Popüler Konu ÖZMUAYENE

ben de fibredeonom var 2009 dan beridir
ilk duyduğumda kanser sanıp nasıl kendimi tutacağımı bilememiştim sürekli ağlama nöbetleri herkesten uzak ya da geceleri, herkesten uzaklaşmaya çalışma ama yanlız kalınca ölümü düşünme
öleceğim nasıl olsa diye kendimi boşverip herkesin derdine koşuyordum derken 2012-2013 de baktım ölmüyorum
ama stresten ölüyorum çünkü kime nasıl yetişeceğimi şaşırmıştım ve 2009 dan 2012 ye kadar 1 tane fibredonom +4 ila 6 tane zaman zaman sayıları değişen kitle/kist (kimi raporda kist görünüm kiminde kitle aradaki farkı bilmiyorum)

şimdi hala fibredonomum olduğu gibi duruyor hep aynı yerde
ama kistlerim çok şükür yok
stres en büyük sağlık düşmanı sapasağlam da olsanız yediğinize içtiğinize dikkat de etseniz stres sizi düşürür, bunu çok iyi anladım

İyi hatırlattınız, kaç gündür göğüs ağrısı çekmeme rağmen ihmal ediyordum, teşekkürler Kadınlar Kulübü! En Büyük KKEn Büyük KK

Ben şu an emziriyorum ara ara var sertlikler ama normal sanırım süt bezesi galiba onlar

Emzirdigim icin bisey anlamiyorumki sekil ve renk olarak farklilik yok ama bezeler de sanirim sutten kaynakli.

Hatırlatma için teşekkürler.
Daha 1 ay olmadı okmeydanında doktora muayyene olup ultrason çektirdim şükür temiz çıktı 1 yıl sonra tekrar gel dedi doktor.

Emziriyorım diye ihmal etmeyin.kadın dogum uzmanı sevgili doktorum emzirirken meme kanseri oldugunu öğrendi.aman dikkat

Arkadaşlar , bu öz muayeneyi mutlaka yapın ve en ufak bir şişliği dahi hafife almayın .
Yaklaşık 1 ay önce yakın bir akrabam tesadüfen bir şişlik farkediyor ( ağrısı sızısı da yok ), annesine söylüyor , annesi de alıp doktora götürüyor .
O illet hastalığın teşhini koydular , inanmayıp başka başka doktorlara , hastanelere götürdüler ve sonuç maalesef aynı GÖĞÜS KANSERİ .
3. Gün yatırdılar ve bir memesini aldılar , hastalığı çok sinsi ilerlemiş ve çok geç farketmiş.
Şu an hastalığı sonuncu evresinde , bir ay içinde hayatı alt üst oldu , diğer göğsüne de yayılmış , doktorlar umutlu olmadığı için , diğer göğsünün alınmasının sadece eziyet olacağını söylüyorlar . Arkadaşlar arkadaşım çok genç , iki evladı var , duâlarınızı eksik etmeyin , Rabbim nerde varsa derman versin inşallah

Bazen hayatın yoğunluğuna kaptırıp gidiyoruz kendimizi aslında bu kontrolleri muhakkak yapmamız gerek. Bende böyle bir yoğunlukta aklımdan çıkmışken bu başlık sayesinde biranda kontrolümü yaptığımda bir kitle farkettim tabi ilk anda panik oluyorsunuz ama paniğe kapılmadan en kısa sürede doktoruma gittim ultrason sayesinde basit bir sıvı kitlesi olduğunu söyledi küçük kitlerler şırınga ile çekilebiliyormuş fakat bendeki biraz daha büyük olduğu için rahatsız olduğumda takdirde ufak bir operasyonla alınabilinirmiş şimdilik gerek duymadım ama kontrolleri aksatmamak gerek tabi. Bu başlığın bana böyle bir faydası oldu. Erken teşhis çok önemli arkadaşlar asla aksatmayın lütfen.

KıZlar bende fibradonem varmış sizce bi ne acaba illa ameliyatla mi alınması gerek

Bazen hayatın yoğunluğuna kaptırıp gidiyoruz kendimizi aslında bu kontrolleri muhakkak yapmamız gerek. Bende böyle bir yoğunlukta aklımdan çıkmışken bu başlık sayesinde biranda kontrolümü yaptığımda bir kitle farkettim tabi ilk anda panik oluyorsunuz ama paniğe kapılmadan en kısa sürede doktoruma gittim ultrason sayesinde basit bir sıvı kitlesi olduğunu söyledi küçük kitlerler şırınga ile çekilebiliyormuş fakat bendeki biraz daha büyük olduğu için rahatsız olduğumda takdirde ufak bir operasyonla alınabilinirmiş şimdilik gerek duymadım ama kontrolleri aksatmamak gerek tabi. Bu başlığın bana böyle bir faydası oldu. Erken teşhis çok önemli arkadaşlar asla aksatmayın lütfen.
Sizin sonucunuza fibradonem mı yazıyordu

X