Papci oyun bı benim hayatimimi mahvediyor bıktım artik

Eşinin hesabına ban yedirebilirsin.  :bicak:ınternette bir araştır istersen. Eşimin bi hesabına 10yil ban gelmişti :deli:hos yeni hesap açmak cokda zor değil sikilmadiktan kendiliğinden birakmadiktan sonra çaresi yok :anne:

Hileden yemiştir banı. :)
10 yıl yazıyolla hile programları kullananlara.

Bende indirdim oynamaya başladım hatta o ne zaman girse bende o zaman girip oynuyordum, sonra farketti çok oynuyoruz arada oynayalım dedi.
Şimdi o haftada 1-2 oyun oynar bence empati yapmasını sağlayın.

Bahsettiğiniz oyun değil ama benim eşim de “Legend online” diye bir oyun oynuyor. Tüm boş vakitlerinde bu oyunda adam. 9 yıllık evliyiz. Evlendiğimizden beri sıkılmadı hala aynı oyundan. Zor gerçekten. Sohbet muhabbet yok, gözler kulaklar oyunda...

Bahsettiğiniz oyun değil ama benim eşim de “Legend online” diye bir oyun oynuyor. Tüm boş vakitlerinde bu oyunda adam. 9 yıllık evliyiz. Evlendiğimizden beri sıkılmadı hala aynı oyundan. Zor gerçekten. Sohbet muhabbet yok, gözler kulaklar oyunda...
Gerçekten çok ciddi bı problem işin kötu yanıda ben napiorum kötü bişey mi yapıyorum sanki altı üstü bı oyun diye gecistirio ciddiye alma sıfır

alıp karşınıza konuşsanız ve oyunu sildirseniz mi acaba?
gerçi benim bu tarz alışkanlıklardan kurtulma anlayışım yerine başka bir alışkanlık koyma şeklinde.
onun yerine geçebilecek başka bir alışkanlık koymaya çalışın. bir diziye sarın ne biliyim en azından birlikte sararsınız :KK53: kitap okuma saati yapın, çay içme saati ya da değişik yemekler yapma tatma saati, kahve filtreleme saati :deli:

Ay konuyu görünce yazmak istedim dün eşim bahçeye gidecekti arabayı bıraktı toplu taşıma ile gideyim diye düşündü oyun oynarken dalmış ineceği durağı baya bir geçmiş... pazar günü olduğu içinde otobüs saatte 1 falan kalkıyormuş bizimki sap gibi kalmış ortada üstüne yol tarifi sormaya bir araba durmuş bizimki tarif etmiş yolundediği yer bizim bahçenin olduğu yer al sana ikinci saflık atıverin beni diye rica etsene beyni nasıl yandıysa algısı gitmiş iyice akşamdan beri buna gülüyoruz ya saf ya dedim iyi dalga geçerim ben bu durumla...

Kızlar eşimle 6 yıldır evliyiz iki çocuğumuz var biri 3 diğeri 1 yaşında eşim son iki aydır pubg oyunu oynuyor ve bu oyun yüzünden çok tartismalarimiz oldu saatlerini geçiriyor gece yarılarına kadar oynuyor vardiyalı çalıştığı için gündüz evde olduğu vakitler hep oyunda sabahtan kalkıyor oyun için ve bağımlılık derecesinde bence artık oturup film izleyemez çay içemez olduk bu durum aşırı canımı sıkmaya başladı artık önceden hiç böyle bı durumu yoktu sinir koy günde bı saat iki saat diyorum tamam diyor ama yok bı boslugumda yine oyunda diğer odada PC başında oynuyo bide.Sen beni bogdukca daha çok oynayasim gelio rahat biraksan sıkılır m zaten bı sure sonra diyor ama hicbi iletisimimiz yok bende çok gurur yapıyorum bizle ilgilenmemesini vakit geçirmek istememesini.Bu meseleyi ciddi manada kafaya takmaya başladım artık napabilirim bu durumda nasıl eskiye döner kussem olmuo kavga etsem olmuo eşi bu durumda olan hanımlar çözümü neyle buldunuz:KK43:
Aynısını yaparak buldum canım 😂 benim eşimde aynı sizin eşiniz gibiydi arada sigara içmek için mutfağa gitmese varlığından haberdar değildim bende yükledim oynadım akşam yemek yapmadım o gün temizlikte yapmadım onunla hiç ilgilenmedim çok zoruna gitti bu sabah kalktı hadi oyunu silelim dedi ikimizde sildik şuan bi sorun görünmüyor bakalım artık inşallah böyle devam eder. Aynı evin içinde konuşmayı bırakın yüzünü görmeye hasret kalmistim

