Papci oyun bı benim hayatimimi mahvediyor bıktım artik

Ay bende game of sultans oynuyorum tabı asırı oynamıyorum ama ben oynuyorum dıye esım de clash of ındırdı o cok daha fazla oynuyor kırcam kafasını :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:

Ben de Skyrim hastasıyım

Evlensem kocam napar bilmiyorum :KK45:
7-8 kere bitirdim o oyunu, daha da oynardım da çocuklardan zaten azıcık zaman kalıyor, bari diyorum yeni oyunlara bakayım. =)) Ama bayılırım çayırda çimende çiçek böcek toplayıp, sneak sneak eşkiya avına çıkmaya. Skyrim adını görünce canım çekti, yazmadan geçemedim. Evlenince kocanız ne yapar kısmına gelirsek, oyun seven koca bulursunuz. Ben öyle yaptım. Dozunda oynandığı sürece, bilgisayar oyunları şahane şeylerdir.

Konu sahibine önerilen "birlikte oynayın" önerisine bir yere kadar katılıyorum o yüzden. Birlikte oynayın tabi, ilişkiye farklı, güzel bir hava katıyor bu durum. Ama kocanız ipin ucunu kaçırmış. Çocuklarını, karısını ihmal edip, bütün boş vaktini oyuna veriyorsa, bu bir hastalık haline gelmiştir. Kendine sınırlar koymalı, yapamıyorsa yardım almalı. Böyle devam ederse, boşanmak için gayet de yeterli bir sebep.

7-8 kere bitirdim o oyunu, daha da oynardım da çocuklardan zaten azıcık zaman kalıyor, bari diyorum yeni oyunlara bakayım. =)) Ama bayılırım çayırda çimende çiçek böcek toplayıp, sneak sneak eşkiya avına çıkmaya. Skyrim adını görünce canım çekti, yazmadan geçemedim. Evlenince kocanız ne yapar kısmına gelirsek, oyun seven koca bulursunuz. Ben öyle yaptım. Dozunda oynandığı sürece, bilgisayar oyunları şahane şeylerdir.

Konu sahibine önerilen "birlikte oynayın" önerisine bir yere kadar katılıyorum o yüzden. Birlikte oynayın tabi, ilişkiye farklı, güzel bir hava katıyor bu durum. Ama kocanız ipin ucunu kaçırmış. Çocuklarını, karısını ihmal edip, bütün boş vaktini oyuna veriyorsa, bu bir hastalık haline gelmiştir. Kendine sınırlar koymalı, yapamıyorsa yardım almalı. Böyle devam ederse, boşanmak için gayet de yeterli bir sebep.
Ya evet ya zamana bırakıp sıkılmasın i beklicem sıkılır mi onuda bilmiyorum yada aşırı oynayıp empati yapabilmesini saglicam gerçekten bağımlı lik yaptığında çok tehlikeli bisey zira ben bişey yapmiorum ki altı üstü bı oyun deyip gecistirior

Kızlar eşimle 6 yıldır evliyiz iki çocuğumuz var biri 3 diğeri 1 yaşında eşim son iki aydır pubg oyunu oynuyor ve bu oyun yüzünden çok tartismalarimiz oldu saatlerini geçiriyor gece yarılarına kadar oynuyor vardiyalı çalıştığı için gündüz evde olduğu vakitler hep oyunda sabahtan kalkıyor oyun için ve bağımlılık derecesinde bence artık oturup film izleyemez çay içemez olduk bu durum aşırı canımı sıkmaya başladı artık önceden hiç böyle bı durumu yoktu sinir koy günde bı saat iki saat diyorum tamam diyor ama yok bı boslugumda yine oyunda diğer odada PC başında oynuyo bide.Sen beni bogdukca daha çok oynayasim gelio rahat biraksan sıkılır m zaten bı sure sonra diyor ama hicbi iletisimimiz yok bende çok gurur yapıyorum bizle ilgilenmemesini vakit geçirmek istememesini.Bu meseleyi ciddi manada kafaya takmaya başladım artık napabilirim bu durumda nasıl eskiye döner kussem olmuo kavga etsem olmuo eşi bu durumda olan hanımlar çözümü neyle buldunuz:KK43:
Cok haklisin bunu su sekilde asarsin ustune dusmeyerek sende al eline tekuni hic onla ilgilenme kendi kendine rahatsiz olur

Benim eşim de bir ara bir savaş oyununa sarmıştı, aynı anda arkadaşlarıyla falan oynuyorlardı ama ben yanındayken değil de mesela ben yemek yapmaya, kahve yapmaya gittiğimde, işim olduğunda ya da komik olacak ama lavobodayken falan oynardı.

