Popüler Konu ÖZMUAYENE

bu konu gerçekten çok önemli, annem her sene mamografi çektirir, bu sene telefon gelmiş,sonucunuz da bazı bulgular var genel cerrahiye görünmelisiniz diye, dün genel cerraha gitti ulrtasona gün verdiler ama taaa mayısın sonu,Allah korusun birşey olsa geç kaldın diyecekler, birde doktor özellikle öne aldır bir an önce çektir demiş,sanırım ulrtsaon sonucunu görmeden de tam bir yorum yapamıyorlar.

bizde bugün yada yarın özelde çektiricez inşallah kötü birşey değildir, Allah dert verip derman aratmasın ama bu hepimizin başına gelebilir, ihmal etmememiz gerekiyor.

umarım temiz çıakr sonuçlarınız.annem de her sene çektiriyor mamografi,ondan da her sene çıkıyor:) şöyle ki,taaaa benim doğumumdan sonra kalan süt bezesi.mastit olmuş o dönemde,sütü bolmuş ve ben emmemişim,o sebeple kalmış o bezeler.hala duruyor.her seferinde de sizdeki gibi çağırıyorlar,boyut değişimine bakıyorlar.

Muayene ettim. Acıyor göğüslerim. 3 gün önce yumurtlama günümdü. Herhalde ondan.

ben yıllar evvel meme ultasonu çektirmiştim ve bir kaç tane kist var dedi zararsız dedi ama yılda bir kontrol ettir dedi. hiç gitmedim. ay korktum şuan ya

ben devamlı muayene ediyorum kendimi 2 göğsümde de kitle var zararsız 6 ayda bir de ultrason çekiniyorum büyüme olmadığı sürece sorunum yok.

Ben her sene gidiyordum ama bu sene hiç gidemedim kontrole. Ailemde sürekli gidiyor. Teyzem kanser geçirdi. Bizde nolur nolmaz diye muhakkak kontrole gidiyoruz. Ben evdede muayenemi yapıyorum tabi. Teyzemin göğsünde büzüşme olmuştu. Hemen doktora gitmesini söylemiştik. İhmale gelmiyor ki sonuç ortada Allah kimsenin başına vermesin çok zor bir süreçti bizim için.

daha önce hiç çıkmıyodu dedi, her iki memedede belirgin distorsiyon,spiküler kitle lezyonu,makrokalsifikasyon kümesi saptanmıştır gibi bir yorum yapmışlar,artık ne demekse korktuk işte
inşallah sizin dediğiniz gibi birşeydir, yarın sabah 9,30-10 gibi çektircez ultrasonu.

çok şükür bişey yok şimdilik ama dr a gitmek istiyorum daha etkili olabilir kadın dogumcu ya mı yada direk ketem emi gitmem gerekir ?

inşallah sonuçlarınız temiz çıkar.şimdiden geçmiş olsun ,güzel haberler alırsınız umarım.

çok şükür bişey yok şimdilik ama dr a gitmek istiyorum daha etkili olabilir kadın dogumcu ya mı yada direk ketem emi gitmem gerekir ?
ben genel cerraha gidiyorum.kendisi mastit ameliyatımı da yapmıştı,memelerime aşina şaka bi yana ben her seferinde aynı doktora gidilmeli diyorum,karşılaştırma açısından,hastayı tanıma açısından..

Bende çok ihmal ediyorum sanırım.. Kendimi tanımıyorum..gerçi bir iki senedır eskıye göre daha ilgiliyim kendımle...ayda yılda olsa da aklıma gelıyor bakıyorum aynada kendıme ..bır değişiklik olursa farkedeyım dıye...ona da bır ıkı kez durduk yere vucudumda morluk farkedınce karar vermıstım kontrole... Sonra hep hızlı hareket ettıgımden aceleci yapım oldugundan farkında olmadan sağa sola çarpıp ondan olduugna karar verdım...
Benim merak ettıgım meme uçlarınızın derisi soyuluyor gibi oluyor mu sizinde ? Bu normal mi kızlar ? her zaman değil de bazen öyle oluyor.

amin canım..çok geçmiş olsun.umarım ciddi bişey değildir.

ben devamlı muayene ediyorum kendimi 2 göğsümde de kitle var zararsız 6 ayda bir de ultrason çekiniyorum büyüme olmadığı sürece sorunum yok.

çok geçmiş olsun canım..büyüme olduğunda iğneyle mi müdahale ediyorlar yoksa ameliyat zorunlu mu?benimde kuzenim de çıktı göğsünde kitleler.biraz büyümeye başlamış.almaları gerekebilirmiş bayağı korktu..göğsünde izler kalacak diye..patolojiye göndermeleri gerekiyormuş göğsündeki kitleleri temizleyip..inşallah ciddi birşeyi yoktur..sen de ihmal etme sakın canım.

gögüslerim çok büyük ve sırt agrısı yapıyor sivilce gibi şeyler çıkıyor çok fazla büyük oldugun için yaglanmamı oluyor ki gögüsleri ameliyatsız nasıl toparlayabilirim küçültebilirim kilo versem de gögüslerim de degişme olmuyor genç kızlıgımdan beri 90 95 tim emzirme dogumlar kilolarla beraber 110 oldu sütyen bulamıyorum gögüs korse si ve sıkılaştırıcı krem mi kullansam dr ameliyatla küçültelim dedi ama korkuyorum ve pahalı biraz

Kitle sıvı olursa iğneyle alıyorlar. Benim kitleler fibradenom adında sert kitleler benim alınma gibi durumum olursa ameliyatla alıcaklarmış ama iz olayını bende bilmiyorum

Kitle sıvı olursa iğneyle alıyorlar. Benim kitleler fibradenom adında sert kitleler benim alınma gibi durumum olursa ameliyatla alıcaklarmış ama iz olayını bende bilmiyorum
nasıl bi kitle gögüs derisin de mi oluyor ? sivilce gibi mi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…