Öz eleştiri yapıyorum çözüm için yardım edin kızlar

periperi06

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2023
681
69
Genelde ben kendimi çok eleştiren birisiyimdir yani kendi kendime yaparım bunu bi başkasıyla konuşmam. Çözemediğim şeyler var belki bana yardımcı olabilirsiniz diye ümit ediyorum. Ben alıngan birisiyim ve en ufak hareketleri falan kafaya takıyorum üzerime alınıyorum. Mesela dün ben eltim kayınvalidem oturuyoduk hiç işler yetişmiyo falan diye sohbet açıldı eltimde dedi benim de yetişmiyo diye orda kayınvalidem hemen senin çocuğun var dedi üst üste tekrarladı. Benim de çocuğum olmuyo o yüzden alınıyorum biraz yani şunu bekliyorum kv benim durumumu biliyo niye öyle konuşuyo sonra da diyorum ki kötü niyetle bana laf sokmak için demedi ki. Dün hep beraber oturuyoruz akşam kayınvalidem eltimde kalacağını söyledi eşimde kurbanın başında bekliyodu ben de kv de oturuyoduk kaynımdan için ne zaman gelecek falan yaptı akşam 11de gelecek dedi benim eşimde gece geç gelecekti ben dedim eşimi arayım erken gelsin bari dedim eltimle göz göze bakışıyolar hemen. Eltim yokken kv benle çok iyi eltim gelince onun üzerine çok düşüyo birdenbire böyle kendimi değersiz hissediyorum. Bende hep bir dışlanma korkusu var beni dışlarlar laf sokarlar kötü davranırlar diye korkuyorum. Ama eşimle iyim çok şükür ıstiyorum ki sadece kendi aileme odaklanıyım eltim miş kayınvalideymiş hiç aklımdan bile geçirmek bile ıstemıyorum takılmıyım hiç bişeylerine diyorum mutlu olmak istiyorum ama nasıl yapcam bilmiyorum bu düşüncelerden çıkamıyorum bir türlü sizce napmalıyım yoksa çocuğum yok biraz boşum ondan mı bunlar normal mi acaba

Kız manyak mısın ayol aaaaa. Boşver. Mesafeli kalsınlar. Geçen kayınvakidemdeyken 15 küsür yıllık kardeşinin gelini geldi ziyarete. Bi şey isteyeceği zaman ondan istiyo benimki. Asdffasdf yani iş gibi şeyler.

Çocuklu evin işi daha çok olur demiş kayınvalide. Bunu benim çocuğum olmuyora bağlamak cidden üstün bir başarı.

Diğer konuyu anlamadım, o gelmiş geç gitmiş kim kimi niye erken gel diye aramış, niye bakışmışlar çözemedim.

Boşluktan mı bilmiyorum ama alıngan insanları sevmem ben, genelde toplum içinde de sevilmezler. Çok sevilmek istiyorsanız o zaman bu huyunuzu törpülemelisiniz.

Çocuğun var kısmını gerçekten üstüne alinmişsın. Olmadığı için zaten çevrende her çocuk konusu açıldığında üstüne alinacaksin ister istemez. Allah tez zamanda nasip eder inşallah.
Kayinvalide-elti arasındaki hissettiklerin doğru olabilir.Kesinlikle her kayinvalidenin gözde bir gelini oluyor bunu size yansitiyorlarsa sıkıntı var. Ne kadar az görürsen o kadar az takarsın. Ancak bu şekilde biraz takıntılı olmayı azaltabilirsin

Çocuklu evde işlerin yetişmediği bir gerçektir. Kv o yüzden eltiye öyle demiştir. Bunun senin çocuğunun olmamasıyla zerre ilgisi yok.

Diğer konu da ise kimsenin benim üzerime düşmesini istemezdim. Ne o öyle vıcık vıcık! Mesafe candır!

Yazının başındaki konuyu çocuğunun olmamasına bağlamışsın, yazının sonunda da bu düşüncelerinin sebebini yine çocuksuz olmana bağlamışsınız. Ben kv ye hicbir sorun göremedim ama sen hayatında olup biten her şeyi çocuk sahibi olamamaya baglamışsın.

