Popüler Konu ÖZMUAYENE

Dün itibari ile göğsümde ki kitleden kurtuldum çok şükür korktuğum gibi olmadı ameliyatim Çok iyi geçti allah razı olsun doktorumdan çok başarılı bir operasyon gerçekleştirmiş normalde saat 12 yönünde kesiğim olacaktı tam dekoltemin üzerinde çok kafama takmıştım ama doktorum ameliyatı planlananın dışında meme ucu kenarindan açarak yapmış yani ömür boyu göğsümde kesik iziyle dolasmayacagim bu süper oldu ilk biyopsi temiz gelmişti inşallah patalojide temiz gelirde tamamen bir ohh cekebilirim
Arkadaşlar sakın korkup ihmal etmeyin ben kitleyi farkettigimde korkudan iki ay doktora gitmemiştim allahtan iyi huyluymuşta kötü huylu olsa geç kalabilirdim
öncelikle geçmiş olsun. kitleyi farkedince doktora gittiğinizde ultrasondaki raporda ne yazıyordu ne zaman alınmasına karar verdiler? bilgilendirebilir misiniz ? ben de şuan buna benzer bi sürecin içindeyim

öncelikle geçmiş olsun. kitleyi farkedince doktora gittiğinizde ultrasondaki raporda ne yazıyordu ne zaman alınmasına karar verdiler? bilgilendirebilir misiniz ? ben de şuan buna benzer bi sürecin içindeyim
Ilk Gittigimde mamagrafi yapmak istemediler ultrasonda baktilar doktor kitleyi ilk ultrasonda gordu ve hemen mamagragiye aldilar beni mamagragi sonuclarimla birlikte beni radyalojiye sevk ettiler oradada tekrar ultrason yapildi ayni gün biyopsi yapıldı ertesi güne randevu verdiler biyopsi raporum temiz çıktı ama bu kitlenin ilerde kanserlesme potansiyeli var hemen cikarmamiz lazim dediler sonrasida ameliyat işte

Ayrıca hiç korkmaniza Gerek yok ben biyopsiden çok korkmuştum sürekli ağlıyordum işlem süresince ama hiç birşey hissetmedim 2 dakkkada bitti gitti
Ameliyat günü de ilk olarak ayni biyopsideki gibi yer belirleme işlemi yapıldı bana bir metal taktılar hiç acımadı

Ilk Gittigimde mamagrafi yapmak istemediler ultrasonda baktilar doktor kitleyi ilk ultrasonda gordu ve hemen mamagragiye aldilar beni mamagragi sonuclarimla birlikte beni radyalojiye sevk ettiler oradada tekrar ultrason yapildi ayni gün biyopsi yapıldı ertesi güne randevu verdiler biyopsi raporum temiz çıktı ama bu kitlenin ilerde kanserlesme potansiyeli var hemen cikarmamiz lazim dediler sonrasida ameliyat işte
teşekkür ederim yorum için.
ben farkettim elimle hemen doktora gittim ertesi gün mamorgrafi yapmadı muaniye etti ultrason aldı. bu normal ama içi sıvı oluyor seninki katı biraz korkuttu beni biopsi yapalım dedi. 2 gün öncede biopsim yapıldı. 15 güne çıkacakmış sonuç devlet hastanesi diye uzattılar galiba..
3 kere yaptı bana 3 tane tak diye ses geldi. benm el,me geliyor baya büyük bi kitle.
raporumda solid lezyon bulundu yazıyor. bakınca internetten kanser tehşisi yazıyordu bu beni korkuttu biraz. o yüzden size raporunuzda ne yazdığını sordum

teşekkür ederim yorum için.
ben farkettim elimle hemen doktora gittim ertesi gün mamorgrafi yapmadı muaniye etti ultrason aldı. bu normal ama içi sıvı oluyor seninki katı biraz korkuttu beni biopsi yapalım dedi. 2 gün öncede biopsim yapıldı. 15 güne çıkacakmış sonuç devlet hastanesi diye uzattılar galiba..
3 kere yaptı bana 3 tane tak diye ses geldi. benm el,me geliyor baya büyük bi kitle.
raporumda solid lezyon bulundu yazıyor. bakınca internetten kanser tehşisi yazıyordu bu beni korkuttu biraz. o yüzden size raporunuzda ne yazdığını sordum

B-3 meme lezyonu Yazıyor

BIRADS O: Yapılan inceleme yetersiz, daha başka tetkik gerekir

BIRADS 1: Yıllık takip gerektiren tamamen normal meme yapısı

BIRADS 2: Kanser ihtimali olmayan iyi huylu bulgu (lezyon). Yıllık takibe

devam..

