Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Bu kacinci yazmam yardiminiza ihtiyacim var diye ama hic kimse cevap vermiyo

canım iyi akşamlar kimse bişey yazmamış belki arkadaşlar girememiş ya da görmemişlerdir. ben bildiklerimi yazabilirim canım doktora gitmişsin anladığım kadarıyla hormon testi yaptırdın mı doktorundan yumurta takibi isteyebilirsin eğer 2 yıldır deneyip olmuyorsa aşılama da olabilir . ya da bazen sebepsiz de olmuyor mesela bnde 3 yıllık evliyim 7 aydır uğraşıyorum benimde olmuyor doktora gittim enfeksiyon harici bişey yok dedi ve hala beklemedeyim bata 3 gün var benimde ama inş. en kısa sürede bebiş haberi alman dileğimle

Bu kacinci yazmam yardiminiza ihtiyacim var diye ama hic kimse cevap vermiyo

ayrıca tatlım adetin bi hafta erken olması stresten başka bişey değildir bayanlar ve stressiz olmak ikisi pek mümkün olmadığı için gecikme ya da erken adet olabiliyoruz tabi bu olaylar her ay olmadığı sürece bence arada böyle olman normaldir onun için endişlenme tatlım

Lutven bana yardimci olurmusunuz 3aydir ovulyasiya donemimi izliyodum 15gununde oluyodu bu ay regl gunum 8gun one atladı bende ovulyasyon ne zaman olucak 2yildir evliyim cocugum yok hamile kalmak istiyom lutfen bana yardim edin

yüksek tansiyon ya da diyabet rahatsızlığı bildiğim kadarıyla gebeliğe engel değildir ayrıca eğer çok aşırı kansızlığın yoksa o da gebeliğe engel olmaması lazım diye biliyorum tatlım

canım iyi akşamlar kimse bişey yazmamış belki arkadaşlar girememiş ya da görmemişlerdir. ben bildiklerimi yazabilirim canım doktora gitmişsin anladığım kadarıyla hormon testi yaptırdın mı doktorundan yumurta takibi isteyebilirsin eğer 2 yıldır deneyip olmuyorsa aşılama da olabilir . ya da bazen sebepsiz de olmuyor mesela bnde 3 yıllık evliyim 7 aydır uğraşıyorum benimde olmuyor doktora gittim enfeksiyon harici bişey yok dedi ve hala beklemedeyim bata 3 gün var benimde ama inş. en kısa sürede bebiş haberi alman dileğimle

Evet canim gittim şeker de yoklandi ama her sey temiz bi tek tansiyon ve kansizligim var cok sag ol canim tesekkurler ama ben şimdi nasil bileceyim yumurtlama gunumu

Kızlar selam..
Bugün yumurta takibi için doktordaydım.. Bu ay adetim 2 hafta gecikmişti.. Meğer sağ yumurtalığımda 3 cm. kist oluşmuş.Yumurta çatlamamış kistleşmiş tahmin ettim gibi.. Buna rağmen takip yap dersen yine de yaparım ama benim önerim bu ay doğum kontrol hapı kullan, bidahaki adetin 2. günü gel takibe öyle başlayalım dedi. Ben de tamam dedim.. Ama hapı içmeyi düşünmüyorum.. Adetle atılır diye düşünüyorum.. Ne yapayım sizce yaaa?.....

Canım öncelikle geçmiş olsun.Bu benim başıma genelde geliyor.Yumurtam büyüyor ama çatlamıyor,kiste dönüşüyor ve adetle atılıyor.Bende hiç ilaç kullanmıyorum çünkü adetle atılıyor çok şükür.Eğer adetle atılacak gibi bir kistse kullanmayabilirsin.Doktorun adetle atılır demedi mi?Benim doktorum adetle atılır,bu genelde her kadının yaşadığı doğal bir olaydır demişti.

