Para biriktiremiyorum

Esmerr89

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2018
1.603
284
kizlar benim sorunum para biriktiremiyorm ıvır zıvıra veya abur cubura çok para harcıyorum mesela 10 lira var diyelim elimde onu bir kenara atayım diyorum ama olmuyo mutlaka alacak gereksiz bir şey buluyorum hic olmadı abur cubur alıyorum bir de depresyon tedavisi gördüğüm için ufak da bir şey alsam mutlu ediyor beni sonra keşke bir kenara atsaydim parayi diyip üzülüyorum siz biriktirebiliyor musunuz bi tavsiyesiz olur mu bu konuda bana

Son düzenleyen: Moderatör:
Calisiyor musunuz, calisiyorsaniz ailenizle mi yasiyorsunuz yoksa ayri evde misiniz bir ev gecirindiriyor musunuz bu detaylari bilmeden yorumlar havada kalacaktir.

Bir de nikinizi degistirmeniz depresyon tedavinize ufak da olsa olumlu bir etki yapabilir🌸
Şuan çalışmıyorum ağır depresyon tedavisi görüyorum bir yıldır bir de sosyal fobi var o yüzden ailemle yaşıyorum .. Mesela elime 10 lira geçse mutlaka bir şey alıyorum Hayır aldıklarım gerekli olsa neyse ıvır zıvır yada abur cubur alıyorum işte biraz da beni mutlu ediyor aldıklarım ama sonra da üzülüyorum keşke harcamayip bir kenara atsaydim diye:KK43:

Şuan çalışmıyorum ağır depresyon tedavisi görüyorum bir yıldır bir de sosyal fobi var o yüzden ailemle yaşıyorum .. Mesela elime 10 lira geçse mutlaka bir şey alıyorum Hayır aldıklarım gerekli olsa neyse ıvır zıvır yada abur cubur alıyorum işte biraz da beni mutlu ediyor aldıklarım ama sonra da üzülüyorum keşke harcamayip bir kenara atsaydim diye:KK43:
O zaman atiyorum 10 liraniz varsa 5 ini kenara koyun 5 ini harcayin. Belki bu sekilde ufak ufak birikebilir.

Bende işte niye harcadım keşke bi kenara atsaydim diye üzülüyorum sonra :KK43:
Vadeli hesap aç kendine aylık ihtiyaçlarını karşılamak için gereken tutarı belirle kalanını vadeye yatır günü gelmeden zaten çekemezsin zamanla o sisteme alışırsın

burzlar benim sorunum para biriktiremiyorm ıvır zıvıra veya abur cubura çok para harcıyorum mesela 10 lira var diyelim elimde onu bir kenara atayım diyorum ama olmuyo mutlaka alacak gereksiz bir şey buluyorum hic olmadı abur cubur alıyorum bir de depresyon tedavisi gördüğüm için ufak da bir şey alsam mutlu ediyor beni sonra keşke bir kenara atsaydim parayi diyip üzülüyorum siz biriktirebiliyor musunuz bi tavsiyesiz olur mu bu konuda bana
bireysel emeklilik yaptırın 3yıllık ne biliyim hesap açtırın vadeli de ve güvendiğinz birine verin yatırsın ..

Geçmiş olsun öncelikle
Açılamayan kumbaralardan alın
10 liranız varsa 5 ini atın kumbaraya, 5 ini harcayın bir şeyler almak sizi mutlu ediyorsa. Ama naçizane tavsiyem abur cubur almayın sağlığınız için

Valla evliyim eşimle biriktiriyoruz araba için ama ailemin durumu kötüye gidiyor onlara yollarsam biraz biz de biriktiremeyiz... bakalım... Allah büyük.

Başlığı okudum sadece, açılmayan bir kumbara al.
ben son çare öyle yaptım.
Teneke gibi büyükler çıkmış güzel aldım onlardan.

Ben birşeyi almak istediğimde gerekli mi gereksiz mi diye kararsız kaldıysam birkaç gün bekliyorum. Hâlâ almak istiyorsam alıyorum, baktım istemiyorum almıyorum.

