'Pantolon giyme ve çalışma' diyen KV..

Bu dediklerinizi yapabilse konu acmazdi zaten. Bunlari yapsa basit derdik bizde sorun agzini dogru duzgun acamaması . O acamayinca kimin kollamasi lazim kocasinin.
Yoksa ezerler bu kızı
Gidip etek giyip yemege geri dönmüş okumadiniz mi

Ee kocası da demiş zatenn sen dur ben hallederim bana söyle vs sımdı cevap veremiyorsa biz burda ne diyelim? Ne desek yine susacak kızcağız eşine atacak topu en kotu bir kac sene sonra yüz göz olunca dili çözülür onunda zaten illaki

Bu kv görümce konuları beni darliyor ya cunku artık anlaşamıyorsan yada üzüyorlarsa seni falan mesafe koyacaksın yani yapacak bir şey yok. Ya siyah olacaksın ya beyaz gri yok yanı.

Bu kv görümce konuları beni darliyor ya cunku artık anlaşamıyorsan yada üzüyorlarsa seni falan mesafe koyacaksın yani yapacak bir şey yok. Ya siyah olacaksın ya beyaz gri yok yanı.
Bana yazdginiza değil buna katiliyorum. Neyse o olur. O dil açılmaz. Esi yanindaymis zaten bunlari soyleyip eve yollarken konussa konusurdu. Gecmek lazim bunları. Ama mesafeye katılıyorum

Siz nisanliyken pantol giymedinizmi hic gormedilermi?
Yani soyle soyleyim kapaliyim ama kendi yoremde giydigim kiyafetleri esimin tarafinda giyince suslu gibi gorunuyorum
Halbuki suslu falan degilim
Diplomani al calis calisma bu sana kalmis bisey ama cocuk bakma konusunda kv hemfikirim
Bunu zamanla yani hamile olunca anlarsin zatzn kendin bakmak isticeksin oyuzdzn takilma bence he tamam de gec

Bana yazdginiza değil buna katiliyorum. Neyse o olur. O dil açılmaz. Esi yanindaymis zaten bunlari soyleyip eve yollarken konussa konusurdu. Gecmek lazim bunları. Ama mesafeye katılıyorum
Benim eşimde cok saygılıdir oda ses etmez ama git söyle de böyle de vs hic demem de beklemem de. Bızım ailelerimiz bize nasıl değerliyse iyi yada kötü kimse ses bile çıkaramazsa onlara karşı eşlerin de aileleri onlara elbet değerlidir. Ben kendi işimi kendim hallederim cok sukur cocuk degılim velim yapayım eşimi korusun beni. 3 kelam ederim beş ederim herkes haddini bilir cok sukur.

Iste onu diyorum bende bu sebeple sizin icin basit. Konu sahibi ya da bizim esinden konusmasini istememiz normal cunku konusmuyor.
Bana sorsan bende kendim hallediyorum ama normalde insanin kendi cocugu demeli siz karsimayin, ben boyle seviyorum vs diye. Bu saygisizlik degil ki asil esine saygi duymalarini sağlamaktır. Ikisi cok farkli seyler.
Ailene saygi duyulur ama onlarda senin esine ve sana saygi duymali. Gerisi manipule olur

Bak erkekler annelerinin huyunu bilir, yani sana yaşattıklarından haberi var . Annesine yakın oturacağınıza gerekirse yıllarca nişanlı kalsaydınız daha iyiydi yani işin açığı tehlikedesiniz kaynana bir ipi ele alırsa ucu bucağı yoktur ki siz yakınına yerleşerek ipi vermişsiniz, bundan sonrası hep bir kaos sadece bakışıyla bile zulmeden bu tip kaynanalar, yakında stresten unutkanlık, eşinizle kavgalar başlayacaktır, kaynanası yüzünden kanser olanı okudu bu gözler. Senin kaynana tipindekiler herşeye karışır, hizmetçi etmeye bayılır, laf sokma vb herşey vardır. Eşiniz hiç masum değil köle isteyen annesine sunmuuş sizi, derhal evinizi taşıyın en ufak hatasındada konuşmama kararı alın yoksa eşinizle büyük kavgalar yakındır.