Bir iki kez rahatsızlığımı dile getirdim ama aşkım ne olacak seninle olan vaktimden harcamıyorum sen başka bir şeyle uğraşırken oynuyorum diyordu. Yine de rahatsız ediciydi çünkü evet dikkat etmeye çalışıyordu benimle olan vaktinden çalmamaya ama mesela gece ben yattıktan sonra 1-2 saat uyumuyordu oyunu oynayacağım diye. Tüm boş vakitleri o gereksiz oyunlara gidiyordu.

Bir süre kendi haline bıraktım şikayet etmek işe yaramayınca asla üstelemedim. Çünkü belli ki şikayet eşimde işe yarayan bir yöntem değildi.

Bizim ara ara kitap ve film sohbetlerimiz olur, baktı ki kendisi bu sohbetlerde eskisi kadar etkin olamıyor çünkü özellikle kitap okuma zamanını hep oyuna veriyordu. Yine böyle sohbette geri kaldığı bir gün ona, çok sevecen, sevgi dolu bir dille biliyorsun tek bir hayatımız var dedim. Yaşanan şu an bir daha asla geri gelmeyecek, zaman şu dünyadaki en değerli şey. O oyunu oynarken çok eğlendiğini, zamanın nasıl geçtiğini anlamadığını biliyorum ama çok değerli bir şeyi, zamanını, kendine bir şeyler katma benimle burada daha uzun sohbet etme fırsatını kaçırıyorsun. Bir gün geri dönüp baksan, çok az zamanın kalmış olsa, oyun oynadığın tüm o zamanlarda ah keşke onun yerine biraz daha kitap okusaydım ya da eşimin gözlerine daha uzun baksaydım demez miydin? dedim.

İster inanın ister inanmayın, 2 hafta sonra o savaş oyunu dahil tüm oyunları silip attı aradan da 1 seneden fazla geçti hala oyun falan oynamaz. Şikayet edercesine konuştuğumda işe yaramamıştı. İkinci konuşmamda onu etkileyen neydi? Sanırım konuşma tarzım. Onun nasıl hissettiğini kabullenmiştim. Duygularını anladığımı, kendimi onun yerine koyabildiğimi göstererek konuşmuştum. Bunu görmek onu etkilemiş olabilir çünkü duygularımızın anlaşılması genellikle insan olarak hepimizin zaafı.

Sizin için işe yarar mı bilmem ama paylaşmak istedim.
Ben sinir koyamiyo diye çıldırıyorum her türlü konuştum yok anlamio adam film izlesek ben bu filmi sevmiorum oyun oynayıp geleyim diyo gidiş o gidiş bende de kıyamet kopuo sonra ise yaramio teli bırakmayıp kendi farketsin diye ugrasicam ins bu işe yarar

Ya evet ya zamana bırakıp sıkılmasın i beklicem sıkılır mi onuda bilmiyorum yada aşırı oynayıp empati yapabilmesini saglicam gerçekten bağımlı lik yaptığında çok tehlikeli bisey zira ben bişey yapmiorum ki altı üstü bı oyun deyip gecistirior
Bağımlıların çoğu zaten bağımlılıklarını kabul etmezler ki. Bu bir delinin, ben deli değilim diye bağırmasıyla aynı şey.
Bu oyundan sıkılsa ne olacak, bir kere bağımlı hale geldi mi, başka oyuna sarma ihtiyacı hissedecek. Oynamayınca boşlukta olacak çünkü. Kana kan dişe diş yapıp, siz de deli gibi oynamayın bence. Yine insan gibi çözmeye çalışın. Evliliğinizi, çocuğunuzu nasıl ihmal ettiğini, bu gidişatın kötü olduğunu, aklı başında davranması gerektiğini, oyunu tamamen bırakmasını istemediğinizi ama sorumsuz ergenler gibi bütün vaktini oyuna gömmemesi gerektiği anlatın insan gibi. Bir kulağından girip, bir kulağından çıkıyorsa, koyun kapının önüne, düzelince gelirsin, çocuğumuza dehşet kötü örnek oluyorsun diye, bakalım ne yapıyor...

