Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

canım ya sabah aksam nıye yapıyorsun kı testı ama aksam ıkı cızgı cıkdıysa hemen o gunu degerlendırmen gerekıyordu ıns calıstınız. ıns rabbım nasıp eder sana da bu ay hayrlısıyla

silik çıktı diye çok dikkate almadım açıkçası...silikleri dikkate almayın diye bir kaç yorum okumustum çünkü..sabah akşam test yaparsanınz daha sağlıklı net sonuçlar alınabilir diye okudum bikaç yerde ayrıca kullandığım testin prospektüsündede öle yazıyodu...

anladım canım yanı tabı sılık cıktıysa dıkkate alma t c den daha koyu olmalı gerek veya aynı koyuluta olması gerekıyo tabı eger testın coksa yaparsın sabah aksam yanı bende herseyı bu sıteden arkadaslardan ogrendım saolsunlar yardımcı oldular bende bu ay basladım testlere.

kizlar. ben neredeyse 1 yildir ates olcerek yumurtlama zamanimi buluyorum. ve yumurtladiktan 12 gun sonra da adet oluyorum.bunu ön bilgi olarak yaziyorum.

ilk kez gecen ay ovulasyon testi yaptim. hani hep deniyor ve prespektusunde de yaziyor ya pik olduktan 36-48 satt icinde yumurtlarsiniz diye. iste benim oyle olmadi. testin pik yaptigi gun yumurtladim. bunu hem atesten biliyorum hem de tam 12 gun sonra adet oldum.

onun icin iliski icin illa pik olmasini beklemeyin yumurtayi kacirabilirsiniz cunku sperm ancak 10 saatte yumurtaya ulasabiliyor. ayrica iceride sperm olmaliki yumurta atildigi ilk 5 dakika icersinde dollenebilirmis. onun icin de oncesindeki iliskiler cok onemli.

kisacasi, testlerinize dikkat edin t siliktir. gittikce koyulasmaya baslar. iste o koyulasmalar basladiginda mutlaka iliskiye de baslayin ki ne olur olmaz. benim gibi ayni gun de yumurtlayip zamani kacirabilirsiniz. ben yumyum gununu yakaladimda gebe kalamadim. kismet eylule.

Slm kizlar.bise sorucaktim.dun adetimin 11.günü test yaptim iki cizgide koyu cikti.anlamadigim sey ikisi koyu cikinca yumurtlama oluyomu.yoksa t cizgisi c den koyu mu olmasi gerek.eger oyleyse neden t cizgisi hic koyu cikmadi bende ?

Slm kizlar.bise sorucaktim.dun adetimin 11.günü test yaptim iki cizgide koyu cikti.anlamadigim sey ikisi koyu cikinca yumurtlama oluyomu.yoksa t cizgisi c den koyu mu olmasi gerek.eger oyleyse neden t cizgisi hic koyu cikmadi bende ?

canım ıkı cızgının koyu olması yanı esıt bı sekılde koyu olması posıtıf yanı sen 24 36 saat ıcınde yumurtlıcaksın. bendede hıc t c den fazlaca koyu olmadı ama bazı testler hassas olmuyo yanı ılla t c den daha koyu olmalı dıye bısey yok sen calısmalarına devam et canım. yanıs en dun gorduysen aynı sekılde koyulastıgını dun aksamı degerlendırecektın veya sabahı eger degerlendıremedıysen buaksamı muhakka degerlendır derım

Saol cnm cvbin ici dun geceyi degerlendirdim bu geceyide degerlendireyim ama yakalayamiyorum bir turlu :-(

Insallah cnm ya insallah.bak bugun de silik cikti of.dun ilk testi yaptim koyuydu bugun silik.

testi soyle yaparsan iyi olur cnm.

saat 13 ten sonra su vb. icme. sulu seyler yeme.
en son saat 14 te wc ye git. sonra gitmek yok.
saat 17 de idrarini yap ve testi uygula. her gun yaptigin teste esit damla damlat. mesela hep 4 damla damlat. o da etkiliyor testi.
sonra 10 dakka olunca foti cek buraya ekle. bakalim.

Cok saol cnm ya .sivida cok almiyorum az aldim test icin.sinir oldum.yarinda oyke deniyim cnm.

