Popüler Konu ÖZMUAYENE

Kesinlikle ihmal edilmemeli ben kendi adıma risk altında olduğum için meme ve smir testlerini aksatmıyorum; meme kontrolü belli periyodlarla elle evde yapılmalı minik kitleyi bile anlayabiliyor insan; çok güzel yararlı bir başlık takipteyim bende

Kendi kendimize muayeneyi regl bittikten sonra mı yapıyorduk bir zamanı vardı sankı

teşekkürler,
akşama yapıyım, çok faydalı bir yazı olmuş.

Hatırlatma için teşekkürler.

Çok güzel olmuş böyle bi şey.annemi kanserden kaybettiğim için biliyorum yalnız bi şey demek istiyorum bi göğüs kaybetmeyi bu kadar dramatize etmeyelim içimizde hasta olanlar olabilir

Verdiğiniz bilgiler çok güzel fakat ben kendi kendimi bir türlü muayene edemiyorum. Her yıl doktor a gözüküyorum. Eliyle kontrol ediyor ücretsiz. Ultrason ücretli. Eliyle bir kitle bulursa zaten usg ye gönderiyor doktor. Ama bana 35 yaşından sonra kontrollere gelmeye başla dedi doktor. Şuan hamileyim zaten. Doğumdan sonraki yıllar yine kontrole devam edicem

Bilgilendirmeler için teşekkürler , ailemde kanser öyküleri bulunuyor ,babamı da kanserden kaybettim,bende belli zamanlarda uzman kontrolü ile gerekli tetkiklerimi sağlıyorum,bunda utanacak sıkılacak bir durum yok,muayeneden tedirgin olan arkadaşlarım için söylüyorum.Erken teşhis hayat kurtarır unutmayın..

Sağlıklı günler dilerim..

X