Ozellikle tecrübeli anneler yardım edebilir mi?

Ben bilgisizim bu konularda eskiler şu pirinç unu içeren arı mama yediriyordu hep diye hatırlıyorum onlar zararlı mı acaba aptamiller çok pahalı gerçekten herkesin gücü yetmeyebilir arı mamalarla çok büyük fark var uygun fiyatları nasıl olur ki anne sütü + arı mama bir de sebze vs ek gıda ama işte bu çocuğun ete vs de ihtiyacı olacak

7 aylık bebeği ek gıdaya geçirin.
Doktor neden öyle demiş anlamadım.
Erken mi doğdu?
Yoğurt verebilirsiniz, kendi mayaladığınız taze yoğurt.
Tadımlık tabii.
Sebze haşlayın, ilk 3 gün hep aynı sebze ile seneyin alerji yapıp yapmadığını anlamak için.
Havuç olabilir.
Kabak
Haşlanmış yumurtanın sarısını labne peynirle birlikte verebilirsiniz. Yine tadımlık.

Biraz üzüldüm ne yazsam bilemedim karışık olduysa...
Başka anneler de fikir verir
Güle güle büyütün bebeğinizi.

Pirinç unu faydasız boş bir şey. Malesef devam sütü alması gerekiyor aptamil gibi. Ama dediğin gibi bunun ilerisi de var. Eti meyvesi.. Baştan düşünülmesi gereken şeyler. Ben anne sütüne odaklandım direkt. Belki bebek büyüyünce çalışır bilemedim ki.

Bence doktoru yanlış anlamış olabilir. 7 aylık bebeğe hiç ek gıda verme dememiştir. Tadımlık dediyse...

Çalışıyor musunuz ailenizin yanında mısınız? Mama için durumum yok demişsiniz geçici çözümler yerine daha faydalı kalıcı fikirler verebilsek daha iyi olur
Tek yaşıyorum kızımla bir süre issizdim henüz yeni kalıcı bir işe girdim. Kira falan depremzede oldugun için belediye karşıladı sagolsunlar. Bir dernek çok iyi yardım yapıyordu bebeğim kobusunda orası kapandi sonrası bizi zorladı. Şu an en fazla 3 hafta daha sıkıntı var sobrasinda ilk maaşı alacağım işi evden yaptigim için pek giderim yok parayı komple kızıma harcayabilirim sorun yok ama benim derdim ne yapmam lazım bilmiyorum. Mesela bana kalsa tarhana çorbası verecektim un kesinlikle yok dediler yoğurt çorbası yapayım dedim o da şu an sıkıntıymis ne yapmaliyim ne vermeliyim?

Anlatmamışta bisey aileyle mi değil mi vs :/ bebişe cok üzüldüm inşallah çözülür her şey
Bir üye vardı 1,5 yasındaydı bebeği 5 aylık gibi görünüyormuş gıdasızlıktan kaynana yanına gitmemek için yokluk çekiyor çektiriyordu çocuklara

Kalıcı işinize çok sevindim çok şükür 3 hafta çabucak biter
Çorba vs konusunda ben de bilgisizim takip edeyim konuyu

Arkadaşlar gecimde bir sıkıntı yoktu normalde ama eşim online kumara bulasinca o zaman burdakileri okuyarak ve hallerini gorerek boşandım. Sadece depremden sonra elimizde avucumuzda bişey kalmadı parmağımdaki yüzüğü bile alamadım öyle söyleyeyim. Şu an kendi ailemi falan kaybettigim ve ilk bebeğim oldugu için gerçekten nasıl hareket etmem lazım bilmiorum bir yanım bişey olacak diye delirmek üzere diğer yanım elbet büyüyecek modunda bu ara bide dış cikariyoruz iyice sorunluyuz.

Tarhana bahaaratlısa olmaz ama bebek tarhanaları oluyor onlar veriliyor. Yoğurt çorbası da verebilirsin. Beyaz un çoktercih edilecek bir şeydeğil ama çorbasına koyduğun az undan bir şey olmaz. Çorbalarına un yerine irmik de koyabilirsin. Patates havuç kabak haşla ez içine 1 tatlı kaşığı irmik koy 5 dk o da şişsin yedir. Sonra yavaş yavaş kıyma falan da eklersin bu karışıma.

Neyse geçici Bi süreçmiş. Sevindim.

1 yaşına kadar bal yumurta beyazı inek sütü tuz ve şeker yasak. Bunun dışında mesela patates çok faydalı bir yiyecek değil nişasta ama zararlı da değil ya da un. Sadece bunlardan beslemedikten sonra zararı olmaz az un ya da patates attıktan sonra. Sadece çok vitaminli değiller.

Ondan yok ama patates var dediğinizi yapayim hemen

Bugun patates vereceğim artık mecbur evde sayılan başka sebzelerden yok ne kadar vermeliyim tam olarak?

Su ana kadar aptamil 1 kullandim ama 3 hafta boyunca alamayacağım mesela bu sürede ek gıdayla besleyecegim diye düşünüyorum sonuçta 7 aylık ve kilosu olması gerektigi gibi yine çözüm bulmaya çalışırım ama aklıma çok mantıklı yollar gelmiyor artık.

Emzirmeyi denedin mi tuttu mu?

Direk çorba yada karışık yemek veremezsin. Alerji durumu+ bağirsaklarin alisma süresi içi kademeli geçiceksin. Kabak,havuç,patates alerjeni cok cok az olan gidalardir örnegin kabagi hasladin ilk gun cay kasigi ikinci gun tatli kasigi vericeksin bu arada kakasinsa vucudunda degisiklik varmi bakacaksin. Sonra havuca geciceksin yani 2-3 gun tadim sonra sorun olmazsa kabak+havuc haslayip ezip püre verebilirsin. Yogurdu mutlaka ev yogurdu ver 3 gün az miktarda verecek alerjisine bak aleeji yoksa yogurt corbasi verebilirsin. (Yogurdu tam bugday unuyla çırp su ekle pisir ustune zeytinyagi) sonra ilerledikce icine nane ekleyebilirsin. 1 yaşa kadar tuz, şeker,beyaz un,bal yasak. Kuruyemisler +10 itibariyle. Yumurtanin once sarisini vericeksin(bunda acele etme cok alerjik olabilir) 10+ ayda beyazi tatirarak verebilirsin. Karisik gibi duruyor ama aslinda degil :) tam bugday unu,bebek irmiği,bebek tarhanasi bunlar elinin altinda olsun. Tereyag ve zeytinyagi kullanacagin yaglar. 10+ ayda bebek salcasina gecebilirsin ayni sekilde pismis domates verebilirsin. Aklina takilan olursa özelden cevaplarim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…