Popüler Konu ÖZMUAYENE

Kitle sıvı olursa iğneyle alıyorlar. Benim kitleler fibradenom adında sert kitleler benim alınma gibi durumum olursa ameliyatla alıcaklarmış ama iz olayını bende bilmiyorum
hangi bölüme muayehane oluyorsunuz acaba ?

Merhabalar,

Çok güzel bilgilendirme olmuş. 10 yıl önce televizyonda böyle bir program izleyip göğsümü kontrol etmiş ve mercimek tanesi kadar bi kitle elime gelmişti.ilk günlerde ailemi korkutmamak için bişey söylemedim ama ilerleyen günlerde kontrol yapınca kitle büyümeye başlayınca durumu paylaştım. Sonuç fibroadenom çıktı çok şükür ama hızlı büyüme gösterdiği için alındı.. Her kitle kötü huylu olacak diye bir konu yok hanımlar.Meme kontrolü her hanım için çok önemli.bu güzel konuya değindiğiniz için çok teşekkür ederim.

Sevgiler,saygılar

Kitle sıvı olursa iğneyle alıyorlar. Benim kitleler fibradenom adında sert kitleler benim alınma gibi durumum olursa ameliyatla alıcaklarmış ama iz olayını bende bilmiyorum
fibroadenom ameliyatı olmuş biri olarak ,çok küçük bir yerden giriş yapıyorlar ve estetik dikişte yaparlarsa iz kalmıyor gibi bişey oluyor.

bende 2009 sonbaharından beridir var bir kist büyümüyorda küçülmüyorda ama ilk zamanlar çok stres yaptığımdan mıdır nedir çoğaldı, azaldı....

4 yıldır takmıyorum ilk farkettiğim kist hiç kaybolmadı... diğerleri gitti... her yıl kontrollerime giderim ama

ki doktorlar diğerleri için stresten muhtemelen çıkmıştır birkaç daha bekleyelim diyordu bekliyorduk o gitmiş diğer taraftan başka çıkmış hepsi de 1-1,5 cm ...

şunu anladım ki stres en büyük düşman ... ilk öğrendiğim 2009-2012 yılları arasında en ufak birşeyde gidiyordum doktorlar bu kadar stres yapma altı üstü fibredeonam diyorlardı ben onlara içimden kızıyordum... şimdi gülüyorum

ben eski voleybolcuyum.sağ tarafım daha gelişkindir o kolumu kullanmam sebebiyle.meme üstü kısmı da aynı şekilde.neticede kas yoğunluğu daha çok.sizinki de böyle bir durum olabilir mi?
ayrıca vücudumuzda herşey tam simetrik değildir.yani bacaklarımızın kalınlığı ,meme büyüklüğü,ayaklarımız gibi.ama ciddi bir boyut farkı varsa araştırın mutlaka.
ciddi bi oyut sanırım 1-5 cm lik fark var ölçmeden bile anlaşılıyo gerçi ama dediğiniz gibi de olabilir oğlumu hep dağ kolumla taşıyorum haliyle orda bi kasılma gevşeme oluyo bunun gibi bi çok örnek ama netten baktım fark oluyomuş evet benimkinde baya fark var sol kolum için egzersiz düşündüm ama faydası olur mu ki

yakın zamanda doğum yaptım sütüm var ama oğlum almadı üç ay sağdım ama artık makinalarda çekmiyor hatta hastane tipi bile sipariş verdim ama yok çekmiyor,bundan kaynaklı olduğunuı düşündüğüm bir koltuk altımın memeye doğru olan kısmında önce nohut gibi olan şimdi sivilce gibi olan bir beze var.. bu ayki kontrol de böyle geçti

duş alırken koltuk altında uzun ince bir kitle fark eden arkadaşım dr a gitti ve 4 yıllık tedavi sonunda kanseri yenmeyi başardı yani bu kontroller bir sorun varsa erkenden anlamak açısından çok önemli

ciddi bi oyut sanırım 1-5 cm lik fark var ölçmeden bile anlaşılıyo gerçi ama dediğiniz gibi de olabilir oğlumu hep dağ kolumla taşıyorum haliyle orda bi kasılma gevşeme oluyo bunun gibi bi çok örnek ama netten baktım fark oluyomuş evet benimkinde baya fark var sol kolum için egzersiz düşündüm ama faydası olur mu ki
kontrol ettirdiniz mi hiç? aklınızda kalmasın bence gösterin bir doktora.görümcemin boyut farklılığı sebebiyle estetik operasyon geçirdi.silikonla eşitlediler.onun bariz fark vardı.
egzersiz evet mutlaka etkili olur.diğer kolunuzu güçlendirin,oğlunuzu biraz da orda taşımayı deneyin bence faydası olur..benim de oğlum kilolu bir bebekti,inanılmaz kol kası yaptım o dönemde,kolay gelsin :)

yakın zamanda doğum yaptım sütüm var ama oğlum almadı üç ay sağdım ama artık makinalarda çekmiyor hatta hastane tipi bile sipariş verdim ama yok çekmiyor,bundan kaynaklı olduğunuı düşündüğüm bir koltuk altımın memeye doğru olan kısmında önce nohut gibi olan şimdi sivilce gibi olan bir beze var.. bu ayki kontrol de böyle geçti
aman dikkat edin..ben bu yüzden mastit ameliuyatı oldum.önceki msajımda da yazdım,annem hala beni doğurduğu dönemki bezeler yüzünden devamlı kontrol ediliyor.

kontrol ettirdiniz mi hiç? aklınızda kalmasın bence gösterin bir doktora.görümcemin boyut farklılığı sebebiyle estetik operasyon geçirdi.silikonla eşitlediler.onun bariz fark vardı.
egzersiz evet mutlaka etkili olur.diğer kolunuzu güçlendirin,oğlunuzu biraz da orda taşımayı deneyin bence faydası olur..benim de oğlum kilolu bir bebekti,inanılmaz kol kası yaptım o dönemde,kolay gelsin :)
evet aslında sağ kolum sol kolumdan daha sert yapıda faydası olur gibime geliyo

X