Evet canim gittim şeker de yoklandi ama her sey temiz bi tek tansiyon ve kansizligim var cok sag ol canim tesekkurler ama ben şimdi nasil bileceyim yumurtlama gunumu

valla tatlım yumurta takibi için de doktora gidebilrsin en kesin ya da adet bitiminden sonra ovulasyon testleri kullanabilirsin fakat benim fikrimi sorarsan doktora git derim çünkü bnde kaç aydır ovulasyon testi kullanıyordum geçen aya kadar bi faydasını görmedim ikiside aynı koyulukta çıktığı zaman bile denedim sonuç aynı haa şöyle bişey var bende tutmadı diye sende de aynısı olacak diye bişey yok inş. Allahım isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip eder

valla tatlım yumurta takibi için de doktora gidebilrsin en kesin ya da adet bitiminden sonra ovulasyon testleri kullanabilirsin fakat benim fikrimi sorarsan doktora git derim çünkü bnde kaç aydır ovulasyon testi kullanıyordum geçen aya kadar bi faydasını görmedim ikiside aynı koyulukta çıktığı zaman bile denedim sonuç aynı haa şöyle bişey var bende tutmadı diye sende de aynısı olacak diye bişey yok inş. Allahım isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip eder

Canim cok sag ol Allah nasib eder insaallah bizede anne olmayi doktor takibi en iyisi ona giderim. Ben Azerbaycandan yaziyom

Canım yapman gereken tek şey yumurta takibi yaptırman. Adetinin ilk 3 günü içinde gidiliyor, unutma.

Canım öncelikle geçmiş olsun.Bu benim başıma genelde geliyor.Yumurtam büyüyor ama çatlamıyor,kiste dönüşüyor ve adetle atılıyor.Bende hiç ilaç kullanmıyorum çünkü adetle atılıyor çok şükür.Eğer adetle atılacak gibi bir kistse kullanmayabilirsin.Doktorun adetle atılır demedi mi?Benim doktorum adetle atılır,bu genelde her kadının yaşadığı doğal bir olaydır demişti.

Bişey demedi canım ya, ben de sormayı unuttum.. Daha önce kızıma hamiş kalmaya çalışırken de başıma geliyordu aynı durum, ama drum hiç ilaç vermezdi, adetle gider derdi ve gercekten de giderdi.Bu doktor hemen ilacı dayayınca tedirgin oldum. Kısacası ilacı içip de bu ayki gebe kalam fırsatımı tepmek istemiyorum..

Canım yapman gereken tek şey yumurta takibi yaptırman. Adetinin ilk 3 günü içinde gidiliyor, unutma.

Bişey demedi canım ya, ben de sormayı unuttum.. Daha önce kızıma hamiş kalmaya çalışırken de başıma geliyordu aynı durum, ama drum hiç ilaç vermezdi, adetle gider derdi ve gercekten de giderdi.Bu doktor hemen ilacı dayayınca tedirgin oldum. Kısacası ilacı içip de bu ayki gebe kalam fırsatımı tepmek istemiyorum..

Bizler için 1 gün bile önemliyken 1 ay beklemek çok zordur bilirim.Sanırım doktor kolayına kaçmayı tercih etmiş.Mesela ben geçen sene düşük yapıyordum devletteki doktor hemen kürtaj yapalım dedi 6 ay korunursun dedi.Bende o kadar beklemek istemedim açıkçası.Özeldeki doktoruma gittim ve bekleyelim kendiliğinden düşmesini ve korunmazsn dedi.50 gün kanama yaşadım ama kürtaj olmadım ve her hafta kontrole gittim parçaların tamamı temizlenmişti kendiliğinden.Bazı doktorlar çok teknik iş yapıyor,bazılarıda doğal olan şeylere yönlendiriyor.Bencede kullanma canım,inşaAllah hemen hamile kalırsın,kalırım :)

Günaydın kızlar.Bu sabah doktora gittim folbiol folik asit verdi.Kan aldılar hormon testi için. 2 ay önce alttan muayene etmişti, tekrar etmeye gerek yok dedi, zaten bir problem olsa söyledim dedi.6 ay korunmadığımızı söyleyince, eşimle birlikte Infertilite polikliniğine gitmem gerekiyormuş.Bu folik asit,gebe kalmaya yarıyormu gerçekten? Bana sadece gebelikte bebek gelişimini ve anne sağlığına yardımcı oluyor diye biliyorum.

