Panik bozukluk hakkinda yardım

Merhaba. Uzun zamandır yaygın panik bozukluk yaşıyorum. Her türlü tedaviyi denedim. İlaç, terapi, regresyon, hacamat, dualar. Ama hala şifamı bulamadım. Şimdi ise hamileyim ve ilacımı da bıraktım. Bu durumu yenenler varsa her türlü öneriye açığım. Yardımcı olun bana😔
Canim tevekkul et rahatla Allahin dediginden başka bisey gelmez başina relax. Bu arada abdestle gezmeni tavsiye ederim namaz kilmiyorsan basla cok guven veren bir his olusuyor kilinca ve cok yalniz kalmamaya calis duzenli uykuya alistir kendini yeme icmenede dikkat et Allahim sifa versin

Emdr hakkında bilgi sahibi misiniz? Psikayatrim emdr önerdi ama ne olduğunu hakkında pek fikrim yok
Bende bu cuma başlıyorum haftada 2 seans yapıcaz daha hızlı yol alabilmek adına. Biraz rahatlama olunca haftada 1’e düşeriz dedi. Yöntemi netten araştırdım psikologumda bilgi verdi içime sindi ama bakalım duyguya girebilicez mi önemli olan o. Ama psikoloğuma çok güveniyorum

Canim tevekkul et rahatla Allahin dediginden başka bisey gelmez başina relax. Bu arada abdestle gezmeni tavsiye ederim namaz kilmiyorsan basla cok guven veren bir his olusuyor kilinca ve cok yalniz kalmamaya calis duzenli uykuya alistir kendini yeme icmenede dikkat et Allahim sifa versin
Allah razı olsun çok sağolun. Namaz kılıyorum ama var işte herkesin bir imtihanı. Rabbim kolaylaştırsin inşallah.

İlk seansla başladım ama doktorumdan emin değilim bu konuda. 3 haftada bir yapacağız. O an panik ataktaki gibi duyguya giremiyorum. O sebeple faydası olmayacağını ima etti doktorum.
İkinci düzey emdr sertifikası alan psikolog ya da psikiyatristi tercih edin diyorlar. Benim psikologum ilk etapta hızlı rahatlama olması açısından haftada 2 seans yapıp rahatladıkça haftada 1’e düşürürüz dedi çok güveniyorum ama bakalım duyguya girebilicez mi

Merhaba. Uzun zamandır yaygın panik bozukluk yaşıyorum. Her türlü tedaviyi denedim. İlaç, terapi, regresyon, hacamat, dualar. Ama hala şifamı bulamadım. Şimdi ise hamileyim ve ilacımı da bıraktım. Bu durumu yenenler varsa her türlü öneriye açığım. Yardımcı olun bana😔
İzzet Güllü' yu dinlemenizi tavsiye ederim .Bu tip rahatsızlıklar kişinin kendisini tedavi yapmasıyla geçiyor. Yani umursamamak çok zor biliyorum ama ne yazikki böyle.

İkinci düzey emdr sertifikası alan psikolog ya da psikiyatristi tercih edin diyorlar. Benim psikologum ilk etapta hızlı rahatlama olması açısından haftada 2 seans yapıp rahatladıkça haftada 1’e düşürürüz dedi çok güveniyorum ama bakalım duyguya girebilicez mi
İkinci düzey olup olmadığını öğrenebileceğim bir yer var mi acaba ? Bana 3 haftada bir yaparız dedi.

Bir gün arabamızla bir yere giderken arabada büyük bir panik atak yaşadım. O milat oldu. O günden sonra evden uzaklaşmak ölüm gibi. Terapi uzun zamandır farklı psikologlardan alıyorum. Ama bende etkili olmadı.
Disarida bisey yasamaktan mi korkuyorsun sen yokken evde bisey olmasindan mi anlamadim ama bana kalirsa benim de boyle dusuncelerim vardi ve sonuc olarak bendeki hersegi kontrol etme isteginden kaynakliydi sanki mesela ben evde olmasam evi su basar yangin olur vs gibi yada iste uyurken cocuguma bakmasam rahat edemem gibi ve aşiri huzursizluk veriyordu bende arrik farkettim ve telkin ederek surekli olacagin onune gecemem hersey Allahin elinde diye diye Rabbim.sifa verdi şukurler olsun

