Börekler Paçanga Böreği -Harun Kaşar Peyniri Sponsorluğunda

kariyerkadin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2020
820
2.326
Herkese yeniden ve uzun bir aradan sonra merhabaaa! Bugün sizlerle büyük-küçük herkesin sevdiği, içi lezzetle dolu ve de bir o kadar pratik paçanga böreği tarifimi paylaşacağım

Malzemelerimiz:

3 domates
5-6 kıl biber
150 gram pastırma (damak tadınıza göre sucuk)
400 gram kaşar peyniri
1 kilogram yufka (6 adet)

Yapılışı:

İlk olarak soyup küp küp doğradığımız domateslerimizi ve ince ince dilimlediğimiz kıl biberlerimizi bir tavada tereyağı ile kavuruyoruz. Piştikten sonra soğuması için kenara alıyoruz.

Yufkalarımızı dörde bölüyoruz. Üçgen şeklindeki yufkalarımızın her biri için; yufkamızın üstüne pastırma ve rendelenmiş kaşar peyniri koyuyoruz. İkinci bir üçgen yufkayı da diğerinin üzerine koyup domatesli harcımızdan 2 yemek kaşığı ekledikten sonra rulo yapıyoruz.

Sardığımız rulo böreklerimizi bol ayçiçek yağında kızartıyoruz. Afiyet olsun! ♥♥♥

En zevkli kısım: sunum!

Oof of oofff şurdan bi tanecik alabilseydim keşke. Çok iştah açıcı bi sunum olmuş. Ellerinize sağlık. ☺
Ellerine sağlık, ben de çok severim ve çok yaparım, seninkiler de çok iştah açıcı görünüyor , yarışmada başarılar
Ellerine sağlık canım gayet nefissss
Hepinize çok teşekkür ederim, gerçekten çok sevilen bir börek benim de zaafımdır

E
Ellerine sağlık alindacim.
Yarışmada başarılar dilerim lezzetli olduğu her halinden belli ....şansın bol olsun.

yumyummmm harika görünüyor
Nasıl bir sunumdur aman ya rabbi yutkundum baktıkça .. ellerine emeğine sağlık başarılar dilerim
E

Ellerine sağlık alindacim.
Yarışmada başarılar dilerim lezzetli olduğu her halinden belli ....şansın bol olsun.
Harika gözüküyor . Ellerinize sağlık. Yarın hemen yapıyorum tarifinizden
Ellerine sağlık canım başarılar diliyorum
Harika en sevdiğim böreklerden birisidir kendisi olsada yesem şimdi elleriine sağlık yarışmada başarılar diliyorum.
Paçangaaaa..
Deli gibi severim, süper olmuş elinize sağlık.
Hepinize çok teşekkür ederim, aşırı pratik ve damaklara şenlik bir börek denemenizi şiddetle tavsiye ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…