Eski türkiyenin büyük şehirlerinden görünen fotoğraflarla genel tablo bu diyemezsiniz ki. İç anadolunun köylerinde durum çok sıkıntılıydı. Yaşayan biri olarak söylüyorum bunları. Sadece ben değil benim nesilimden olan ama ailesi anadoludan göç gelen insanların çoğunun dedesi nenesi böyleydi. He benim şansım ailem anadoluda yetişmiş olsalarda bize hiç bişeyi baskı yapmadan güzellikle yetiştirdiler. Ama kendi ailesinin kafasını devam ettiren insanlarda var.

Eşime sonrasında ben bunlardan bahsettim hatta ağladım bile eşim de haklısın diyip sarıldı. Ve ben 6 aydır 2 defa gittim köye. Eşim 2haftada 1 gider. Gitmek istemiyorum sen git diyorum. Benim o ortamda gerildigimi bildiği için götürmüyor.
Konuşurken 'keske annem böyle olmasa, benim senin annenle ilişkim nasılsa senin de öyle olmasını isterdim ama bunda senin suçun yok' dedi. Annem eskiden gördüğü gibi şeyleri dayatmaya çalışıyor sen muhattap bile olma bir daha öyle bir şey söylerse eşimle konuş anne sen bunu bana yönlendir' dedi.
Yani daha ne yapabilir ki?
Benim korkum ben böyle gitmiyorum filan ama kış geliyor ve apartmana gelecekler mecbur görüşeceğim.

Eşinin bir suçu yok... Sadece anne babası öyle görmüş yaşlı insanlar....

Boşver inan ki helvalarının kavrulacağı son dönemeçteler... sonra tünelin önündeki ışık....

Aferin size. Susmaya devam edin. Maşallah ne kadar sesiz gelin derler sizi alkışlarla aferin. Babanız etek giyme dese kıyamet kopar kv deyince hep sustum hep saygı. Eşiniz de çok iyiymiş maşallah. Dilsiz Uşak diyoruz biz onlara da neyse. Her denileni yapıp başka şeylere karışmadığına göre tam da bu onun tanımı. Niye ağzını açıp eşim ne isterse yapar diyemiyor?

şimdi nerede ise iki katı yaşındayım

bu aşamada ne giyeceğime onlar nasıl karışır hem derim hem demem

yani 6 ayda iki kere gittiğim köyde sıradan olmak isterim, dikkat çekmemek isterim

herkes ayak bileğinde etek giyiyorsa belki ayak bileğimde etek giyemem ama dikkat çekmeyecek bir şeyle kamufle ederim uzun hırka giyerim vs vs

bir ara sordum ama tüm yorumları okumadım tesettürlü müsünüz

yani başı açık skinny jean giyen bir genç kız iseniz ve size ayak bileğinde büzgülü etek giy diyorlarsa eşiniz "olmaz" demeli, yaşlılar vs burada işlemez zira tamamen farklı bir istek, çözüm köye gitmemek olur

tesettürlü ama pantolon giyen bir genç kız iseniz adını bilmediğim uzun bir sürü kıyafet var, pantolon üstüne onları giyip kamufle edebilirsiniz

lakin şehirde karıştırtmayacağınızı söyleyin

yani köyde böyle görülmüş, el alem ne der diye düşünmelerine hak verin gerekirse ama burası şehir ben yıllardır böyle giyindim diyebilin

ama şimdi uzaktan biz ne desek boş

çoğu kv ye göre bir evli kadın giyimi vardır

dar kot üstünde beyaz dar tişört ile kv evine gittiğime kadın şok olmuştu, hem de işten çıkıp gitmiştim 30 yaşına yakındı yaşım da

ha benim kv bir şey diyemez, zira hem ben hem eşim veririz cevabı "sana ne" deriz, "biz senin giydiğine karışıyor muyuz" deriz ama içinden geçirdiği, yüzünün aldığı şekli görmeliydin

anneme de bebekli kadın olarak eşofman üstü kapşonlu sweet ile gittiğimde şok olmuştu

sonuçta kalıplar var toplumda, insanlar kolay kolay değişmez ama siz kendi sınırlarınızı çizin ya da eşinize çizdirin