İşten geldi sabah dokuzda oturdu yine başına adamın tek önceliği bu oyun oldu ya hadi tamam oyna iftardan sonra geçme artık basina bugün yeteri kadar oynadın kal bizle deyince yok bı fırsatını bulup yine gidiyor bu sefer sahura kadar iyice b.knu çıkardı gerçekten çok zor bı durum

Çünkü oyunun role-yapma kısmı çok zengin ya, bir kere açık kocaman bir dünya, keşfet keşfet bitmiyor. Sonra o malzemeleri toplayıp simyacılıktı, zırh, silah yapmaydı, ev döşemeydi derken zaman akıp gidiyor :KK70:
Ben en çok Conjuration ve magic dallarını seviyorum :)
Kesin zaten, konularda yazıyorlar da aa evli barklı adam kocaman adam nasıl oyun oynuyor diye
Allah Allah diyorum ben 40 da olsam oynarım herhalde
Bir de youtubeda 80 yaşında bir nine var kendisi Skyrim oynuyor bir de "merhaba çocuklar" diye başlıyor her videosuna :))
Favori ırkınız nedir? Bir de Imperial mı Stormcloak mu? :KK70: (hemen politika)
Terimlerin Türkçelerini çok düşündüm ama çok uymadı çevirince :KK70:

Bende 😂 kaçıncı seviyesiniz :KK48:

Bu 6. karakterim ve 56. level artık nasıl bir sevgi siz düşünün :KK70: Siz? : D

Bağımlıların çoğu zaten bağımlılıklarını kabul etmezler ki. Bu bir delinin, ben deli değilim diye bağırmasıyla aynı şey.
Bu oyundan sıkılsa ne olacak, bir kere bağımlı hale geldi mi, başka oyuna sarma ihtiyacı hissedecek. Oynamayınca boşlukta olacak çünkü. Kana kan dişe diş yapıp, siz de deli gibi oynamayın bence. Yine insan gibi çözmeye çalışın. Evliliğinizi, çocuğunuzu nasıl ihmal ettiğini, bu gidişatın kötü olduğunu, aklı başında davranması gerektiğini, oyunu tamamen bırakmasını istemediğinizi ama sorumsuz ergenler gibi bütün vaktini oyuna gömmemesi gerektiği anlatın insan gibi. Bir kulağından girip, bir kulağından çıkıyorsa, koyun kapının önüne, düzelince gelirsin, çocuğumuza dehşet kötü örnek oluyorsun diye, bakalım ne yapıyor...
Günlerce konusmiyim ilgilenmiyim diyorum yok yapım gereği yapamiorum başta fark etti sende kkyi sil bende oyunu dedi tamam dedim sildim (çünkü bende bu sitede fazla vakit geçirip konulardan etkileniyorum diye)o oyuna yine başladı sözünde durmadı napicami şaşırdım artik

Çünkü oyunun role-yapma kısmı çok zengin ya, bir kere açık kocaman bir dünya, keşfet keşfet bitmiyor. Sonra o malzemeleri toplayıp simyacılıktı, zırh, silah yapmaydı, ev döşemeydi derken zaman akıp gidiyor :KK70:
Kesin zaten, konularda yazıyorlar da aa evli barklı adam kocaman adam nasıl oyun oynuyor diye
Bir de youtubeda 80 yaşında bir nine var kendisi Skyrim oynuyor bir de "merhaba çocuklar" diye başlıyor her videosuna :))

Eşimle 9 sene World of Warcraft onadık, hala her akşam Diablo oynarız az süre de olsa. Birlikte bütün Assassin's Creed, Witcher, Fallout, Tomb Raider serilerini bitirdik. Bazen o izler ben oynarım, bazen tam tersi.
Skyrim'de birkaç ırk dışında hepsiyle oynadım neredeyse. Elfleri, Dark Elfleri, Khajiitleri özellikle seviyorum. Son oynadığımda Imperial tarafını seçmiştim. Diğer tarafla oynadığım da oldu.

