Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Slm cnm,yumoş takibi adetliyken mi yapılıyor.Yani hem kan testi hemde alttan muayenemi yapcak

Arkadaşlar merhaba ben yeniyim burada yazışmaları hep okurdum ama yorum yazmazdım.Biz de 10 aydır çocuk sahibi olmak istiyoruz.Geçen ay histereskopi operasyonu geçirdimminik bir et ben varmış aldırdım.Şimdi de ovulasyon testleriyle hamile kalmaya çalışıyorum.Sormak istediğim adetimin 10. gününden itibaren günde 2 kez test yapıyorum ve 2. çizgi hep diğerine göre silik çıkıyor bugün 14. günüm birazdan tekrar deneyeceğim ama 3 gündür silik çıkması bence hiç normal değil.Lütfen yorumlarınızı bekliyorum.

Slm cnm,yumoş takibi adetliyken mi yapılıyor.Yani hem kan testi hemde alttan muayenemi yapcak

Evet canım.. Alttan bakıyor adetliyken(

Demekki tahmininizden geç yumurtluyor olabilirsiniz.. Yapmaya devam adin, ayrıca günde 2 kere yapmanıza da gerek yok.. 3-4 saat sıvı almadan tuttuğunuz idrarınızla hep aynı saatte ve akşam saatlerinde yapmanız yeterli olur. Mesela her gün saat 18:00 de gibi..

Ama günlerce silik çıkması normal mi?

merhaba bayanlar bana da yardımcı olurmusunuz,daha önce hiç ov.testi yapmadım da :44: en son edetim 12 şubattı yarın bu teste başlayabilirmiyim,eşim salı günü seyahate çıkacak yumurtlama günümü adetimden 14 gün sonra olarak hesapladığım da tutturamıyorum gibi duruyor. test bana yardımcı olur mu bu anlam da ?

Genelde belirtisi olmaynlar hamile kalıyo zaten.bence hamilesin içime doğdu.inş gercek olur cnm...benım 25 ymiş günüm 27 si degilmiş.bugun 4 gün vardı test yaptım negtf

ay hadi inşallah canım ya inş. sen de hamilesindir. daha 4 gün varken erken canım çıkmaması normal. çok nadir çıkıyor. 4 5 gün önce testte. bana doktorum adetin gecikmeden test yapma boşuna demişti. tabii beklemek çok zor o da ayrı gelmiyor perş gelmiyor bir türlü daha 6 gün var neyse senin az kaldı biraz daha dayan ve testte çift çizgiyi gör hayırlısı ile

Benim adetim 28 günde bir oluyor buna göre 14. günü yumurtlamam gerek.10. günden beri testleri deniyorum ama 2. çizgi var ama silik tam net değil.Geç yumurtluyo olabilirmiyim acaba? Ama hormon salgılanmıyorsa hiç çıkmaması lazım 2. çizginin silik çıkması ne anlama geliyor? Lütfen benim gibi olanlar cevaplasın

İnşallah hayırlısıysa olsun.bugun yine yaptım negatif.adet olcakmış gbı agrılarım var...

Ama günlerce silik çıkması normal mi?

Canım,geç yumurtluyor olabilirsin.. Ya da hiç yumurtlamayabilirsin.. Senede 1-2 defa yumurtlama olmayabilirmiş çünkü.
LH hormonu az bir miktar her zaman vücudumuzda salgılanır, o silik çizgi o sebeple hep çıkar. Geçen ay ben de ovu testi yaptım, aynı senin gibi hep silik hep silik... Hem de adet olana kadar yaptım. Bugün adetimin 2. günü ,doktora gittim yumurta takibi yaptırayım diye. Meğerse yumurta çatlamamış, kist oluşmuş. 3cm.. Silik çıkmasının sebebi belli oldu yani. Senin de böyle bir durum olabilir.

Kızlar selam..
Bugün yumurta takibi için doktordaydım.. Bu ay adetim 2 hafta gecikmişti.. Meğer sağ yumurtalığımda 3 cm. kist oluşmuş.Yumurta çatlamamış kistleşmiş tahmin ettim gibi.. Buna rağmen takip yap dersen yine de yaparım ama benim önerim bu ay doğum kontrol hapı kullan, bidahaki adetin 2. günü gel takibe öyle başlayalım dedi. Ben de tamam dedim.. Ama hapı içmeyi düşünmüyorum.. Adetle atılır diye düşünüyorum.. Ne yapayım sizce yaaa?.....

canım bence de içme hapı.hap içmektense soğan suyu iç..hem kistin erir hem iltihabın falan varsa söker inşallah.

Lutven bana yardimci olurmusunuz 3aydir ovulyasiya donemimi izliyodum 15gununde oluyodu bu ay regl gunum 8gun one atladı bende ovulyasyon ne zaman olucak 2yildir evliyim cocugum yok hamile kalmak istiyom lutfen bana yardim edin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…