Cozum bulursan banada soyle nolur daha bu ay esim eveufak bi tadilat yapicaz diye 5binden fazla para vetdi sen al gerekenleri diye dun hesaplayitum hersey toplam 3200 tutmus gerisi yok,bende senin gibi gereksiz abur cubur ne lazim deilse aliyorum suan elimde kalan 25tl🤣🤣 esim hafta sonuna kadar idare et onla dedi cezaymis bana ama napiyim yine istiycem aksam cok suursuzca harciyoruz keske tutabilsem kenara bile koysam o bana batiyor tutamiyorum

Zaten ruhsal olarak sıkıntılı zamanlardasınız bir de maddi cendereye almayın kendinizi. Sanıyorum savurduğunuz para da öyle binlerce lira değil. Şu süreci en az sıkıntıyla atlatın yiyin için harcayın sonra tasarruf yaparsınız boşverin

burzlar benim sorunum para biriktiremiyorm ıvır zıvıra veya abur cubura çok para harcıyorum mesela 10 lira var diyelim elimde onu bir kenara atayım diyorum ama olmuyo mutlaka alacak gereksiz bir şey buluyorum hic olmadı abur cubur alıyorum bir de depresyon tedavisi gördüğüm için ufak da bir şey alsam mutlu ediyor beni sonra keşke bir kenara atsaydim parayi diyip üzülüyorum siz biriktirebiliyor musunuz bi tavsiyesiz olur mu bu konuda bana
Depresyonu kabullenmeyi bıraksan, buna profil ismini değiştirerek başlasan (mümkünse tabi) bence mutluluğa ilk adımı atacaksın. Birde kararlılık. Hayatında başlayıp yarım bıraktığın bütün işleri tamamla önce. O zaman bu pişmanlık yaşatan tarafın epey geçecek. Bu bir yaşam tarzı, alışkanlık. Sonra para biriktirmek istediğinde biriktireceksin. Şuan sadece düşünüyorsun, istiyorsun ama bu tam anlamıyla bir istemek değil. Öyle bir esiyor arada. Amaçsız kalıyor, havada kalıyor birikim düşünceniz.

Ayrıca fobi mobi neymiş bir kere. Kendi kendini birşeylerden korkutup köreltme. Düşüncelerini (olumlu) her türlü icraate koyman lazım. Cesur olmalısın. Korktuğunda şunu düşün; en fazla ne olabilir? Ne olabilir ki yani? Hayattaki en korkunç şey ölmek. O da eğer ki inançlı biriysen Allah'ın takdirinde ve onu kimse değiştiremez.(intihar etmedikçe) Öleceksen zaten engellenemez her an her yerde olabilir. Diğer herşeyde her türlü düzelir. Bunu aklına kazırsan cesur olursun. Düşünüp çekimser kaldığın herşeyi de başarabilirsin :KK66: Doktor içinde senin.

Kumbara kullanın ya da vadeli hesap, altın hesabı tarzı bir hesap açın. Elinizde para oldukça oraya atın. Başka türlü para biriktirmek çok zor. Bende maaş alınca hemen biriktireceğim kısmı ayırıyorum. Diğer türlü cepte hazır duran para şıp diye harcanıyor.

Eşim biriktiremez o yüzden maaşı hep bendedir
Benimde her zaman bi hayalim bi idealim harcayacak ileride yerim oldugu icin cocuklugumdan beri biriktiririm
Sizede tavsiyem ya borca girin arabadır evdir vs, ya güvendiginiz aileden birine emanet edin, ya paranız oldugu gibi gidin altın alın döviz alın harcayamayın döviz almanıza mutlu olun mesela

Birikim ihtiyacın arta kalanı ile yapılır

Siz para kazanmıyorsunuz

Aileniz size harçlık veriyor

O miktar zaten abur cubur yahut kıyafet ıvır zıvır alın diye verilen para

Elinizde 10.000 TL var da biriktirmiyor değilsiniz

Özetle 5 TL biriktirseniz de hayatınızda büyük değişiklik olmayacak ki

Bu aşamada örneğim ağustos ayında 100 TL lik bir şey almaya karar verin ve amaçla yönelik biriktirin sonra o para ile o amaçladığınız şeyi alın

X