'Pantolon giyme ve çalışma' diyen KV..

Eşin yanındaysa sıkma canını yaşlılar öyle bak benim annem 55 yaşında daha 5 sene önceye kadar etek giyin diyen bir tipti ki senin kv 70lerde onlar öyle görmüşler.

Eşinin haberi yoksa olsun. Sana karışmak hadlerine değil. Ancak o zaman anlarsın eşin gerçekten iyi mi. Yoksa sen polyanna mısın.

Onun ailesiyle sen bu konularda muhatap olmak zorunda değilsin. Eşin kendisi uyarsın madem kötü olmak, saygısızlık yapmak istemiyorum diyorsan. Sen sanan dersen saygısız olabilirsin ama kendi oğulları sizene o benim karım derse o kadar sorun olmaz.

Çoook ufaksın ya
O zamanda 5 bilezik 20.000 etmiyordur zaten 5 bin falan ediyordur. Gramına göre almıslardır parasına göre değil. Bunun dışında İstanbul’un en iyi üniversitesi Boğaziçi’dir eşinin boğaziçinden mezun olduğunu sanmıyorum boğaziçili kafası olmamalı yani anamın dibinde otur diye.
Bu problemlerin sebebi eşinin ailesine dur dememesi senin de kovulduğun eve etek giyip gitmen, daha coook cekersin

Benim giyip de eşimin bir şey demediğine kalkıp kayınvalidem kayınpederim laf edecek? Çok pardon da o zaman koca kişisi neden var? Biz de kocasının bir şey demediğine kızın kendi anne babası bile bir şey diyemez. Nettir.

Eşim anamın dibinde otur diye bir şey demedi. Her şeyi eşim tek başına yaptigi için 1 yıldır borç ödüyoruz ve kira ödemememize rağmen ucu ucuna gidiyor para bir de kira odeyemezdik. Suanlik durum bu ileride ev alıp çıkarız inşallah dedi. Ben de bu konuda kararlıyım zaten ona 5 sene müddet vermiştim. 5 sene sonunda ev alsan da almasan da ben buradan çıkarım dedim. Çünkü keyfi oturma gibi bir şey yok kesinlikle

Sesini yükselterek sanane de gec..ister çalışırım ister pantolon giyerim karışamazsın de sert bi şekilde bi daha konusamazlar sessizsiniz diye üstüne geliyorlar susma konuş sadece

Fikir herkeste bulunur ama fikri kıymetli olan sayılıdır....

Daha kayınvalide çalışma/pantalon gibi fikirlerini kendi oğlunun yanında bile söyleyemiyor, oturmuş çocuk gibi sizi köşelerde sıkıştırmaya çalışıyor.

Oğlu da annesinin birşey yapamayacağını ve cesareti de olmadığını bildiği denenleri ciddiye almıyor bile.

Eşiniz annesini iyi tanıyor, inanın o yanınızdaysa 1000 kayınvalide gelse toz olur. Yok bana şöyle dedi böyle dedi diye detaylara takılmayın, zamanın çok gerisinde kaldığını kabullenin ve dediklerini oturup ciddiye almayın.

Ne istiyorsanız onu yapın.

Eteğim yok, bana etek alın deyin, gardrop yeniletin

Tamam ciddiyim.
Ben olsam yaşlıdır deyip he he der geçerim önce. Saygımı bozmadan bana karışamayacaklarını belli ederim. Nasıl belli ederim. Devam ederek.
İnat değil bu.
Ne uygun gördüysem onu giymeye devam ederim.Pantolonsa pantolon etekse etek, hatta haşofman
Hani her yerin az çok kuralı vardır. Belki kayın aileye giderken biraz hanım hanımcık olunabilir. Bakın siz de ilk zamanlar elbise giymişsiniz. Ama aynı apartmandasınız, hanım hanımcıklık da nereye kadar
Şimdi onlar sizin anne babanız oldu, hem de aynı binada. E ben olsam (ben de tesettürlüyüm) tunik-tayt bile giderim evlerine. Çünkü anne baba ya. E değil mi? Valla dinden dem vuracaksak dini olarak babası baba hükmündedir eşin. Ha usturuplu olursun o ayrı. Ama günah olmaz yani takıntının anlamı yok.
Ama eski kafa, olur öyle bazıları...
Eşinizin müdahale etmesi gerekiyorsa o etsin. Ya da siz net olun bildiğinizi okumaya devam edin.. Aranızda o kadaaar çok yaş farkı var ki sizi elbette yönetmeye çalışacaklar, bir şekilde siz onlara onlar size uyarak geçineceksiniz.