Çocuk sahibi ol(a)maman seni eksik biri yapmaz. Cocuğunun olması da seni üstün yapmaz.

Siz başkalarını düşünmeyi bırakıp önce kendinizi sevin. Yok onu kayırıyo falan amaan ne güzel işte onu sevsin ona daha çok gider gelir benden bir şey beklemez

Meşgale bulun kendinize. Örgü olur, hobi olur,kitap olur. Kendinize ait bir dünyanız olsun.

Hiç umrumda olmazdı onların ne düşündüğü eşimle mutluluğuma bakarım ne eltim gözüm görür ne kv yi hatalarını görürsem eşime söylerim tabi doldurma değil yanlış anlaşılacak şeyleri söylemezdm ama kasten eminsem eşime söylerim

Kendinizi eleştirebildiğinize göre neden takıntılarınız için yardım almıyorsunuz?

Çocuğu olmayan birinin yanında bir başkasına 'senin çocuğun var da pndan böyle' denmesini hoş bulmuyorum ben. İnsanların yaralarına dikkat etmek bu kadar zor olmamalı. Bu konuda size hak verdim.
Eğer alıngan biriyseniz bunu düzeltmek zor olabilir. Ama en azından alıngan olduğunuzun farkındasınız. Sizi üzen şeylere anında tepki verin. Belki çok içinize atıyorsunuzdur herşeyi

Bu kadar ince düşünmek seni yorar sadece. Sürekli beni sevsinler,dışlamasınlar diye gezmek çok zor olsa gerek. Dışlasalar ne olur ki? Kim yani onlar? Gözünde bu kadar büyütme. Onlarda senin benim gibi insan.

eltinize "senin cocugun var" demesindeki maksat "senin cocugun oldugu icin islerin yetismemesi normal" demek istemis bence. sizin isleri yetistiremiyo olmaniz anormal gibisinden laf sokmak istemis bana gore. mesele cocuk degil de ev islerini yetistirmeme uzerinden laf sokmus. degersizlik meselesine gelince ne hissediyorsaniz o dogrudur. ilk gelin ya hani cekiniyor olabilir ondan, ozellikle baskin karakterse bir de. bu kadar naif olup takilmayin. ben de sizin gibiydim, ful laf sokarlardi dort bi yandan.aradan zaman gecince ben de onlardan beter oldum,laf sokma ustasi oldum,bazwn kendime inanamiyorum ben mi dedim bunlari diye diyecegim o ki birincisi araniza mesafe koyun,ikincisi de laf sokunca siz de pat pat konusun.kiymetli olursunuz

İnşallah zaten kendime çok kızıyorum anında tepki veremediğim için hep aklıma sonradan geliyo diyorum niye demedim falan heralde zamanla alışınca olacak gibi

Bu kadar ince düşünmek seni yorar sadece. Sürekli beni sevsinler,dışlamasınlar diye gezmek çok zor olsa gerek. Dışlasalar ne olur ki? Kim yani onlar? Gözünde bu kadar büyütme. Onlarda senin benim gibi insan.
Ben de bunu ıstiyorum umursamıyım diyorum eşimle mutluluğuma bakıyım sık görüşmek zorunda kalıyorum ya ondan sanırım onları bu kadar takmam

Genelde içime çok atarım her şeyi ama gereksiz hassasiyetlerim var ben bunları düzeltmek ıstiyorum gamsız olsam keşke

Kendinizi eleştirebildiğinize göre neden takıntılarınız için yardım almıyorsunuz?
2 seans psikoloğa gittim bu alınganlıklarımı anlatmaya sıra gelmedi daha kurbandan sonra randevum var acil bu konuda konuşmam gerek gerçekten insan kendinden sıkılır mı ya sıkıldım boş beleş şeyleri takmayı her şeyin farkındayım ama kurtulamıyorum

Siz başkalarını düşünmeyi bırakıp önce kendinizi sevin. Yok onu kayırıyo falan amaan ne güzel işte onu sevsin ona daha çok gider gelir benden bir şey beklemez
Öyle yapıyo zaten ona daha çok gidip geliyo. Bunların hepsi öz güvensizlikten oluyo inşallah en kısa zamanda çözerim bu durumu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…