Özel Okul Sınıf Mevcudu Sorunu

Oğlum bu sene 1. Sınıfa başladı, 17 kişi sınıfı. Max 20 kişi alabiliriz demişlerdi. 30 kişilik sınıfa 300 bin TL vereceğime bu sene devlete veririm, dava açarım
Senet sepet imzaladı muhtemelen. Uğraştırır avukat parası falan. Ama dediğine katılıyorum devlet okulu ile aynı neredeyse

Arkadaslar merhaba,
Yeğenim bu sene 2. sınıfa başlıyor. Bu seneye de anaokulu ve ilkokul 1. sınıfı tamamladığı özel bir okulda devam edecek.
Bugun, yani okulun acilmasına 2 gün kala yönetim tarafından velilere "2. sınıflardan bir şubenin kapatıldığını, kapatılan sınıftaki öğrencilerin 5'er 5'er diğer sınıflara dağıtıldığını ve böylece bizim sınıf mevcudumuzun 30a yükseldiği" iletildi.

Sınıfın kapatılma sebebi olarak ise "o sınıftaki öğrencilerin bir arada bas edilmesi cok zor profilde oldukları, öğretmenin hepsi bir araya geldiğinde disiplin saglamakta zorlandığı" gösterildi.

Böyle bir durumu, üstelik her türlü kayıt islemi vs tamamlandiktan sonra neredeyse okulların açılmasıyla beraber öğrenmemizi hazmedemiyorum. Yarın için okul mudurunden randevu aldık. Sınıftaki diger velilerle birlikte müdür ile konuşacağız fakat yine her zamanki ozel isletme ağzıyla pohpohlanıp, asla sonuca ulaşmayacak vaadlerle okuldan çıkacağımızı biliyorum.
Aramizda ozellikle ozel okul öğretmeni varsa sınıf mevcudu durumunun yasal sınırı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bu konu icin konuşurken savunabilecegim konuları atlamak istemiyorum. Sizlerden de bu konuda destek almak istedim.
Benzer bir durumda yöneticilerle konuşurken yaptıkları bu kurnazlığın kabul edilemez oldugunu siz nasıl dillendirirdiniz?
Devlete verin devlet candır özel okullarda velileri asla takmıyorlar okullarını pohpohlayıp duruyorlar

Özel okullarda mevcut 24 kişiden fazla olamaz demişti eski okulda ki görevli. 25. Çocuğu sistem kabul etmiyor. Ya yeni şube oluşana kadar geçici bir durumdur belki öğretmen aniden bırakmıştır yada başka bir çakallık vardır. MEB haber verin topluca.

Bence öğretmen bulamadılar . Yuksek ıhtımal asgarı ücret verıyordur cunku. İnşallah hıc bulamasınlar da neyse. ( az pralara yanı) çözüm alabileceğinizi düşünmüyorum . Ki öğretmen olarak gerçek verim alınması için 15 -20 öğrenci olması gerektiğini düşünüyorum .
Hep birlikte kayıt alsanız parayı gerı verırler mı süphelı . Baska okul seçenekleri var mı . Zor yanı. Mümkünse öğretmen bulun kalan tek seçenek saçma ama öyle
250 300 bin gibi rakamlar alıp öğretmenlere asgari ücret vermeleri ne kadar abes

Arkadaslar merhaba,
Yeğenim bu sene 2. sınıfa başlıyor. Bu seneye de anaokulu ve ilkokul 1. sınıfı tamamladığı özel bir okulda devam edecek.
Bugun, yani okulun acilmasına 2 gün kala yönetim tarafından velilere "2. sınıflardan bir şubenin kapatıldığını, kapatılan sınıftaki öğrencilerin 5'er 5'er diğer sınıflara dağıtıldığını ve böylece bizim sınıf mevcudumuzun 30a yükseldiği" iletildi.

Sınıfın kapatılma sebebi olarak ise "o sınıftaki öğrencilerin bir arada bas edilmesi cok zor profilde oldukları, öğretmenin hepsi bir araya geldiğinde disiplin saglamakta zorlandığı" gösterildi.

Böyle bir durumu, üstelik her türlü kayıt islemi vs tamamlandiktan sonra neredeyse okulların açılmasıyla beraber öğrenmemizi hazmedemiyorum. Yarın için okul mudurunden randevu aldık. Sınıftaki diger velilerle birlikte müdür ile konuşacağız fakat yine her zamanki ozel isletme ağzıyla pohpohlanıp, asla sonuca ulaşmayacak vaadlerle okuldan çıkacağımızı biliyorum.
Aramizda ozellikle ozel okul öğretmeni varsa sınıf mevcudu durumunun yasal sınırı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bu konu icin konuşurken savunabilecegim konuları atlamak istemiyorum. Sizlerden de bu konuda destek almak istedim.
Benzer bir durumda yöneticilerle konuşurken yaptıkları bu kurnazlığın kabul edilemez oldugunu siz nasıl dillendirirdiniz?
Benim bildiğim yasal sınır 24-25. Ayrıca eminim ki sınıfın fiziki koşulları 30 a hiç müsait değildir. Çünkü özel okul sınıfları devlet okullarında ki gibi büyük büyük olmuyor.
Okul açılacağı anda mı gelmiş akıllarına? Sanmıyorum. Sınıf öğretmeni atamaları fazla o yüzden özel okulda sınıf öğretmeni bulmak zor fazla para istiyorlar. Okul sırf para kazanmak için yapmış bence bu işi.

Arkadaslar merhaba,

7. sınıfa baslayacak kizim, 1. sinifi devlette okudu sınıfı 28 kisiydi; 2. sınıftan itibaren özelde devam etti, sınıfı 18 kişinin üstüne hiç çıkmadı. Özel için 30 çok kalabalık, devlet okulu gibi olmuş.

X