Bende simdi pupg den kalktim esimle vardiyali oynuyoruz Allahtan onunkisi asiri degil geceleri oynar ammaa bağımlılık yapiyor harbiden insanin oynadikca oynayasi geliyor

ismine ayar oluyorum, papci nedir. evet okunuşu bu ama başlıkta da gördüm gıcık oldum

Benımde oglum o oyunun hastası teyzemın kızları var bıze gelırler onların telınde bıle var onlarla beraber oynar bı gun benle oynamak ıstedı ben cok sıkıldım sildim oyunu bana gore degıl ama nasıl vazgecırtilir bilmiyorum

Benim eşim de bir ara bir savaş oyununa sarmıştı, aynı anda arkadaşlarıyla falan oynuyorlardı ama ben yanındayken değil de mesela ben yemek yapmaya, kahve yapmaya gittiğimde, işim olduğunda ya da komik olacak ama lavobodayken falan oynardı.

Bir iki kez rahatsızlığımı dile getirdim ama aşkım ne olacak seninle olan vaktimden harcamıyorum sen başka bir şeyle uğraşırken oynuyorum diyordu. Yine de rahatsız ediciydi çünkü evet dikkat etmeye çalışıyordu benimle olan vaktinden çalmamaya ama mesela gece ben yattıktan sonra 1-2 saat uyumuyordu oyunu oynayacağım diye. Tüm boş vakitleri o gereksiz oyunlara gidiyordu.

Bir süre kendi haline bıraktım şikayet etmek işe yaramayınca asla üstelemedim. Çünkü belli ki şikayet eşimde işe yarayan bir yöntem değildi.

Bizim ara ara kitap ve film sohbetlerimiz olur, baktı ki kendisi bu sohbetlerde eskisi kadar etkin olamıyor çünkü özellikle kitap okuma zamanını hep oyuna veriyordu. Yine böyle sohbette geri kaldığı bir gün ona, çok sevecen, sevgi dolu bir dille biliyorsun tek bir hayatımız var dedim. Yaşanan şu an bir daha asla geri gelmeyecek, zaman şu dünyadaki en değerli şey. O oyunu oynarken çok eğlendiğini, zamanın nasıl geçtiğini anlamadığını biliyorum ama çok değerli bir şeyi, zamanını, kendine bir şeyler katma benimle burada daha uzun sohbet etme fırsatını kaçırıyorsun. Bir gün geri dönüp baksan, çok az zamanın kalmış olsa, oyun oynadığın tüm o zamanlarda ah keşke onun yerine biraz daha kitap okusaydım ya da eşimin gözlerine daha uzun baksaydım demez miydin? dedim.

İster inanın ister inanmayın, 2 hafta sonra o savaş oyunu dahil tüm oyunları silip attı aradan da 1 seneden fazla geçti hala oyun falan oynamaz. Şikayet edercesine konuştuğumda işe yaramamıştı. İkinci konuşmamda onu etkileyen neydi? Sanırım konuşma tarzım. Onun nasıl hissettiğini kabullenmiştim. Duygularını anladığımı, kendimi onun yerine koyabildiğimi göstererek konuşmuştum. Bunu görmek onu etkilemiş olabilir çünkü duygularımızın anlaşılması genellikle insan olarak hepimizin zaafı.

Sizin için işe yarar mı bilmem ama paylaşmak istedim.

X