BIRADS 3: Muhtemelen iyi huylu lezyon (3-6 aylık aralarla izlemek gerekir).

Kanser ihtimali % 1-2 civarında

BIRADS 4: Meme kanseri kuşkusu. Kesinlikle biyopsi gerekir. Kanser ihtimali

% 25-50 civarı

BIRADS 5: Çok büyük olasılıkla kanser

BIRADS6 : Artık biyopsi ile kanıtlanmış kanser

Seninkinin tanısını Koymamışlar daha benim ilk mamagrafi ve ulrason kontrolünden itibaren Birads 3 denildi

ben emziriyorum mastit oldum antibiyotikle gecti ama biraz sertlik var bu mastit tamamen gecmediyse kansere donusur mu ?

Buraya üye olduktan sonra sizin bu yziyoda her gördükçe kontrol ediyorum

Kendimi bildim bileli sol göğüs sağdan çok daha büyük. Yani bariz bir fark var. Mecburen büyük göğüse göre südyen alıyorum ama o zaman da küçük olan sarkıyor. Doktorlar genetik olduğunu söyledi. Şimdi hamileyim ve aradaki fark sanki git gide açılıyor. İnanın ne yapacağım konusunda bir fikrim yok.

merhaba. meme kanserine karşı koltuk altı kremi yapmışlar. gerçi krem değil tuz gibi bir taş. koltuk altı kremleri kanser yapıyor diyorlar. alüminyum olmaması lazımmış. verdan diye bir deodorant bu bahsettiğim. kristal deodorant diye geçiyor. bunların gerçeklik payı nedir? 6 aydır kullanıyorum sorun olmaz inş :)

Dün mamorafi için hastanedeydim
umarım sonuç iyi çıkar , rahim içinde muayine oldum ancak 2 ay sonra netice belli olackmış

Benim sol göğsün ağrıyor koltuk altına doğru 5 aydır çok hareket edince baş aşşağı doğru eğilir gibi yaparken yine aynı yer sol göğsüm ağrıyor ben kalp sandım ama doktora gittim bişey çıkmadı meme kisti olma durumu varmı? Kendim muayene edince anlamıyorum ama ağıran yerle elimle kontrol esince morarık varmış gibi ağrıyor ama morarık yok :KK43: ne yapmamı önerirsiniz

Kendimi bildim bileli sol göğüs sağdan çok daha büyük. Yani bariz bir fark var. Mecburen büyük göğüse göre südyen alıyorum ama o zaman da küçük olan sarkıyor. Doktorlar genetik olduğunu söyledi. Şimdi hamileyim ve aradaki fark sanki git gide açılıyor. İnanın ne yapacağım konusunda bir fikrim yok.
Ya küçük olan göğsüne silikon yaptiracaksin Yada büyük olanı kücülteceksin başka caresi yok

Benim sol göğsün ağrıyor koltuk altına doğru 5 aydır çok hareket edince baş aşşağı doğru eğilir gibi yaparken yine aynı yer sol göğsüm ağrıyor ben kalp sandım ama doktora gittim bişey çıkmadı meme kisti olma durumu varmı? Kendim muayene edince anlamıyorum ama ağıran yerle elimle kontrol esince morarık varmış gibi ağrıyor ama morarık yok :KK43: ne yapmamı önerirsiniz
Göğsünüze Baktirdinizmi bir an önce baktirin herzaman elle hissedilmez

benimde tam tersi sag gögsüm biraz büyük gözle görülüyor ama südyende fark etmiyor. Kötü bir durum gercekten. Tek care cerahi mudahele malesef

Meme kanseri, kadınların %80'inde travma sonrası stress bozukluğuna neden oluyor
Almanya'da 166 erken evre meme kanseri olan kadında yapılan araştırmada, meme kanseriolduğunu öğrenmek travma sonrası stres bozukluğu semptomlarının başlamasına neden oluyor. Araştırmacılar, meme kanseri tanısının konulduğu yıl içinde kadınların bu semptomları gösterdiklerini ve doktorlarının bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor. Çalışma Psycho-Oncology dergisinde online olarak şubat ayında yayınladı. Bu ruhsal rahatsızlıktan korunmada, meme kanseri tanısı alan bayanlara uygun psikiyatrik destek verilmesi önemli.... Devamını okumak için

Son düzenleyen: Moderatör:
Muayinelerim temiz çıktı ,çok şükür

X