Konu sahibi özür diliyorum konunuzun arasında muhabbet ettiğimiz için. Oyun seven birini bulunca insan duramıyor ama durdum valla bu sefer. :KK22:

Bu 3. oyuna başlayisim şuan 10.seviyeyim tek tek tüm karakterleri denemek istiyorum yılmak yok 😂😂

Eşimle 9 sene World of Warcraft onadık, hala her akşam Diablo oynarız az süre de olsa. Birlikte bütün Assassin's Creed, Witcher, Fallout, Tomb Raider serilerini bitirdik. Bazen o izler ben oynarım, bazen tam tersi.
Skyrim'de birkaç ırk dışında hepsiyle oynadım neredeyse. Elfleri, Dark Elfleri, Khajiitleri özellikle seviyorum. Son oynadığımda Imperial tarafını seçmiştim. Diğer tarafla oynadığım da oldu.

Konu sahibi özür diliyorum konunuzun arasında muhabbet ettiğimiz için. Oyun seven birini bulunca insan duramıyor ama durdum valla bu sefer. :KK22:
Yok banada fikir oluyor bu oyunlardan birini yukleyip (papciyi oynadım sevmedim)onu çıldırtma gibi amacım var çünkü ama pekte faydası olmuo bende bağımlı olup çıkarsam sasirmicam

Ben de High Elf favorim doğal olarak magic olunca :KK45:
Ama bak çözümü ne güzel bulmuşsunuz beraber oynayarak kimse kimseye sinirlenmiyor böyle olunca:)

Bu 3. oyuna başlayisim şuan 10.seviyeyim tek tek tüm karakterleri denemek istiyorum yılmak yok 😂😂

Benim de hedefim o ya :KK45:

Aynen konu dışından gitmeyelim de ama konu dışında bi' yerde yazarsanız uzun uzun tartışırım kızlar çok şaşırdım kk da oynayan bilen çıkmasına da heyecan yaptım :KK200::rolleyes:

Ben de High Elf favorim doğal olarak magic olunca :KK45:
Ama bak çözümü ne güzel bulmuşsunuz beraber oynayarak kimse kimseye sinirlenmiyor böyle olunca:)

Benim de hedefim o ya :KK45:

Aynen konu dışından gitmeyelim de ama konu dışında bi' yerde yazarsanız uzun uzun tartışırım kızlar çok şaşırdım kk da oynayan bilen çıkmasına da heyecan yaptım :KK200::rolleyes:

Oyunda takıldığım bir yer olursa mutlaka yazarım 😂 skyrimdeki Ulfric gibi birşey olmuşsunuz maşallah 56 seviye :halay:

Yok banada fikir oluyor bu oyunlardan birini yukleyip (papciyi oynadım sevmedim)onu çıldırtma gibi amacım var çünkü ama pekte faydası olmuo bende bağımlı olup çıkarsam sasirmicam
Ay dur kız o zaman hemen konuya geri dönüyorum. =)))
PupG tarzındaki oyunları ben de hiç sevmem. FPS deniyor o oyunlara. Dan dun ateş et, pusu kurdan başka olayı yok. Ben oyunda hikaye, özgür dünya, keşfedilecek kıyı köşe, fantastik ırklar filan seviyorum. Velvette Velvette ile bahsettiğimiz Skyrim denen oyun tam da böyle bir oyun. Bir bulaşsan, bayılırsın. Yani bazen hiçbir şey yapmadan dağda bayırda, iksirler yapmak için mantarlar, meyveler, yumurtalar toplamak bile eğlenceli. Sonra dolaşırken karşına bir mağara çıkıyor mesela, içeride bir iskelet, yanı başında bir hazine... Böyle bir sürü ayrıntı. Karlı tepelerde ejderha avlıyorsun, hırsız kamplarını basıyorsun, şehirlerde hikaye kovalıyor, soygun yapıyor, yeni eşyalar alıyorsun filan. Ay oynamalısınız bence. Belki bir gün kocanız konu açar burada, karım delirdi, oyun başından kalkmıyor, KK'ya başvurmak zorunda kaldım diye. Biz de bir güzel haşlarız kendisini. :sinirli:

X