parayı bütünleyip kenara koydum. Birde kendime limit koydum. Bu ay sadece 1 tane yada 2 tane bir şey alacağım diye. Mesela bu ay ayakkabı ve pijama takımı aldım. Önümüzdeki aya kadar hiçbir şey almayacağım. Kendine limit koyup kendini kısıtladığın zaman gerisi de geliyor

Bende senin gibiydim asla para biriktiremiyor borçlarımı ödeyemiyordum. Ama bir taktik geliştirdim cüzdanımdaki bütün bozuk paraları kumbaraya koymaya başladım. Kumbara dolunca parayı bütünleyip kenara koydum. Birde kendime limit koydum. Bu ay sadece 1 tane yada 2 tane bir şey alacağım diye. Mesela bu ay ayakkabı ve pijama takımı aldım. Önümüzdeki aya kadar hiçbir şey almayacağım. Kendine limit koyup kendini kısıtladığın zaman gerisi de geliyor
Bende öyle diyorum bugünden sonra 1 lira bile verip bir şey almıycam diye tutamayip alıyorum yine kendimi:KK43:

X