Ayy aklıma geldi kayınvalidem iyi kadındır öyle karışmaz falan ama geçenler de birinin gelininden bahsederken kapalı pek güzel dedi (ben açığım) eşimde sen önce kendi kızına bak sonra millete kapalı açık diye yorum yap dedi. Odur budur bu yorum bir daha olmadı

Anan baban sana karışmıyorken elin kadını gelip sana bunları söylemeye nasıl cüret edebiliyor ya?
Eşiniz bir zahmet annesine kendisini ilgilendirmeyen şeylere burnunu sokmaması gerektiğini söylesin. Aaa yok artık yani!

Bak çiçeğim daha çok küçüksün, safsın, temiz bakıyorsun. Ben de insanın yüzüne he der, kendi bildiğimi yaparım en nihayetinde. Senin koca da yapıyor bunu. :) Allem kallem etmiş aile apartmanına oturtmuşlar seni, umarım ilerde çalışma konusunda da eşin yüzüne he demez, bi de bakmışsın karnında bebe, senin çalışma işi kafadan 3 yıl ertelenmiş.

Ahh canim benim anladigim kadariyla suan cok masum dusunuyorsun ama onlar seni yonetme derdinde, agzinin icine bakan esin de sandigin kadar mukemmel degil bunlari seni uzmek icin yazmiyrum kendini ezdirme diye yaziyrum, kv cok politik ve esin bence herseyn farkinda sadece sen sustugun icin suan cok iyi zamanla sesini cikarip hakkini savunjnca ayni kalacak mi goreceksin, ac gozunu simdiden sinirlarini ciz ama politik davran gozlemle kv nasil yapiyorsa oyle yap, esinin yaninda kv ile cok iyi ol esin yokken soyle lafini esirgeme, valla kvler hep oyle yapiyor cunku onlar 40 yillik gelin sen 1 yilljk gelinsin tabi ki senden daha uyanik davranacak ona gore dikkatli ol, esine de ailesi hakkinda kotu birsey soyleme aslinda onlari cok seviyorsu ama bu duruma uzuluyorsun gibi anladin mi

Sende cevabini ver calisicam anne bosuna kendini yorma de. Ne giyecegimi ben bilirim de kapidan kovduklarinda gidip pantolon giyip geri geldiysen senden hicbisey olma cok uzgunum

Aile apartmanı hep sıkıntılı oluyor.Yani olmuyor.Siz kovulurken mükemmel kocanız ne yaptı merak ettim.Ben evlendım boşandım şu an bırı var ısyerımde evlen ama calışmA .Ben senı zorlada olsa kapatırım diyo.Evınde otur diyo.Benım param yeter ıkımızede dıo .Hayırrr .Bıyle bır hayatı ıstemıorum .Her aeyım olsun kafese sıkışmış gıbı hissederım.Benım dusundugum seylere deger vermıcekse ben o kocayı napayım.Biri var derlen güya beni seviomuş.Böyle sevgi olur mu ?Aska olmaz .Ben istemıyorum.Sizde o ınsanlara karsı tavrınızı koruyun.

Son düzenleme:
Töbe töbe. Elin herifi bu haddi nerden buluyor ya, sevgili bile değilsiniz. Aksi olması gerekmez mi, huyunuza gitmesi ürkütmemesi falan. Kendini ne sanıyor nerde görüyor acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…