Evet kapalıyım ama pantolon giyiyorum günlük hayatımda. Etek ve elbise çok çok nadir giyerim.
Onun derdi köy ortamından çok dini sebepler zaten. Çok çok fazla muhafazakarlar.
Benim dışarıda pantolon giydigimi biliyor ve görüyor okadar da değil ona laf söylese patlarim ben de.
Onlara gittigimde sıkıntı oluyor sadece.
Bir de böyle atıyorum bayramda etekli güzel bir kombin yapıyorum öyle gidiyorum herkeste orada oluyo ya. Nasıl övüyor beni bir görseniz.
Kızım ne güzel olmuşsun, böyle şeyler sana yakışıyor, siz gencsiniz renkli renkli giyin tabi der. Ama pantolonlu renkli kombin yapsam kötü olurum

anladım teyzeye göre aman pantolon giyme de ne giyersen giy

ben tesettürlü değilim bu nedenle çok öneremiyorum ama çevremde pantolon giyen ama üstüne bir şeyler giyenler çok

yani zaten mevsim kış adı ne bilemedim ama bu önü fermuarlı kapşonlu vs uzun kıyafetler var ya ondan giyin pantolon üstüne

84 yaşındaki anneannem gibi giyinemezsin tabii ki ev içinde de ama senin kv evlendiğinde de öyle giyiniyordur o nedenle ona olağan geliyor

onlara gittiğinde de üst kıyafetin uzun olursa görmez ki pantolonu yani ince çorap yerine pantolon daha kapalı

bende olsam sizin yaptığınız gibi cevap vermeyip bildiğimi okurdum...saygısızlık yapmazdım.
çünkü farklı nesil farklı jenerasyon... Ne desen değişmeyecekler..Arada tatsızlık olacak..Hiç gerek yok
zaten bir ayakları çukurda...
Bunları yaşlarına hürmeten söylüyorum.. Yoksa başka biri olsa pantolon giyme çalışma diyecek ..hadlerine değil tabi ki...

Yaşayacakları 3 gün eşini de üzme sorun çıkarıp..O da biliyor herşeyi senden tarafa belli ki.. Ama anne babası ne yapsın şimdi.Düşünce yapıları böyle bu saatten sonra da değişmez... heee heee deyip geçeceksin.

Zaten onlara giderken etek giyiyorum sadece olay çıkmasın eşim üzülmesin diye.
Günlük hayatımda zaten pantolon giyiyorum ve eşimle zaten nasıl iyi bir iş bulacagimin planlarını yapıyoruz. Eşimin de onları umursadigi yok ama sadece ' anne onu biz biliriz' diyor onlara da kızmiyor öyle. Zaten çok yaşlı insanlar onlara bagirsa filan ben de korkarım bu adama noldu diye istemem öyle bir şey de.

Katılıyorum size.
Ben de tesettürlüyum ama hep pantolon tercih ediyorum.
Üzerine uzun giyiyorum.
Pantolonum bol paça ise diz altı da kurtarıyor etek gibi çünkü.
Bir de araba kullanıyorum aktif.
Etekle olmuyor ki.
Ayağını atınca hoop dizine kadar gözükebiliyor ne kadar bol bir etek olsa da.
Ya da kendin araba kullamasan da illaki arabaya otobüse biniyorsun.
Olmuyor yani.
Mesela bir gün kan aldirmistim bayılmışım.
Adam almış kucağına mecbur taşımış.
Gözümü bir açtım ayaklarımı dikmişler yukarı.
Etek olsa düşünemiyorum halimi.
Tabi o durumda onu mu dusunecegiz sağlık önemli ama absurd oluyor.

Neyse.
Neticede kafada pantolonu çizmişler.
Hee diyip geçin konu sahibi.
Kendinizi üzmeye de değmez.
Belli yaştan sonra cocuklasiyorlar zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…