Özel Okul Sınıf Mevcudu Sorunu

Hic bir fikrim yok :) yakinimzdaki okul 5 bin istemisti. Kontenjandan dolayi gidemedik. Okul katki payi adi altinda giris ucreti iste yersen :)
Neyse en azından sınıf mevcudunuz11 kisiymis. Umarım başarılı bir ogretmene denk gelir güzel hatirlayacagi bir ogrencilik yaşar.

Ben şeyi merak ettim ya bu “baş edilmesi imkansız, problemli çocuklar” sınfının velileri çocuklarını diğer velilere karşı bu şekilde yaftalayan okula senelik 300 bin vermekten mutlu mu? Koşarak uzaklaşılması gereken bir okul. Napın edin alın kaydını.

Biz devlet okuluna gdiorz. Sinif mevcudumuz 11 izmirdeyim. Ek sinif actilar talep odugu icin diger siniflar da 14 ve 15 kisi. Ustelik 8 bin
Devlet okuluna 8 bini ne için veriyorsunuz?

Tüm kolejlerin ve kolej öğretmenlerinin de böyle olduğunu düşünmüyorum ben.
Oğlumun anasınıfına gittiği kolejde ilkokul biriminde bir öğretmen vardı. Sadece aynı serviste yan yana gider sohbet ederlerdi. Ona rağmen son gün kitap imzalayıp hediye etmiş oğluma, sabah dişim düştü dediğinde de diş perisi vermiş bunu diye akşam tekrar bindiğinde kek hediye etmiş.
Şimdiki ilkokul öğretmeni de yine başka bir kolejde ama tatilde bile sık sık hepimizi arayıp çocuklara ses kaydı attı. Keza canım yavrum diye çok candan sarılır.
Gerçi bizim kurumda asgari ücret vermiyorlar ve okul çok eski köklü ama yerel bir kurum. Onun da etkisi olabilir.

Dil öğrenme adına verilmiyor ki özel okula. Bir şekilde mecbur kalıyorsun. Çalışan anne baba için devlet okuluna vermek şartları zorlamak demek. Bir kere büyük çocuğunluğu yarım gün. Tam gün olanlar da 2-3 gibi bitiyor. Sonrasında etüd, kurs gibi bir şeylere vermen gerek o da bir sürü para. Oraya da servisle gidecek falan. Madem aynı parayı vericem, sağa sola sürüklenmesindense aynı binada kalsın diyorsun. Sonra eğer güzel bir semtte oturmuyorsan, mahalledeki okulun öğrenci ve veli profili çok da temas etmek istediğin kişiler olmayabiliyor. Ödenek sıkıntısı olduğu için devlet okullarında temizlik ciddi problem. İmkanı olan bu ve benzeri sebeplerden özel okulu tercih ediyor. Yoksa kuş kondurmuyorlar tabi ki.

Şubat ayına kadar umurlarında olmaz. Sonra da bir şekilde çelerler aklınızı. Hep böyle olur maalesef

2007 yılında özel okuldan mezun oldum. 17 senedir hala öğretmenlerimle görüşüyoruz hatta bir çok ilkokul-ortaokul-lise arkadaşlarımla da.
Evlendim öğretmenlerim düğünüme geldi.çocuğum oldu bebeğimi sevmeye geldiler. mesele sadece özel okul olmuyor çoğu zaman. Sosyal statüyü korumak biraz da

Bu bilgi yanlış

Doğrusu için Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik e bakmanız lazım 30 a kadar mümkün mevcut yasal olarak değil ancak öğrencileri almak ile tehdit yoluyla olursa bişi olabilir

Evet khk da 30 diyor doğru

Benim çalıştığım yer asgari ücret kimi öğretmenlerine onu bile vermedikleri bir yerdi .Ve kadın müdür mobbing yapıyordu .

Devlet okuluna 8 bini ne için veriyorsunuz?
Ortaokula yeni başlayacak olan oglu icin bir yakinim 20 bin verdi devlet okuluna. Tabii bana da normal gelmedi. Okul ayri bir ingilizce sınıfı oluşturacağıni haftada bir İngiliz hoca tarafından ders alacaklarını söylemiş. Haftada 11 saat ingilizce göreceklermiş ve sınıf mevcudu ise cok az olacakmış bildigim kadarıyla.

Özel okullarda 30 kişiyse, devlet okullarında kaç sınıf mevcudu?

Bizde bu sene 30 olduk. Birinci sınıf 26 ikinci sınıf 28 üçüncü sınıf 30 olacakmış.

Bizim okulda da bu şekilde ortaokul kısmı.
Hatta 4.sınıfta bir sınava giriyorlar Türkiye geneli değerlendirme sınavı. Hem onda okulda ilk 60'da olmalı hem de 20-25 bin vermeli ki o 2 özel şubeye girebilsin çocuk.
Sistem bu demek ki.
Artık onun etkisi mi, dershane etkisi mi, çocuktan mı bilmiyorum bu sene 4 tane lgs birincisi çıkardı kızımın gittiği okul.
Veli olarak lgs birinciliği çok umrumda değil ama özel sınıfta yer alsın isterim yalan yok. Biz verene kadar muhtemelen 50+ olacak.

yasal sınır yok bildiğim kadarıyla ama özel okullardan beklenen az sayılı şubelerdir. 30 kişi şu an devlet okullarında bile azaltılmaya çalışılan bir sayı.

düşük maaş öğretmenin işinin her tarafına yansıyor olabilir
haksız da sayılmaz insanlar
çoğumuz için iş hayatındaki en büyük motivasyon kaynağı para.
dolayısı ile eğitim sektöründe öğretmenlerin hakkını alabilmesi çok çok önemli bi konu
çünkü direkt öğrenciye yansıyabiliyor.
hani tamam belki atıyorum bankacının da yansıyordur, marketteki kasiyerin de yansıyordur vs vs
ama bu meslekte insanların karşısında çocuk ve çocuk psikolojisi gibi hassas bi konu var aslında
o yüzden ücret konusuna ekstra dikkat edilmeli bu sektörde

Ben bu anlamda kayıtta en çok kadronun çalışma süresine baktım. Bizde tüm öğretmenler senelerdir kurumda çalışıyorlar. Ortalama 10-15 senedir kurumda olan öğretmenler var. Bu nedenle tercih ettim ben. Eğer sürekli yeni mezun öğretmen sirkülasyonu varsa asgari ücret veriyorlar ne yazık ki

Devlet okulu mi bunlar, bazen devlete bağlı proje okulları oluyor onlardan mi

kesinlikle öyle
çalışanların uzun süreli olması önemli bi konu
şu an çalıştığım iş yerime seneler önce başlarken (öğretmen değilim bu arada sektörüm bambaşka) görüşme sırasında çalışanların en az 3 senedir orada çalışıyor olmaları benim açımdan iyi bişeydi
çünkü eski iş yerimdeki en uzun çalışan 11 ay ile benden benden sonraki en uzun çalışan 3 aylıktı yani
çok eleman sirkülasyonu varsa orada sıkıntı oluyor genelde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…