Insallah cnm ya insallah.bak bugun de silik cikti of.dun ilk testi yaptim koyuydu bugun silik.

canım bendede oyleydı sadece bır gun kuyuydu dıger butun yaptgm testlerde t sılık cıktı cok normal ozaman sen yumurtladın ıste ne guzl dunde degerlendırmıssın ınsss tutmustur hayatım sende benım gıbı stresslısın =)

Evt cnm stresliyim 5 aydir deniyoruz.ama arada hastaliklarim oldu toplasan 3 ay duzenli denedik olmadi.zaman gectikce umudum azaliyo.ona o kadar cok ihtiyacim var ki anlatamam :-( insallah dedigin gibi tutmustur be defa.ama ben yinede denemwye devam edeyim

canım ya gecmıs olsun ıns kotu gunler gerıde kaldı . tabı tabı durmak yok yola devam hıc bellı olmaz yanı buarada cutenın dedıgı gıbı tstı uygula sonrada yarın yolla bakalım ne dıcek yarınkı test. bende senın gıbı kafayı yıyodum hep t sılık cıkıyodu acaba yumurtlamıyormuyum dıye sonra umıtsız bı sekılde 16. cı gunde yaptım testi, t nın c den cok az bır farkla daha kuyu oldugunu gordum sana o ankı sevıncımı anlatamam ertesı gunler daha cok sılıklesmeye basladı t ve saolsun cute cım epey yardımcı oldu bana hersey normalmıs. sımdı senınkıde aynı benımkı gıbı ya canım hayrlısı olur ıns bende cok sabırsızım adetıme 6 gün kaldı ama hıc duramıyorum yerımde bır an once ogrenmek ıstıyorum. bakma yanı bende sneın gıbı cok stresslıyım gecen ay tutmadı dıye cok kotu olmustum sımdı aslını ararsan bu aydanda pek umıdım yok ama yınede uıdımızı kaybetmememız gerekıyo canım hakkımızda hayrlısı artk.

Hamisler tebrik ederimmm maşaALLAH ALLAH AZZE VE CELLE
hayırlı saglıklı bi sekilde bebislerinizi kucağınıza
Almayi nasip etsin darisi bizlerin basina.. :)
YA benim bi sorum olcak kızlar..
Adet gunumde lekeler gördümm hafif pembe
Bazen de kahve rengi.. sonrabiraz kanamam oldu
Durdu.. suan 7. Günüm ve hala leke seklinde kanamam
Var.. hic olmazdi boyle
4. Gunu kan tahlili yaptm negatifti sonuc sizce hamil
Miyim.. nolur yardm edin bu neyin nesi kizlar f

kızlaarrr cutecımm özellıkle sen benım durumumu bılıyosunn,
yaa bılıyosun benım batıma son 6 gün bugun ılıskıden sonra hafıf kan lekesı geldı sonrada kahve rengıne dondu yaa ıcıme kurt dustu yanı ozellıkle ılıskıden sonra nıcın geldıkı onu anlamadım yanı ılk defa boyle oluyo. Acaba bebısım yerlesmeden dustumu yanı su kımyasal gebelık dedıgımız sey olmasın bu ya off cevap verın ne olur yaa ıyıce stress oldum sımdıı:18:

stres yok cnm. sakin oluyoruz.
dollenmede; dollenen yumurta rahme dogru harekete baslar. bu hareket 3-10 gun arasinda surer. genelde de 3-5 gundur. rahme yerlestikten sonra da betahcg salgilar. iste o zamandan itibaren kanda da gebelik tespit edilebilir. eger bu zaman da bir lekelenme olursa buna yerlesme kanamasi denir. eger rahme tutunamayip atilirsa buna kimyasal denir. cunku kanda betq cikar ki genelde dusuk miktardadir; ama duzenli olarak artmaz ve geriler..sonunda da knamayla vucuttan atilirm bu durum sagliksiz dollenmelerden kaynaklanirm aslinda Allahim bir lutfu olsa da bu durumu kabullenmek zor gelir bizlere. ayrica her kadin hayatinda kimyasal gebelik yasar. adeti gecikir 3-5 gun. ama test yapip belirlemedigi icin sadece adetinin heciktigini dusunir.

cok oldu aciklama :)

senin durumuna gelince. bence iliski sirasinda surtunmeden yada farkinda olmadan iceride bir yeri tahtis etmissinizdir. o nedenle de leke gelmistir. merak etme bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
yaaa kızlar akdeniz anemisi taşıyıcısıyım..forumlarda kızların birinin doktoru böyle olunca gebelik ovi testlerinde yanıt alamazsın bişi çıkmaz demiş..varmı bu konu hakkında fikri olan?

canım cok saol acıklaman cok guzel ama kotu haber bıldıgın adet gormeye baslıyorum hala kesık kesık ama bıldıgn adet kanı bu yaa acaba yerlesemeden dustumu leke degıl bu bıldıgın adet acaba yumurtalıklarımda bı problemmı var canım ıyıce kestım umıtlerımı yanı ınternette okumustum hıc beklemedıgınız anda adet gorursenız bu bır probleme ısaret dıye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…