Günaydın kızlar.Bu sabah doktora gittim folbiol folik asit verdi.Kan aldılar hormon testi için. 2 ay önce alttan muayene etmişti, tekrar etmeye gerek yok dedi, zaten bir problem olsa söyledim dedi.6 ay korunmadığımızı söyleyince, eşimle birlikte Infertilite polikliniğine gitmem gerekiyormuş.Bu folik asit,gebe kalmaya yarıyormu gerçekten? Bana sadece gebelikte bebek gelişimini ve anne sağlığına yardımcı oluyor diye biliyorum.

Canım tüplerin açık olmasına yardımcı oluyormuş diye okumuştum prospektüsünde.Belki bu sebepten dolaylıda olsa yardımcı oluyordur.Birde kansızlığa iyi geliyor.Kansızlık olunca da hamile kalmak zor oluyor.Sanırım hamileliğe hazırlıkta iyi bir yardımcı.

Slm kizlar bekleyiş sureci nasıl gidiyor. Insallah adet olan yoktur :) bu arada amazon ve bushra sanirim kist sorununuz var sizede gecmis olsun :KK43:

Sağol canım.Çok şükür bu ay olmadı ama genelde yumurtam kiste dönüşüyor.Bakalım heyecanla bekliyorum :)Bugün ovulasyonun 7. günü :) Beklemekte ne zormuş ya :KK43: Herhangi bir değişiklik hissediyor musun canım?

Son düzenleme:
Kızlar dün aksam kan verdım hcg 0.22 çıktı ama ben polıkustık over oldugundan adet günümü bılemıyorum hemsıre adet olmasan haftaya yıne kan ver dedı artış var mı dıye of ne zormus anne olmak rabbım nasıl eder mı kı

Sağol canım.Çok şükür bu ay olmadı ama genelde yumurtam kiste dönüşüyor.Bakalım heyecanla bekliyorum :)Bugün ovulasyonun 7. günü :) Beklemekte ne zormuş ya :KK43: Herhangi bir değişiklik hissediyor musun canım?

Yok yaa hic bisey hissetmiyorum sadece sol kasigimda agir is yapinca batmalar oluyor o kadar. Bunu belirti den saymiyorum zaten. Gec yumurtladigim icin adet gunum uzayacak. Gercekten vakit gecmiyor. Sen adet olmadin dimi. Sendw varmi herhangi bi his veya belirti??

Merhaba araniza yeni katildim bende. İnternetten ovulasyon testi aldim. Adet baslancigim 22 ocak 10. Gunden itibaren hergun 20 gun boyunca yaptimsurekli silik cikti yani bu ay yumurtlamadigimi fark ettim neden boyle oldu ki. Birde bugun ayin 22 si. Tam gunum de adetm basladi :KK43:

Merhaba araniza yeni katildim bende. İnternetten ovulasyon testi aldim. Adet baslancigim 22 ocak 10. Gunden itibaren hergun 20 gun boyunca yaptimsurekli silik cikti yani bu ay yumurtlamadigimi fark ettim neden boyle oldu ki. Birde bugun ayin 22 si. Tam gunum de adetm basladi :KK43:
Olabilir canım bu da normal bir şey.. 1 senede 1-2 kez yumurtlamayabiliyormuşuz.. Bir de ek olarak kist olabilir. Benim de geçen ay hep silikti aynen seninki gibi.. Adetim gecikti yalnız benim.. Doktora gittim kist olmuş yumurta, çatlamamış.

Yok yaa hic bisey hissetmiyorum sadece sol kasigimda agir is yapinca batmalar oluyor o kadar. Bunu belirti den saymiyorum zaten. Gec yumurtladigim icin adet gunum uzayacak. Gercekten vakit gecmiyor. Sen adet olmadin dimi. Sendw varmi herhangi bi his veya belirti??

Yok canım olmadım,adetime yaklaşık 1 hafta var.Seninle hemen hemen aynı günler ovulasyonumuz olmuştu sanırım.Günler geçmek bilmiyor :KK43: Benim göğüs uçlarım acımaya başladı ama adet olacağım zamanda acır zaten.Birde sağ kasığımda bazen ağrı oluyor sonra geçiyor.

X