Disarida bisey yasamaktan mi korkuyorsun sen yokken evde bisey olmasindan mi anlamadim ama bana kalirsa benim de boyle dusuncelerim vardi ve sonuc olarak bendeki hersegi kontrol etme isteginden kaynakliydi sanki mesela ben evde olmasam evi su basar yangin olur vs gibi yada iste uyurken cocuguma bakmasam rahat edemem gibi ve aşiri huzursizluk veriyordu bende arrik farkettim ve telkin ederek surekli olacagin onune gecemem hersey Allahin elinde diye diye Rabbim.sifa verdi şukurler olsun
Sorunun muhatabı ben değilim ama sokakda delirmek,ölmek,kimsenin yardım etmemesi.Ben bunları çok hissettim

Son düzenleme:
Bir gün arabamızla bir yere giderken arabada büyük bir panik atak yaşadım. O milat oldu. O günden sonra evden uzaklaşmak ölüm gibi. Terapi uzun zamandır farklı psikologlardan alıyorum. Ama bende etkili olmadı.
Benimle şikayetleriniz aynı. Araçla giderken birşey oldu ve panik atak geçirdim ve çok uzun süre evden çıkamadım. Doktorlar ilaçlar derken bi süre sonra çıkmaya başladım ama bu defa başka bir durum oluştu. Olayı tam yazamıyorum tanınmamak adına özelden yazabilirim.
Terapi ile belirli bir yere kadar ilerledim ama devami gelmedi bunun içinde emdr önerdi ama her doktor olmaz çok iyi araştırmanız lazım dedi. Kendisi bir isim verdi, kaybettiğim için tekrar gideceğim

Caresizlik yasadigin noktayi hatirla ve kendine her kotu seyin seni bulmayacagina zorluk varsa bir kolaylikda yasayacagina ikna et disaridan denen bos kendin soyle once sen inan canim
Sorunun muhatabı ben değilim ama sokakda delirmek,ölmek,kimsenin yardım etmemesi.Bwn bunları çok yaşadım

Dışarıda panik atak yaşayacağım ve kimse bana yardım edemeyecek diye düşünüyorum ben de. Kafam allak bullak oluyor o an. Doğruyu düşünemiyorum. Ne güzel şifaniz daim olsun inşallah.

Benimle şikayetleriniz aynı. Araçla giderken birşey oldu ve panik atak geçirdim ve çok uzun süre evden çıkamadım. Doktorlar ilaçlar derken bi süre sonra çıkmaya başladım ama bu defa başka bir durum oluştu. Olayı tam yazamıyorum tanınmamak adına özelden yazabilirim.
Terapi ile belirli bir yere kadar ilerledim ama devami gelmedi bunun içinde emdr önerdi ama her doktor olmaz çok iyi araştırmanız lazım dedi. Kendisi bir isim verdi, kaybettiğim için tekrar gideceğim
Rabbim şifalar nasip etsin size de. Şimdi baktım emdr derneğinde benim doktorun adı yok. Acaba neden yok diye düşündüm şimdi.

Kendine küçük basit görevler verip gerçekleştirdin mi? Mesela oturduğun binadan çıkıp, iki bina sonraki çöpe çöp atmak, otobüs durağına yürümek gibi?

Seni tedirgin eden şey dışarıdayken panik atak geçirip insanların sana yardım edemeyeceğini düşünmekse, kendine konum özelliği, kalp atış hızı ölçen bir kol saati alabilirsin. Hem yakınların seni uzaktan takip eder, hem senin için rahat eder.

Tamamen yendim diyen yoktur sanırım bunu ilginizi dağıtmaya çalışmanız gerekiyor benim tecrübeme göre kendinize hobi edinin ağlayarak da olsa onu yapın içinizden geçenleri birileriyle paylaşın saçma şeyler düşünüyorum bana gülerler demeyin bol yürüyüş yapın sağlık sorununuz yoksa. Şöyle bi yükseğe çıkıp kimsenin olmadığı bi yerde içinizden geldiği kadar çığlık atın ne kadar rahatladığınızı farkedeceksiniz anlamsızca ağlamalar gelecek ama çok büyük hafifleyeceksiniz. Bi kere bu duyguyu yaşayan nadir kişilerden olduğunuzu düşünmeyin ülkenin yarısında bu sorun var sadece bazıları çok güzel gizliyor. Bizler gibi aşırı düşünceli ruhlar bunu dışa Vuruyor.

Kitap oku canim hayatini yavaşlat dinlen ve kendine iyi gelen seyleri yap duzgun dusunemedigini anladigin zaman şöyle bise yapabilirsin bence.once nefes al arabarin veya cevrende olan 3 seyin rengine bak sonra icinden yine 3 seyin ismini soyle ve rhatla ki Allah seni goruyor ve o seni koruyor evin ya da hic bie yer degil onemli olan seni koruyanin gucudur

X